Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Saluty

#1
Buna tuturor! Ma numesc Satella si ma bucur sa va cunosc! Ok, pe unii dintre voi, foarte putini, va cunosc de pe un alt site care acum, din pacate, nu mai exista. Motivul pentru care am devenit membru animezup este acela ca iubesc foarte mult productiile manga si anime, in special Bleach. Astept cu nerabdare sa vad ce chestii ne mai toarna Tito Kubo... Alte anime-uri de suflet: Gankutsuou (visul devenit realitate), Kiddy grade (vreau sa fiu nemuritoare), FMA,FMP (toate sunt cu full metal) si aletele (la ora asta greu imi mai amintesc ceva...
Sunt balanta, deci o fire cat de cat echilibrata, nu prea intru in conflicte, imi place sa desenez, uneori sa citesc.
Puneti intrebari ca nu stiu ce sa mai spun...

#2
Bine ai venit pe Animezup, Satella!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Citat: Ok, pe unii dintre voi, foarte putini, va cunosc de pe un alt site care acum, din pacate, nu mai exista.

Ce site? Si bine ai venit : D. Have phun!
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#4
Sattela!

Ai un nume foarte interesant si adorabil X3. Si mie imi plac cateva din animuriel pe care le-ai enumerat. Nu m-am mai uitat de mult la animeuri. La mine nu mai transmite animax. In fine...tie iti urez un foarte bun venit si sa te distrezi ca la carte.

Daca citesti, ce citesti?
Ce genuri de carti citesti mai mult?
Cati ani ai?
Ce site ai frecventat inainte?
Iti place mancarea de la Fast Food?
Din ce oras vii?
Ce desenezi deobicei?
Poti sa ne arati desene facute de tine?

Atatea intrebari am si iti urez din nou Bun Venit Pe Animezup! Smile Have fun here!
[Imagine: 49785]

#5
Bună Satella, bine ai venit pe animezup. Sper să te simţi bine aici şi să îţi faci cât mai mulţi prieteni noi; să te distrezi, să găseşti tot ce îţi place şi aşa mai departe.
Întrebări... Huh, Kiddy Grade you said above, well then:

- Eclair sau Lumiere? / ce băiat din anime ţi-a plăcut mai mult?
- Şiiii , la Kuroshitsuji nu te uiţi? Dar Darker than Black ai văzut? Sau Nana?
- ÃŽÅ£i place Agatha Christie?

That's all, folks! Îţi urez distracţie plăcută aici şi... Mă rog, tot ce e de bine, cu tot tacâmu de bun venit. If you need something, just let us know.

*hugs*

#6
Scuze pentru intarziere, am un job cam stresant... Asa, sa va raspund Zuppy02
Multumesc tuturor celor care au avut placere sa lase un comment cu un mesaj de bun venit la topicul acesta. Imi pare bine sa va cunosc!
Triangle: Foarte mult timp am activat manga-anime, care din pacate nu mai exista. Acolo m-am simtit extraordinar printre iubitorii de manga-anime si nu numai. Am vazut pe site-ul acesta cateva nume cunoscute mie, asa ca abia astept sa-i contactez.
♡ Cyn: Multumesc mult pentru compliment. Nu am niciun merit pentru numele acesta deoarece l-am "imprumutat" din anime_ul Chrono Crusade. Mi-a placut in mod special acest nume asa ca am hotarat sa-l adopt si pe alte site-uri.
M-ai intrebat daca citesc. Ei bine, da, dar atunci cand am timp. Ultima carte am citit-o in timpul navetei din ultima luna (I'm going to job with a bus Zuppy03 ...). Nu citesc ceva anume, dar de obicei ma orientez la ceva cunoscut. Spre exemplu acum am citit Rascoala de Liviu Rebreanu, dar mai inainte am terminat Ashimov, A doua fundatie . Asadar, nu prefer un gen anume.
Well, sunt destul de mare, am 21 de ani neimpliniti. O domnisoara inebunita de anime-uri...
Cum am raspuns lui ♡ Cyn, manga-anime a fost acela, un super site pentru cunoscatori.
Fast-food? Imi place, dar ma abtin. Consum asa ceva in lipsa de alternative. Chiar si atunci cand se intampla sa mananc o fac cu parere de rau deoarece de un an de zile am fost la o cura drastica, dar care m-a ajutat sa fiu asa cum imi doresc. Deci, prea putin fast-food, mai mult mere si mancare gatita fara paine...
De felul meu sunt din provincie, dintr-o comuna cu multe ... mere, numita Voinesti, dar jumatate din zilele unui an le petrec in Taroviste, resedinta judetului Dambovita.
Este un cliseu, dar acesta este adevarul, desenez fete. Uneori incerc portrete. Desenez doar in timpul liber. Desene realizate de mine? Sa stii ca sunt foarte vechi, nu am mai desenat nimic interesant de mult timp.
http://i282.photobucket.com/albums/kk246...5434PM.jpg

http://i282.photobucket.com/albums/kk246...stscan.jpg

http://i282.photobucket.com/albums/kk246...103848.jpg Pentru ultima nu imi rezerv nici-un drept deoarece m-am inspirat de undeva.
Teh: Eclair, my love... Desi m-as potrivi mai bine cu Lumiere, Eclair este favorita. Este foarte puternica si in acelasi timp putin naiva. Are puterea sa se rezvrateasca atunci cand considera ca lucrurile nu sunt corecte. Si eu mi-as dori sa fiu la fel de intransigenta in privinta asta.
Iti raspund si la a doua intrebare: Dextera
Gomenasai, only Nana, dar nu tot. Nu mai stiu pe la ce episod am ajuns. Mi s-a parut din cale afara de real si dramatic.
Sa fiu sincera, il prefer pe Conan Doyle, dar am savurat Crima din Orient Express
Multumesc ptr comment-uri, va mai astep. Sayonara!

#7
Heiiii . Bun veniiit aici . Have fun . Câteva întrebări :
¤ Manga citeşti ?
¤ Cola sau Fanta ?
¤ Mare sau munte ?
¤ Cânţi la ceva ? La ce ?
Şi atât . Încă odată bun venit .

#8
Hei Satella ( Btw, nice nickname, imi place foarte mult ), bun venit pe animezup hug
Sper sa te acomodezi repede aici, oricum acest lucru va fi foarte usor, deoarece cu totii am facut-o. Iti urez distractie placuta, sa-ti faci cat mai multi prieteni si sper sa fi un user activ. In fine...nu cred ca o sa fi tocmai activa din cauza scolii. Eu una nu voi mai intra prea des pe aici in timpul scolii,probabil doar in weekend, dar voi foarte ocupata,oricum. Eu sunt Diana, dar pe aici mi se spune Beki, incantata de cunostinta.
Intrebari nu am...ii las pe ceilalti useri la acest capitol.Inca o data welcome si postare placuta.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#9
Stiu ca dau pe site numai la un interval foarte mare de timp, dar viata mea, asa cum este proiectata acum, este super stresanta. Imi rezerv dreptul de a raspunde intrebarilor adresate de ultimii doi useri:

Am rămas fără nume .
- interesant nick-name;multumesc ptr urare;
- singura manga pe care o citesc este Bleach si acum sunt pusa la cura de catre Kubo;
- niciuna, sincer, mai bine un ceai - n-am mai baut suc de la nunta unei verisoare, acum trei luni;
- personal sunt indragostita de munte, dar imi surade ideea cu marea- probabil amandoua;
- fluieratul si cantatul in baie se pun?

Beki
- multumesc mult petru incurajari se pare ca si tu esti in situatia de a nu putea fi activa in timpul scolii; cel mai imporatant in cazul nostru este sa facem ceea ce trebuie dar si ceea ce ne place in limta posibilitatilor;
Numai bine!

#10
Welcome. Iti urez un "bun venit" cat se poate de calduros.
Intrebari au fost zise... te supara daca pun si eu cateva?

- Care e cel mai mare vis al tau?
- Ce crezi despre viata?
- Cum crezi ca te privesc altii?

Cam atat cu intrebarile! [ norocul tau ]
La cat mai multe posturi si puncte. Multi ani inainte! Esti destul de mare. [ : P e de bine ]

AnimZup te primeste cu bratele deschise, nimeni, cel putin eu, nu se supara daca job-ul iti ocupa timpul. Fiecare cu problemele lui - parerea mea.
Sa ai o seara buna si iti doresc mult curaj si vointa ca sa treci peste orce iti va rezerva viata de acum inainte!
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Saluty tutor Savarina Ali 8 3.648 14-05-2010, 07:47 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  saluty!!! sweet_girl0,07 2 2.076 26-02-2008, 08:53 PM
Ultimul răspuns: sweet_girl0,07
  Saluty!!!!!!! darkangelstar 6 4.020 22-08-2007, 06:13 PM
Ultimul răspuns: Lye


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)