Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care fic va place mai mult?
Shiawase no kagi
100.00%
3 100.00%
Pictand cu sange
0%
0 0%
Total 3 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Shiawase no kagi

#11
Asa Madd:X protejaza-l pe Yu al tau apoi scoate-l din inchisoare si pe tine impreuna cu el si fiti fericiti [vai sunt o romantica incurabila uneori:))] Stai ca m-am lasat purtat de val.
Vreau sa-ti spun ca imi place modul in care faci tu descrierile si ma refer la paragraful de la inceput si cele care au urmat. Am vazut ca nu folosesti cuvinte simple si banale ceea ce apreciez in mod deosebit, iar felul in care descrii niste lucru obisnuite precum ploaia si soarele e absolut extraordinar. Pot sa spun ca nu numai ideea ficului e geniala dar si felul in care o scri.
Acum legat de actiune...mie imi place violul [yeah mintea mea pervy] dar pe de alta parte imi dau seama cum s-a simtit bietul Yu sa-si vada fratele in asemenea ciurcumstante:-s
Sunt sigura ca ficul asta va fi unul dintre cele ma bune pe care le-am citit vreodata...deci sa nu te lasi ca altfel nu avem ce discuta [pun batu pe u fi atenta:))]
oyasumi:*
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#12
Am ajuns si eu p-aici intr-un final#:-S

Foarte frumos capitolul.Mi-a placut faptul ca i-ai gasit si lui Yoru o pereche.Al is so sweet and hot:x
Bietul Yoru...s-a lasat violat ca sa isi apere fratiorul...ce dragutz din partea lui :x Cred ca Yu s-a simtit ingrozitor sa isi vada fratele violat...si era aproape sa fie si el daca nu aparea Madd.Si ca sa vezi deja tin unul la altul.Ce draguuutz!Prevad o relatie frumoasa cu multa dragoste si cer senin(yap I know...am imaginatie colorata)
Nu pot sa cred ca nenorocitii aia au vrut sa puna mana pe Yu-chan al meu:(((bine, bine Yu-chan e al lui Madd)Ma bucur ca si-au luat portia de bataie de la Madd si Al.
Hmmm....cred ca Yoru si-a gasit si el perechea...se potriveste cu Al(asta daca vor ajunge impreuna...ramane de vazut cum prevezi tu viitorul lor)
Tot nu m-ai lamurit cum au ajuns Yoru si Yori la mititica?Adica ce a vrut Yori sa ia :?: Sunt complet in ceata.
Greseli...pai nu am vazut...oricum am citit capitolul dimineata cand m-am trezit(yay scuza mea preferata)

Well a foat un capitol foarte frumos.Sper sa pui repede nextu.Mult noroc in continuare.Bye-Bye:bye:
I'm Kira.

#13
ooo...domo!! as fi vrut mai mult...dar nu sunt chiar atat de lacoma.
deci...nu il lasi nici pe Yoru singurel.... mama ce bunatate de om e si Al.
deci....Maddow e seful inchisorii, huh? Se crede sau chiar este?
and....don't get me wrong.... dar cred ca ar fi trebuit sa extinzi mai mult subiectul Yoru violat..like: daca asta se intampla cand el lipsea, cum s-a simtit Yoru si chestii de genul...eu as fi vrut sa stiu :D poate e vb doar de mintea mea perversa care ar vrea caz asta sa fie ceva normal.. :D:D:D:D:D
u can like...write all the times it happened :-"
Yu and Maddox!!! Get your game on! (clothes off)
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#14
A?a, �n sf�r?it am ajuns ?i eu s? citesc cel de-al doilea capitol ?i bine�n?eles s? �l comentez. Deeeeeeeeeeeeeeeeeci, a fost superb, minunat, extraordinar. Nu am v?zut gre?eli, chiar deloc , de?i.. nu ?tiu dac? au fost, ac?iunea a fost at�t de tare �nc�t nu am fost atent? la nimic . Mi-a pl?cut prea tare. Apari?ia lui Al a fost super :> �mi place cum arat? acesta, poza e belea. Smexy, ca ?i ceilal?i.

Mda i s-a �ndeplinit dorin?a =]] au f?cut-o �n trei. S?racu Yoru, a?a.. ahh, dar bine c? au venit cei doi s? �i salveze. Mi-a pl?cut b?taaaaia , a?a Madd, arat?-le tu cine este ?eful. Sper s? bage groaza �n to?i ?i bine�n?eles s? continue s? �l apere pe micu?ul nostru Yu. ?tii uneori m? �ncurc �n numele lor ?i uit care E Yori ?i care este Yoru, m? rog, din cauza asem?n?rii numelor, dar e OK. �mi place <3 . Maddox devine , de fapt... deja a devenit preferatul meu. E cel mai tare, cel mai smexy, cel mai cool, cel mai... cel mai tare din acest fic. �ncep�nd cu numele ?i termin�nd cu.. vorbele, presupun.
C�t de mult �l ap?r? <3. Mi-au pl?cut scenele dintre el ?i Yu, at�t de romantic, cred. �n fine, este foarte protector ?i s? nu cumva s? lase pe cineva s? �l mai ating?, �n afar? de el. He's z? boss xD.

Citat:[...] insa oboseala cu care venea si urmele de pe trup il faceau sa realizeze ca nu se ducea sa joace carti.

A fost prea tare faza asta =]] am adorat-o. ?i pe noi ne face s? ne d?m seama c? nu .. se ducea s? joace poker, m? rog, c?r?i. A fost tare interesant. Ne-ai f?cut s? �n?elegem de ce era a?a de firav dragul de Yu :>. Deci a fost bestial =]].

A?tept urm?torul capitol. Nu mai am cuvinte s? �mi exprim adora?ia fa?? de acest capitol, fa?? de acest fic <3.

#15
Uf, apuc si eu sa citesc cum trebuie si am ramas cu gura cascata. Go Maddox, go! :D Cu fiecare capitol incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult de Yu. Asa cum am zis si prima data, e pur si simplu perfect, iar cuplul Yu - Maddox e prea tare! Prin urmare, sunt complet de acord cu Lithium: clothes off! :D

Cat despre Yoru, pot sa rasuflu usurata acum ca "l-am cunoscut" si pe partenerul lui. Deci va urma razboiul intre taberele inchisorii... Mi-e frica de ce o sa se intample acolo, dar curiozitatea mea incurabila ma impinge sa zic: spor la scris si cat mai repede next!
I wish people would stop telling me what to do. I can make mistakes on my own too!
Genius by birth, lazy by choice. Mendokusai...

My anime wallpapers blog: http://animefact.wordpress.com/



[Imagine: lcopy.jpg]

#16
Totul devine din ce in ce mai interesant :>
Ma bucur ca Maddox si Al au preluat conducerea pe acolo.Bine ca i-au invatat minte pe acei violatori nesuferiti..
Acum realizez si eu cat de incurcata e actiunea.Ceea ce sunt cel mai curioasa sa aflu este de unde il stia Maddox pe Yu.Deoarece se pare ca il cunostea dinainte sa se mute in acea celula.Si de ce ii apara..si..ah..multe intrebari.Cred ca vrei sa ma faci sa nu mai dorm la noapte nu?:))
M-a cucerit total ficul tau :X.Abia astept sa citesc urmatoarele capitole..
Si cand ma gandesc ca va dura atat de muult..tinand cont ca mie si doua zile mi se par a fi infinite..
Oricum, te descurci foarte bine pana acum.Spor la treaba si pe viitor :bye:
Aa..si scz daca cumva nu sunt coerenta..somnu e de vina :P
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#17
Minna, multumesc ca cititi si comentati. Ma bucur ca va place
Kana-chan, inca nu ai vazut de ce e in sare Madd:> o sa afi in curand, Myuu-chan si eu sper sa iasa ceva bun din fic-ul asta imi place sa scriu la el , Lithium cum as putea sa fac asta. Cuvintele tale sunt porunca pentru mine, nu l-as putea lasa singur...inca... :-" .
Whiifey, eeto Yoru e fratele mai dur si Yu e ala mai micut si sump=p~ damn ador baietii soft Ma faci sa rosesc, mersi ca citesti, sentimentul e reciproc pentru Teddy :X
Yoko, capitolul asta e facut mai mult pentru o lamurire dar razboiul de abia de acum incepe si cat cu clothes off:-" mmm... in curand .
Nolazy intrebarea ta mi-a dat o noua idee pentru care o sa fiu sugrumuata, ucisa, spanzurata dar ma voi stardui sa...sa...*secret*
Asa nextul ;;)


Capitolul 3: Ketsuen (Legaturi de sange)

Umbrele unui vast spatiu celest si razele divine ale unui miez de septembrie strabat geamul mic al inchisorii. O plasa fina si durdulie, ca niste ochiuri meticuloase de arahnida, in interiorul careia suspina tarandu-se o sumedenie de viermi crispati si nevatamatori vociferand versete se intinde pe toata suprafata spatiului gol. Ochii sai privesc pierduti tavanul, iar mintea sa divulga secrete pe care nu le cunoaste. I se pare ca insusi timpul a devenit un martir ce a indurat cu greutate trecerea secundelor; imbatraneste, se cerne, iar praful devine rugina si se asterne intreaga lui fiinta.

�Se clatina si acum judecata din mine, o momeste visarea sau claritatea viziunii, dar pana si escatologia mocneste la desavarsirea sunetelor revertebrate. Freamata pateticul cersetorului din mine, care ca un oaspete inoportun se lasa dispretuit cu pasivitate si pandeste inmarmurit pulsul dumnezeiesc al unui suflet inzestrat si corupt de pulberea secundelor. �

Inchise cartea auzind ecoul vocii sale ce rasunase in intreaga incapere. Isi ridica mana, asezand-o pe ochi si incercand sa lase imaginea fratelui sau sa-i apara in minte. Simti o atingere pe picior, insa nu deschise ochii, pana ce degetele respective nu ii luara contact cu obrazul. Intuia cui ii apartine acea caldura sufocanta, insa nu vroia inca sa se asigure de asta. Isi intorse capul spre perete si ramase ganditor. Corpul ii tremura usor, incercand sa revoce senzatia pe care o avu cand i-a simtit mana. Trupul sau respingea orice atingere, nu vroia sa mai treaca prin ce a trecut, insa atunci nu a avut de ales. Nevinovatia fratelui sau il facea sa isi vanda propria viata pentru el.
Niste buze straine ii atinsera obrazul si de abia aatunci raspunse gesturilor celuilalt si se intoarse, privind ochii blanzi de deasupra sa.
- Cum te simti? il intreba Al trist. Imi pare rau, imi pare atat de rau ca nu te-am putut proteja, idiotii aia au facut ce au vrut cu trupul tau. Ii voi ucide, iti jur ca ii voi ucide, se agita baiatul intoecand privirea spre geam si ramanand sprijinit de marginea patului.
Simti mana lui Yoru cum ii atinge usor buzele si tersari. Nu stia exact ce ar trebui sa ii spuna baiatului, il iubea de atat timp si le permisesera unora sa il atinga. Numai gandul ca totul s-a intamplt cu el aici il turba. Yoru ii facu loc in pat si il lasa sa se intinda langa el, asezandu-si capul pe bratul barbatului si mana in parul lui maroniu. Al il privi si il saruta scurt, atingandu-i doar buzele rosii si ranite si continuand sa-l priveasca insistent.
Baiatul deschise gura si cauta un subiect pe care ar fi putut sa-l discute. Stia ca Al dorea sa afle cate ceva despre trecutul lui, insa il durea sa vorbeasca despre asta. Fratele lui fusese cel mai important pana acum, si daca ar fi sa aleaga intre propria-i existenta si cea a fratelui sau, nu ar fi ezitat niciodata sa se sacrifice.
- Era noapte. I-am auzit plansetul si m-am indreptat catre dormitorul mamei mele. L-am vazut acolo, am vazut-o si pe ea. M-am indreptata catre Yu si am realizat ca era plin de sange, m-am speriat, iti jur ca am crezut ca va muri, nu realizam ce faceam, daca plangeam, daca spuneam ceva, fratele meu parea speriat, nu vorbea, ci privea sangele de pe el.
Al se opri din respirat pentru cateva secunda, devenind si mai atent la ceea ce povestea Yoru. Isi aseza si mai bine bratul in jurul taliei baiatului si-i lipi agresiv trupul de al sau, sarutandu-i umerii goi. Vroia sa stie ce s-a intamplat, insa durerea din ochii tanarului il sufoca. Deschise gura sa spuna ceva, insa o inchise la loc, dandu-si seama ca nu avea cuvinte si ca linistea era acum cea mai buna metoda de a comunica.
- Am fugit la mama mea. Mi-am dat seama ce patise, era unele din tusele sale atunci cand scuipa sange. Am luat o batista, am umezit-o si i-am sters usor gura. Insa Yu, Yu parea ingrozit. Nu stiu exact ce-l speria, sangele sau privirea mamei mele, dar a fugit din camera plangand si a trantit usa in urma lui. Trecusera mai bine de cinci ani de cand mama noastra aflase ca e bolnava. Avea nevoie de operatie, iar noi nu aveam niciun ban. Tatal nostru ne-a parasit atunci cand a aflat despore mama, nu l-am invinovatit, insa Yu� Yu l-a iubit, Yu il iubeste si acum atat de mult. Probabil ca nu va accepta niciodata adevarul, el a ucis-o pe mama. Trebuia sa facem ceva� asa ca� am furat. Am mers in casa bunicii mele si am furat bani. Nu o vazusem de zece ani aproape, nu ne cunostea, probabil ca nu ne cunoaste nici acum, la fel ca si tata. Dupa cum vezi, am fost prinsi inainte de a o putea ajuta pe ea. A murit� la o saptamana dupa, ea a murit si noi am fost adusi aici. Tatal nostru e� cel ce detine aceasta inchisoare.
Al stranse cu putere materialul rece al asternutului si continua sa priveasca socat parca prin trupul tanarului. Amutise, nu vroia sa creada ca cineva poate face asa ceva , nu vroia sa mai stie nimic despre altceva, ii venea sa planga, el, cel ce nu plansese nicioata, lasa lacrimile acum sa-i curga pe obraz, cazand pe mana sa si apoi pe perna.
- Te voi scoate de aici! Chiar daca ma va costa viata, iti jur ca te voi scoate de aici. Cu ce naiba ati gresit, cum a putut sa faca asta. Prin ce ai trecut pentru un idiot, Yoru, iti jur ca te voi face sa zambesti.
- Sht! Nu fii idiot� fara tine probabil ca acum as sta intr-un colt, incercand sa uit de tot si toate, sau probabil nu as mai fi. Nu voi uita niciodata ceea ce ai facut pentru mine. Sunt al tau, nu uita asta, zambi baiatul, lipindu-si buzele de cele ale satenului.
De data asta, Al nu ezita, ci il impinse pe Yoru spre perete si se urca pe el, strecurandu-si unul dintre genunchi intre picioarele baiatului. Il saruta cum niciodata nu o mai facuse, rapindu-i fiecare suflare. Ajungeau la saruturi dupa care amandoi gafaiau si ramaneau privindu-se si analizandu-si prorpia imagine in ochii celuilalt. Mainile lui Al incepura sa pipaie fiecare loc in parte din trupul baiatului, coborand de la gat si continuand sa zgarie usor pielea baiatului pana ce ajunsera la pantaloni. Ii puse mana sub cap si il trase si mai aproape, continuand sa-si treaca buzele peste gura lui si parcurgand gatul pe care il musca insetat. Sfarcurile baiatului incepura a se intarii, iar Al le simtea duritatea prin propria sa piele.
Yoru simtea limba satenului pe tot trupul sau alintandu-i fiecare parte sensibila si incercuindu-i cu grija sfarcurile. Gemu usor, insa isi astupa gura realizand ca nu sunt singuri in cladire si continua sa il lase pe barbat sa ii savureze trupul. Limba celuilalt ajunse in dreptul pantalonilor, reluandu-si drumul pana la gura baiatului pe care o saruta cu pasiune.
Al isi trecu manilie peste trupul baiatului si deschise pantalonii, tragandu-i agresiv odata cu boxerii, ce pierdura printre asternuturile patului. Scoase o sticluta din buzunar si lasa substanta sa curga pe degetele sale. Simti raceala lubrifiantului imediat ce acesta ajunse in zona sa intima si continua sa-l intinda cu miscari circulare. Privea chipul ceuilalt si simtea placerea pe propria sa peiele atunci cand il vedea atat de rosu si excitat, incat parea ca a iesit dintr-un vulcan. Ochii lui Yoru erau atintiti asupra mainii baiatului insa atentia ii fu intrerupta de limba lui Al care incepu sa circule pe barbatia sa in miscari lente, ce-l faceau sa geama din ce in ce mai tare. Satenul il apuca de picioare indepartandu-le si facandu-si loc printre ele.
Yoru isi ridicase membrele pe umerii baiatului, inchizand ochii si asteptand sa resimta durerea obisnuita de la prima penetrare. Miscarea pe care Al o initie pentru a il patrunde pe baiat nu fu deajuns, asa ca trebui sa se opreasca putin si sa isi continue patrunderea simtind fierbanteala din acel loc. Broboanele de transpiratie se vedeau pe trupul lor curgand pe asteruntul de bumbac. Simtea cum Yoru tremura si nu stia daca e vina durerii sau a placerii, ii era frica sa nu il raneasca, dar vroia sa stearga urmele pe care acele animale le lasasera pe trupul inocent al baiatului. Privirile lor continuau sa ramana atintite una la alta, pasiunea curgand prin aerul din ce in ce mai absent. Yoru isi aseza mainile in parul baiatului si stranse cu putere firele, cautand cu buzele atingerea calda a satenului. Miscarile lor erau simultane, Yoru intampinand fiecare atingere a barbatiei celuilalt cu coapsele sale, cu gemete din ce in ce mai persistente. Isi arcuia spatele cu fiecare miscare mai adanca pe care celalalt o facea si se simtea imbatat de pasiunea ce le invenina trupurile.
O caldura sufocanta ii puse stapanire pe corp si il facu sa caute disperat buzele satenului, pe care le simti imediat, asediindu-i gura. Grabi penetrarea, simtind ca se aporpie momentul final. Yoru isi arcuise de cateva ori trupul, lasandu-se sarutat pe tot parcursul orgasmului si simtind placerea celuilalt cum ii invadeaza corpul.
Al ofta si se lasa pe marginea lui de pat, continuand sa-si tina mana pe obrazul sangeriu al tanarului.
- Crezi ca vom iesi vreodata de aici, intreba Yoru respirand sacadat.
- Da. Eu te voi scoate de aici si Madd se va ocupa de fratele tau. Inca nu-mi vine sa cred cred ca sunteti inchisi in inchisoarea asta. Inca nu-mi vine sa cred ca cel ce o detine e tatal vostru. Ai zis ca Yu l-a iubit si inca il iubeste, de ce? Cum poate sa tina la el stiind ca i-a ucis mama?
- Yu nu stie. Habar nu are ca asta e inchisoarea tatalui nostru, el crede ca bunica ne-a bagat la inchisoarea si tatal nostru nu stie, e sigur de asta. Uneori naivitatea sa ma enerveaza, am momente cand ma gandesc ca mai bine ar fi mort, Yu e mult mai sensibil ca toti, din cauza asta am facut ce am facut. Nu-l pot lasa, nu vreau sa planga, m-ar distruge atat pe mine cat si pe el.
- Maddox nu va lasa asta sa se intample, il va ucide cand termina ce are de facut in inchisoarea asta si va iesi. Il va ucide pe tatal lui.
Yoru deschise ochii, dorind sa intrebe ceva insa oboseala era mult prea mare, asa ca se resemna incercand sa apuce cateva ore de somn. Bratele lui Al ii confereau siguanta, dar oare cat va mai dura pana ce pericolul va aparea?

#18
Weeee! Desi capitolul este rezervat exclusiv pentru Yoru - Al si mi-e dor de Yu, mi-ar fi fost imposibil sa nu-l citesc cu sufletul la gura. Am reusit sa aflu povestea celor doi frati si cum au ajuns sa fie inchisi. Daca stau bine sa ma gandesc, nu stiu daca regret faptul ca au ajuns aici. Altfel nu i-ar fi cunoscut pe Al si Maddox. :))

Ufff, ce pot spune despre scena de dragoste dintre Yoru si Al inafara de faptul ca a fost superba? Hmmm... Stiu! Asta ma face sa te rog sa-l pui si pe Yu cat mai repede intr-o astfel de ipostaza! Eu am ce am cu el. :D

Spor la scris in continuare si cat mai repede next!
I wish people would stop telling me what to do. I can make mistakes on my own too!
Genius by birth, lazy by choice. Mendokusai...

My anime wallpapers blog: http://animefact.wordpress.com/



[Imagine: lcopy.jpg]

#19
oo....deci am aflat ceva si despre parintii lui!
question!!! ce tata e atat de pervers incat sa faca asta..ok...pot sa inteleg pentru ca nici eu nu am prea fost miloasa cu anumite personajele ale mele si am creat si eu tati monstruosi...dar totusi..dude...sunt copii tai! cum ii poti tine in inchisoare.
am vazut doar 2 greseli eu ceuilalt.... si peiele ...
totusi...dude..doar au furat niste bani..cum draq ii trimiti la inchisoare? la scoala de corectie da...uf..ce tata esti tu!!
scena dintre cei doi a fost foarte hot.... m-as fi asteptat ca Yoru sa resimta ceva mai mult scena de dinainte cu idiotii aia doi, dar e evident ca Al are un efect relaxant asupra lui ( ca sa nu spun excitant)
still..ce poate face Maddox pentru Yu si Al pentru Yoru..dak inchisoarea e a tatalui lor?
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#20
Myuu la datorie!:D Waa...yaoi:X:X..asta e cea mai buna zi pt yaoi de cateva saptamani incoace. Yey ce hot a fost scena de sex dintre Al si Yoru...cred k m-am topit pe scaun in jos:))
Povestea celor doi frati, Yu si Yoru, chiar m-a impresionat atat prin originalitate dar si prin uimirea pe care mi-a lasat-o in timp ce citeam. Ce naibii doar era taica-su!!! Si cum adica a furat de la bunica lui? Lol doar e bunica-sa...nu putea sa-i ajute?:-L...Vai ce familie denaturata au si ei...chiar mi-e mila de Yu pentru ca e asa de sensibil si dragut...
Acum legat de partea in care Al si Maddox o sa-i scoata pe cei doi frati din inchisoare...ma intreb cum o sa faca asta si ce se va mai intampla pana atunci. Hm...se pare ca va trebui sa astept pana scri urmatorul capitol:o3
Am vazut o greseluta care mi s-a parut mai deranjanta la citit si anume ca ai repetat cuvantul "baiat" spre exemplu: " Mainile lui Al incepura sa pipaie fiecare loc in parte din trupul baiatului, coborand de la gat si continuand sa zgarie usor pielea baiatului pana ce ajunsera la pantaloni." In rest cateva greseli de tastare dar mi-a fost lene sa le mai caut:-"
Grabeste-te cu nextu' si succes la scris :bye:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)