Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SOTM Martie - Vot

#1
Castigatorul acestei luni va alege tema pentru luna urmatoare, desigur nu va putea fi folosita o tema din lunile trecute si o medalie de merit plus un pack cu diverse resurse. Celei mai bune critici i se va oferi de asemenea o medalie.

Free cookies to everybody!

Va rog sa cititi regulile cu atentie inainte de a vota.


Procesul de votare - Cum votez?


1. Uita-te cu atentie la intrarile din post si alege una, doua sau trei - de preferabil trei - care iti plac.

2. Copiaza numarul si numele intrarilor alese.

3. Posteaza o singura data aceste detalii mentionate la punctul 2.

Exemplu

Citat: Bram Stoke Wrote:
1. Dracula
14. Alucard
23. Vlad Tepes

Castigatorul va fi anuntat in momentul in care ultima zi de vot a trecut.

Regulile de vot



1. Se pot vota pana la trei intrari, minim una.

2. Toate voturile sunt egale, voi inlatura fiecare post care incearca sa influenteze decizia celorlalti.

3. Nu incurcati procesul de votare prin a incerca sa va schimbati voturile sau sa postati de mai multe ori. E un format simplu, daca nu il respectati voturile voastre nu vor fi luate in considerare.

4. In cazul unui partaj se vor supune din nou la vot lucrarile in cauza.

5. Votul pentru propria persoana e interzisa, dar puteti vota chiar daca sunteti participanti.

6. Pentru a scoate potentialul de trisare din calcul, fiecare cont inregistrat cu o saptamana inainte sau in timpul votarii nu este valid pentru vot.

Daca vreun cont mi se pare suspicios il voi raporta lui Flaw si daca este necesar, inlatura de la vot.



Luna aceasta perioada de votare este cuprinsa intre 26 Martie - 3 Aprilie.

Si cu acestea am cam zis totul. Puteti comenta alegerile, dar nu voi tolera limbaj abuziv sau critici ce contin atacuri la persoana, in caz ca exista vor fi raportate moderatorilor asa ca incercati sa mentineti totul la nivel de fairplay.

Comentarii si reclamatii in threadul pentru Discutii generale va rog!

1. Jeffi'

[Imagine: HENYb.png]

2. Derzy

[Imagine: V6i7x.jpg]

3. Mao

[Imagine: technology_by_hazelnut3099-d4rrgsd.png]

4. Aggie

[Imagine: chess_war_by_agg_a-d4rvnrt.png]

5. History

[Imagine: Untitled-1.jpg]
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#2
Ok, sunt prima va sa zica, sa vedem...

1. Jeffi'
Este cea care imi place cel mai mult, de la inceput mi-a sarit in ochii. Ador modelul,e interesant dupa parerea mea si cu culorile pe care le are, se imbina perfect.

2. Derzy
No comment, tot ce pot spune e ca ador privirea fetei.

5. History
Are ceva anume dar nu stiu ce iar din perspectiva mea, te c-am intristeaza dar tot o ador.

C-am atat, mi-am spus doar parerea asa ca nu va suparati pe mine, si asa nu am scris cine stie ce... 10
[Imagine: 33zfwb9.jpg]


#3
5. History
1. Jeffi'
4. Aggie

.________________________________.
[Imagine: YWk6O.jpg]

#4
1. Jeffi'
3. Mao
4. Aggie
^________________________________^
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#5
Waaait! Sunt si eu aici :

2. Derzy
5. History
4. Aggie

Intre Aggie si Jeffi' m-am tot gandit care ar merita sa fie pe locul 3, dar am ales-o pe A. pentru ca lucrarea ei imi exprima mai multe, cu toate ca a lui J. este mai plina si mai atragatoare.

#6
4. Aggie -m-a atras din prima (de cand ai pus-o la topicul de Intrari).
5. History -nu mi s-a parut "rea". E chiar atragatoare si imi plac culorile... tomnatice. 21
1. Jeff' -albastruuuu~, insa cele doua lucrari de sus m-au atras mai mult.

Intre History si Jeff a fost "greu" sa aleg, insa nu pot sa ma bazez doar pe albastru. : )) Succes tuturor!
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Sako-chan la raport, sa traiti!

2.Derzy - arata...wow. :o
1.Jeffi' - me luvz blue...si parul ei arata super :X
3.Mao - he's cute and I like his eyes :X

Nu prea pot comenta cine stie ce, pur si simplu imi plac ^_____^ Succes tuturor participantilor!

#8
Me to, me to.

2. Derzy - why? pentru simplul fapt ca mi-a atras atentia din pruma, ai combinat bine toate elementele, lumina este bine accentuata acolo in mijloc, de parca ar fi cea care da viata acelei fete. Foarte frumos ai lucrat si pot spune ca m-a impresionat lucrarea ta.
4. Aggie - o lucrare interesanta si foarte cute. Imi place cum ai combinat masinariile cu fiintele umane, carne si metal/metal si carne. Foarte reusita si amuzanta.
5. History - si lucrarea ta imi place mult, un amalgam de detalii adunate in dimeniuni foarte reduse.
Cu toate ca imi este putin cam greu sa imi exprim opinia deoarece nu inteleg foarte multe, insa acel "kill" ma pune pe ganduri. Chiar si asa la tine se poate simti misterul si confuzia, foarte frumos.

#9
Votez cu History doar, desi iti cam lipseste flowul uniform, depth-ul si lumina sunt relative, iar clipping mask-ul din ziar e atat de des intalnit. Totusi imi place conceptul si ai cea mai buna executie.

Derzy, nu ai facut mari modificari originalei, iar culorile sunt de asemenea destul de sterse. Iti lipseste un blur pe BG si un sharpen/ high pass minor pe focal. I-ai taiat iar capul.

Jeffi, cromatica este buna cu exceptia dungii acelea verzi de pe sanul stang al tipei, nu ai o sursa de lumina ca lumea si renderul nu este integrat in BG deloc. Seamana cu un cutout lipit deasupra.

Mao, mai ai de exersat, spor la asta si incearca sa experimentezi cu mai multe lucruri in afara de C4D/ wireframe si texturi. Ia niste tutoriale si succes.

Aggie., si tu esti la inceput, sugerez sa renunti la text pe moment si sa urmaresti niste tutoriale care sa te familiarizeze cu conceptele de baza.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#10
1. Jeffi' - 5 voturi
2. Derzy - 4 voturi
3. Mao - 2 voturi
4. Aggie - 5 voturi
5. History - 6 voturi

History, astept noua tema. Medalia o ai si bannerul la fel. Iti voi da pack-ul cand mi se da drumul la net. Alege tema ^^
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  SOTM Martie - Vot Stormrage 3 3.080 01-04-2013, 06:08 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  SOTM Martie - Intrari Stormrage 2 2.705 15-03-2013, 03:26 PM
Ultimul răspuns: History
  SOTM Martie - Intrari Lia 6 3.813 18-03-2012, 10:04 PM
Ultimul răspuns: History


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)