Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Salutare

#1
Buna, dragilor! Eu sunt Cosmin, am 19 ani si sunt din judetul Olt.

Daca doreste cineva sa stie mai multe, o poate face fie printr-un reply in acest topic, fie prin PM.

Cativa dintre voi poate va amintiti de mine de pe forumul Animax. Sunt interesat in mod deosebit de membri acestui forum care activau si pe vechiul Animax. Doua degetele sus daca sunteti pe-aici. Smile

#2
Bine ai venit pe Animezup, Altair!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Irasshai, Cosmin~

Din pacate, nu eram pe forumul Animax.

Am vazut intr-un post de-al tau ca asculti post-rock.
Ce alte genuri/trupe mai asculti?
De asemenea, ce animeuri preferi?
Manga citesti? Daca da, care ti-a placut cel mai mult?

Eh, cam atat mi-a venit in minte.

Have fun and.. Ja ne~
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#4
No problem daca nu erai pe Animax. Imi place sa cunosc persoane noi. Smile

Mpai, post-rock ascult doar cand scriu. Ascult rock, toate tipurile de rock (slow, hard, acoustic, post-rock, romanesc, strain etc, dar preferatul meu este cel alternativ).
Trupe? Yellowcard sunt preferatii mei, their level of epicness is just too high. Mai ascult ceva Metallica, Led Zeppelin, Scorpions, Secondhand Serenade, 30 Seconds to Mars, Glasvegas, Luna Halo, iar din cele romanesti imi plac mult, mult de tot Iris, Compact, Conexiuni si Alternosfera. 4

Well, de anime-uri nu prea m-am mai interesat in ultima vreme, in ultimul an fiind foarte ocupat (bac, admitere la facultate and all that), dar favoritele mele au fost Blood +, Inuyasha, FMA: Brotherhood, 5 cm per second, insa cel mai mult mi-a placut Naruto, cu care sunt, de altfel, la zi (atat cu animeul, cat si cu manga). Yeah, I'm a narutard and that's ok. :p

As fi interesat sa te vad pe tine raspunzand la aceleasi intrebari pe care mi le-ai adresat mie. 15

#5
Bun venit pe Zup, Cosmin! Smile Eu am fost pe Animax si mi se parea cunoscut nickname-ul Altair, asa ca am zis sa te salut.
Sa te intreb si eu ceva... Ce gen de filme/carti iti plac? Filme/carti preferate?
Am trecut si eu prin bac si admitere tot anul asta. So, ce vei studia la facultate? Smile
Distractie placuta pe-aici!
[Imagine: sig_reinoir.png]

#6
Bine ai venit!
Sper sa se prezinte mai multe persoane care au avut cont pe Animax (eu una n-am avut).

Care e caracterul cu care te asemeni cel mai tare?
Ai vreo melodie de suflet?
Sa te distrezi.

/edit
Don't insult me, please.
Inainte sa ajung moderator (printr-o minune fara nume) am fost si eu user, iar inainte sa ajung un "user decent" am fost un "user nemernic", iar inainte de asta unul analfabetic.
Si moderatorii au suflet, iti jur. 108 Inafara de mine. Eu il am de piatra.
And don't say things like "Ah, you know, you are a girl and... yeah, I am a boy, we like different shi*". Una din prietenele mele iubeste cursele de masini si de motociclete si se uita mereu la wrestling.
Si eu sper sa ne intelegem bine.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Bun venit pe Zup, Cosmin! Smile Eu am fost pe Animax si mi se parea cunoscut nickname-ul Altair, asa ca am zis sa te salut.
Sa te intreb si eu ceva... Ce gen de filme/carti iti plac? Filme/carti preferate?
Am trecut si eu prin bac si admitere tot anul asta. So, ce vei studia la facultate? Smile
Distractie placuta pe-aici!


Hei! Smile Multumesc!
Carti nu prea citesc. Sunt genul care prefera filmul, nu cartea. Am citit unele carti la recomandarea prietenilor, gen "Invitatie la vals" sau "De veghe in lanul de secara".
Filmele, in schimb...asta-i domeniul meu! 4 Imi plac dramele psihologice sau filmele thriller. Preferatele mele ar fi "A Beautiful Mind", "The Butterfly Effect", "The Prestige", "Awakenings", "The Machinist", "Shutter Island" si multe, multe altele. Daca ar fi sa le scriu pe toate, mi-ar amorti degetele. 21

La facultate voi studia Dreptul in cadrul Academiei de Politie. Stati linistiti, sunt incoruptibil. 16

Tu ce username aveai pe Animax? Poti sa-mi spui mai multe despre tine, poate imi amintesc ceva si te recunosc. 4

Bine ai venit!
Sper sa se prezinte mai multe persoane care au avut cont pe Animax (eu una n-am avut).

Care e caracterul cu care te asemeni cel mai tare?
Ai vreo melodie de suflet?
Sa te distrezi.


Bine te-am gasit! 4

Oau, asta-i o intrebare interesanta. Caracterul cu care ma aseman cel mai tare... Depinde. Daca vorbim de viata reala, incerc sa ma modelez dupa Steven Gerrard, capitanul echipei nationale a Angliei si al lui Liverpool. Dar na, tu esti fata, el e fotbalist...si cu asta am cam zis totul. 21 Din animeuri...hmm...sa zic ca ma aseman cu Kakashi din Naruto. Sunt calm in aproape orice situatie si am simtul umorului. Nu stiu, poate exista alt caracter cu care ma aseman mai mult, dar Kakashi imi vine in minte primul. 4

Melodie de suflet? Whoa, o gramada! Imi place foarte mult formatia Yellowcard, iar piesele lor "Awakening" si "Only One" sunt, in opinia mea, arta pura. 105
De asemenea, imi place "Baby" de Iris, dar si "Pastreaza-ma in inima ta" de aceeasi formatie. Prima este mai trista, dar asta ascult eu de obicei, desi sunt mai mereu cu zambetul pe buze. Smile

Sper sa ne intelegem bine. Nu pot sa zic ca am avut cele mai bune relatii cu moderatorii. 21

#8
Bine ai venit !
Eu nu eram membru pe Animax , dar mi-ar face placere sa imi fac prieteni noi.
Ma numesc Andreea si sunt din Timisoara.
Ce gen de muzica asculti ? Ce gen de filme iti plac ? Care este culoarea ta preferata ?
Daca vrei vorbim mai multe prin PM.

#9
Buna, Andreea! Smile Bine te-am gasit!
La primele doua intrebari am raspuns mai sus. As mai scrie o data, dar sunt mai lenes din fire. 21 Culoarea preferata? Hmm... probabil rosu, deoarece este culoarea celor de la Liverpool FC, echipa mea preferata de fotbal. :X

#10
Pai, pe Animax aveam username-ul Tenshi_cs. Nu stiu ce as putea sa iti spun despre mine ca sa iti amintesti pt ca nu imi aduc nici eu bine aminte in ce sectiuni eram mai activa pe celalalt forum. Sincera sa fiu, nici aici nu am fost prea activa in ultima vreme... 10
[Imagine: sig_reinoir.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Salutare ! Salutare ! Am cazut din cer ! PopRockGoth 16 5.471 16-07-2011, 09:20 AM
Ultimul răspuns: PopRockGoth


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)