Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Lucy vs. Nyuu
Lucy
100.00%
4 100.00%
Nyuu
0%
0 0%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Sakura vs. Ino

#51
Yeah, still dont like Sakura after all these years. In prima parte a fost total degeaba. Era cat se poate de inutila si in a doua a devenit o clona Tsunade. Un singur moment a avut cand am considerat ca e ceva de capul ei, in momentul cand incearca sa ii stearga promisiunea lui Naruto. In rest nu pot sa zic sincer ca a excelat in ceva. Pe langa ca este un personaj de tip tsundere pe care le dispretuiesc din principiu

Ino in schimb, chiar daca nu are atat de mult screen time si chiar daca are aceleasi ticuri enervante pe care le are si Sakura, demonstreaza cea mai importanta lectie a acestui anime: teamwork. Team 10/Asuma chiar are acesta baza spre deosebire de team 7/Kakashi ce au urmat exemplul generatiei anterioare (team Sarutobi). Ino a dezvoltat ideea sa coopereze cu ceilalti. Rolul ei in echipa este sa ii faca sa munceasca mai mult. Sakura pentru jumate din existenta ei sta si se lauda ca a avut cel mai mare scor teoretic. Precum Naruto demonstreaza acest lucru este practic inutil in viata unui ninja daca nu ai nimic in spate

Ino este si va ramane mai buna decat Sakura indiferent de incercarile autorului sa ma faca sa imi pese de ea. Sper doar ca nu o sa faca o faza gen JKR si sa ii dea lui Naruto un Oedipus complex
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#52
În Naruto la început nu îmi placea nici una. Erau enervante... Se ţineau zi şi noapte după Sasuke. Nu putea să doarmă nici una dacă nu erau sigure că Sasuke îşi poartă pampersul 21) Dar recunosc că m' atras putin Sakura cu inteligenta ei. 71
În Shippuden... Eii.. lucrurile s'au schimbat! Astea 2 nu mai sunt aşa obsedate de Uchiha. Îmi place stilul lui Ino. E mai cool. Şi îmi place la Sakura că a devenit mai inteligentă şi mai puternică.
Deci Sakura Smile
[Imagine: bubblevz.png]




#53
Mie una imi place de Sakura pt ca desi in primul sezon cand era o mica plangacioasa enervanta. .....nu se dadea batuta . A ajuns sa fie in echipa cu Sasuke si Naruto pt ca profesorii stiau ca Sakura ii va calma pe cei doi. .....in sezonul urmator ...adik in shippuden Sakura a fost bine antrenata de al 5 lea hokage....care nu numai ca a invatat-o sa fie medic ninja...ci si sa foloseasca chakra pt a transforma-o in forta....eu o aleg pe sakura pt ca ma potrivesc cu ea in tot chiar si in temperament....Smile .....inafara de parul roz....si varsta din sezonul de acum....de Ino SCROAFA nu imi prea place ....chiar daca i-a fost buna prietena...in sezonul 1 s-a transformat intr-o fitsoasa de nota 10 sincer Ino s-a schimbat din cauza Sakurei....pe la sfarsitul primului sezon....Ino ii cere ajutor Sakurei in semn de pace...o roaga pe Sakura sa o invete ninjutsul medical pt ca se credea inutila.......apoi in shippuden sunt iar prietene intr-un fel sunt ceva gen priedusmance
Concluzia este ca o aleg pe Sakura w^.^w




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)