Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sailor Moon

#1
Iertare daca nu deschid topicul unde trebuie, insa eu spun ca acest anime se incadreaza si pe aici "? Topic despre acest anime nu am mai vazut [ stiu ca mai sunt despre personajele preferate din anime ~ sau ceva de genul ~ etc .. ]
Introducere eu una nu cred ca mai necesita. Voi ce spune-ti mai necesita o anumita prezentare? Cred ca-s destui care stiu ce se petrece in acest anime.

Parerea mea despre acest minunat anime:

Sailor Moon, anime-ul care mi-a captat atentia inca de mica. Pe atunci nu stiam ce este acela anime, insa-mi placea foarte mult sa ma uit la serial la Tv, sau sa citesc si colorez revistele care apareau cu ele. Anime-ul acesta chiar daca este destul de vechi are farmecul sau si mereu va ramane in inimile noastre, aducandu-ne aminte de copilarie. :chuu:

Grafica: la inceput nu a fost asa de draguta, insa era ok, cu timpul aceasta a inceput sa evolueze, conturand mai bine personajele, facandu-le sa para cat mai mature.

Animeul este foarte frumos, chiar ieri m-am mai uitat la cateva episoade din el - scene amuzante, altele triste, unele romantice etc ... A fost foarte frumos sa stau sa privesc din nou acest anime, care este unul din preferatele mele inca de mica. o//o

Personajele mele preferate: Usagi, copila aeriana ce se gandeste de multe ori la mancare, insa cand vine vorba de cei din jurul ei aceasta devine serioasa, ajutand persoanele ce au nevoie de ea, adolescenta avand foarte mare incredere in oameni/extraterestri etc... si Mamo-chan, tipul care se dovedeste a fi un print, iar in trecut el si Usako au fost indragostiti unul de altul, lucru ce ii va uni si-n prezentul lor, acesta lupta alaturi de Senshi, ajutandu-le. Insa si celelalte personaje sunt importante. Acest anime cred ca va ramane mereu in inimile noastre, fiindca este un serial al copilariei noastre cu amintiri placute etc 108

Seria favorita, ei bine, toate serile mi-au placut foarte mult, totusi seria mea preferata este: Sailor Moon Stars , unde totul se aproprie de sfarsit, unde rau este invins, iar Universul si Cosmosul sunt salvate. Seria in care apar Seiya, Taiki, Yaten si inca alte cateva personaje. O serie foarte frumoasa.

Melodiile anime-ului imi plac foarte mult, sunt extrem de frumoase si chiar destul de romantice. Versurile acestora sunt si ele foarte frumoase .

Cam atata ...
kappuchu ... ^_____^ ... chuu

#2
Intradevar un anime vechi dar foarte indragit. Eu l-am privit cand eram mica si peatunci nici nu stiam ca ete anime dar imi placea foarte mult. Eh nu am reusit sa privesc toate episoadele cred ca banuiti de ce. Scoala Eram clasa a 4-a sau a 5-a nu mai stiu cert e ca aveam ore dupa amiaza si aveam ore de la 13 exact cand se difuza Sailor Moon. Ah ce greu imi era ziele acelea. Noroc ca mai aveam cate unele ile si de la 14 dar nici atunci nu puteam vedea tot serialul ca trebuia sa plec cu 15 min mai devreme. Deh sa prind autobuzul 13. Pe atunci inca nu aparuse fenomenul Maxi-taxi in orasul meu desi in alte orase aparuse. Avea sa apara cu 1 an mai tarziu si in orasul meu. Dar ma bucura foarte mult cate o mica sedinta a profesorilor cauzata bineinteles de colegii mei care ba mai scoteau cate o usa din balamale ba mai spargeau cate un geam, ba cate o mica demonstratie de grafitti prin toaleta scolii sau pe coridor pe langa toaleta astfel incat sa vada si profii opera lor, iar in zilele ploiase cand se forma noroi in curte scolii colegii creau cate o "pictura abstracta" bineinteles pe peretii clasei smile Cred ca banuiti ce vreau sa spun. Si astfel cu ocazia acelor sedinte ne anunta de sedinta cu 1 zi inainte diriga si ramaneam acasa si mai prindeam cate un pic din Sailor Moon. Ce vremuri...

#3
Sailor Moon...^^
cand eram mica...hmm...nu vreau sa ma gandesc ce mass dezaster as fi facut daca as fi pierdut un episod ...
Vizionam toate episoadele...aveam toaate benzile desenate ... stuff like that
Intr-un cuv. ...addicted >.>even so,eram la gradinitza... >.<
Totodata unul dintre primele animeuri vizionate care chiar mi-au placut^^

#4
Nu mai tin minte prea mult din serie.Cert e ca acum doi ani am vazut si un film cu Sailor moon.Chiar mi-a placut in ciuda faptului ca grafica nu e chiar asa de excelenta.Totusi nu am ce comenta.Animeul mi-a placut inca de mica,tin minte ca eram obsedata de el chiar daca habar n-aveam ca e un anime.Anyway m-am atasat mult de acest anime si ramane ca sa zic asa,un clasic.
Ca si sailor preferat eu sunt o mare fana a lui Sailor Mars.E o persoana rece,calculata,baietoasa,stie ce vrea si foloseste in atacuri focul *.* Plus ca e imbracata in rosu XD
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#5
Un anime foarte bun dupa parerea mea. Este primul anime pe care l-am vazut si am urmarit pe net fiecare sezon de cel putin 4-5 ori. Imi place mult de Usagi pt ca e mereu cu capul in nori si se cearta mereu cu Rei pentru ca o tachineaza. Era amuzant faptul cum la inceput ea nu se intelegea cu Mamoru care in viitor urma sa fie chiar sotul ei.
Imi placea foarte mult si de celelalte luptatoare si de Chibi-usa(fiica din viitor a Printesei Serenity).
Cu siguranta acest anime va ramane mereu in inima mea pentru ca mi-a facut copilaria mai frumoasa4[post unit][Imagine: chibi_1310.gif]
, chibi-ul lui I_just_love_Yu-gi-oh
[Imagine: logo.gif]

When all looks lost
And there's no escape
...I turn to my dreams!

#6
Cand m-am decis sa ma uit la Sailor Moon, eram in pana de anime-uri la care sa ma uit. L-am ales : m-am uitat pana pe la episodul 70. Nu am mai rezistat: aveam impresia ca episoadele se duc aiurea 21 Ea se lupta in fiecare zi cu cate un monstru si gata 106
Uneori, ma intrebam de ce nu e mai mult romantism ... Sincer, ma cam plictiseam la episoade 21 Probabil preferata mea a fost Sailor Marte : o fire luptatoare si independenta, dupa parerea mea ^_^

#7
Omg..anime-ul copilariei mele @__@.Cat am putut iubi anime-ul asta,muream dupa el.Cred ca eram un copil disperat cand ma uitam la el zi de zi,mda...eram de parca as fi vazut un munte de bomboane O.O.Plecam din parc si ma grabeam acasa ca sa nu pierd nici un episod,era asa de superb,descoperisem un nou univers^^.
Personajul preferat din Sailor Moon a fost si va ramane pentru totdeauna,Sailor Jupiter aka Mako-chan^^.Intotdeauna mi-a placut la ea faptul ca e puternica si hotarata,sa nu uit de faptul ca intotdeauna a fost alaturi de prietenele ei si le-a ajutat mereu.
Dintre toate seriile cel mai mult mi-a placut Sailor Stars.Mda..poate e din cauza ca e ultima serie si a fost mult mai intensa decat celelalte.
Coloana sonora a fost exceptionala,mi-a placut la nebunie.Trebuie sa recunosc ca e cel mai bun mahou shoujo-romance pe care am putut eu sa-l vad @_@.

#8
Sailor Moon l-am vazut ca majoritatea, cand eram mai micuta si nu prea deosebeam anime de desen animat O.o'... oricum, mi-a placut mult anime-ul, mai ales la varsta aia. O iubeam pe Sailor Mercury, cea albastra. Atunci mi se parea ceva absolut minunat sa vezi atatea fete cu puteri magice, pur si simplu ma fascina. Anime-ul are o grafica bunicica, coloana sonora mai copilaroasa, dar potrivita genului acesta, personajele numeroase si multe batai fantastice pe acolo. Uneori parea plictisitor, adica imi aduc aminte ca ma uitam pe dos la el O.o'... dar nu pot sa uit si fazele amuzante, unele chiar foarte funny^^. Sailor Mercury inca a ramans favorita mea, she is so preety xD.
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#9
Sailor Moon a fost primul anime pe care l-am vazut, desi pe vremea aia nu stiam ca se numeste asa, eram la gradinita pe atunci, cred ca aveam vreo 4 ani. Iubeam acest serial, eram super-incantata de el. Acum recunosc ca nu mai tin minte numele personajelor si ce s-a intamplat in acel anime, a trecut prea mult timp, dar va ramane intotdeauna in amintirea mea ca primul meu anime si unul dintre cele mai dragi mie.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#10
Sailor Moon...a trecut mult timp de cand l-am vizionat prima data si ceva mai putin timp de cand l-am revizionat. Desi nu prea l-am urmarit cand eram mica, nu stiu de ce. Oricum, mi-a placut. Cel mai mult mi-a placut sa vad evolutia personnajelor de la niste adolescente speriate preocupate de probleme sociale, la niste adevarate eroine, luptatoare curajoase, etc.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)