Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sanctum - original manga

#1
Deci ,dupa multe zile de amanari ,am reusit si eu sa-mi fac curaj si sa uploadez primele 3 pagini dintr-un manga pe care l-am inceput de curand ,Sanctum .

Momentan nu am timp sa scriu multe despre el ,dar pot sa va spun ca imi chinui creierii cu un site pe care vreau sa-l fac pentru Sanctum . Daca stie careva sa lucreze cu HTML il rog sa-mi trimita pm daca vrea sa ajute un n00b in materie....

Anyway... am sa editez postul mai tarziu ca descrierea personajelor , info , yadda yadda.... Coperta e pe drum ,la fel si bannerul XD ( pe drum a se citi trebuie sa treaca prin scanner apoi prin photoshop ,prin open canvas si iar prin photoshop etc ) .

Pentru inceput nu e multa actiune in paginile pe care le pun... mai degraba niste explicatii ingramadite pe o foaie... dar nu bagati in seama asta ,fiti atenti la greselile de anatomie XD .... mangaul e in engleza . Daca gasiti si greseli de gramatica nu va sfiiti sa mi le arati!

Dupa toate aburelile mele (pe care putini cred ca le-au citit) am sa dau linkurile la pagini *dies* :


Enjoy si astept multe pareri si comentarii!

#2
:36: in sfarsit vedem o mostra din ceea ce asteptam de atata timp...manga... 43
huh? doar atat? din cate vad deocamdata e mai mult text decat imagini...
deci zici ca vrei sa comentam anatomia...sa incepem cu prima pagina: al doilea tip are bratul prea gros iar cel de-al treilea are fata un pic cam plata (dar asta nu prea se observa). la pagina a treia tipul de sus are mana un pic cam aiurea...in rest nu prea mai sunt greseli. deocamdata arata destul de bine (desi stiu ca poti mai mult daca te straduiesti :3: ).
pe mine m-ai facut curioasa...vreau sa vad continuarea 43

#3
Deci ,cu parere de rau anunt ca Sanctum oficial a murit ^^ Am inceput alt webcomic ,care are mai mult succes decat primul (sanctum that is) , dar n-am sa-l postez pana cand nu depaseste 20 de pagini pe putin .



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Original Index Denny 0 4.120 10-01-2010, 02:14 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)