Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SKiT's Sketches

#1
De mult timp desenez. Pot zice chiar de cand ma stiu 21 Lemme show you my works. Ceva imi spune ca daca vedeti atat de multe desene sunt slabe sanse sa postati. 21
Cititi descrierile fiecarui desen inainte sa postati!

Pissed off Hitler

Owl's Glare

Dragon

Carnage (Spider-Man)

Random Detective

Sanji Fish (L-am distrus colorandu-l... Si am facut solzii in directia gresita. E vechi din Mai oricum 21 )

Pen Tattoo - Facut in tus, nu e real 21. L-am facut in decembrie, inainte de vacanta de Craciun.

"Dude, see that?!" - Genul asta de personaje am facute pe toate caietele 21 M-am gandit sa fac si o varianta pe PC si, de ce nu, colorata.

Tribal Piece - Imi place sa fac tribaluri si alte modele de tatuaje 10

Mad Scientist - Facut pe coperta caietului de chimie. 21

Un OC (Original Character) - Inca n-are nume

Close-up...


Alt OC - Multi ma intreaba daca e Michael Jackson. DAR NU ESTE!! Eu cand am desenat asta nici nu m-am gandit la el. A fost facut in urma cu 2-3 saptamani inainte de moartea sa. Si oricum, nu cred ca purta pistol la piept. 21

Close-up...

Cam atat. 21

Accept orice fel de comentarii/critici/etcetera. 10
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#2
1. The first one ... Pai cred ca e destul de bun si foarte amuzant . Nu prea am ce sa critic la el .
2. The second drawing : Eto , asta chiar e foarte tare . Imi place cum ai hasurat , mai ales ochii.
3. Dragut ^^
4. Mi se pare cam ciudata pozitia corpului ...
5. Nu prea am ce comenta . Poate doar forma urechii mi se pare cam ciudata , dar daca tu ai vrut sa o desenezi asa ...
6. Culoarea aplicata pe solzi nu da prea bine cu rosu , in rest e un desen bun ^^ .
7. Un tatuaj . E interesant ^_^" ...
8. Foarte amuzant 21
9. Interesant ... Totusi mi se pare cam neclar T_T
10. Tare ... Imi place ...
11. Interesant ... Ai un stil interesant de a desena , dar nu inteleg pozititia sa ... O.o Pe ce l-ai desenat ?
12. Nu seamana cu M.J. insa costumatia e asemanatoare cu a sa . Un desen destul de reusit .

Un sfat : Mai usor cu hasura . Incearca sa nu o faci atat de egala ( exista si umbra , dar si parti pe care bate lumina , nu ? ) . Si ai si grija la pozitia personajelor ( parerea mea ) .
Nu mai am critici , pentru ca desenezi destul de bine ^__^ .
Ei bine sper sa mai postezi desene . Cum am mai zis si un stil interesant de a desena si iti urez succes in continuare !
Hope you won't be angry with me O.o" !

#3
Pai :

La Carnage - Ziceai de pozitia corpului. Eu m-am gandit sa-l fac o bestie/fiara nemiloasa si cu ocazia asta sa nu poata sta in 2 picioare...

La Detective - N-am facut eu urechea cum trebuie. Greseala mea. Smile

La Tribal Piece - Huh? ce nu ti se pare neclar? O_o''''

La Primul OC - Pai eu cred ca l-am desenat pe hartie 24. Te referi cumva pe ce sta personajul? Nu conteaza. Incearca si tu sa stai la fel ca el. Eu stau de multe ori astfel (nu doar eu) deci n-am inventat o noua pozitie. 10

La Al doilea OC - te citez : "Nu seamana cu M.J." *slaps your forehead twice* ... am scris CLAR ca NU ESTE MJ! ... la asta m-ai facut engri 5

Oricum, mersi ca ti-ai dat cu parerea ^^

Un desen nou : "So-called" Avenger...

So?
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#4
Data viitoare sa citesti mai cu atentie. 21

Un nou desen, stilul e asemanator ca cel cu Sasuke.

"So-Called" Pirate Hunter...

Pareri, orice, oricine, nu doar Elusive Wolf, va rog. 21
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#5
Un nou desen ...
Pai , la fel ca la cel cu Sasuke , nu se poate spune ce ai greseli la asta , insa mi se pare ca umbrelele de pe fata sa sunt putin , nu stiu cum sa le definesc ^_^" , poate cam , aiurea , da ' ma rog , le desenezi cum crezi tu de cuvinta , eu mi-am dat doar cu parerea , in rest nu prea am vazut greseli si pot spune ca imi plac ganul asta de desene 4 ...
Daca te-a deranjat comentariul meu , doar spune !
Bye !

#6
*buts in* asa, voi comenta doar ultimul desen xD

[alta data incearca sa umblii pe la levels in photoshop ca sa scapi de griul ala si sa ramana alb. Esti bun in PS deci presupun ca stii la ce ma refer ;D]

In primul rand, proportiil fetei in general le faci bine, numai la ochi si nas cam ai probleme. La ochi mergea sa ii faci mai putin alungiti. Vezi ca intre ei ar trebui sa fie loc incat sa mai incapa unul ^^ Iar la marul lui Adam nu imi dau seama ce e cu strokeul ala pus la intamplare o,o

Imi place strong shadingul Q.Q I have to learn how to do that too...

congratz si spor ! La cat mai multe desene ;D

#7
@Elusive Wolf : JESUS CHRIST!! 24 De ce sa ma deranjeze? 10 In fine, ce ti se pare ciudat nu stiu. O.o
@Zvingli (Shiva) : Am umblat deja, dar daca adaug mai mult alb pe acolo se distruge desenul 21.

"La ochi mergea sa ii faci mai putin alungiti" - Mai lungi de atat nu cred ca se putea. Oricum, personajele din One Piece au intr-adevar ochii lungi, mari, dar la mine nu mai mergea sa ii alungesc.

"La ochi mergea sa ii faci mai putin alungiti. Vezi ca intre ei ar trebui sa fie loc incat sa mai incapa unul" - Stiu asta, si crede-ma ca am si incercat. Dar dup-aceea trebuia sa-i largesc si capul si iesea ciudat... ( cel putin mie 24 )

"Iar la marul lui Adam nu imi dau seama ce e cu strokeul ala pus la intamplare o,o" - Ce Dumnezeu are?! 24

Asaaaa... Multzam de reply-uri. =]

Inca unul din seria So-Called (da, am facut o serie)

"So-Called' Kazekage...

Ah, si sa nu ziceti chestii de genul : "aaaa da nu seamana cu Gaara" sau stiu eu ce... Am si eu un stil propriu. Live with it or DIE without it. 10
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#8
Lol... ma mir ca inca mai exista topicul asta. Hai sa-l actualizam, k.

Mini-Me or sorta.

Incercam ceva diferit. (scuzati claritatea)

"We're all Robots"

Gambit (din X-Men)

Un alt Carnage si unul mai bun. 15

THE SUPER UNIVERSAL TURTLE!!!

Charlie Chaplin (e cam lunguiata fata, dar eh)

Sasuke intr-o roba Akatsuki..

Altair ( din Assassin's Creed )

Ezio Auditore ( din Assassin's Creed 2 )


(la ultimele 2 m-am folosit dupa niste poze pentru a face costumele, ca-s foarte complicate de facut)

British Anarchist

Cam "atat" pentru moment. 24 Comment as you desire.
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#9
Hello there SKiT :3

Haha e funny id-ul acela de pe DA.Am tot vazut idei de genul si mi se par foarte funneh.
E un id reusit i mean chiar daca nu e poza de buletin or somth, imi pot face o vaga idee despre tine, ceea ce e bine caci asta e scopul id-ului pe Da.Te-ai conturat dragut.

Iar la desenul cu tipa.Used a 1.5-2.5 and a 0.5 point markers.
Am crezut ca e in ps O.O.Imi aduce a pop art, doar ca versiune alb-negru.Ar iesi un stencil grozav din imaginea asta 108, am facut si eu cateva stencils-uri pe peretete din camera, pana sa zugraveasca mama din nou, si daca as fi descoperit desenul tau cred ca nu prea ezitam sa mi-l pun pe perete.La nas mi se pare ceva weirdo, linia superioara e inclinata prea mult si pare ca narile se continua in directia gresita.Seamana cu Lust din fma.

"We're all Robots"
Imi place cum ai asezat umbrele, cum ai facut parul si structura capului si a gatului.Si mana ti-a iesit la fel e bine, mie nu imi ies afurisitele de degete aproape niciodata -.-'
Am impresia ca ochiul drept e prea in dreapta,imi iese in evidenta chestia asta.DAARR apreciez conceptul mult :3.

Gaaambiiitt, weiii mi-l amintesc <3
Eram incantata de x-men cand eram putin mai mica :3 Imi pare rau ca nu iti colorezi desenele, vad ca hasurezi foarte bine umbrele and so on 5 sunt curioasa cum ar arata un desen colorat.Aici n-am nimic de obiectat sau corectat sau criticat, doar de laudat 71.Imi place expresivitatea redata de desen.

Carnage
._. bai, asta e cel mai reusit de pana acum.Imi plaaaa*after 2hours*ceeeeeee.Nu ma pricep deloc la desene din astea gen roboti, super eroi and stuff.Le bag pe toate in categoria de "nu-ma-atrage-nu-ma-bag".E dinamic, e ciudat cum te-ai descurcat mai bine la un desen dinamic, decat la unu static.Asta cu spider-man [okay i know it's not the real spider man xD] mi se pare mult mai greu de realizat decat restul, si totusi ti-a iesit mult mai bine 5.

Ala cu testoasa.Hahhaaa imi plac ideiile tale 71.
Un veteran de razboi, asemanat cu o testoasa 5 nu stiu de ce dar da bine.Bai eu nu ma pricep la testoase, dar mi se pare okai.

Charlie Chaplin
Pare ca te-ai grabit aici :[, nu ai mai acordat prea multa atentie liniilor, chipului sau la umbre.Imi place ideea and bla bla dar nu mi se pare super special or stuff.Just, charlie chaplin 21.

Cel cu Sasuke, aaa, bai daca nu vedeam culorile si ochii and stuff nu imi dadeam seama ca e Sasuke, uite unul colorat yeay.Nasul e putin prea lung, ochii si gura sunt foarte bine conturati :3 readau perfect felul lui Sasuke si atitudinea predominanta de pe chipul sau 21.Deobicei nu imi place ideea de izolating the colors.Imi arata n00bish, dar aici prinde bine.

Altair nunuuu unde sunt desenele expresive, care redau sentimente, chipuri si campuri cu floricele >.< acolo ma pricep eu 21nu la war ppl.Of doamne nu as avea rabdare sa desenez toata armura aia [nici nu as vrea dar mai ales nu as avea rabdare] cu tonele de detalii.43 sunt genul care deseneaza atunci cand vrea sa redea ceva, tac pac schitez esentialul si apoi o las balta, dar sa mai fac si detalii *neah, lazy me*
Legatura aceea rosie, singura pata de culoare din desen, ma duce cu gandul la bloodie blood :2 sunt curioasa daca asta era rolul ei, sau pur si simplu asa ai vrut tu sa colorezi.

Iarasi Assasin's creed, vreau sa ajung mai repede la cel cu anarhistul T.T
De exemplu, in desenul asta, tot rosul ala nu mi se pare ca arata la fel de bine ca in cel cu sasuke sau cu Altair.Baaai cate detalii *my head hurts just thinking about me drawing this*
Imi place ce personajul e ceva gen "who's your daddy, cuz i'm a mothafucka p.i.m.p 16" 71

British Anarchist
Prima chestie la care m-am gandit a fost sex pistols apoi la anarchy in the uk apoi la god save the queen apoi la sid vicious *fangirl moment*.Bai deseneaza-l si pe Sid *puppy*
Mhm, imi place ca e bad el asa, genu "hei punk" 21 desi mi-l imaginez usor ca un samurai, imi place creasta.A lot.

Pai pe scurt, imi plac liniile bine definite, anumite idei si concepte pe care le ai, modul in care le redai si stilul acela din al 2-lea desen care imi aduce mult a stencil :3.Si la umbre si anatomie te descurci la fel de bine, uneori mai gresesti una alta la portrete dar in schimb la proportionarea corpului e awesome 15.
That's "all".bye 21
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#10
Mersi mult de reply, apreciez. ^^

Citat:e ciudat cum te-ai descurcat mai bine la un desen dinamic, decat la unu static.

Hey! De ce ciudat? 24

Citat:nunuuu unde sunt desenele expresive, care redau sentimente, chipuri si campuri cu floricele

You want feeling? I'll give you feeling 15. Here's the feeling you wanted :

The Offering

La cel de mai sus m-am inspirat dupa o carte despre Azteci pe care am citit-o de curand. Cine gaseste o anumita data acolo, primeste un......... habar n-am, numai gasiti-o. xD Imi cer scuze ca e putin stramb. Damn scanner.
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  AZsenshi - sketches thread Shiva 9 5.942 07-11-2009, 01:09 AM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Gonty's sketches-baka fan art Lucifer 1 2.755 06-05-2009, 05:48 PM
Ultimul răspuns: Ryuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)