Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Twice temptation [yaoi]

#21
Am citit ficul si mi-a placut extrem de mult!

Ai talent si multa imaginatie! Greseli de tastare nu am prea vazut... :bv:

Cat despre acest capitol mi-a placut foarte mult ca este mai lung!:yes:
"Probabil fiindca arati ca o mumie" - fraza asta a fost bestiala era sa cad de pe scaun de la atata ras!:ha:
Astept nextu'! Sper sa-l scri repede avand in vedere ca este vacanta!
:bye:
P.S: Era sa uit....personajele sunt foarte dragute... mai ales shimizu :love:
When you can live forever what do you live for?

[Imagine: 20f8b2g.png]

Cinema Bizarre Addicted! 8 Yu fangirl :love:

If no one is perfect, why do you wanna be perfect?

Metal Addicted :X


[Imagine: fd27431.png]

#22
yah thx x3 minna
------------------


Pe holul semi-luminat, ceasornicul aflat langa perete isi canta melodia aproape enervanta, in timp ce praful acoperea formele acestuia. Akito trebuia sa suporte insa praful ce il sufoca, deoarece statea lipit de ceasornic. Fiind inalt, era un loc aproape bun de ascunzatoare, mai bun decat peretele holului. Desii probabil praful nu il interesa in totalitate, deoarece starea sa era una nostalgica. Obrajii sai erau inca rosiatici, iar in piept, inima facea zgomot nebunesc "Mai rau decat ceasornicul de langa el"-cum se gandea cu exagerare. De ce trebuia ca el sa fie singurul intr-o situatie de genul? Il intimidase propriul gest de mai devreme, chiar daca respiratia calda a roscatului simtita cu cateva minute in urma il incalzea mult mai mult chiar si printr-o simpla atingere. Isi duse degetele "tratate" spre buze, simtindu-se din ce in ce mai paranoic cu fiecare secunda.
Ceasornicul isi incheiase cantecul zgomotos de ora 12:00 ce rasunase in urechile baiatului. Roscatul tocmai iesea din bucatarie, cu mainile cat de cat umede. Curatase substanta albastra pentru geamuri ce se imprastiase pe podea, incercand sa-si aminteasca planul de idei al fratelui sau legat de curatenie.
-Bucataria si holul el..eu biblioteca....si...si mai ce parca ? Balconul ? Nici gand nu a mentionat asta..poate..sau nu..
-Sufrageria..., se scapase tanarul ascuns dupa ceasornic, asezandu-si repede mainile de la gura. "Firar idiot mai sunt.."
Shimizu isi indreptase privirea intra'colo, afisand un zambet ciudat. Exact cand voia sa se apropie cu gandul de'al descoperii, melodia soneriei isi facuse aparitia. Se razgandii cu greu, indreptandu-se spre usa. Insa expresia i se schimbase cand vazu cine sta in fata lui. Era Hana-chan, lipsita de entuziasm, fiindca probabil ar fi vrut ca Akito sa raspunda.
-Buna...etto..Akito-kun este aici ? intreba ea pe un ton vesel-fortat.
-Akito este...plecat ! La..defapt pana in oras cu cineva...va venii mai incolo, mintise acesta pastrandu-si tonul indiferent.
Desii chipul fetei se intrista putin, revenindu-si cu un zambet fortat.
-Ii poti spune ca..atunci cand se intoarce sa ma sune ? Numarul meu este aici, spuse tanara intinzandu-i o mica hartie mototolita.
-Da...cum vrei. Alceva..ce mai vrei ?
-Ni..nimic..trebuie sa ma intorc la despachetat. Imi pare rau de deranj..bye!
Aceasta incepu se faca pasi spre apartamentul ei, putin speriata de indiferenta roscatului. Ii era teama de el, nu numai intamplarea jenanta din baie nu-i picase bine, insa modul plictisit cu care ii vorbea o facea sa se simta ciudat.
Shimizu o saluta scurt, inchizand repede usa cu piciorul. De'ar fi fost dupa el, ar fi rupt hartia cu numarul de telefon al fetei in mii de bucatele, apoi direct la gunoi. Nu o suporta, nici comportamentul ei de "barbie" sensibila, nici faptul ca incerca sa se aproprie de Akito cu motive de "iubire". Tot ce facea era sa ii injecteze venele cu gelozie si sila.
Akito nu reusi sa auda mare lucru, aproximativ nimic din cauza ticaitului neoprit. Isi lasa usor chipul sa depaseasca marginea obiectului, insa se daduse repede inapoi cand il vazu pe Shimizu cum se apropie. Se lipi mai mult ceasornic, inchizandu-si ochii de teama. In mintea sa ar fi crezut ca roscatul va trece pe langa el si va fi neobservat, idee salvatoare desigur. Desii era total opus, Shimizu ii ghicise gandul, asa ca se prefacuse ca nu l-a vazut, trecand pe langa ascunzatoarea sa intr-un mod obisnuit. Insa se oprii din mers la vreo 2 pasi distanta. Akito nu realizase nimic, datorita ochilor inchisi pe care nu intentiona sa-i deschida. Intr-un moment de tacere, baiatul se crezuse salvat, dar repede isi pierduse gandul cand il auzii pe roscat cum se apropie din ce in ce. Intradevar se apropiase mult de chipul lui, aproape sa il atinga, sufocandu-l cu senzatia pe care i-o oferea. Buzele lor aproape erau unite, iar obrajii lui Akito incepeau sa capete nuanta de mai devreme. Treptat, se pierdea din nou, dus de valul euforiei. Roscatul zambii victorios in sine, prinzandu-i buzele intr-un sarut apasat, ce nu facuse decat sa creeze mult mai multa agitatie in pieptul victimei sale. Fusese unul extrem de lung, cu fiecare secunda Akito era mult mai lipit de ceasornic, in timp ce avea din nou senzatia ca nu-si mai simte picioarele. Realizand ca deja se incalzise il impinse pe roscat, lasandu-i o urma de sange la buze fiindca se impotrivise la final. Shimizu si-o sterse cu maneca de la camasa, privind in continuare victorios.
-Sufragerie..., sopti Akito incercand sa schimbe subiectul printre micile balbaieli de la senzatia de mai devreme. Acolo trebuie sa faci curat acum..eu ma intorc la treaba mea.
-Aceea fiind ? Nu ai facut decat sa stai ascuns. Nu conteaza ma duc, spuse plictisit indreptandu-se spre camera, insa inainte sa intre facuse o mica pauza. -Ah si Akito...splendid gust..
Tanarul se inrosise puternic, aranjandu-si maneca de la tricou intr-un mod nervos. Baiatul disparuse in sufragerie mai mult sa nu primeasca vreun bibelou in cap, probabil deja planuit de fratele sau. Ajuns acolo, inspecta camera cu cateva priviri. Nu era mare lucru, doar pernele unde amandoi dormisera erau mototolite iar mobila trebuia stearsa de praf. Un zambet 'malefic' ii aparuse pe chip cand isi aminti ce se va intampla dupa. El si Akito trebuiau sa faca restul impreuna. Desii in gandul lui taiase partea cu -restul- lasand ideile perverse sa ii invadeze imaginatia "bogata".
-Un bilet spre paradis, soptise roscatul vesel incepand sa aranjeze prin jur.
Ramas pe hol, Akito isi amintise de ceasornicul de langa el, care saracutul tipa de praf. Isi luase solutia de sters din bucatarie, putin uimit caci podeaua stralucea, nu tocmai cum o lasase el. Trecand cu vederea, se apucase sa stearga ceasornicul, incercand sa suporte praful ce il facea sa tuseasca, chiar sa si stranute. Cu greu realizase ca si bluza lui era prafuita din cauza asta.
-Prost loc de ascuns...acum trebuie sa fac iar dus...perfect..
Dupa ce insufletise inaltul obiect si masa lunga ce se prelingea de-alungul holului, isi lasase solutia intr-ul colt.
-Gata..neh ma simt de parca am fost la sapa..
Isi ridicase incet tricoul, dezbracandu-se de el in timp ce intra in sufragerie. Totusi ramasese perplex cand observa curatenia pe care o facuse Shimizu. Totul stralucea, nici o urma de praf sau alceva asemanator. Roscatul ramasese si el uimit cand il vazuse pe fratele sau, jumatate dezbracat.
-Mie de ce nu mi-ai spus ca faci streptease ?
La auzul intrebarii, Akito mototolise tricoul, aruncandu-i-l in fata.
-Eu am facut curat..habar nu ai cat praf am intalnit.
-Hei si eu am intalnit mult deci trebuie sa iti urmez exemplul cu dezbracatul, nu ? glumise el indreptandu-si mana spre cureaua pantalonilor.
Baiatul se panica fiindca nu prinsese gluma, incepand sa se balbaie mai rau ca un reporter cand prezista vremea. Pe roscat il luase rasul cand ii vazuse expresia de pisica fricoasa, oprindu-si gluma repede.
-Tu chiar m-ai crezut ? Pff..dai impresia ca te violez non-stop la ce fata ai facut..
-Daca voia sa fie o gluma atunci te rog scuza-ma ca am uitat sa rad, riposta Akito enervat pe el insusi la cat de patetic fusese. Foarte bine stai aici si continua sa razi, eu ma duc sa termin curatenia, isi continuase fraza iesind pe hol.
Roscatul isi sfarsise cu greu starea de amuzament incercand sa redevina mai serios, dar de fiecare data cand mai avea putin si o facea, ii intalnea privirea 'intentionat indiferenta' a fratelui sau, incepand din nou sa rada. Tot ce facea era sa il cicaleasca si mai mult, iar acesta se simtea din ce in ce mai rusinat cu fiecare raset. Il urma pe hol, tinandu-si o mana spre gura.
-Bine bine am inteles a fost...amuzant pentru tine...dar daca te lua valul ca de obicei si iti trecea ceva prostesc prin cap ? Te cunosc..de aceea am avut motiv de a ma manifesta asa.
-Stiu...dar a fost o gluma nu trebuie sa te.."incingi" prea mult din cauza asta.
-Nu ma incing ! tresari el incrucisandu-si bratele goale, deoarece inca nu isi luase vreun tricou pe el, era doar in pantaloni, spre placerea fratelui sau de a-l sorbi din priviri.
-Sunt sigur de asta nervosule...
Roscatul ii aruncase tricoul inapoi, care evident cazuse pe podea, undeva departe sub masa holului.
-Macar...era murdar, sopti el cu putina prefacatorie in ton.
Akito se apleca si isi agata mana de marginea mesei, intinzandu-si cealalta mana dupa el.
-Te ajut eu, sopti cu un ton ciudat fratele sau, care avea cu totul o alta intentie cand ii observa pozitia putin cam indecenta--in mintea sa.
Se apropie de el, intinzandu-si o mana, care il cuprinse pe Akito la bust, incepand sa se plimbe de la inceputul gatului pana in apropierea pantalonilor, apoi se ridica iar, spre sfarcurile acestuia care deja se intarisera de la senzatia mangaierii. Roscatul isi lasase degetele sa le 'mangaie' putin mai violent, incat Akito scoase un mic sunet de placere.
-Nu...*ahh..*...Shimizu acolo....acolo nu e tricoul meu..!
-Stiu prea bine.., ii sopti acesta in apropierea urechii, satisfacut de micile sunete pe care le auzea. Isi lasa mana sa coboare spre pantalonii baiatului,desfacand cele doua sireturi apoi strecurandu-si mana in ei, oferindu-i din ce in ce mai multa placere cand mangaia acel loc.
-Nu...nu acolo..te ro-- insa buzele sale fusesera acaparate intr-un sarut violent care il lasa fara aer.
In timp ce limba roscatului explora in voie, acesta reusise sa ii ofere in continuare placere in locul sau sensibil, iar Akito prinsese cu usurinta culoarea rosiatica in obraji, accentuandu-se cu fiecare atingere in plus. Ii dadu drumul la buzele umede, incepand sa-i invadeze gatul cu mii se saruturi, usor usor il intinse total pe podea sub masa. Akito isi ridica privirea, uitandu-se neexpresiv la masa, apoi isi inchise ochii fiindca roscatul isi continua saruturile dureroase. Shimizu zambise la o mica pauza, vazandu-si fratele cum parca se topeste in bratele sale, ii dadea motiv sa-si iubeasca lacomia care il poseda complet.
Hartiuta unde era scris numarul de telefon al blondei cazuse langa Akito, odata cu camasa roscatului. Roscatul ajunsese cu saruturile din ce in ce mai jos, oprindu-se in apropierea pantalonilor. Akito isi deschise pentru un moment ochii, observand hartia mototolita. Intinse mana dupa ea si isi aruncase privirea de curiozitate, iar Shimizu se oprii brusc cand vazuse asta.
-Numarul de telefon a lui Hana-chan...? Cand ti l-a dat ?
-A..fost la usa...dar i-am zis ca nu esti acasa asa ca a plecat..
-De ce ai facut..
-Fiindca vrea sa mi te fure...vad in privirea ei cat de mult vrea sa iti fie iubita...Akito, nu te pot pierde cu atata usurinta cand de-abia am reusit sa-ti marchez iubirea in suflet...
Baiatul nu mai spusese nimic, doar mototolise hartia, aruncand-o intr-un colt al camerei.
-Sufletul meu nu poate fi cucerit de ea...iti...iti apartine numai tie..bakaro, soptise el foarte incet si rosu din nou, desii roscatul il auzise, acaparandu-i buzele intr-un sarut tandru de bucuria pe care i-o formase.
-----------------------

god gata ^^" unica poveste cu tastatul ;))
[Imagine: mi08ow.jpg][Imagine: eujbj7.jpg]
J-ROCK Power!
----------------------------------------------------

#23
Woow..nici in vise nu puteam sa ma gandesc ca ii va spune asta lui Shimizu o//o ..suna exact ca o declaratie de dragoste, insa parca vad ca Hana nu o sa se dea batuta asa usor..Mai ales ca e si vecina cu ei, o sa-i fie usor sa isi bage codita.Promit sa o iert ca se baga in relatia lor numai cu conditia sa mi-l lase mie pe Shimizu :))
Capitolul a fost lung..deci este mai mult decat ok
Te-as ruga sa insisti mai mult pe descriere..si mi-ar placea ca scenele de dragoste dintre cei 2 sa fie putin mai detaliate..:eto:
Astept cumintica pana vine nextu dar grabeste-te ca nu stiu cat rezist :D
:bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#24
Ohayo Miku.....vad ca nu te obosesti sa mai scrii la ficul asta desi iti zic mereu ca este superb si nu o panarama cum zici tu >:p panarama este ce scriu eu :> tu scrii kawaii si daca nu continui ficul....te zic lu' sor'ta :| de fapt :-? mami este cam dusa si are treaba cu omar sau omer sau cum l'o chema :-j ma rog...te zic lu' bunicu' =)) | lu' mike in caz ca ai uitat :> |

In fine :)) deci ficul tau este kawaii si din cate am citit nu mi se pare sa ai greseli de ortografie, naratiune buna, descriere la fel desi cum de acord cu nolazy si ar trebui fie mai detaliate scenele dintre cei doi. Daca continui o sa ajungi un mare scriitor b-) garantez eu....bye si daca nu continui te kill xD >:p
[Imagine: cats-7.jpg]

#25
Bun deci unde e continuarea pe care o astept de cate saptamani bune :-w ?Deja m-am saturat sa tot astept!E prea tare ficu ca sa-l lasi balta!Pune repede continuarea te rog!!!!Ai multa imaginatie si idei originale!Asa ca hai apuca-te de scris!
I'm Kira.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)