Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

AZsenshi - sketches thread

#1
Mda. Aveam de ales intre a face un thread aici in care sa postez diverse schite/idei/anunturi etc sau sa fac un blog. Dar din experienta stiu ca blogurile mele nu reusesc niciodata sa ramana in viata prea mult timp [ex: my dead lj], deci aleg prima varianta.

[Imagine: 3723445462_7b4dc1ed32_o.jpg][Imagine: 3722631713_b7baa5d315_o.jpg]

Personajele care au corespondent pe Animezup [aka useri]:
Shiva Roushi - Shiva[eu]
Suskito Kadomy - snowishtiger
Mikoto Yume - marina
Flaw Cedik - flaw
Chiipo Yulobo - yulobo
Aoi Karin - Sloth
Sake Shiki - JavaLeen
Tsushima Calliope - Akasha
Nakagura Seri - Aly
Maemi Adachi - ady_x
Hanada Mitzuke - Mitzuke
Koushaku Skit - skit
[mai adaug cand gasesc detaliile personajelor ramase. Sunt sigura ca le am pe undeva prin pc! |D mai sunt vreo 2 de scris aici]


Si acum cateva schite care nu le-am mai postat nicaieri. Am sa mai pun schite si ilustratii pe masura ce le fac xD Casa vedeti ca nu stau cu mainile in san 10
# http://farm3.static.flickr.com/2553/3723...ee2b_b.jpg - Chiipo Yulobo - prima schita a personajului ^^
# http://farm3.static.flickr.com/2506/3723...ce62_b.jpg - schita pentru coperta capitolului 2 , "War Waltz". The anatomy is all over the place, I know. Personajul e Kadomy .
# http://farm3.static.flickr.com/2576/3722...3442_b.jpg - personaj care va aparea in capitolul 2 : un demon prins intr-un ceas de arama . El face ceasul sa o ia invers xD [tot nu are numeeeee]
# http://farm3.static.flickr.com/2597/3722...0cd4_b.jpg - personajul lui Mitzuke xD Kind of a chara sheet.
# http://farm3.static.flickr.com/2559/3722...c4eb_b.jpg - Lok, un personaj care va aparea mai tarziu in poveste. E un kitsune care intra in serviciul armatei Britanniei, dar dezerteaza . Nu zic de ce , ar fi prea mare spoilerul : B
# http://farm4.static.flickr.com/3452/3723...931d_o.png - varianta colorata a lineatului de dinainte



Other various info
: povestea a avut ca baza defapt lumea forumurilor in care eu am intrat, deci personajele care apar si nu sunt NPC sunt chiar persoane care mi-au ramas intiparite in minte ^^


Sunteti liberi sa postati impresii, pareri, critici, injuraturi , laude, whatever.

#2
Deci asa cum stii deja,este foarte mijtoxD
Schitele,desi rough arata super...si noh...ce sa zic..succes ,tine-o tot asa si nu uita..i am your new manager !muhahahaha
Astept update-uri cu entuziasm xD
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#3
Meeeeh, wtf? o.o Ce mai schiţă am şi eu T.T I'm ugly o.o" Whatever. [don't disappoint me, meee~h. 21]

Shiva still rocks~ ^^

Ideea e bună, stilul tău e cu mult mai bun decât era la început *referitor la capitolul 0 xD* şiii~ am o întrebare :3

Când apare următorul capitol? :"3 [Sper că nu atunci când împlineşte zup-ul 3 ani O_O]

#4
I SO LOVE MY CHARACTER DESIGN~ *runs in circles*
Numai ca am niste rectificari de facut o,o :
Meh element has to be fire,din moment ce stau cu Marina mai tot timpul :\
I don't wanna bully Mikuni :< ...Maybe ...bullying out of friendliness?Love?Anything but not hate *sobs* Me likes him too much xD

*cough* Cam atat.In rest,imi plac foarte mult.Can't wait to see the first pages and see the sketches colored x3

LATELATERLATERLATER EDIT: Sper ca o mai faci sa mai si zambeasca D: Posibil sa faca si glume [proaste,evident,hehe]
LOLNOPE

#5
Citat:# http://farm4.static.flickr.com/3452/3723...931d_o.png - varianta colorata a lineatului de dinainte

This so looks like Hetalia WTF 21 Great art,la Yulobo I lol`d .Poate bagi si niste pasta duh 21
But whatever 21 Desenezi genial,poate te invat la Anime Studio . Mi te si imaginez si AZ Senshi peste 5 ani ca va devenii anime or smth 21 Good luck and keep up the good work XD
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#6
@ goddess: everyone wants to be my manager lolwhut . Mda, poate de acum incolo voi posta schite mai finisate xD
@ yulobo: don't worry, prima schita mereu iesa groaznic ca nu e personajul complet finisat atunci >.< Sunt lucruri pe care le vreau schimbate la cum arata personajul. Capitoulul urmator il incep maine xD
@mitzuke: hmmm mild changes to the character.. I got it xD [love sounds good hurrrhurrhurr]
@amy : hetalia obsession kicking in, I can't help it. Abia ma pot abtine de la desenat fanarturi toata ziua~~~ Sa stii ca anime AZsenshi doesn't sound too bad for me :"D

Acum e timpul sa va mai oripilez putin, ca prea v-am lasat in pace:
# 1 - facut in tegaki, numai cu un layer, si singurele lucruri pe care puteam sa le schimb erau culoarea , opacitatea si marimea brushului Q.Q no pen pressure sucks.
# 2 - sper ca imi intelegeti scrisul....
# 3 - tiny!Roushi, tiny!Mikuni and tiny!Kadomy . Roushi goes like: 'uuuuu PRETTEH'
# 4 - zuppy sketch o,o
# 5 - wip
# 6 - kind of old...

how do ya like my random english x romanian language?

#7
Eu raman la visual novel XD ca cu anime studio ,beats me am stat si m`am holbat la el 3 ore XD cuz I don`t know how to draw elementary things XD Deci mai bine faci un visual novel,mai simplu,desen mai putin XD A doua imagine e bestiala 21) Imi aminteste de melodia aia If you were gay XD 21 Iz the last one yuri? Nu recunosc personajele XD asa ca poate si zici cine cine e XD


Hugs XD
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#8
thanks guys for stopping by xD

Timpul pentru alt batch de randomness:

Red & Blue - Yume si Indigo care va aparea mai tarziu xD [npc chara]
Characters- random - incercam sa vad cum vor arata diverse personaje xD
random page -o secventa din capitolul 2 ;D
Cedik - pentru pagina cu profilele personajelor
Chibis - personajele sunt: LYE , Aly, Sloth, Javaleen

#9
NOW,I WILL BE FIRST TO COMMENT HERE~~~
*is preparing to slap Shiva* Cand te-am intrebat ieri daca mai ai,ai zis ca nu dar nu mi l-ai aratat pe ala cu Cedik *sobs*
Now,cred ca stii deja parerea mea 8D
La primul imi plac culorile.Well choosen.
La a doua,ti-am zis deja sa dea naiba daca ala seamana cu un dragon 24[he rlly looks like Meatbun din 1/2 Prince]
La random page -> characters look like hetali ftw! Pacat ca nu stiu ce isi zic :\
Cedik's looking good 15 Pacat de pistol.Arata ca unul de jucarie,lol
And well...the chibis are chibis <3 They look adorable no matter what 8D

Keep on the good work si poate reusesti sa termini si tu macar o pagina *sniff* Ca te-ai apucat de mai multe deodata :\
LOLNOPE

#10
Wow, frumoase desenele, mi-au placut mult, in special ultimul, dar si cele din creion sunt foarte frumoase. Ai un stil deosebit, fiecare desenator are un stil deosebit, dar al tau mi se pare foarte interesant deoarece face desenul sa se realizeze mai simplificat, si asta e bine. Succes in continuare si spor la desenat.
Bye byepupic
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  SKiT's Sketches SKiT 11 9.024 11-11-2010, 10:39 PM
Ultimul răspuns: SKiT
  Gonty's sketches-baka fan art Lucifer 1 2.746 06-05-2009, 05:48 PM
Ultimul răspuns: Ryuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)