Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SAKURA HARUNO ~ The Best Kunoichi

#1
So guys...Smile
Aici puteti sa va exprimati parerea despre Sakura Haruno din Naruto Smile
Sincer...Mie-mi place ffff mult de ea. Mi-a placut din prima clima de cand ma uit la Naruto si este personajul meu preferat din Naruto/Naruto Shippuuden. Sper sa fie accesat destul de des acest topic Smile
Astept cu placere sa citesc ce pareri aveti despre sakura ^^


Sakura ~ The Pink Kunoichi <3
[Imagine: untitled-1.jpg]
[Imagine: sakura_signature_by_lenofrex-d56fiat.png]

#2
Nu stiu ce sa spun despre Sakura... Nu pare chiar genul meu de fata. Sincer, cand am inceput sa ma uit la anime, aveam o parere destul de proasta despre ea si consideram ca nu merita sa fie ninja, ca nu are abilitatile necesare. Totusi am vazut ca evolueaza si a mai crescut un pic in ochii mei. Sakura e genul de fata iubitoare si sensibila, care pare motivata sa lupte mai mult de dragostea pe care le-o poarta celor din jur si de teama ca o sa-i dezamageasca, e mereu draguta si cu zambetul pe buze, ma enerveaza uneori veselia asta a ei. Dar asta e doar parerea mea. oricum Sakura reprezinta totusi un tip uman si mult fete se regasesc in povestea ei (uneori chiar si eu). Cred ca are farmecul ei si un rol important in anime.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#3
La inceput, Sakura mi se parea o proasta. Nu conteaza ca era foarte inteligenta in ceea ce priveste invatatul, era proasta pt ca se facea de ras in fata lui Sasuke, iar ala nici macar nu o baga vreodata in seama, il durea undeva de ea. In timpul examenului, la partea din padurea aia, a fost prima data cand mi-a placut acest personaj. A dovedit ca are curaj, chiar daca puterea ii cam lipsea. Apoi, parca nu se mai facea de ras chiar asa in fata arogantului aluia, iar el a inceput sa o aprecieze cat de cat. In Shippuuden, Sakura era deja altcineva: mult mai puternica (spargea bolovani pe acolo) si un medic foarte bun. Mi s-a parut intotdeauna amuzanta la fazele in care il lovea pe Naruto pt ca el o enerva. Ca si... sa ii zic concluzie, imi place ca Sakura a evoluat mult in timp si nu a ramas la fel de fraiera si obsedata de Sasuke.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#4
Sakura. Un personaj destul de interesant. In Naruto obsedata de Sasuke, mereu cu capul in nori cand il vede ignorandu-i pe toti si renuntand la prietenia cu Ino pentru cineva care nu o baga in seama. O prostuta. La practica, destul de slaba desi la teorie are numai note mari. Abia in examenul Chunnin la lupta cu ninja satului ploii ( Al lui Orochimaru) a dovedit ceva putere si a crescut si in ochii mei. Luand-o asa, chiar ma bucur ca Sasuke a plecat, caci acest fapt a maturizat-o si a facut-o sa isi doreasca sa il intoarca inapoi. Si astfel a crescut si admiratia ei pentru Naruto.
In Shippuden, ei bine ea este favorita mea. Cu capul pe umeri, de cele mai multe ori, tine la cei dragi mult mai mult, negandindu-se numai la Sasuke, devenind astfel si mult mai puternica, iar la acest fapt au contribuit cele mai dragi persoane ale ei, Sasuke si Naruto. Este o fire irascibila, fapt ce o face destul de simpatica. In shippuden e super-tare!
Asta e parerea mea despre ea. ^_^
[Imagine: zo71ux.jpg]

Zambeste cand viata pare sa nu iti mai ofere nimic. Cine stie ce apare peste un minut?

#5
La inceput mi s-a parut o fata timida dar cu un caracter destul de puternic, in shippuden parca nu mai e atat de frumoasa, parca ar fi baiat dar asta este parerea mea. Nu mi s-a parut atat de frumoasa pana nu am citit o poveste in care ea era cea mai frumoasa, mi se parea la fel de frumoasa ca toate celelalte. :d Eu una sper sa ramana cu Sasuke, stiu ca nu despre asta era vorba dar vreau sa spun si despre asta.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)