Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

RenaÅŸterea lumii

#11
Brunetul era satisf?cut de r?spunsul dat de vechea sa prieten?. Se a?tepta s? nu �l refuze, pe el sau pe oricare dintre ei, pentru c? o asemenea prietenie nu putea fi uitat?, plus c? avea un suflet bun, dup? p?rerea lui Ikiru. �?i ascunse c�t putu fericirea, pentru a nu exploda. �nc? se g�ndea la Megumi ca fiind prins?, nevoia de a o salva era imens?, ar fi recurs la orice pentru asta. G�ndul acesta �l cam �ntrist?, �ns? �?i reveni amintindu-?i unde se afl?, ?i cu cine este.

" - Da, cam a?a este. ?tiam c? m? vei ajuta Kame, tu mereu o faci "

Z�mbi ?i o l?s? s? se piard? �n amintiri, dup? care spuse, pe un glas ce ascundea multe, dar le d?dea �n vileag dac? fusesei �n trecut, al?turi de ei �n acele clipe.

" - Oricum �mi e?ti datoare, ultima oar? c�nd te-am ajutat mi-ai promis s? m? aju?i oric�nd. Sper c? mai ?ii minte "

Z�mbi satisf?cut ?i �?i �ntoarse privirea c?tre cele dou? fete, �ncerc�nd s? o analizeze pe Chiyo. Se �ntoarse c?tre Kameko, cu o expresie serioas?.

" - Oric�t de mult a? glumi, ?sta este adev?rul. Chiar am nevoie de tine, vreau s? o salvez cu orice pre? pe Megumi. Cred c? ?tii asta mai bine ca oricine "

Dup? ce spuse asta chipul �i deveni din nou z�mb?re?, d�nd la o parte seriozitatea dar p?str�nd o aur? de responsabilitate.

Next : cine are ceva de spus? 15

#12
Tanara parea sociabila la prima vedere,insa nu se stia c eputea ascunde.Tanara o analiza atenta o vreme.Avea o imbracaminte
ce semana cu cele medievale,iar arcul probabil era construit din
metal,iar probabil ca nu era ata ceea care se intindea si care
dadea sagetilor viteza mai mare,ci probabil u ncauciuc mai rezistent.
Dupa cateva momente isi intoarse privirea,si vazuse ceva anume
pe o cladire care ii aduse aminte de acel robot,mai exact era acea
sigla care o avea robotul imprimata pe pieptul metalic.Se indrepta
spre camarazii ei si cu o voce indrerupta zise:
-Poate ca vreti sa vedeti asta.
Insa niciunul dintre ei nu ii dadu atentie,pana cand aceasta nu
preciza mai obiectiv despre ce este vorba.
- Pe cladirea aceea este imprimata aceeasi sigla ca si aceea de pieptul metalic al robotului care a rapit-o pe Megumi.Poate ca va intereseaza acest lucru.
Occ: presupun ca unul dintre cei aflati acolo.

#13
Kameko observ? cum t�nara o m?sura din priviri, analiz�ndu-i probabil arma. O �n?elegea, arcuri ca ale ei nu prea se mai g?seau, iar cu at�t mai pu?in oameni care s? le foloseasc?.
A v?zut c? �?i �ndreapt? privirile �n alt? parte, atr?g�ndu-le aten?ia. Privirile se �ntoarser? imediat spre locul indicat de aceasta. La vederea siglei, Kameko se �ncord?.

"Nenoroci?ii ?ia mi?un? pe aici ?i noi st?m de pove?ti." spuse aceasta. " Tou?i, nu ar trebui s? intr?m f?r? un plan, cine ?tie ce ne a?teapt?.Poate s? fie p?r?sit?, sau plin? de din-??tia " continu?, indinc�nd spre gr?mezile de metal din spate.

�ntr-un fel, sper s? fie a doua variant?, nu o s?-i las s? scape iar. g�ndi aceasta.

�i observ? pe ceilal?i �ncorda?i, vizibil �ng�ndura?i cu privire la situa?ie, ?i a?tept? s? aud? ce au de zis.


OOC : Tot careva de p-acolo.

#14
Ikiru le privi pe cele dou?, pe Ayase analiz�nd-o pe vechea lui prieten?, Kameko, iar pe aceasta la r�ndul ei vorbind. Le ascult?, oarecum �ng�ndurat. Auzind numele lui Megumi �nc? tres?rea, g�ndindu-se unde ar putea fi, sau prin ce chinuri ar putea trece. Tortura nu fusese punctul ei forte, niciodat?. Nu rezista foarte mult �n copil?rie, sau poate nu dorea s? reziste, av�nd �n vedere c? erau doar ei doi. Ikiru ?i Megumi...

Dup? ce acestea dou? terminar? de vorbit, g�ndurile lui se risipir? fiind concentrat asupra problemei. Aveau nevoie de un plan.

' C�t mi-a? dori s? fi aici Megumi, cu tine totul ar fi at�t de simplu. '

A terminat cu g�ndul ce i-a str?puns mintea ?i a �nceput s? vorbeasc?, cu voce tare, cu glasul sigur pe sine p?str�ndu-?i un aer c�t mai calm posibil.

" - Kame - chan, avem nevoie desigur de un plan. Bun? treab? Ayase, c? ai observat, ?sta da spirit de observa?ie. Pentru �nceput o s? tragem un ochi pe sigla aia ?i o s? o analiz?m. M? pricep la chestii de genul acesta, a?a c? v?d ce facem. O dat? cu inscrip?ia aceea ?i numele, evident c? vom g?si ?i cel ce produce aceste nenorociri. Dup? asta, e at�t de simplu, trebuie s? mergem la sediu. ?i asta va fi capcana �n care vom c?dea. Ei ?tiu c? ne �ndrept?m �ntr-acolo, a?a c? ne trebuie o momeal?. Sediu general plus plan de rezerv?. Ceva idei? Planul deja merge, doar trebuiesc stabilite detaliile "

Spun�nd asta se �ndrept? c?tre cl?direa unde se afla acea bucat? de metal, inscrip?ionat? cu ceva anume. S-a �ntors pentru a le vedea pe fete, apoi spuse :

" - Nu sunt robo?i acolo, aceia erau ultimi din aceas? zon?, au plecat spre Sud, vor anun?a c? ne �ndrept?m �ntr-acolo. At�?ia ani �n afacerea asta, ?tiu ce zic. "

Next : who wants

#15
Nu mai e mult timp pana ce intunericul va cuprinde valea. Alerga prin padure, incercand sa gaseasca un loc in care va putea innopta. Probabil ca pericolele nu vor intarzia sa apara, asa ca avea nevoie de o ascunzatoare sigura, de unde sa poata oberva intreaga padure. Era liniste, si fiecare pas ce il facea aducea amintiri. Amintiri de care vroia sa scape, ajunsese sa se simta neputincios in fata trecutul.
Cuvintele jucau feste in capul lui, alergand haotic, fara insa a-si putea da seama cand sa le pronunte. Ii era teama, si totusi acest sentiment nu ar fi trebuit sa existe in inima lui. A trait intr-o lume falsa, creata din minciuni si prada solitudinii si asta l-a facut sa invete sa fie persuasiv.
De data asta insa, a devenit din pradator, prada propriei plase. Ajunsese sa fie urmarit de persoanele care ii distrusesera viata. Nu stia cu ce a gresit, vroia ca toti sa il accepte, a vrut, insa acum i se pare absurd sa caute o poarta de scapare, e inutil. Fragmente din copilaria sa ii reveneau in minte sub forma unor imagini sepia si il raneau. Durea, era insuportabil, insa era necesar. De ce le accepta, nu era vorba de masochism, le revedea, le simtea, le renega, si deveneau din ce in ce mai puternice.
Isi scutura capul, incruntandu-se cu sprancele unite, intr-o expresie de iritare sau de concentrare maxima.
Auzi un zgomot, asa ca se opri, ascultand cu atentie ce fel de zgomot era. Isi scoase cate cinci cutie si le arunca in dreapta sa, privind locul in care tocmai explodase ceva. Sari in copac si se ascunse printre niste crengi. Din padure iesira cativa roboti, ce il observasera. Sari de pe unul pe altul si apoi iar disparu in padure, alergand pana ce zgomotul paru a se stinge usor Apoi arunca din nou cutite, auzindu-se o explozie la un kiilometru departare de el.
" Ce naiba se intampla? Unde am nimerit? Nu e de bine."
Auzi un sunet venind din spatele sau si intoarse capul brusc, ramanand cu ochii atintiti asupra locului de unde venise zgomotul.

#16
Fusesera inconjurati de o multitudine de roboti din nou,iar cum Chiyo era bolnava iar Ikiru o ducea pe umar erau in pericol.Gloantele armei i se terminasera,deci avea de ales: ori isi folosea puterile cu care se alesese in urma experimentelor sau cu totii puteau fi ucisi.Nici macar Kameko nu putea face fata atator roboti de una singura.

Ce as putea sa fac ?Daca deschid lantul de la gat voi deveni u nexperiment din nou si imi va fi greu sa interactionez cu ceilalti fara sa-i ranesc,insa cred ca este cea mai buna cale de iesire.

Apasa pe cercul de la gatul acesteia care incepuse sa se faramite in mii de bucatele.

-Kameko,incearca sa-i distragi de langa ceilalti doi pana eu imi revin. spusese aceasta gafaind.

Kameko se repezi cu sagetile sale astfel incat cei doi nu fusesera atinsi,insa catre ei se indreptau multi altii.
Tanara cazu la pamant continuand s agafai,pna cand intr-un moment in jurul ei se formase din nou acelas val luminos ca si cel de dinainte,insa cu mult mai puternic.Dupa ce valurile de lumina disparura,aceasta se ridica si se indrepta catre cei trei.

- Vad ca Chiyo se simte mai bine,bun.Am un plan insa este periculos.Ne vom folosi de abilitatile tuturor.Eu am sa incerc sa ne camuflez prin sistemul de aparare,Chiyo si Kameko se vor asigura ca nu suntem observati,iar tu Ikiru te vei ocupa de restul. si ...

Un zgomot ii opri fraza tinerei,care se intoarse privind ironica.Dar apoi ramase uimita,persoana care o intrerupse era unul dintre cei mai vanati
pungasi din tara.Pe unde trecea el,ramanea doar pulbere a robotilor.

-Tu esti Takeshi nu-i asa ? spusese aceasta oftand usurata oarecum.

Occ: Yoru XD

#17
Se opri pentru o clipa, privind-o pe fata. Nu o cunoastea si nu stia nici de unde il cunoaste ea, dar ii spusese un lucru interesant. Probabil ca stia ceva despre el, din moment ce tocmai ii pronuntase numele si asta putea aduce numai necazuri. Trebuia sa se indeparteze, nu era bine sa ramana aici.
� Cine stie? � zambi el usor confuz. �Ma cunosti? Mie nu imi pari cunoscuta.
Isi ridica pivirea si observa alti roboti ce veneau spre ei.
� In felul asta nu vom scapa de aici. Inchideti ochii, daca ii veti deschide veti muri si nu e vina mea.�
Baiatul isi aseza mainile la cap si incepu sa tipe, fara macar a realize duerea prin care trecea. Un nou glas, un alt comportament, totul se schimbase. Alerga spre roboti si batu din palme, trezindu-se in mijlocul unei prapastii. Robotii cazura in gol, auzindu-se o explozie puternica dupa care� liniste.

Ooc: Cine vrea

#18
Ikiru st?tea �n lini?te, deschiz�ndu-?i ochii. Auzise ?i el, ca ?i ceilal?i despre acest punga?, se putea spune c? toat? lumea �l cuno?tea , mai ales �n barul lui Ikiru. To?i se adunau acolo, din tot ?inutul vorbind despre at�tea mistere ce fulgerau lumea, auzise acolo ?i de faimosul Takeshi, un b?iat ce de?inea puteri magnifice, p�n? ?i lui Ikiru �i atr?gea aten?ia, i se p?rea ciudat s? �l �nt�lneasc? aici ?i totodat? era o ocazie minunat?, nu le-ar fi stricat o asemenea m�n? de ajutor, g�ndindu-se la propriile sale puteri.
S-a �ndreptat spre b?iatul misterios, g�ndindu-se ce s? spun? . A afi?at un z�mbet bl�nd ?i larg, �n semn de recunoa?tere.

"- Hei, Takeshi, s? spun c? te cheam?, mul?umim de ajutor. Presupun c? tu nu ne ?tii pe noi, dar prin regiunile astea e?ti tare cunoscut, unii �?i spun Diavolul, dar mie �mi pari interesant "

R�se la vorbele sale, dup? care se apropie ceva mai tare de Takeshi, capt? o expresie serioas? ?i �ntinse m�na spre el.

" - Numele meu este Ikiru Raikou , proprietarul barului ' For all ', de?i localul nu este cunoscut. E?ti mult prea cunoscut pentru puterile tale, fantastice, a? putea spune. Vreau s? te av�n?i �n aceast? aventur? cu noi. Dac? accep?i �?i vom da ?i celelalte detalii, Takeshii. Pentru noi nu e?ti nici pe departe acel ' Diavol ', ci mai degrab? o m�n? �n plus de ajutor. Ce zici? "

�nc? ?inea m�na �ntins? spre el, sper�nd c? , poate, �?i vor da m�inile ?i va accepta de?i ?tia, el nu lucrase cu nimeni p�n? acum. Mereu auzise de el ?i de 'aventurile' lui dar mereu fusese singur, f?r? camarazi.

A continuat s? zic? ceva �nainte s? a?tepte reac?ia

" - Vrem s? fii camaradul nostru ! "

Lini?tea se a?ternu iar...

Next : Husby D:

#19
Ridica privirea atunci cand auzi vocea unui baiat, fiind atent la cuvintele lui. Apoape ca il bufnea rasul, cat de patetic suna, toata lumea il cunoaste. I se spune diavolul? Cat de lamentabil, apoape ca ii venea sa-si planga de mila. Tacu si inghiti in sec, privind in jurul sau. Nu era atat de rau daca se alatura lor. Avea nevoie de un loc de dormit, plus ca era periculos sa umble singur prin locurile astea. Isi cantari cu grija motivele, insa era destul de problematic sa stea cu altii. Trebuia sa le respecte tabieturile, sa asculte de sef si asta nu era chiar unul dintre atuurile sale. Insa� era prima oara cand cineva il intreba ceva, era prima oara cand vedea o mana intinsa catre el, i se parea infricosator si nu stia cam pana unde poate merge prietenia asta.
Invatase in acesti ani sa nu creada in nimeni, invatase sa se fereasca de inamici, dar si de prieteni, sa se fereasca de el, de dorintele sale, de ceea ce vroia sa fie. Daca ar fi intins mana, ar insemna ca accepta, insa alese sa nu o faca , ci sa se intoarca, incercand sa se calmeze.
� Pot descoperi cine mi-a facut asta, ma pot vindeca.�
� Ce presupune misiunea asta?" intreba pe un ton glacial. Daca voi participa, va fi doar pentru propriul interes. Nu va asteptati sa va ajut, nu vreau ajutor de la voi, nu vreau sa ma amestec in treburile voastre. Prefer sa-mi spuneti Yamamoto, Takeshi e doar pentru prieteni.�

Ooc: oaleu, iar am uitat sa zic next: Sa posteze cine vrea :X15 Astept alte "cunostinte necunoscute"

#20
Bruneta ii putea observa privirea aceea inocenta, ii se parea dragut baiatul, dar putin cam nepoliticos. Isi prinsese materialul kimono-ului cu o mana si inainta spre Ikiru, ajunse in dreptul lui si il privi mai atent pe baiat. Il apuca de brat pe baiat si se sprijini de el. Inca nu isi revenise complet de la acel lesin. Il asculta pe baiat si incepu sa rada, ii se parea atat de patetic dar in acelasi timp interesant, tot ce spunea. Se desprinse de Ikiru si inainta spre noul venit.

' Hmh, si ce interese ai tu ? il intreba fata in timp ce inainta din ce in ce mai mult.

Fara sa isi dea seama Chiyo s-a impiediat de o piatra reusind sa-l doboare pe Yamamoto. Erau unul peste altul, kimono-ul fetei aproape se desfacuse ...

OOC : mitsu 21
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  RenaÅŸterea lumii - personaje. Teh 5 3.543 25-05-2010, 09:23 AM
Ultimul răspuns: IloveYuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)