Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scene din visul realitatii

#81
Poza mi se pare genială datorită feței câinelui, că altfel ar fi o poză relativ simplă. Am văzut că fotografiezi și îți ies foarte bine animalele, le surprinzi foarte bine. Expresiile animalelor fac fotografiile bestiale, zău, dar cu toate astea mai alege și alte subiecte. Deja animalele și natura sunt cam prea folosite. Sunt sigură că ai foarte multe idei pe care ai putea să le pui în practică, cel puțin cred că se poate mai mult de atât. Oricum, la partea tehnică nu comentez, nu ai probeleme la așa ceva.
Anw, baftăăă.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#82
Christmas Tree.
Calitatea e proastă fiindcă am folosit un aparat vai de capul lui. Dar am pus poza, aşa..în spiritul Crăciunului. ^-^

Merry Christmas~

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#83
omfg,omfg jealous much.

Hei.Sosetica aici.Draga Ang *botosaneanca ca mine,ha?<3* m-am uitat si am admirat aproape toate pozele tale si am ramas masca.Esti foarte buna.Am de invatat de la tine,din moment ce abia am primit o camera de craciun si,cum imi place fotografia o sa-mi deschid un topic ,cred ca dupa ce termin acest comentariu,cu cateva poze facute de mine.Cand ma uit la ale mele imi dau seama ca nu prea pot sa le compar cu ale tale.Intr-o zi sper sa ajung sa fac poze la fel de frumoase.Lumina,culorile,unghiul,toate sunt foarte bune in aproape orice poza.

Sper sa continui sa faci fotografii geniale ca si pana acum.I'm off to start my own topic.O sa mai revin,cu un comentariu fo' real.
hug

#84
Mulţumesc pentru comentariu. hug

Frig.

100. :3

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#85
Hello *hugs*
Fotografia Frig. este foarte interesanta, mai ales ca ai surprins si cadrul natural de iarna, rar aici la mine 21 Pot spune ca apreciez calitatea imaginii, ce aparat ai folosit aici ? Canon cumva ?
Fulgii de zapada se vad minunat si unghiul este bun, lumina accentueaza chiar bine intreaga imagine, intregul anotimp 39
Btw tu participi la concursuri de photography ? :'D Chiar te pricepi :3

#86
@Adina: Nu particip la concursuri de fotografie cu excepţia concursurilor POTM de pe forum. Am mulţi prieteni care sunt fotografi de profesie şi "am stat mult pe lângă ei" ca să spun aşa. Uhm, de ce Canon ? Nu orice fotografie cu o calitate de excepţie e făcută neapărat cu un Canon, să ştii. Aici am folosit un Nikon D300.
Şi şi...mulţumesc pentru aprecieri. Nu ştiu dacă mă pricep cu adevărat, dar prietenii spun că sunt un dealer de fotografii faine. *laughs*

ÃŽn curtea bunicii.

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#87
Tindeam sa fiu de acord cu tine in ceea ce priveste remarca ta despre fotografiile bune care nu sunt facute cu un Canon, asta pana cand mi-am luat un Nikon pe care am dat o mica avere si m-a dezamagit total. Prefer mereu un Canon EOS 400D in schimbul altor aparate, sau un Pentax K.

Imi plac fotografiile tale, dar cum nu am prea mult timp la dispozitie, ma voi rezuma la ultima doar. Compozitia este buna, dar cumva focusul mi se pare oarecum deplasat, primul lucru pe care il observ in fotografie din pacate nu este ulciorul, parca ar fi mers luata fotografia cu optiunea Macro, ca sa detasezi obiectul de fundal. Sau poate e vina faptului ca e contrastul mult prea mare si albul ala in loc sa fie placut, e putin cam orbitor. Conceptul e diferit si interesant.

[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#88
Eu mă refeream la faptul că nu doar Canon poate scoate fotografii excelente, totuşi strâng şi eu bani pentru unul ca lumea. Şi mulţumesc mult pentru părere Lia. hug

Buh-bye Christmas! :C

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#89
Îmi place fotografia foarte mult, doar că este oarecum simpluță și banală. Reprezintă Crăciunul, asta-i clar. Îmi plac în schimb culorile calde. Este reușită, dar poate mergea un Curves pentru a accentua culorile puțin, nu mult, doar puțin. Puteai să încerci un alt unghi pentru a scoate globul mai mult în evidență, pentru că așa ochii-mi cam fug și la fundal - poate un blur mergea pe el, idk -. Border-ul este drăguț, mă duce cu gândul că-i o secvență dintr-un film. Oricum, încearcă subiecte mai interesante. Baftă și sunt invidioasă oleacă, mie fotografiile cu globuri nu-mi ies, parcă bradul m-ar urî 21.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#90
Mulţumesc Daria şii nu cred că mergea să mai 'accentuez culorile'. Adică, deja sunt foarte aprinse, am aproape monocromie în poza asta.
Åži...
Citat:Baftă și sunt invidioasă oleacă, mie fotografiile cu globuri nu-mi ies, parcă bradul m-ar urî.
...aww...uhm, mersi ?! 21

Napoleon.

My little baby. :3
______________________

Napoleon

:3

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)