Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hallo !

#11
Bună, Ruxi. Bine ai venit pe animezup. Sper să te simţi bine aici şi tot tacâmul.

Am avut deja ocazia să mă întâlnesc cu talentul tău literar pe la proză, aşa că nu voi pune nicio întrebare ce priveşte acest subiect, lol. : )
Daaaaar, trebuie să fac câteva precizări şi sper să nu repet întrebările dudelor de mai sus, căci nu am nici chef şi nici puterea necesară să trec peste ele * cough /blush* anyway!
- Ce părere ţi-a făcut The Picture of Dorian Gray? - adică, lol, must've read it! eu ador cartea asta, din toate punctele de vedere şi-mi place să o discut din fiecare colţ, mai ales că nu mi-l pot scaote din cap pe Lordul Henry. He was so friggin' awesome.
-The Devil Wears Prada - woo-woo, totally! e un film adorabil şi personal mă dau prea tare în vânt după Anne Hathaway şi oricum filmul a fost de o genialitate absolută. I just loved it.
Despicable me? Pretty woman? Harry Potter?
- Personaj preferat din Kuroshitsuji? - dacă-mi zici că şi la tine e Ciel, I'm gonna die. Ce preferi, primul sau al doilea sezon?

Nana este şi animeul meu favorit şi am văzut mai sus, întâmplător, că Takumi este personajul tău favorit! Believe me, şi al meu, şi al meu. Adică, momentan prind din nou animax, lol, şi e o aşa mare plăcere să te uiţi la animeuri la tv. Cel puţin, pentru mine, lol şi rulează şi Nana şi, gosh, believe me or not, sunt atât de fericită pentru alea 20-25 de minute cât durează episodul şi mai ales că în cel de vineri a apărut Takumi. Eram în culmea fericirii. Este şi personajul meu preferat, in every fucking way. He's perfect.
Nana cea drăguţă adică Hachi, I suppose? eu mă identific într-o măsură bolnavă şi egoistă cu Hachi, and I friggin' love her, mai mult pentru că e mai aproape de realitatea nedistorsionată decât Nana the singer, who's completely on another verge if y'know what I mean.

ÃŽmi plac gusturile tale, as far as I've seen.
I've got an aunt who lives in Germany and I wish I'd knew German, cuz it's such a kick ass language. But, anyway.

Anyway, see you around. Şedere plăcută.

#12
Hallo, Teh! :] Danke pentru întâmpinarea...wow, cea mai mare şi pentru întrebările puse. ^^
Acum voi face pe drăguţa, răspunzându-ţi la ele.

- Ce părere ţi-a făcut The Picture of Dorian Gray?
<3 Simplu, o carte genială, ce cred că aş recomand-o în fiecare zi. First, m-a uimit într-un mod plăcut modul în care descriea Lordul Hanry viaţa şi toate replicile lui mi-au plăcut la nebunie. Totuşi, personajul preferat a fost chiar Dorian, căci îl admir pentru sinceritatea şi naivitatea de care a dat dovadă. :]
- Pretty Woman l-am văzut de două sau trei ori şi mi-ă placut mult-mult. Iar Anne Hathaway e genială, o ador. Şi pentru felul cum joacă şi cum arată. *smile* Şi Harry Potter l-am văzut/citit, chiar toate părţile, până la astea apărute de curând. Nu mă pot numi o fană în toată regula, îmi place, e ok. ^^
- Personaj preferat din Kuroshitsuji?
Nu-i Ciel. Îi Alois, şi-apoi Seby, şi-apoi Ciel. *laughs* Şi-mi place de Alois tocmai fiindcă e pervers, fără prea multe maniere şi sadic15

Şi yap, yap, Hachi. Că Nana 'întunecată' mă cam enervează, dar nu prea ştiu de ce. :]] Am eu ceva cu ea. T.T
Germana, actually, îi o limbă uşoară, dacă ai voinţă, desigur. *laughs*
Dar ohnehin, danke again. hug

Ruxi.
[Imagine: 887m.jpg]

Use your smile to change the world . Don't let the world change your smile

#13
Hallo! Du bist sehr interessant. Bine ai venit pe forum, sper să-ţi placă aici.
Dacă locuieşti în Germania, probabil cunoşti germana foarte bine. Te invidiez (cu invidie albă desigur). Eu tot o învăţ la facultate.
De mică locuieşti acolo?
Îţi place să scrii sau să citeşti fanficuri?
Ai fost la vreun concert Rammstein?
Îţi place să desenezi?
Ce ţine de Nana, ai citit manga?
Am înţeles că-ţi place Takumi, dar de Ren ce părere ai?

#14
Hallo, Тихий Ветер! :] Danke pentru salutarea în germană. x3
Răăăspunsuri:
1. De la şase-şapte ani. ^^ Deci da, de mică.
2. Să scriu, da. Să citesc, la fel. :]
3. O dată cu părinţii mei. : > A fost..cea mai tare experienţă ever! xD
4. N-am talent. ._.' Dar îmi place să mâzgălesc tot felul de prostiioare.
5. Nu prea citesc manga, so noup.
6. Ren îi ok. Drăguţel, dar nu-i genul meu. 71
Danke încă o dată!

Ruxi.
[Imagine: 887m.jpg]

Use your smile to change the world . Don't let the world change your smile

#15
Hehe. Hallooo~ !
Văd că eşti din Germania - o ţară pe care o ador foaaarte mult şi m-aş muta acolo dacă nu mi-ar plăcea aşa mult Londra. Mi s-a părut că eşti o persoană foarte interesantă şi, deşi s-au pus destule întrebări, mai am şi eu câteva : - " .
1. În ce ţări ai mai călătorit? :]]
2. Te dai pe snowboard sau skateboard? - yap, ador sporturile astea două :]]
3. ÃŽÅ£i plac pisicile? : D
4. Cum e acolo?
5. Care este melodia ta favorită de la Sonata Arctica & Nightwish & Metallica & Guns? ;]]
Oricum, germana nu e o limbă grea, părerea mea. Actually, mi se pare uşoară având în vedere că am avut probleme şi cu franceza şi spaniola. :]] Până la urmă, germana pare cea mai uşoară.
Păiii, distracţie plăcută pe forum şi să-ţi faci muuulţi prieteni!
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#16
Hallo, Metal! :]
Interesantă? Danke, deşi nu ştiu ce să zic. 9
Răăăspunsuri:
1. În Franţa şi în Irlanda, Dublin. Acolo am stat la o prietenă. x3 [ în Dublin]
2. Pe skate am încercat, iar snowboardu-l îi chiar ok. Îmi place, deşi mi-am rupt mâna o dată. :]]
3. Da, am avut un motănel când eram mică.
4. Unde? În Germania? Măi, e ok. Mâine plouă. =]] Mie-mi place, sunt multe persoane interesante.
5. Sonata Artica - Shy ; Nightwish - Phantom of the opera ; Metallica - Loverman x3 ; Guns - Paradise city.
Danke încă o dată pentru primire. ^^
p.s. franceza şi spaniola sunt uşoare dacă ştii 'cum să le abordezi' . :]] *vorba tatei*

Ruxi.
[Imagine: 887m.jpg]

Use your smile to change the world . Don't let the world change your smile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hallo There ^^ ^.^Vampix^.^ 7 3.249 04-06-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Hallo lume:] Zuzu XoXo 11 5.505 13-03-2011, 02:07 AM
Ultimul răspuns: Zuzu XoXo
  (╯▽╰)Yo! Salut! Ohayo! Hallo! Hello!(╯▽â ♪DeathRebel_Zupilyxa♪ 4 1.942 28-07-2010, 12:46 PM
Ultimul răspuns: ♪DeathRebel_Zupilyxa♪
  Ohayo, Hi, Salutare, Hallo, Salut DeathRebel 9 4.117 05-08-2009, 12:06 PM
Ultimul răspuns: DeathRebel
  Hallo![click] BuTtErFlY 2 2.303 04-05-2009, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Ryuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)