Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Relationship with an unknown! (yaoi)+16

#1
"Capitolul 1"

Axel...

Nu stiu de cate ori am zis ca ma voi maturiza. Felul in care gandesc,modul meu de a privi responsabilitatile si glumele copilaresti pe care le fac in momentele neoportune,ma caracterizeaza ca fiind un copil de vreo sase anisori. Desii am trecut de mult de aceasta varsta frumoasa,acum avand varsta inceputului de maturitate optsprezece. Sunt inca la liceu,profilul mi l`am ales dupa dorina parintilor mei,adica finante banci. Pot spune ca nu am nici cea mai vaga idee despre importanta acestei materii,noroc cu tata care a avut grija sa trec cu brio fiecare clasa. Daca va intrebati ce stare sociala am incat sa fac totul dupa bunul meu plac,ei bine nici eu nu stiu exact. Averea familiei mele este atat de mare incat habar nu am sa estimez suma finala. Pasiuniule mele sunt reduse,tot ce imi place cu adevarat sa fac este tenisul. Am participat la cateva concursuri natinonale si internationale,castigand corect toate partidele. Iar acum ma pregatesc pentru ultimul campionat din acest sezon. Sunt multumit in sinea mea. Am ajuns sa fiu cunoscut pentru ceea ce fac,nu pentru pozitia mea in societate. Pe plan sentimental nu o duc prost,dar nu sunt nici atat de extaziat de relatie. Pe iubita mea o cheama Ayaka sau cum imi place mie s`o proreclesc Aya. Aya este fica celei mai bune prietene a mamei mele,si totodata pe aceasi scara sociala cu noi. Are saisprezece ani,este in acelasi liceu cu mine,participa la diferite prezentari de moda si cam atat. Ce ma atras la ea? Aspectul,in ciuda varstei fragede are un corp perfect,respectiv sani perfecti. Eh,in rest nu pot spune ca imi place altceva la ea,ba chiar mi se pare extrem de plictisitoare. Atunci cand am cunoscut`o,ca si acum dealtfel,ma impresionat felul in care isi ingrija parul violet,lung pana la fese. Ochii de un caprui intens,isi schimba culoarea in razele soareului devenind portocalii. Nu o iubesc,stie asta dar nu pare s`o fi deranjat`o vreodata,atata timp cat sunt numai al ei. Cam atat despre mine pe moment,trebuie sa plec la antrenamente. Mai arunc o privire in oglinda inainte sa plec,imi place sa am o imagine impecabila in fata prietenilor. Am un corp atletic,datorita sportului pe care il practic si vizitelor saptamanale la sala. Ma imbracasem mai sport azi,desii eram aproape sigur ca urma sa renunt la antrenamente pentru un suc cu prietenii. Blugii cafenii imi erau mulati pe picioare,cat sa`mi puna in evidenta fiecare muschi. In sus purtam un tricou galben,simplu,iar pe deasupra lui aveam o jacheta neagra din piele. La incheietura mainii drepte purtam o bratara,de aur,cu motive egiptene inscriptionate in mijloc ce cred eu ca imi purta intotdeauna noroc. Parul roscat ca flacarile unui foc de tabara,imi era mai mereu cifulit,dand un aspect placut. Iar ochii de un verde sclipitor ca ai tatalui meu stiau sa pastreze bine fiecare sentiment ce ma fulgera pe moment. In fine,ies din casa urcandu`ma in masina neagra,decapotabila pe care aveam chef s`o conduc in aceasta zi. Sincer,nu tineam asa de mult la ea,aveam multe masini de lux si una in minus nu se simtea. In cateva minute am ajuns in fata stadionului,si cum l`am observat pe prietenul meu din copilarie asezat la o terasa din apropiere. M`am decis sa`l salut,oricum nu prea aveam chef de tenis acum. Nouaki este mai mult decat prietenul meu,este confidentul meu. De fiecare data cand am probleme apelez la el,indiferent de ora. Stim totul unul despre celalalt,si ne completam reciproc in defectele pe care le avem. Ca fizic este la fel ca mine,singura diferenta dintre noi fiind culoarea parului si a ochilor. Parul lui era saten,lung pana la umeri,prins intr`o coada la spate iar ochii maronii ii tradau mereu sentimentele,in patru cuvinte :este o fiinta minunata. Ma apropii de el salutandu`l din priviri,imi face semn sa ma asez la masa,incepand sa povestim despre ce am mai facut special in ultimele zile. Am tot discutat asa cam o ora,pana cand de noi sa apropiat o persoana. Era un barbat,aparent invarsta de douazeci si unu de ani,mai inalt decat mine cu un trup splendid. Imbracamintea lui trada o persoana matura,cu capul pe umeri. Pantalonii negri din stofa putin larguti,ii curgeau in linie drapta pe picioare,in sus purta o camasa albastra deschisa la trei nasturi si un sacou de aceias culore cu pantalonii. Parul blond,scurt ii cadea pe frunte ascunzandu`i ochii de un albastru cuprinzator,punandu`i in acelasi timp in evidenta cercelul argintiu din urechea stanga. Ma privea patrunzator,parca vrand sa ma inghete in acel loc. Ii simteam ura,nervozitatea in fiecare clipire ceea ce ma facea sa tremur incontrolabil gandindu`ma la ce e mai rau.
- Shun,el este fratele meu cel mare Leon -imi spune Nouaki,incercand sa ma linisteasca. Isi daduse seama de impactul pe care il avea fratele lui asupra mea. Cu greu mi`am mutat privirea spre o alta directie,murmurand ceva printre buze. Stiu doar ca m`am trezit singur la masa,amintindu`mi in cele din urma ca Leon ii spusese fratelui sau sa`l urmeze spre casa.
*
Stateam ghemuit pe pervazul plin de perne pufoase,admirand constant cerul plin de stele. Adoram noaptea,mi se parea ca atunci fiecare gand sau sentiment devenea mai limpede,mai clar...Speram inca de cand aveam vreo sapte ani,ca undeva pe mingea rotunda numita luna,bunicul meu nu inceteaza sa ma vegheze. Si am continuat sa sper si sa sper,pana acum...Intredeschid fereastra,lasandu`mi picioarele sa`mi atarne de la incheieturi in jos. Un val de aer proaspat imbibat cu o aroma de capsiuni abea coapte,mi`a inundat narile si totodata mi`a facut camasa alba ca spuma laptelui sa se mitste precum o panza. Un ticait ma intrerupe din visare,se parea ca primisem un mesaj,de la cine? Nu stiu.
<< Voi adormii cu speranta ca iti voi revedea chipul angelic in vis...Noapte buna! Semnat Axel >>
Priveam stupefiat ecranul telefonului,citind si recitind totul pana cand ochii incepeau sa`mi lacrimeze,Axel,dar era baiat. Cum de...si de unde ar avea numarul meu? Tindeam sa cred ca este o gresala,insa in inima mea speram opusul. Nu mai primisem niciodata asemenea cuvinte,ce pareau ca vor sa ma atinga tocmai in punctul sensibil. Nu am rezistat tentatiei,recunosc,asa ca i`am intors mesjul in urmatorul fel:
<< Cred ca ai gresit destinatarul,eu nu sunt gay si nici nu cunosc vreun Axel. Vise cat mai furtunoase >> Cred ca am stat vreo cincisprezece minte cu degetul pe butonul din mijloc,ne stiind daca sa`l expediez sau nu. Dar am facut`o dupa aceea din curiozitate. Cred. Si raspunsul nu a incetat sa apara.
<< [/i]Hmm! Nu am gesit destinatarul,presupun ca te cheama Shun,nu? Iar cu privire la faptul ca ti`am trimis acel mesaj nu dovedeste faptul ca imi plac baietii. Desii asi mintii daca ti`asi spune ca nu ma atrag...te pup si mai vorbim maine>>
Ma simteam intr`un fel stupid,adica imi daduse cu flit inainte ca eu sa`i zic cand incetam convorbirea. Ei bine,sa creada el ca maine ii voi mai raspune,am si eu demnitatea mea. In plus mi se pare un psihopat,bisexual. In fine,fiind obosit dupa aceasta zi plina,am inchis fereastra intainzandu`ma somnoros in pat.

Nou fic,sper sa va placa. Scuze pentru faptul ca este atat de mic,promit ca urmataorul sa fie dublu. Enjoy!:*[i]
INGERII SUNT SPIRITE INARIPATE,PRIETENI CU SPIRITUL TAU INARIPAT! :X:X:X My love GRAVITATION... 


DeeJay David feat Dony-Temptation [Mix by DeeJay Aliss] http://www.youtube.com/watch?v=gCif6BTxEfg BIG thx for subscribe and comment this song pupic

#2
Buna syyys :*>:D<.In primul rand vreau sa-mi cer scuze pentru ca nu am lasat comm mai devreme (adica atunci cand am citit capitolul), dar nu aveam nicio idee de comm la ora aia. Acum, am :D. Imi place foarte mult acest inceput de poveste ce pare sa fie foarte promitatoare. Ideea de relatie cu un necunoscut pare foarte interesanta. Mi-a placut mesajul pe care Shun l-a primit de la Axel. Abia asteppt sa vad cum decurge actiunea. A fost tare fraza asta: "Vise cat mai furtunoase". Ce vreau sa-ti mai zic este ca imi place foarte mult cum ai conturat personalitatea lui Shun, ai descris bine felul lui de a fi si de a se comporta, chiar daca are unele incertitudini in ceea ce-i priveste atractia fata de anumite persoane. Imi place cum ai narat, dialogul este putin, dar e primul capitol si nu e nevoie de prea mult aici (uneori), in cazul acestei povesti este bine ca e putin, pentru ca ai plasat mai multa naratiune la inceput. Totusi, as avea un sfat: incearca sa mai pui alineate. Adica sa nu mai fie asa o masa de naratiune aproape nedelimitata, pentru ca e putin mai greu de citit. Daca incerci sa ii pui cateva alineate, va fi mai usor de parcurs.
Oricum, povestea este super marfa si astept cu nerabdare nextu'.Te pup



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lock and Unknown Too Many Dreams. 33 15.019 21-08-2011, 09:15 PM
Ultimul răspuns: Prevented :D
  Unknown Name - Naruto story maybe? ♡Keiko♡ 2 2.377 07-02-2011, 01:10 AM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)