Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SOTM Februarie - Vot

#1
Cu scuzele de rigoare pun threadul pentru Vot, am avut o saptamana foarte turbulenta si imi pare rau ca am intarziat. Promit ca o sa incerc sa nu se mai intample.

Castigatorul acestei luni va alege tema pentru luna urmatoare, desigur nu va putea fi folosita o tema din lunile trecute si o medalie de merit plus un pack cu diverse resurse. Celei mai bune critici i se va oferi de asemenea o medalie.

Free cookies to everybody!

Va rog sa cititi regulile cu atentie inainte de a vota.


Procesul de votare - Cum votez?


1. Uita-te cu atentie la intrarile din post si alege una, doua sau trei - de preferabil trei - care iti plac.

2. Copiaza numarul si numele intrarilor alese.

3. Posteaza o singura data aceste detalii mentionate la punctul 2.

Exemplu

Citat:Bram Stoke Wrote:
1. Dracula
14. Alucard
23. Vlad Tepes

Plus de luna aceasta voi adauga si poll. Vad eu cum va conta xD.

Castigatorul va fi anuntat in momentul in care ultima zi de vot a trecut.

Regulile de vot


1. Se pot vota pana la trei intrari, minim una.

2. Toate voturile sunt egale, voi inlatura fiecare post care incearca sa influenteze decizia celorlalti.

3. Nu incurcati procesul de votare prin a incerca sa va schimbati voturile sau sa postati de mai multe ori. E un format simplu, daca nu il respectati voturile voastre nu vor fi luate in considerare.

4. In cazul unui partaj se vor supune din nou la vot lucrarile in cauza.

5. Votul pentru propria persoana e interzisa, dar puteti vota chiar daca sunteti participanti.

6. Pentru a scoate potentialul de trisare din calcul, fiecare cont inregistrat cu o saptamana inainte sau in timpul votarii nu este valid pentru vot.

Daca vreun cont mi se pare suspicios il voi raporta lui Flaw si daca este necesar, inlatura de la vot.


Luna aceasta perioada de votare este cuprinsa intre 1 Martie - 5 Martie.

Si cu acestea am cam zis totul. Puteti comenta alegerile, dar nu voi tolera limbaj abuziv sau critici ce contin atacuri la persoana, in caz ca exista vor fi raportate moderatorilor asa ca incercati sa mentineti totul la nivel de fairplay.

Comentarii si reclamatii in threadul pentru Discutii generale va rog!


Succes tuturor participantilor!


1. Scorpiuta
[Imagine: cats.jpg]

2. WonderCAT
[Imagine: perf7.jpg]

3. Grella

4. Valkyrja
[Imagine: lovecz.jpg]

5. Mimisor
[Imagine: 2w33xxj.png]

6. Ang.
[Imagine: fe18b852ee4f9373371fb52f1de18449.gif]

7. 2011'
[Imagine: SOTW.png]

8. SKiT
[Imagine: valentinessig.jpg?t=1298978848]
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#2
Am o lene crunta in mine, dar din moment ce nu a votat nimeni, o voi face eu destul de scurt si la obiect.

Voturile mele merg catre:

8. SKiT
4. Valkyrja

Mimisor, te-as fi ales si pe tine, dar din pacate nu te incadrezi in tema 2

Edit for nibbles: That's a love potion.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#3
data trecuta cand am trecut pe aici nu erau puse toate sigurile ... mda...

I SKiT
Esti genial O_o
E putin suparator ca nu se vede bine conturul la personaje. Nici textul nu arata prea bine, dar e in regula din moment ce nu iese in evidenta.
II WonderCAT
nu pricep de ce ai inima cu fluture pe mijloc pe fundal ..adica ai personaje anime, aia nu prea se potriveste.
Dar imi place cum ai combinat sharpen cu blur (ai niste dungi roz la spatele tipei) si ca ai folosit rozu in asa fel incat sa arate bine, desi , din cate vad eu aia e culoarea de baza.
As fi ales si a treia semnatura, dar singura pe care o consider buna e cea a lui Valkyrja si eu nu vad ce e love aici. Nah, fiecare cu parerea lui, sigur ai avut o parte de love acolo, altfel nu participai.

edit: uuuuh o_o

#4
Votul meu merge la:
I: Mimisor
II: SKiT
III: WonderCAT


O sa scriu putin la toate:

1. Scorpiuta
Nu-mi expira dragoste, culorile sunt foarte inchise iar acest lucru reprezinta tristete. Inima este foarte mare, nu lasa sa se vada clar celelalte lucruri, tu ai pus-o pe ea in evidenta in loc sa pui personajele. Inima este prea de "love", trebuia s-o faci mai mica, nici nu se vede bine fata celor doi. In plus acel "Love ?" imi cam displace, l-ai pus tocmai in stanga sus ca sa nu se observe, trebuie sa te uiti atent ca sa-l vezi. Nu imi place, inima prea mare, fata si baiatul prea mici, nu este bine proportionata.

2. WonderCAT

Primul lucru care mi-a trecut prin minte a fost "Fata il iubeste pe baiat?". Tot decorul, culorile, totul este foarte frumos, dar personajele nu-mi plac. Fata baiatului ma duce la gandul c-o ameninta, are acest zambet prostesc. Iar fata nu pare indragostita, mai degraba speriata. Nu-mi expira dragoste si frica.

3. Grella
Nu-mi place chiar atat de mult, este foarte simpla. Cer, copac, ei, aceasta este tot. Nu-mi place scrisul, este obijnuit, puteai sa folosesti unul mai deosebite. Umbrela si "Love is in the air" sunt singurele pete de culoare, in rest culori inchise. Doar scrisul si faptul ca ei se pupa ma duc la gandul de dragoste, dar as vrea mai mult.

4. Valkyrja
Sincera sa fiu mie nu-mi exprima dragoste, pur si simplu o fata cu aripi, atat.

5. Mimisor
"Music is Love". Este preferata mea, m-am uitat atent si am observat ce ai scris. Din prima clipa cand am vazut chitara mi-am dat seama sa este vorba de iubirea pentru muzica. Mie imi place mult muzica, dar la fel de mult si creatia ta. Ai fost mai original, nu ai folosit iubirea dintre doi oameni, si iubirea dintre musica si o persoana. Bravo!

6. Ang.
Iubirea pentru un animal, interesant, si mie imi plac animalele dar nu si creatia ta. Este foarte simpla, ai folosit niste culori sterse, nu arata o dragoste atat de mare griul. Nu te-ai complicat foarte mult la el. Dar pisica este foarte frumoasa.

7. 2011'
Nu-mi place. Fondul este sters fara nimic care sa împrospateze creatia. Si nici nu ma duce la gandul la iubire, m-ai degraba la prietenie. Fara iubire nu esti in tema.

8. SKiT
Fetele indragostitilor imi plac, exprima iubire unul pentru celellat. Dar decorul este cam simplu, mi-ar si placut ceva mai colorat si mai viu. Imi doresc ceva mai mult, sa fie mai impresionant. Este frumoasa, exprima dragoste dar atat.

#5
I. WonderCAT - Flow-ul sta foarte prost in lucrarea asta, dar macar la tine exista tema iubirea, adica iubirea adevarata dintre doua persoane.

II. Valkyrja - Nu-mi exprima iubire absolut deloc, insa am votat lucrarea asta pentru ca imi pare mai bine lucrata decat celelalte.

Ending note : Oameni buni, daca a fost in februarie luna iubirii, sau Valentine's Day ca sa fiu mai exact, trebuia sa aratati iubirea dintre doua PERSOANE, nu iubirea om-muzica, om-animal, etc (lucruri pe care le iubim cu totii, dar intr-un mod cu totul diferit) . Srsly, dati cutii de bomboane sau flori muzicii/animalelor sau va petreceti ziua de Valentine's cu animalul? 24 Get real. (Aceasta notita n-a fost cu intentie rea, a fost doar ca sa clarific niste lucruri)
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#6
Miranda sweety, nici nu trebuie să-ţi "expire" dragoste, scopul era să-ţi exprime sau să-ţi inspire dragostea.
Voturile mele către:
1. SKiT
Mi s-a părut cel mai expresiv şi mai frumos. Efectul ăla de lumină face tot sigul. 21
2. WonderCAT
E cam încărcat, dar e bine făcut (deşi nu-mi place rozul).

#7
1.SkiT
Nu am ce zice.Sper sa ajung si eu la un nivel asa,pete cateva zeci de ani.
Ador cum ai facut fundalul,brushurile arata bine,si per total,sursa aia de lumina face toata poza.
2.Mimisor
Intotdeauna mi-au placut astfel de siguri.Este putin cam sharpenata(Mai dai un blur mic) in stanga jos pe c4duri.

Totusi,good job everyone.Geniale lucrari!


Why is everybody so serious
Acting so damn mysterious
Got your shades on your eyes
And your heels so high
That you can't even have a good time



[Imagine: iaza16473042879700.jpg]




My GFX

#8
Acum ca s-a mai indurat cineva sa voteze, in sfarsit, voi inchide threadul si rezultatele sunt acestea:

1. Scorpiuta - 0
2. WonderCAT - 4
3. Grella - 0
4. Valkyrja - 2
5. Mimisor - 2
6. Ang - 0
7. 2011' - 0
8. SKiT - 5

Felicitari SKiT pentru castigarea editiei din Februarie! Astept un mesaj de la tine cu noua tema pentru... Aprilie!
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  SOTM Februarie - Vot Daria v2 8 4.226 01-03-2012, 04:11 PM
Ultimul răspuns: Lia
  SOTM Februarie - Intrari Lia 4 3.111 07-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: History
  SOTM Februarie - Intrari Lia 14 7.432 20-02-2011, 11:24 PM
Ultimul răspuns: SKiT


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)