Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scaldare in dorinta [Poveste finalizata]

Ok, deci vad ca nu-s prima pe`aici ... xD Nvm, insa, imi justific prezenta intarziata si anume, timpul. Ca de obicei ... :[
Dar ce vad eu aici ? .. 15 Deci sa inteleg ca acum totul este ok intre Tyler si Kyan. Well done, guys. [ valabil pentru ei doi ] : - "
Ohh, si ce naspa ca sunase tipu` ala tocmai in momentul in care devenea capitolul mai interesant. Pfff ... -.-"
Citat:Îmi dadea cumva un ultimatum...?
Exact asta este ! Sa recunoasca si Ty ca-l iubeste pe Kyan. Ce naiba ?! E capitolul 30 deci ar cam fi cazul. [-9 Si eu vad ca se cam inrautateste situatia. Chris chiar poate fi implicat in chestia aia cu pozele. E ceva logic daca acum cei doi vor avea de suferit amenintari si eu-mai-stiu-ce.
Ehh .. Ce pot face ? Astept capitolul urmator. Like always. ^^

Ulala8 mumos capitol, ii dau lui Tyler cu Kyan in cap daca zice ca se opreste >< si asa el nu are reputatie, asa ca el nu are ce sa piarda XD Iar Kyan e baiat destept, respect pentru el....Tyler sa faca bine si sa-l asculte 15 o sai faca mai bine. Eu tin cu Kyan >< Tyler e fraierel rau, ar renunta la dragostea lui Kyan ptr orice tampenie .
Abea astept nextu ^_^

Uh, gomene, my love. Cand am citit n-am putut comenta, a fost prea aglomerat serverul si nu puteam intra... 108
Oke, din nou, un capitol exceptional, superb! Sa fiu sincear, la un moment dat eram foooarte entuziasmata, ma asptam sa vina un yaoi pe cinste, dar, in schimb, a vebit doar o masa *frustrated* A fost insa foarte picant totul, discutia dintre ei si entuziasmul lui Kyan! L-as anca pe baiatul asta! *evil laught & lick her lips*
Uimitor, super tare si mi-a placut la nebunie 43
Ma ingrijoreaza faptul ca au fost vazuti de paparazzi sau de cine i-o fi vazut pe ei, ceea ce inseamna ca nu merge bine, lucrurile vor scartai si eu nu vreau asta! 108 Faza cu ultimatumul ma sperie. Ce va zice Tyler? Daca... Daca zice nu?! 20
Vrei sa mooor!? Ne-ai lasat in suspans20
Speram sa vii rapid cu nextul si bafta la scris! pupic
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

heya. hug
frumos capitol. :3 și când mă gândesc că putea fi atââât de delicios. T.T deși nu știu cât de bine ar fi fost, e posibil ca Tyler să fi leșinat pe acolo de foame. xDD cât despre Kyan, sper să fie ok cât mai curând. și chiar mă gândeam... paparazzi ăia nu-și fac treaba? uite că n-au întârziat... totuși, e macar o mică șansa ca una din poze, oricât de 'inofensivă', să fi scapat? ^^ I mean.. macar să se afle cât de cât că actorul cam e în preajma blondului - care sper să nu facă prea urât. >.>
și la naiba cu ultimatumul ăla. >.< nu cred că intenția lui Kyan a fost de-ai da un unul, după cum chiar Tyler a spus. chiar mă îndoiesc - deși sunt cazuri când mă îndoiesc prost. -.- probabil vrea doar să fie sigur(deși ar trebui să fiee >.<) de sentimentele blondului. și mai cred că lui Kyan i-ar face mare placere să se afișeze cu el. xDD
multă baftă cu nextul, așteptam reacții. o.o *chuu~* 9
[Imagine: tiusca2.png]
Mulțumiri lui Uberwald.

Deci am citit pana la final ultimul capitol.. scuze ca nu tu-am lasat com, doar ca nu prea am avut timp.. --" scoala asta ma devoreaza de-a intregul.
Dar sa revenim la fic si la capitol.

Mi-a placut, mai ales actiunea care s-a desfasurat intre cei doi, doar ca mai mergea sa mai indesii si alta, adica sa combini mai multe idei deodata, dar fiecare cu stilul lui aparte.
Oricum ai reusit sa ne ti cu inima in dinti.. 21 eu una asa am fost pe parcursul acestui capitol.
Deci ai stricat mica lor scena de yaoi.. cum ai putut, cand credeam si eu ca are sa se intample dupa cat au suferit amandoi, sa stii ca ii dau dreptate lui Kyan.. a trecut ceva timp. 5
Dar ma bucur ca acum sunt bine amandoi si ca vedeta noastra nu are sa mai fie suparat pe scumpetea lui. 71 Ca l-ar lua mama lui proces verbal.. 19

Daca nu ma insel am zarit si cateva greseli de tastare, insa minore, nu sunt abundente ca sa farame totul. smile Deci te-ai descurcat la fel de minunat ca intotdeauna. hug
Dar oricum sa ai grije ok. :3
Pai cam atat momentan, astept sa vad nextul fiindca finalul m-a pus pe jar.. XD

GOD DAMN! nu mai pot24
scuzati-mi greselile honeyz <3
Sunt moarta acum, so kissez hug

Capitolul XXXI

Imi simtisem inima stransa de spaima, ca si cum eram incoltit, insa data fiind problema, stiam sigur care avea sa fie alegerea mea, totusi nu ma gandeam ca avea sa vina atat de repede...
-Kyan... Normal ca vreau sa continuam... Mi se pare absurd sa ma intrebi asa ceva chiar acum, rostisem eu, incruntandu-ma usor la gandul ca nu avea incredere in sentimentele mele.
Dar atunci... oare eu i-am dat o baza a lor pentru a se putea increde in ele? Nu o facusem, pentru ca imi fusese teama, si totusi era dreptul sau sa se indoiasca.
-Nu e absurd, Tyler! cand la orice colt, tie iti e teama sa nu fii vazut de cineva. Eu nu ma ascund si vreau sa ma sarut cu tine cand vreau si unde vreau, fara sa ma tem ca ai sa te superi, sau ca intr-o buna zi ai sa te saturi pur si simplu sa te ascunzi si ai sa cauti pe altcineva cu care nu va fi nevoie sa stai non-stop intre patru pereti, replica el, imediat, putin aprins.
-Acum chiar vorbesti absurditati...
-Serios? spune-mi o singura data in care nu ne-am certat din cauza fricii tale de media si pierderea carierei mele? Daca am spus o data "Da-o dracului" atunci nu am sa imi schimb parerea peste o luna sau doua. Aici e vorba de ceea ce vrei tu, pentru ca eu cu siguranta stiu.
-Si eu stiu ce vreau... mormaisem, coborandu-mi privirea in pamant.
-Ah, serios? intreba el, neincrazator si ironic. Si ce anume vrei? continua apoi, indepartandu-si bratele de corp, cu palmele in sus, pentru a-si arata incertitudinea
-Pe tine.
Ii vazusem bratele cazandu-i pe langa corp, iar trupul greoi, dezlipindu-i-se de marginea bufetului pentru a face doi pasi spre mine.
Imi ridicasem privirea spre el, stiind ca era in zadar sa imi ascund roseata din obraji, insa el deja era obisnuit cu mine astfel, chiar daca eu eram stanjenit de asta...
-Ce altceva as putea sa vreau, Kyan...? venise intrebarea mea inceata, gatuita de emotia care ma cuprinse atat de brusc...
Mana lui mare, cu degetele lungi, imi cuprinse obrazul cald, iar fierbinteala palmei sale imi cerea parca sa stau lipit de ea. Inchisesem ochii pentru cateva secunde, cand aflasem sa si o astfel de simpla atingere imi creea placere, facandi-mi inima sa imi salte bucuroasa, iar pielea sa mi se infioare.
-Atunci de ce niciodata nu mi-ai aratat asta? intreba calm, pe tonul lui jos si placut.
Mai sovaisem putin pana sa ii raspund... Parca eram o pisica ce tanjea dupa mangaierea stapanului ei...
-Am fost o data al tau, iti amintesti? Chiar in casa asta...
-Da, si pentru mine a fost incredibil, dar dupa aceea ai plecat ca din pusca de aici si nici nu ai mai vrut sa imi vorbesti...
-Imi era rusine, intervenisem eu, lasandu-mi privirea sa-mi cada spre podea, prinzandu-ma cu mana stanga de bratul lui drept ce-i era intins spre chipl meu. Parca voiam sa caut siguranta ca el nu avea sa plece de acolo...
-De ce? De cine?
-De tine Kyan, pentru ca imi era rusine sa te privesc in ochi si sa-ti vorbesc la fel ca inainte... Muream de rusine cand abia te vedeam si intreaga fiinta imi reactiona, iar eu nu stiam ce sa fac pentru a nu parea disperat...
El tacu pentru cateva secunde, apoi isi cobora degetele spre barbia mea indemnandu-ma sa imi ridic privirea si chipul spre el.
-Uita-te la mine, Tyler. Ti se pare ca sunt mai breaz? Dar eu nu incerc sa fug de ceea ce simt. Te vreau... mai mult decat o nenorocita de cariera. Stii asta deja...
-Stiu... oftasem eu, strangandu-i usor antebratul ca o alta confirmare a ceea ce ii spusesem.
El tacu din nou, iar apoi se aplecase asupra mea, lipindu-si buzele de ale mele, pentru un sarut scurt, privindu-ma pe urma hotarat.
-Vreau sa dormi aici in seara asta, ceru el, parca fara a-mi oferi sansa de a respinge ideea.
-Kyan, nu... nu cred ca e indicat... incercasem eu sa refuz, de indata ce simtisem cum sangele incepuse a-mi clocoti in vene.
-Nu poti sa ma refuzi, sopti el, cand isi lipise buzele de tampla mea pentru a urma apoi drumul spre ureche, facandu-mi trupul sa reactioneze acelei atingeri fine care imi infiorase intreaga piele.
Stransesem mai tare de antebratul lui, insa de acea data pentru a ma asigura ca nu aveam sa ma clatin pe propriile picioare, apoi inghitisem cu greu cand imi simtisem pulsul grabit al inimii, care cerea cu disperare sa accept.
-Bine... dar...
Fusesem obligat sa scap un simplu sunet indescifrabil in locul cuvintelor atunci cand buzele se lipira din nou de ale mele, de acea data prelungindu-l cand limba i se strecurase in lacasul meu umed. Il primisem fara eziare, deja tanjind dupa aroma inconfundabila a gurii lui care imi acaparase toate simturile, indemnandu-ma sa ma agat cu ambele maini de camasa sa si sa o strang in pumni.
-Kyan, incepusem eu, de indata ce reusisem sa ma adun pentru cateva secunde. Dar... promite-mi... promite-mi...
-Da... promit, mormai el cu jumatate de gura, probabil nici macar constientizand la ce anume voiam sa ma refer... si cel mai probabil, pentru a-mi inchide gura din nou.
Totusi, ma multumisem cu atat chiar daca in realitate nu imi promisese nimic...
-Lawsooon! se auzi brusc o voce nervoasa de barbat ce striga cu toate puterile, facand ca usa tratita de perete sa nu mai fie auzita datorita glasului puternic.
Fusesem socat si ma retrasesem brusc din bratele actorului, cand observasem cum Kyan scapa cateva cuvinte deloc dragute la adresa invadatorului.
-Vreo cunostinta? intrebasem, privind ingriorat directia de unde se auzise urletul.
-Oh, ar fi fost dragut sa fie asa. Isi intorsese capul spre usa bucatariei, asteptand destul de calm, furtuna... E Chris, adauga apoi cand zgomotul unei usi trantite se auzi din nou, de acea data mult mai puternic, facand in acelasi timp un curent de aer rece care parcursese incaperea.
-Tu! striga barbatul care navalise in bucatarie, oprindu-se inaintea lui Kyan. Erau amandoi cam de aceeasi inaltime. Chris era saten, cu parul dat pe spate, aranjat vizibil cu mult gel, ochii ingusti si caprui iar chipul mult prea ridat pentru anii lui. Pareau a fi de aceeasi varsta, insa viata isi lasase mai mult amprenta asupra lui Chris care in acel moment era atat de incruntat incat ridurile lui se adancisera, conturandu-i expresia deloc incantata. Cum adica "Nu trebuia sa te obosesti sa le cumperi, Chris" ?! Cum adica "Oricum nu ma intereseaza" ?! Eu imi bat curu' degeaba ca sa poti tu sa-l batucesti si mai mult?! Esti nebun?!
-Usor Chris, ia un loc, venise imediat vocea calda si totusi amuzata a blondului care se dadu usor la o parte pentru a-i arata un scaun.
-Nu ma lua cu atitudinea ta de "Stiu ca esti suparat, dar daca fac cumva sa iti inchid gura, m-am scos"! Ei bine, nu si acum! se rasti satenul, evitand orice altceva inafara de chipul actorului.
-Umm... ma scuzati, intervenisem eu, facand doi pasi pana cand ajunsesem proptit intre ei, cu spatele la actor, insa cu privirea urcata spre ochii parca de neinduplecat ai satenului. Stiu ca sunteti suparat, si aveti tot dreptul... dar presupun ca il cunoasteti deja pe Kyan si stiti ca atunci cand nu are chef de ceva, nu se streseaza pe subiectul acela oricat l-ati intarata... pe scurt, e prea incapatanat...
Barbatul pe care il vazusem pentru prima oara in viata mea, ramasese nemiscat cateva secunde, cu privirea coborata spre mine, usor surprinsa si curioasa in acelasi timp.
Obrajii mi se colorara instantaneu cand realiasem cat de nepoliticos a fost din partea mea sa intervin si imi lasasem privirea in pamant, simtind cum deveneam din ce in ce mai stanjenit.
-Baiatul e un geniu! Mi-au trebuit trei ani nenorociti ca sa imi dau seama cum ma fraiereai! "Linisteste-te, Chris... ia un loc"! si eu credeam ca esti doar politicos!
Satenul ofta, apoi urma indemnul blondui de a se aseza pe un scaun. Amandoi prinsera de spatarul primului scaun pe care il vazura, tragandu-l incat sa fie asezate fata in fata. Parca erau o imagine in oglinda. Au luat loc amandoi, in acelasi timp, cu picioarele departate, coatele pe genunchi si mainile impreunate.
Chris ma privi pret de cateva momente apoi isi muta ochii in dreapta mea, la Kyan. Imi sprijinisem mana de spatarul scaunului, vrand sa raman cat mai aproape.
-El e cel din poze, constata imediat, cand parca brusc, se calma.
-In carne si oase, replica actorul, indreptandu-si spatele si strecurandu-si mana pe la spatele meu, inconjurandu-mi talia, pentru a ma trage si mai aproape.
Ma simteam jenat se situatie si eram sigur ca sangele ce imi fierbea in vene nu avea sa se raceasca atat de repede, pentru ca inima il pompa cu o rapiditate generoasa, facandu-mi obrajii sa ia foc. Simteam totodata si o oarecare teama... probabil ca era teama de a nu fi nevoit sa aud criticile barbatului asupra relatiei noastre. Desi erau manager si actor, pareau a fi totodata prieteni foarte buni... Influenta prietenilor mereu e puternica, iar acest lucru ma framanta ingrozitor de mult in acel moment.
Cum nu voisem sa par nerespectos, imi invinsesem rusinea si facusem un pas spre Chris, afisand un zambet la fel de stanjenit.
-Eu sunt Tyler... Tyler Kannes, spusesem aproape soptit, intinzand mana spre barbatul care imi cerceta chipul cu o privire deloc suparata, ci mai mult... atrasa de ceva.
-Chris Haze, rosti barbatul, zambind in coltul gurii si strangandu-mi mana in acelasi timp.
Imediat dupa ce mainile ni se despartisera, Kyan ma trasese inapoi langa el, inconjurandu-mi talia din nou cu bratul sau stang, iar eu ma agatasem cu mana dreapta de umarul lui, strangandu-i camasa, ca un punct de sprijin.
Ma simteam atat de mic... Poate pentru ca stateam intre doua persoane cu mult mai inalte decat mine, care pana si stand asezati pe scaun aproape ca ma intreceau la subiectul "inaltime" ... dar de fapt, nu era aceea problema, ci disconfortul meu moral.
-Deci, Chris, vorbeste, indemna blondul facand o miscare usoara din cap.
-Cati ani are? e macar major? pedofilule!
-Are optsprezece ani, cretinule!
-Si de ce e baiat?!
-Pentru ca nu e fata?... Ce intrebare e aia?!
-Kyan, prietene, incepu satenul, incet, parca pregatindu-ne pentru o critica de toata frumusetea. Stii perfect ca nu am nimic impotriva faptului ca e baiat, dar... ii arunca o privire pe ascuns blondului, ca un semn pe care doar ei doi il cunosteau, apoi astepta reactia.
-Da, sunt foarte sigur. Si poti spune orice, fara semne. Atata timp cat Tyler nu e deranjat, eu nu am nimic impotriva sa fiu vazut cu el. Intelegi?
-O intrebare: e fratele Samanthei Kannes, "actuala" ta iubita?
-Da.
-Pentru numele lui Dumnezeu, Kyan!
-Am sa anunt ca ne-am despartit.
-Stii ca va fi expus... paparazzi, camere de filmat, interviuri, reporteri... comentarii...
-Cred ca sunt destul de mare sa le fac fata, intervenisem imediat, privindu-l pe manager cu hotarare.
-Si tu esti sigur ca vrei asta? privirea lui se indrepta serioasa spre mine inainte de a continua. Vor fi aduse multe comentarii la adresa ta si a lui Kyan si stiti ca exista de asemenea si discriminarea.
Instinctiv, stransesem mai tare de camasa blondului, cel mai mult din cauza sentimentului de teama ce fusese instaurat in acel moment in mintea mea cand din nou revenisem la ideea pierderii carierei.
Voisem sa vorbesc, insa Kyan mi-o luase inainte.
-Nu il mai speria. Oricum isi face prea multe griji cu nenorocita mea de cariera!
-Chris are dreptate...
Desi simtisem ca fusesem lovit de un tren care imi facuse o gaura in inima ca un glonte, trebuia sa recunosc ca pana la urma, ceva tot trebuia sa existe ca sa imi readuca starea anterioara de nesiguranta.
-Nu, nu are! Comentariile si remarcile rautacioase le bagi in seama doar cand vrei! Daca nu vrei sa le auzi, pur si simplu nu le asculti. Pentru ca oricand, oriunde, cineva va fi acolo sa comenteze. La oricine si orice cuplu! E o regula acolo, Tyler. Se comenteaza despe toti si toate, iar daca unii sunt prosti, comenteaza inapoi, ca sa se scoata si mai multe remarci la adresa lui sau ei. In schimb, altii ignora si nu patesc nimic. Nimeni nu are sentinta la moarte pentru asta... trebuie doar sa fii inteligent si sa nu bagi in seama. Punct.
-Kyan, nu ma intereseaza ce zic despre mine...
-Nici pe mine ce au de zis la adresa mea, asa ca nu vad care e problema. Tyler, cariera mea nu e legata de tine... Eu sunt! Kyan Lawson, cel de aici, nu actorul ala...
Ramasesem tacut, coborandu-mi privirea in pamant, insa nu fusesem lasat astfel, pentru ca, in aceeasi secunda Kyan imi prinsese barbia, lipidu-si buzele de ale mele cand Chris tusise fals.
-Bine, m-am lamurit. In mod logic, e alegerea voastra si am sa o sustin si respect... In mare parte pentru ca baiatul asta e prea simpatic, asa ca nu te flata, Lawson!
Blondul a ras zgomotos, apoi ii simtisem mana din jurul taliei strangandu-ma mai tare, dupa care isi lipise fruntea de pieptul meu, replicand pe un ton impacat:
-Ai dreptate, e prea bun pentru mine...
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


-Câţi ani are? e macar major? pedofilule!
-Are optsprezece ani, cretinule!
-Şi de ce e baiat?!
-Pentru că nu e fată?... Ce întrebare e aia?!
21 24 Nu p bune? Ba' esti nebun? 21
Am observat cateva greseli! Aaa....aaa...sincer nu mai stiu unde, dar ma rog, pentru mine nu prea conteaza. Inca un capitol excelent, sincer nici nu puteam sa cer mai mult, caci mai mult de atat nu exista >.<
Si mi-e mi-ar fi frica daca as fi in locul lui Tyler 39 Adica nu cred ca mi-ar fi frica de cariera lui Kyan ci ca o sa apar in jurnal ca fiind un gay ce umbla cu iubitul sorei sale 22 Ceva de acest gen xD[ Delirez xD]
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]

Ca de fiecare data, mistocara mea 24 Mi-a placut, esti mondiala la dialog, imi vine sa te mananac, nu alta *rolling on the floor*
Bun,a fost un capitol exceptional. Sa fiu sicnera, eu iarasi asteptam yaoi si ma gandeam ca vei face yaoi, am ramas profund uimita sa vad ca apare Chris si toate astea. Dorinta insa din ochii sai, sau ce dracului a fost aia, ma speie. Sa fie clar, Tyler e al lui Kyan!
Imi palce ca, in sfarsit, a fost si el "educat", ca sa zic asa ,si nu se mai teme atat de paparazzi si ce au sa spuna cu totii.
Incantator modul de a expune totul, exploatezi la maxim sentimentele lui Tyler si trairile acestuia, ceea ce ma face sa tanjesc dupa muuult mai mult <3
Lucrurile se desfasoara intr-un mod forbidabil, Iza, si iti urez succes in continuare si bafta la scris hug
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Awww...e atat de fain capitolul...si replica lui Ty :"Pe tine."... ma dat gata:X
Simpla si la obiect
In sfarsit stie ce vrea... in sfarsit ii spune si lui Kyan :X:X
Iar dialogul cu Chris e mortal...tipul e de treaba si vad kl simpatizeaza pe Ty (iti tot vine sa-i zic Justin) sper ca baietii nostrii sa fie bine...nici nu vreau sa ma gandesc cate probleme vor avea cu paparazzi
poop si spor la scris in continuarepupic

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

C`mon bro ! De ce naiba sunt a patra sau a cincea, nu stiu .. -.-' Dar de`, cum sunt eu uneori mai lenesa, eram sigura ca nu puteam da comm aseara. Faza e ca .. de fapt, nu e nicio faza, sunt lenesa. X _ X
Nvm, acum revin la chapter. :X
Citat:-Deci, Chris, vorbeşte, îndemnă blondul facând o mişcare uşoară din cap.
-Câţi ani are? e macar major? pedofilule!
-Are optsprezece ani, cretinule!
-Şi de ce e baiat?!
-Pentru că nu e fată?... Ce întrebare e aia?!
Mi-a placut cum Chris a trecut imediat de la un subiect la altul. 24 Eu deja mi-am imaginat toata scena. Kyan, saracul, il mai are si pe Chris pe cap acum... :]]
Cine stie ... ? Poate Kyan intra la inchisoare, ofc, asta daca nu era Tyler major. ^^' Eh, era o problema mult mai grava daca nu era major. >.<
Btw, sa fiu sincera, nu ma asteptam la un asemenea Chris. Credeam ca e mai responsabil, dar vad ca e foarte energic. 21 E mai bine asa, decat un Chris plictisitor. * laughs *
Well, nu prea mai stiu ce sa zic ... xDD Nextu` - rapid. <33




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)