Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

RenaÅŸterea lumii

#21
O alta fata, cam de aceeasi statura ca a baiatului se baga singura in seama. O privi atent si se inrosi la fata. Oricat de rigid era, intotdeauna era slab la fete si se inrosea complet. Isi intoarse privirea frustrat si ofta prefacut.

�De ce i-as spune uneia ca tine care sunt interesele mele? Nu cred ca te priveste ce��

Tacu dintr-o data simtindu-se impins de catre fata. Cand deschise ochii, se trezi pe jos, cu fata peste el, aproape dezbracata. Ii simtea greutatea corpului apasand cateva zone sensibile si o impinse rapid, intorcandu-se cu spatele si aruncandu-i hanoracul sau.

�La naiba! Iti mai trebuie o pereche de picioare?.�


Ooc: Simtiti-va liberi!

#22
Il privi rapid cum se inrosea, imediat se simti impinsa de pe el. Cazu pe pamant si s-a lovit la un picior, un scancet slab se auzi. Vazu hanoracul tanarului trantit la ceva distanta de ea, s-a ridicat incet lasand hainele sa ii cada de pe ea.

' Eeh, pari cam excitat. Ce ? Nu ai mai vazut vreo fata dezbracata ? spunea fata in timp ce se apropia de el.

OOC: mitsu :]] sau care vrei 15
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#23
Ikiru privi scena amuz�ndu-se. Chiyo era at�t de �ndr?znea?? ?i plin? de amuzament �n ceea ce f?cea, sigur? pe sine, �i amintea oarecum de Megumi ?i c�t de dor �i era de ea. A �nghi?it �n sec la acest g�nd.

" - Chiyo, trage chestia aia pe tine, nu te vrem bolnav?, ?tii "

A spus asta pe un ton amuzat, dup? care se �ndrept? spre Takeshi.
�ncepu s? vorbeasc? ?i cu acesta.

" - Bine, Yamamoto, nu �?i spun Takeshi, dac? doar prietenii �?i spun a?a. Nu �mi pas? sincer chiar at�t de tare cum �?i spun. Credeam c? �?i va conveni s? fii al?turi de noi, �n cele din urm? nu e convenabil s? stai singur �n asemnea locuri, apoi... Ei bine, vrei e Ok, nu vrei po?i s?-?i vezi de drum. Aveam de g�nd s? distrugem ni?te robo?i ?i s? salv?m o persoan? important? pentru... , noi to?i. A?a c? te decizi, r?m�i cu noi, nu �?i cerem nimic dec�t s? lup?i, distrugi, chestii de genul; pleci, data viitoare c�nd ne �nt�lnim nu ?tiu dac? ne vom trata a?a prietenos. "

A z�mbit spun�nd asta dar p?str�nd un ton serios. Se �ntoarse c?tre Chiyo.

" - Asta dac? nu o deranjeaz? pe fete s? te avem pe l�ng? noi, av�nd �n vedere c�t de timid e?ti " A r�s.

" - Voi ce zice?i? " Se uit? c?tre to?i cei afla?i �n jurul lui, a?tept�nd un r?spuns. Ura s? piard? vremea a?a, vroia s? o vad? pe Megumi.

' A? vrea s? �?i rev?d chipul... ' A g�ndit acesta.

Next : cine vrea

#24
Inainte sa se apropie de el si mai tare auzi vocea plina de amuzament a lui Ikiru, il privi si ii zambi, iar apoi se reintoarse la locul unde ii era kimono-ul. L-a pus inapoi pe ea si si-a arangat parul. In tot acest timp l-a ascultat pe baiat, chiar daca parea ca nu ii dadea atentie.

' Eu nu am nicio problema imi place de el. ' spuse aceasta in timp ce se indrepta spre Yamamoto.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#25
Isi intoarse privirea, afisand pe chip un zambet strengar. Ura fetele, probabil ca ura slabiciunea sa pentru ele. Oricat de popular era, timiditatea sa era mult mai mare. Atunci cand era singur sau cu un barbat, nu inceta niciodata sa afiseze masca aceea, insa in preajma unei femei, expresia sa putea fi citita fara niciun pic de greutate.
Ramase putin surprins auzind cuvintele lui, asa ca inchise ochii si lasa amintirile sa se deruleze ca un film. Vroiau sa salveze pe cineva, nu era din pur egoism, nu vroia sa repete trecutul, atunci cand ucisese doi oameni din cauza personalitatii sale.
Stia cat de periculos e sa aiba pe altcineva langa el, insa probabil nu erau atat de slabi. Zambi din nou cand auzi amenintarea celuilalt si incepu sa rada apasat.

�Stii ca ma amuzi? Crezi ca am nevoie de prietenie ta sau crezi ca ma sperii? Daca fac ceva, fac din propria initiativa. Nu mi-e frica de tine, din contra, probabil ca asta caut, moarte. Insa esti in stare sa ma ucizi? �

Se opri respirand usor si cufundandu-se in ganduri. Cat de trist, nu mai vroia sa lase nicio persoana sa moara, cu atat mai putin pe cineva care ii ceruse ajutorul. Era ciudat, dar ii placea tipul din fata sa, vedea in el ceva ce-si dorea sa fie. O persoana deschisa, normala, nu trebuia sa se transforma si Ikiru in ceva ce nu va ajunge sa urasca, nu vroia sa fie ca el.
Ii zambi sters si murmura un �Bine� stins.

Ooc: cine vrea, banuiesc.

#26
Kameko ramase un martor tacut si indiferent la toate intamplarile petrecute intr-un timp mult prea scurt. Statea rezemata de un copac, prea ingandurata pentru a mai saluta si nou venitii.

"Oh, perfect, acum cateva minute erau in focul planurilor, acum stau la taclale" gandi ea.

Se ridica anevoie si isi aranja sagetile, apoi ii scruta rapid cu privirea spre ceilalti si spuse incet :

"Daca ati terminat cu pozele de grup, avem lucruri mai bune de facut"

Se intoarse, atintindu-si privirea incruntata asupra siglei cladirii.

OOC: Like, cineva de pe acolo.

#27
Ikiru r�se la vorbele lui Kameko, ?tia c? are dreptate �ns? �nc? �l amuza comportamentul ei, pe care �l avusese dintotdeauna. �i admira totu?i calmul cu care privea lucrurile. Era un fel de giuvaier.

" - Kame - chaaaan, nu fi rea. Cuno?team ?i noi oameni. "

F?cu o pauz? pentru a-?i ?terge r�sul capt�nd o expresie serioas?, a mers c?tre Ayase ?i i-a pus o m�n? pe um?r spun�ndu-i ceva.

" - Hei Ayase, crezi c? ne aju?i tu de data asta? Dac? tot tu ai v?zut sigla, e drept c? tu trebuie s? o iei. Adic?, e premiul t?u "

Z�mbi bl�nd �ncerc�nd s? �?i ascund? furia ce �i capta mintea. Nu vroia s? mai a?tepte niciun minut ?i cu toate acestea mereu intervenea ceva.

' De parc? a?a ar fi scris... ' G�ndi el.

Next : who wants

#28
In sfarsit se gandeste si el la munca in echipa,desi nu-mi place.Parca devine obsedat de aceasta salvare.Si mie de ce mi-ar pasa atat de mult de viata ei,in fine.Nu am mai facut asta pana acum insa poate fi perculos. gandi tanara.

Apripiindu-se de cladire,ii avertiza c anu era un lucru sigur,si ca puteau fi incidente:

-Stiu si eu,nu am mai incercat genul acesta de puteri si poate fi perculos..spuse oftand.Insa intr-un final se decise,in plus nu avea nimic de pierdut daca se distra si ea putin.

Crede ca o sa-i fac jocul huh ?Bine,o sa vada el ca nu sunt marioneta lui doar pentru a-si indeplineasca el nu stiu ce ambitie.

Aceasta isi puse degetele pe tampla si se concentrase cat putu.Sigla se mica de pe perete si incetul cu incetul cobora la vale.Cand fu aproape de pamant aceasta se zdrobise in mii de faramite,parca ar fii explodat.

-Ops !Am facut din nou probabil ca m-am conentrat prea mult,de aceea nu e bine sa lucrezi cand esti tensionat,spuse aceasta razand.

Occ: cineva

#29
Ikiru r�se la ceea ce f?cu Ayase de?i sigla era acum spulberat? , f?r? inscrip?ie.

" - �napoi de unde am plecat . Bine Ayase, se mai �nt�mpl? s? ?i gre?e?ti, nu are rost s? ne impacient?m. Poate dac? ne uit?m la buc??ele astea de metal putem deduce ceva...Am zis doar poate "

?tia c? Ayase nu putea face o asemenea gre?eal? , probabil o f?cuse inten?ionat. Trecu asta cu vederea ?i se apropie de metalele a?ezate peste tot pe p?m�nt. Lu? buc??ic? cu buc??ic? pentru a studia metalul, p�n? �n final c�nd zise.

" - ?ti?i, ?sta nu e acela?i model pe care �l foloseau �n trecut de a crea robo?i, �n vremurile trecute era cu mult mai dur, ?sta e mai moale, oarecum. Cred c? este un model special, probabil un nou savant, sau ceva asem?ntor... "

Studie �n continuare metalele ?i �i chem? pe cei ce se aflau �n jur mai aproape.

" - Ayase eu nu �ncerc s? fac pe ?eful dar te rog s? nu te mai joci �n halul ?sta, aici, am decis, nimeni nu mai este ?ef , dac? vrei s? renun?i, Ok , e?ti pe cont propriu, dac? nu ... e?ti cu noi, ?i aici nimeni nu comand?. ?i acum m? contrazic, �n fine eu vreau doar s? o salvez pe Megumi. Haide?i s? facem misiunea asta posibil? "

NExt : cine vrea

#30
Tanara se inrosise,ii placea sa se prefaca ca fiind u ncopilas naiv si nevinovat.Adesea facea farse intrucat ceilalti izbucneau nervos iar totul n uavea u nfinal prea placut pentru ambii.Brusc,o durere profunda de cap o patrunse pe Ayase,care in zadar isi duse mainiile inspre a ameliora durerea.
,, De acest lucru ma temeam,va incepe si se va termina rau cu victime daca n ureusesc sa'mi controlez pe deplin puterile.Un moment,sentimentu lacesta nu l-am mai simtit pana acum,se intampla un lucru ciudat.Ii pot simti cum se apropie,deci un nou tip de putere,insa n ustiu cum il pot controla
Simtindu-le prezenta de la distanta putea reprezenta u navatataj.Ochii acesteia se inverzira complet,irisul si partea alba se unira luand o culoare verde luminoasa.Intinzand mana in fata si adunand-o sub mana unui pumn,intrucat pe o raza de zece metri se auzira mai multe explozii,care pareau a fi rezultate de bubuiturile unor roboti.

- Cu mam facut acest lucru ?! exclama in timp ce revenindu-si la normal totul i se incetosa in perimetru lvizual al ochiilor.

Occ: Ikiru,vezi ce mai faci de aceasta data 45



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  RenaÅŸterea lumii - personaje. Teh 5 3.552 25-05-2010, 09:23 AM
Ultimul răspuns: IloveYuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)