Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Lucy vs. Nyuu
Lucy
100.00%
4 100.00%
Nyuu
0%
0 0%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Sakura vs. Ino

#1
Pe care dintre cele doua fete le preferati si de ce?Mie imi place mai mult Sakura pentru ca inafara de faptul ca este o fata foarte curajoasa dar si puternica...a demonstrat de foarte multe ori cat de mult il iubeste pe Sasuke.In schimb Ino..nush de ce da nu am suportat-o pe fata asta inca de cand am vazut-o.Pare tipul de fata rasfatata si cam falsa(gomene pt fanii ei).Dar dintre cele doua...votul meu merge la Sakura Haruno.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Eu o aleg pe Sakura, nu e din cauza ca il place pe Sasuke sau ca e cu Naruto in echipa, dar in noua serie naruto m-a impresionat s-a antrenat mult si a ajuns la nivelul de chiunin (sper ca am scris bn) deci ganditi-va de la o fata care conta numai pe coechipieri ei a ajuns sa fie ca al cincilea hokage ma refer la comportament... 10

#3
Desi ...I used to hate her,o aleg pe Sakura,probabil ca e prea pink pentru mine,dar tot imi place,este foarte amuzanta,desi obsedata de Sasuke ...chiar ma amuza acea obsesie a ei pentru el,imi place numele ei ...se potriveste chiar si cu aspectul .Destul de draguta as zice asa ca o aleg pe Sakura Haruno


#4
Dintre cele doua nu am sa o aleg pe niciuna din mai multe motive.Sincer sa fiu lor le pasa decat de Sasuke si de nimic altceva,iar daca ma intrebati pe mine nici una din ele nu are sanse sa fie prietena lui Sasuke,pentru ca emo kid este prea ocupat cu uciderea fratelui sau >.>,dar el nu se gandeste ce o sa faca dupa?Oricum dupa cum am mai spus nu o prefer pe nici una dintre cele doua din mai multe motive.Am sa incep cu Sakura.
Pai la Sakura nu imi plac mai multe lucruri,ea este genul de fata sensibila care nu este gata sa devina un ninja experimentat ca Naruto sau emo kid.Alt lucru care nu imi mai place la Sakura este faptul ca are parul roz,eu unul destest aceasta culoarea.Pe langa asta in prima partea a animeului ea nu stia nici sa arunce un kunai si nu contribuia cu nimic la ajutatul echipei,in fiecare din misiunile lor ea statea si se uita in timp ce Sasuke si Naruto faceau toata treaba.Cu toate acestea in Shippuden ea a reusit sa devina mai puternica.
Drespre Ino.Mai putine lucruri de zis decat la Sakura.Ea are o atitudine la fel ca si Sasuke adica este ingamfata mereu si se da mare,crede ca toate lucrurile ii apartin ei si crede ca mereu are dreptate.Ea a intrat in competitia stupida alaturi de Sakura pentru a-i atrage atentia lui emo kid >.>.Alt lucru care ma deranjeaza la ea este fpatul ca nici ea nu stia cine stie ce despre cum era sa fii un ninja insa se descurca mula mai bine decat Sakura.
Cam atat am avut de zis,si dupa cum am mai spsus votul meu nu merge catre nimeni.
[Imagine: deidaradq4.jpg]
[Imagine: deidaradq4.134c2d98db.jpg]
What I’ve done
I'll face myself
To cross out what i’ve become
Erase myself
And let go of what i’ve done

#5
Pai eu o aleg pe Ino pentru ca este o prietena adevarata , care isi valoreaza intr-adevar amicii , nu ca Sakura , care a pierdut prietenia lui Ino din cauza ca erau rivale pentru dragostea lui Sasuke ( deci , Sakura pune o iluzie mai presus de o prietenie sincera si pura..) .
Ino este mai eleganta decat Sakura , hainele ei mi se par mai interesant si in ton cu moda .
Sakura este prea roz , raneste persoanele care o iubesc ( ex. Naruto) si nicodata nu-si da seama de cat de grava este situatia . Este imatura , copilaroasa si urata ( singurul videoclip care mi-a placut cu Sakura : http://www.youtube.com/watch?v=mC2sx-Per...ted&search= ). Nu este puternica ( da , stiu ca nici Ino nu este..) si intotdeauna Sasuke si Naruto o aparau cand era in pericol. Nu intelege ca Sasuke nu o place si se da mai tot timpul al el , aproape ca il sufoca pe saracutul Sasuke..
Si cand s-au luptat cele doua la Examenul Junimilor Ino aproape o invingea pe Sakura dak nu sarea Naruto cu gura lui mare ( Naruto Baka!!!!! ).
Deci alegerea mea este Ino!

#6
Pana sa vad si eu Naruto [klumea.. nu doar 4 episoade] imi placea Ino [dont ask]. Mi se parea funny [aveam un avatar in care .. se stramba] si simpatica..
Apoi am vazut si povestea dintre cele doua si etc etc etc.. daca mai adaugam niste chestii iese o telenovela mai tare decat Rebelde..
Sakura, desi la nevoie demonstreaza ca e in stare de ceva, mi se pare prea copilaroasa. Iar faptul ca il iubeste pe Sasuke ma amuza mai mereu.. Altceva in afara de Sasuke spune destul de rar [Desi am auzit ca in Naruto Shippuuden e ceva mai ..bine ] (exagerez.. insa nu sunt departe de adevar). Deasemenea, faptul ca a rupt prietenia cu Ino, pentru un baiat pur si simplu ma innebuneste..
Acum trecem la Ino.. Pare ok la prima privire, apoi vad ca e aproape la fel de .. nebuna [in lipsa unui cuvant mai adecvat] ca Sakura dupa Sasuke si face orice ca sa ii capteze atentia. Deasemenea obsesia pentru frumusete ma lasa rece, desi in episodul in care se lupta cu Sakura, isi taie parul intr-un mod demn de respectat..

In concluzie amandoua sunt cam la fel, pana intr-un punct.. Nu as alege una, pentru ca vine la pachet [cadou] cu cealalta 10

#7
Ambele ma enerveaza dar prefer sa o aleg pe Sakura,chiar daca in primele serii era cam obsedata dupa Sasuke..tot timpul:Sasukee,sasuke....(mdeah,stiu m-a cam luat valu)...o aleg pe ea pentru ca in shippuden a devenit foarte puternica...nu o aleg pe Ino pentru ca mi se pare cam ingamfata....

#8
Pai mie de la inceput mi-a placut de Sakura(nu intrebat de ce) si chiar daca are mai multe defecte,printre care faptul ca este obsedata de Sasuke,tot de ea imi place mai mult dintre cele doua....Pt ca adatdovada de curaj atunci cand a trebuit sa aiba grija de Sasuke si Naruto in padure....si pt ca e foarte amuzanta uneori21

#9
poi am doar un nume dde ales :SAKURA HARUNO-pt k mereu a demonstrat k il iubeste pe SASUKE UCHIHA ji pt pe langa e o fata qrajoasa pot sp k arata ji bn....INO-singurul lucru kre imi pl la ea e k ..............nuj nu cred k am cv kre sa imi pl laea........."SAKURA:Ino garas-o!!!"
"INO:sakura ma pui intr-o situatzie neplaqta micule cap mare!!!" 21 ce sa sp nu pot rezista sa nu scriu asta...

#10
Sincer,mie,la inceput nu mi-a placut nici una,dar pe parcus,interesanta a inceput sa mie se para Sakura(Shippuden).Devine puternica,si nu mai se tine mereu dupa Sasuke,chiar era enervanta..22.Acum numai am nimic cu ea.E mult mai matura,gandeste altfel.Ino mi s-a parut genul de fata rasfatata care vroia sa obt. tot,avea nepasare fata de orice lucru.Deci ramane SakuraSmile




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)