Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scaldare in dorinta [Poveste finalizata]

Goddamn! Fetelor, imi pare siiincer rau ca am intarziat atat de mult T^Tdar cred ca am avut o "criza a scriiorului" 21
Va rog nu ma linshati 108
yours truly, Me!:]
<3 Kissez sweethearts ^.^

Capitolul XXXIII

Nu reuseam sa fiu indeajuns de calm incat sa imi pot cobori pleoapele, insa nici actorul nu parea a dormi...
Ma miscasem mai aproape de el, simtind nevoia sa ii vorbesc, insa nu scosesem niciun sunet, pana cand nu ajunsesem aproape lipit de el, indemnandu-l sa isi deschida lenes ochii albastri.
-Kyan... Nu vreau sa iti para rau... pentru ca mie nu imi pare rau deloc...
-De ce nu dormi? intrebase el imediat, usor ragusit.
-Pentru ca nu pot... vreau sa vorbim... sa iti spun ca tu nu esti de vina cu nimic. Nu imi pare rau, rostisem soptit, cuibarindu-ma langa el, asezandu-mi palma pe mijlocul pieptului sau acoperit de bandajul alb si inghitind cu greu inainte de a continua. Si eu am fost de acord cu ce s-a intamplat aici, atunci, si nu mint... Am fost atat de fericit incat credeam ca am sa mor... Cand am ajuns acasa, i-am spus Samanhei ca a fost extraordinar ce s-a intamplat intre noi... Si chiar asa a fost. Asa m-am simtit... dar imi e imposibil sa imi reprim acel sentiment de teama... Inca vreau sa mai simt acele lucruri mult mai intense decat ar putea fi durerea, chiar daca, momentan imi e teama. Dar asta nu imi schimba sentimentele fata de tine, Kyan...
Privirea ii era coborata spre mine si ii inchisese cateva clipe, scotand un sunet lenes din gat, miscandu-si trupul pentru a-si aseza o mana sub cap, iar alta pentru a-mi incnjura spatele.
-Stiu asta, micutule, gemu el, dupa care facu o scurta pauza. Dar daca ai sa ramai asa aproape, as putea sa uit de temerile tale, si... fi-ar sa fie, Tyler! nu ai pantaloni! se planse el, insa incet, ca si cum cineva dormea.
-Stiu... Nu pot dormi cu blugi, spusesem la fel de incet, cand imi asezasem un picior peste al sau.
-Ai chef de joaca? veni intrebarea lui cu o ridicare din spranceana.
-Oh... Iarta-ma. soptisem jenat cand imi retrasesem repede piciorul si obrajii imi luara foc.
-Nu trebuie sa iti ceri scuze. Imi place ca te simt aproape... Habar nu ai cat de mult, ofta el, urcandu-si spre chipul meu mana care inainte imi inconjura spatele.
Imi ferise parul de e frunte cu degetele sale lungi, apoi isi asezase palma pe obrazul meu, mangaindu-l bland.
Adoram sentimentul acela, toti acei fluturasi in stomac care imi faceau inima sa salte bucuroasa si privirea lui care ma invaluia.
-Te iubesc, Tyler... Doamne cat te iubesc... gemu el, cand isi urcase degetele spre parul meu, prinzand usor cateva suvite in pumn si coborandu-si chipul pana cand buzele lui calde imi atinsera fruntea si o saruta la fel de gentil ca intotdeauna...
Oftasem si imi inchisesem ochii, ducandu-mi mana pe antebratul sau, strangandu-l usor, apoi imi ridicasem chipul spre el, privindu-l lenes.
-Si eu... soptisem, zambind multumit in sinea mea si strangand din nou bratul actorului.
-Nu asa... Spune-mi. Vreau sa aud tot... zise incet, coborandu-si iar mana spre a-mi inconjura mijlocul si sa ma traga aproape.
Oftasem cand imi simtisem inima batand cu putere si imi asezasem palma pe bandajul alb ce ii acoperea pieptul, apoi Imi presasem buzele in partea stanga, deasupra materialului. Era atat de cald...
-Te iubesc... Te iubesc, Kyan, spusesem soptit, tinandu-mi fruntea lipita de pieptul sau, insa stiam ca auzise.
Voiam sa il strang atat de tare in brate, dar imi era teama... bandajul ce il inconjura era ca o bariera pentru mine. Imi era teama sa fac ceva ce nu trebuia.
Oftase si el adanc, apoi bratul lui ma stransese mai tare si isi lipise buzele ferme si fierbinti de fruntea mea.
-Nu ti-as mai da drumul de aici... Niciodata...
Cuvintele lui atat de incet spuse imi facura pieptul sa-mi salte dureros, dar atat de placut incat simteam ca nu mai aveam nevoie de nimic altceva inafara de el. Ce vis putea sa imi faca toate astea? cand nici macar o data nu ma gandisem la atingerea unor astfel de sentimente.
-Atunci nu o face... Nu imi da drumul, cerusem, stand inca lipit de pieptul lui, ascultandu-i bataile rapide ale inimii si prinzandu-ma de umarul lui, pentru a-l strange usor.
-Doamne, ce-mi faci.... gemu Kyan, afundandu-si nasul in parul meu blond, inspirand adanc si pe urma expirand putrenic intreg aerul adunat in plamani.
Ramaseseram astfel, tacuti. Eu am inchis ochii, ascultandu-i respiratia si bataile inimii, simtindu-l atat de aproape si atat de cald... incat era prea bine si prea frumos...

Nu stiu cand adormisem, insa cand imi deschisesem ochii obositi, inca era intuneric. Oare cat dormisem...?
Simtisem in spatele capului mangaierea blanda a unor degete lungi care se jucau in parul meu, apoi caldura trupului langa care eram cuibarit.
Gemusem incet cand imi miscasem trupul parca intepenit, si imi ridicasem chipul spre privirea albastra a actorului care statea pe-o parte, analizandu-ma de aproape.
-Kyan... De ce nu dormi? intrebasem soptit ca si cum nu voiam sa ma trezesc pe mine insumi.
-Nu pot... Culca-te linistit... Ma duc pana in bucatarie, anunta el, sarutandu-mi scurt buzele, vrand apoi sa se ridice in sezut.
-De ce? Nu...Ramai aici... cerusem pe un glas rugator, ridicandu-ma odata cu el, si asezandu-ma in genunchi pe patul moale.
Imi asezasem mainile pe pulpele picioarelor mele goale iar privirea mi-o lasasem atintita spre barbatului care ramasese tacut cateva secunde, oprindu-se pe marginea patului si intorcandu-se spre mine cu un zambet discret care imi facu inima sa tresara usor.
-Vrei sa raman? intrebase vocea sa blanda cand isi intinse palma spre obrazul meu usor incalzit. Ar fi cam greu cand simt ca o iau razna doar la imaginea ta dormind atat de linistit si simt nevoia sa te sarut... sa te ating...
Ii inconjurasem incheietura cu mana dreapta si tacusem, nestiind ce ar fi trebuit sa mai spun cand privirea lui stralucitoare ma fixase atat de patrunzator, descoperindu-mi pana si sufletul.
-Ramai... bine? Vreau sa stai cu mine...
Stransesem mai tare de incheietura sa, cand privirea i se incrunta, curioasa si oarecum amuzata.
-Ce? Iti e frica sa dormi sigur?
-Nu. Doar ca nu vreau sa dorm fara tine...
Din nou tacere... tot ceea ce se auzise in incapere fusese oftatul lui si bataile inimii mele care urla din strafundul ei cat de mult il dorea pe barbatul acela...
-Daca nu incetezi sa spui lucruri dragute, cred ca imi va sari o rotita.
-Kyan...
-Glumesc, micutule... rostise actorul, cand imi trasese chipul spre el cuprinzandu-mi buzele intre ale sale. De fapt, nu am glumit, adaugase imediat ce isi fixase privirea serioasa in a mea.
-Nu cred ca am de unde sa stiu asta, nu-i asa...? intrebasem incet, coborandu-mi usor capul.
-Poftim...? Tyler, ce spui acolo?
Vocea i se schimbase brusc, iar trupul i se miscase pe suprafata patului, facand ca scartaitul usor sa rasune in incapere cand se asezase mult mai aproape de mine, apucadu-mi chipul intre ambele sale palme.
-Ah, nu ma intelege gresit, Kyan, incepusem eu, ridicandu-mi alarmat ochii spre ai sai. Esti actor... cateodata pana si mie imi e greu sa realizez cand joci un rol sau nu. La interviuri de exemplu...
-Stii cand nu joc un rol? intrebase, apropiindu-si chipul de al meu. Acum... aici... oricand si oriunde cand sunt cu tine... Iar asta, soptise pe urma, lipindu-si buzele calde de ale mele, ademenindu-ma in jocul atat de lubric al gurii sale, pentru ca in scurt timp sa se indeparteze. Asta e un sarut real, continuase el propozitia anterioara, prinzandu-mi apoi mainile intre ale sale pentru a-mi indemna palmele sa ii atinga chipul frumos si sa ramana acolo. Asta, e Kyan cel real... Iar astea, adaugase apoi, coborandu-mi mana dreapta spre partea stanga a pieptului sau. Astea sunt sentimente reale, Tyler... si nu vreau sa te indoiesti nicio secunda de ele.
Ma cutremurasem odata ce ochii ii sclipira in lumina palida a lunii, iar pieptul imi tresarise emotionat cand bataile inimii devenira mai rapide, dar atat de placute...
Imi simteam obrajii arzand rusinati, insa nu doream sa ma ascund de privirea lui albastra... De ce sa o fi facut? Nici el nu s-ar fi ascuns.
-Stiu Kyan... nu ma indoiesc. Nu mi-ai dat niciodata motive, dar cred ca sunt putin cam irealist cand vine vorba de tine... Imi e teama... pentru ca nu vreau sa ma trezesc dintr-o data si sa vad ca nu e decat un vis frumos... nu vreau asta! Daca media nu ma vrea langa tine...
-Shhh... Nimeni nu te ia de langa mine, intelegi? Ma intrerupse el, asezandu-si degetul aratator pe suprafata buzelor mele. Nimeni si nimic, bine? Te iubesc, si ei nu au puterea sa schimbe asta... continuase cand incepuse a-si plimba lent degetul pe buza mea inferioara, urmarindu-l cu acea privire care ma indemna sa inghit cu greutate.
Pieptul imi salta cand degetele mainii sale drepte se strecurara in parul meu, strangand in pumn cateva suvinte inainte de a-mi pune stapanire nu numai pe buze, ci pe intreaga fiinta.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


Din pacate nu ti-am lasta niciun comentariu la acest fic, cu toate ca il urmaresc de la primul capitol (*ce dezamagire din partea mea. nu ma asteptam sa nu ti-l fi comentat*)

Oricum. Lasa-ma sa o iau cu inceputul, pentru ca eu nu am avut sansa de a ti-l comenta inca de la inceput.

Titlul a fost cel ce mi-a atras atentia acesta avand un impact puternic asupra campului meu vizual (bineinteles ca fac trimitere chiar si asupra mentalitatii, insa m-am rezumat la acest lucru). Acesta mi se pare original, sugerand neclar actiunea.Face trimitere la cateva pasaje, dar in niciun caz nu isi insuseste si acest lucru (intreaga intamplare).

Descrierea continua sa imi placa, fiind unul dintre lucrurile ce te definesc (avand in vedere ca vorbesc doar de cateva zile, presupun ca am ajuns sa te cunosc partial). O modelezi conform situatiei, fiind una ampla/complexa (trasaturi, reactii, locurile)

Observ mici greseli de ortografie si am avut impresia la un moment dat ca si de punctuatie dar nu le voi scrie din cauza ca nu ma defineste (nu pun accent pe asta). Bineinteles trecand peste asta, actiunea recompenseaza orice mic detaliu ce nu-si are locul. Sunt sigura ca acestea n-ar fi existat si ca le stii si tu forma initiala.

Dupa cum am si spus, ideea este cea care mi-a atras atentia , dupa prima vizualizare (titlu, compozitie >>asezare in pagina<<). Antiteza dintre el si sora lor m-a socat, nefiind obisnuita ca un barbat sa semene ca o femeie.Din nou fac referire la tenta de originalitate.
Ai folosit captatio benevolentiae, acest lucru dand o aroma dulce capitolelor, implicandu-l afectiv pe lector (ceea ce mereu vor face verbele la persoana intai).

Dialogul nu este nici pe departe sec, acesta modelandu-se si nuantand situatiile, unele ba chiar intrigandu-l pe lector (fac trimitere la ceea ce am spus mai sus, cea cu implicarea afectiva a lectorului). Dupa cum am si afirmat si inca imi sustin conceptia, acest lucru este un punct forte , unul ce tie iti iesa cu siguranta.

De fapt, nu observ niciun defect la fic-urile tale, avand (tu) grija la orice detaliu(amplu,discriptiv si toate cele).
Bun m-am rezumat la atata deoarece am test maine si trebuie sa-mi invat.
A fost o onoare pentru mine sa iti pot comenta fic-urile ! Astept noul capitol my dear Queen hug!
[Imagine: large.gif]

Izaaa hug Ai venit cu capitolul! Sincera sa fiu, fierbeam aici cand am vazut ca l-ai pus. Nu aveam rabdare sa il citesc pe tot, saream cu ochii mai jos, la alte replici sa vad ce se intampla 9
Aceste momente dintre Kyan si Tyler... Oh, Dumnezeule, le descrii atat de bine incat simt numai fiori si fluturasi in stomac. E asa placut !
:perv:
Citat:-Ştiu asta, micutule, gemu el, după care facu o scurtă pauză. Dar dacă ai să ramâi aşa aproape, aş putea să uit de temerile tale, şi... fi-ar să fie, Tyler! nu ai pantaloni! se plânse el, însă încet, ca şi cum cineva dormea.
Oh, replica asta lui Kyan m-a amuzat mult, mai ales sfarsitul, precum si reactia micutului. Ei bine, imi place ca in ficurile tale mai adaugi si unele momente amuzante, astfel ma pot distinge mai bine citind, trecand de la o stare de spirit la alta. Pentru mine, atunci cand citesc ceea ce scrii, e ca un vis si... Ma bucur enorm ca ai adus nextul pentru ca muream.
Acele atingeri ale lui Kyan si rugaminti ale lui Tyler ca sa nu il paraseasca si sa stea langa el au fost atat de cute :3
Ma sperie gandul ca deja ai ajuns departe cu ficul si se poate termina in orice clipa. Chiar ma sperie T^T Intotdeauna cand pui un nou capitol privesc spre sfarsit ca nu cumva sa scrie acolo : THE END! Sper ca asta sa fie un cosmar 17


Anyway, te-ai descurcat la fel de bine si de data asta, insa iar m-ai ( ne-ai ) lasat in suspans >.< Bafta dear cu nextul pupic

Vai, Doamne Sfinte, uite-am poate tremur! :prev: Nu stiu ce sa zic, am fost un capitol inpecapil, frumos, mirific, zii cum vrei eu ma pierd in ficurile tale si nu pot iesi nici cum. Cat romantism, cata iubire...Ah, o sa-mi fie din ce in ce mai ciudsa ca nu sunt baiat :X Cred ca voi muri aici pe loc daca astia doi o sa se desparta la sfarsit, desi nu cred asta. Nu prea am ce copmenta, mai ales ca la capitolul greseli am eu probleme. :die:
OK, iubita te astept aici, si nu ma lasa asa => X_X. Vino cu nexut cat de repede ca eu simt ca mor...... :cry:
Gambate!
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


Doamne, nici nu stii cat ne-a lipsit scrierea ta pe aici T^T! Imi place la nebunie, daor stii asta! Ce rost mai are ?
O spun de fiecare data, imi place la nebunie. Oricine ar incerca sa-ti caute tie nod in papura din pucnt de vedere al scrierii e clar ca ar fi putin sonat, fiindca e ireprosabil! Atat de frumos, incat inghit in sec numai cand citesc, gandindu-ma la ce ne-ai putea oferi in urmatorul capitol.
Atatea intamplari cu cei doi, atatea cuvinte de dragoste, atatea lucruri faine, imi vine sa dansez de fericire!
Cat asteptam capitolul asta!!!!
Sa nu mai itnarzii niciodata asa, iubi, stii ca nu pot fara tine! ACum eu sunt sonata, dar intr-un mod bun, daca acest cuvant, aceasta stare de spirit ar putea avea... particularitati bune 21
E clar, capitolul tau ma face s-o iau nitel razna! Ti-am zis ca e frumos ,da? 5
Bine, pentru ca nu e. E superb! Superb! SUPEEEEEEEEEERB! .
Inchiei, altfel incep sa plang dupa urmatorul capitol ce are sa vina! 108
Speram sa nu mai intarzii! bafta in contiuare, geniul meu! 15
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Cat am asteptat acest capitol, vai doamne xD Ma bucur ca ai postat, chiar ma bucur. A fost un capitol extrem de frumos, plin de suspans, in sensul ca ma asteptam ca cei doi sa se dezlantuie si ei putin si sa faca niste prostioare, dar nu s-a intamplat asa, din pacate :]] Asta e, pastreaza ce-i mai bun dupa xD Hehe. Crede-ma ca abia astept ca(,) Kyan sa isi dea gipsul ala handicapat si sa sara putin pe Tyler :]] My perved mind 15
Sincer, nu am ce comenta la acest capitol. A fost unul, cum am mai spus, mirific. Am vazut cateva greseli de tastare, dar nici ca ma intereseaza :]] Imi place la nebunie modul tau de a scrie, probabil ti-am mai zis si o sa-ti mai zic de acum incolo :]] Esti o adevarata scriitoare 15 Sa nu te dai batuta niciodata si sa continui tot asa. Meriti toate felicitarile noaste ^_^.
Acum grabeste-te si adu nextul ca nu stiu ce-ti fac :-W Spor la scris si bafta :]].
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Ohhh, God ! De când nu ai mai postat ! ;o3 Şi chiar mi-era dor să mai citesc ceva de bine pe`aici. Ofc, mai ales între Kyan şi Ty. <33
Întârzierea ta nu mai contează atât de mult [ cel putin pentru mine ], caci mi-au placut la nebunie şoaptele acelea pline de iubire ! Fratee, deja îmi imaginez prin ce " chin " a trecut Kyan când Tyler era dezbracat, fară pantaloni. :]] Ehh, aş mai vrea faze din`astea. * laughs *
Btw, nu am mai auzit nimic de Sam. Oare ai de gând să ne faci surprize ? Hmm.. Şi când vine vorba de surprize, vreau să zic ceva frumos, nu tragic or smth. Goddess ! În niciun caz. >.< Nu vreau să mă gândesc la ceva urât chiar acum, când Kyan îşi revine şi presupun că vei aduce ceva yaoi. Şi-aşa, începuseşi, dar... Te-ai oprit... -.-'
Adu` yaoi-ul, Izz ! hug

Heeeei. pupic Gomene pentru absenta, ti-am explicat eu, sper sa nu mi se mai intample. ~.~
Vai, nici nu stiu ce sa scriu, imi place atat de mult povestea, fiecare chestiuta care se intampla, fiecare gestulet... :3 chiar, am observat ca dragul de Kyan e tare romantic, plus ca din dialog vedem cat de mult il doreste pe Tyler. Ne-ai face si noua un bine daca l-ar avea... Zic si eu. 21 Dar stiu sigur ca tie iti place sa ne chinui. Recunoaste./ Inca din capitolul celalalt asteptam ceva, ceva cat de micuuut. T^T Ma rog, poate e bine intr-un fel ca actorul se abtine si chestii, dar sper sa nu mai dureze mult, incep sa fac mai rau ca el. ~.~ oh shit, mi-am amintit! Kyan ii spune 'micutule' o.o MICUTULE. O.O nu vrei sa stii ce senzatii aveam cand citeam. Il facea si mai copil pe Tyler. :] Eram gen 'kawaiiiiiii'. A, sa nu uit, imi place ca amandoi spun ce simt, se potriveste cu povestea and stuff/
Am impresia ca au fosr doar niste virgulite in plus pe undeva, dar alte greselute eu nu am vazut.
My dear Yaoi Queen, sper sa vii repede in forte, poate cu ceva actiune, si aici nu ma refer neaparat la cea pe care ne-o dorim noi toate. 9 Ganbatte! ^.^
*vai cat imi place cum scrii T^T*
[Imagine: tiusca2.png]
Mulțumiri lui Uberwald.

omg eşto genială. citesc de pe la cinci ficul ăsta şi l-am terminat în sfârşit. you are my idol O-o te iubesc !! Trebuie să pui urmatorul capitol fiindcă sunt mega fană al acestui fic. Îmi place de Kyan aşa la caracter, dar mai mult de Tyler. Este genul e uke actually în opinia mea, dar e şi foarte dragalaş, zici că e o pisicuţă pufoasă. Are un comportament complex, dar e şi foarte sensibil. Chiar îmi parea rau de el atunci când K s-a purtat ca un porc cu el, avea şi de ce, dar putea să stea calmi să discute nu să-şi lase nervi şi să se exteriorizeze în halul ăla.
-

Am citit ficul acesta de ore bune si acum am terminat. Ma bucur foarte mult ca Lari mi-a dat linkul. Ai imaginatie si talent la realizarea acestor fanficuri si abia astept urmatorul capitol. Mi se pare extraordinar ceea ce ai scris. Deci...Da tot ce ai mai bun in continuare si multa bafta la scris!
Edit: Anunta-ma cand postezi un nou capitol
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)