Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

RoboCop 2014

#1
[Imagine: 0fd6626b2c70.original.jpeg]

Citat:In 2028 Detroit, when Alex Murphy - a loving husband, father and good cop - is critically injured in the line of duty, the multinational conglomerate OmniCorp sees their chance for a part-man, part-robot police officer.

Here

This fucked me up, it fucked me up so bad. Am atatea intrebari cand imi amintesc de film si daca i-as acorda o exclamatie, ar fi un what the hell combinat cu that is awesome as hell. L-am vizionat pentru ca se vorbea foarte mult de el. Tinand cont de faptul ca nu vizionat originalul, nu am sa compar. Filmul este destul de incitant incat sa te tina interesat pe toata durata lui. Daca l-as reviziona? Nu. Modul in care mi-a sarit de la loc starea de spirit m-a dat peste cap si sincera sa fiu, in una din scene, cea in care noul corp ii e dezvaluit si apoi arata cat a ramas din corpul omenesc pe care personajul principal l-a avut m-a tulburat mai mult decat as fi sperat vreodata. Se putea actiune mult mai multa, au cam lalait scenele, potential era. The robo-body si dotarile lui sunt geniale si mai mult decat atat xD. Cand vine vorba de inlocuirea politiei umane cu roboti pentru ca ei sunt mai siguri, dunno, parca toata actiunea mi-a aratat ca nu ar fi cea mai buna idee, contrar faptului ca in film, aceasta idee este sustinuta in mare parte. Personajele au fost destul de interesante si povestea in sine grozava, logic. Good break.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Godzilla (2014) Romania 6 4.143 26-08-2014, 05:49 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Maleficent (2014) Queen of Darkness 0 2.255 07-06-2014, 07:43 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Divergent (2014) DreamGirl 0 1.613 25-03-2014, 08:22 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)