Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Satanism

#11
Nu stiu pe unde umblati de ii vedeti pe toti "satanistii" astia minori de ziceti ca e la moda. Cand eram eu la liceu aia cu pentagrame si mai stiu eu ce erau aia care aveau tot timpu tricou cu formati. Nimeni nu se dadea satanist si nimeni nu zicea ca altu e satanist. Pana acum nu am intalnit pe nimeni care sa se dea satanist, dar daca ar fi sa cunosc un om care sa imi ofere aceasta informatie voluntar as rade. Pentru ca sincer vad aceasta "religie" ca pe toate celelalte. Ceva ce nu ar trebui impartasit cu oamenii din jurul tau. Fiecare crede in ce vrea si nu o vara pe gat celor carora nu le pasa.

Am aceasi opinie contra ca despre orice religie cultista. Si prin religie cultista ma refer la orice religie in care intr-o slujba 25% din vorbe sunt "X este mai tare ca oricare". Spalare de creier pentru oi idioate. Poti sa crezi in spiritul cunoasterii dar daca ii spui Lucifer si urli ca biserica te asupreste esti la fel de rau ca ei si demn de ignorat. Ca in orice fanatismul trebuie sa dispara
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#12
[Imagine: iK6og.jpg]

#13
@fleetingray Am citit aia pe langa alte texte ale cheliosului. Da, sunt de acord cu ce spune, si sunt de acord ca regulile se aplica si in viata de azi dar nu e nimic individualist cand ai niste principi de urmat. Ca nor fi ele reguli stricte, dar tot esti condus intr-un fel.
Depinde, da, totusi daca trecem peste acest tip filozofic de satanism de care vorbesti , imbracamintea e importanta insa numai in timpul ritualurilor.
Si apropo stiai ca in CoS se fac ritualuri, nu stiu exact ce scop au acestea dar care e reprezentatia lor atat timp cat nu exista un zeu? Doar sa se distreze pretenasi'?
Oricum la urma urmei toate cultele astea organizate sunt afaceri profitabile.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#14
Cunoaste cineva un satanist?Nu ca ati auzit de la un prieten sau ceva.Vreau sa aud ca ati baut o bere cu el si v-ati distrat.Aaa?


P.S. Varg Vikernes si baietii de la Mayhem. Satanisti trw kwlt!

#15
(11-02-2013, 12:26 AM)James Dean A scris: Cunoaste cineva un satanist?Nu ca ati auzit de la un prieten sau ceva.Vreau sa aud ca ati baut o bere cu el si v-ati distrat.Aaa?


P.S. Varg Vikernes si baietii de la Mayhem. Satanisti trw kwlt!


The Burzum dude really knew how to stage a god damned demonstration. Burning churches ftw! No, I don't believe there even is a Satan.

Eu traiesc cu convingerea ca toate balivernele despre diavol au fost adaugate in Biblie ulterior pentru a balansa cumva conflictul etern dintre rau si bine; si pentru a da un nume tentatiei si pacatului care exista in fiecare om, pentru a da un nume raului care exista in noi, si el e al nostru, nu al unei fiinte supranaturale cu coarne, picioare de tap si trident.

In Vechiul Testament nici nu exista notiunea de Satana (da, dragilor, am citit si eu Biblia, desi acum multi ani). Iar sarpele abia mai incolo este numit ca si cum ar fi intruchiparea raului care a ademenit-o pe Eva, dar este o concluzie ce poate fii discutata.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#16
Lia draga,in momentul in care tu nu crezi in Dumnezeu,cum ar fii putut cineva de aici sa creada ca tu ai impresia ca exista un Diavol mare,cu ... putza mare si cu niste coarne la fel de mari.Cum?


Sarpele putea sa fie tentatia misterului feminin(d???,ce romantici suntem) sau pur si simplu Don Juan.

#17
Pentru ca nu sunt atee, iar faptul ca nu ader la crestinism nu inseamna ca nu as putea adera la o alta religie, sunt sigura ca fiecare are echivalentul lui Satana intr-un fel sau altul. Don't try to troll me, it ain't working 10.

You have to admit, us human beings are perverted and evil by nature, but at least most of us are rational enough not to cause harm. You can't really blame Satan for Hitler, Stalin, Pol Pot or even the church's own misdemeanor etc.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#18
Deviez putin de la subiect si vreau sa precizez ca ar trebui sa redevenim practicanti ai religiei dacilor.
Zamolxis!!!



p.s. si pentru satanisti,din 5 in 5 ani,tragem un soldat in teapa pentru a vorbi cu al nostru zeu suprem.

#19
Nu-mi place satanistii!! Sunt dubiosii ,nu-mi plac tipi dubiosii ma sperie si mai ales ei fac lucruri oribile, nu-mi pot imagina de ce dumezeu nu-i pedepseste.
Mai ales treaba cu maturile

#20
Yep yep yep. Satanismul a devenit un fel de moda printre liceeni, cunosc specimene de genul asta care spre dezamagirea mea se afla cu mine in scoala. Nu vad ce-i asa de "superb" sau de ce naiba a mai aparut o astfel de moda. Ma rog. Fiecare cu parerea si apucaturile lui/ei.
Personal nu cunosc nici un satanist "adevarat" ca sa spun asa si nici nu m-ar interesa daca as cunoaste unul. Ritualuri sau nu, satana sau nu, daca omul e ok de ce sa nu vorbesti/iesi cu el/ea? Ehhh dar stai... fiecare judeca pe alti nu pe el insusi.
Pro sau contra? Pe mine nu ma afecteaza cu nimic daca exista satanisti sau nu, nu ma intereseaza ce fac ei noaptea in cimitir cu gaini moarte si mai stiu eu ce, deci sunt pe undeva la mijloc.
Ce inteleg eu prin satanism? Hmmm... ritualuri, cimitire, gaini moarte, pentagrame, prostie curata, satana vazut precum un zeu. Cam asa. ^^
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)