Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Reguli incalcate

#11
Min, profesorul tau de informatica e prost informat sau nu ai inteles tu corect la ce s-a referit. Forumurile, in marea lor majoritate, sunt domenii unde accesul este liber sau cel mult restrictionat de anumiti factori.
Si daca tot consideri ca restrictiile te incomodeaza in orice fel, de ce nu ne exemplifici care sunt acestea si de ce-ti displac si de ce consideri ca-ti limiteaza exprimarea sau ca fac mai mult rau decat bine.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#12
Nu, nu mi se pare ca sunt prea multe restrictii ci mi se pare ca se exagereaza prea mult pe tema asta. Este greu sa nu pui 84364 de emoticoane intr-un post, care pe langa faptul ca nu isi au rostul, sunt si inestetice? Nu mi se pare ca este asa de greu. Apoi, ca am auzit ca se tot plange lumea de regulile de la fanfiction, ca sunt prea "naspa". Oameni buni, regulile sunt aceleasi. Sunt adaugate doar una sau doua reguli in plus. Ce s-a schimbat insa, este ca acum sunteti pusi sa respectiati acele reguli, si chiar se tin moderatorii de voi.

Asadar, sa inchei un post peste care se va trece cu vederea oricum, si se vor contiua cu plangerile. Nu este nimic nazist, comunist, fascist sau orice ideologie cu ist la final. Sunteti pusi sa respectati niste reguli care erau acolo de la inceput, ceea ce mi se pare normal. Ce nu mi se pare normal insa este atitudinea de gica contra luata de unii numai de dragul de a fi impotriva.

Simt ca trebuie sa repet: Regulile sunt aceleasi, au doar una sau doua adaugari, nu este nimic prea strict in ele, nimeni nu va ia dreptul de exprimare sau libertate in ceea ce priveste ficurile, numai ca de acum trebuie sa va incadrati in niste norme de formatare, si trebuie sa respectati regulile. Pentru ca intr-un final aia nu va convine voua, ca acum s-a pus lupa pe voi si se sanctioneaza cei care nu le respecta.

Case closed.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#13
Presupun ca profesorul tau de Informatica era cel de TIC, nu? Pentru ca altfel omul este foarte prost informat, site-ul ii apartine lui Flaw si plateste lunar pentru mentinerea lui.

Si stiu de ce ai inceput sa te plangi de prea multe restrictii, din cauza RPG-ului si regulilor noi de la sectiunea respectiva, nu din cauza FF-ului. Doar fiindca faceati posturi cum va taia capul fara sa aveti habar cum se joaca intr-adevar, asta nu inseamna ca era si corect. De ce pe alte forumuri acelasi sistem functioneaza de minune si nu se plange nimeni?

Iti spun eu de ce, pentru ca tu trebuie sa fi Gica-contra, omul careia nu-i convine nimic niciodata.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#14
(25-01-2012, 08:00 PM)Min A scris: Plus ca e posibil sa nu mai existe zup, sau chiar, cum am zis mai sus, sa fii nevoit sa cumperi contul.
Ne-a spus azi profesorul de informatica.
T_T'

De ce? Daca PIPA sau SOPA sau oricare alta lege idioata de-a americanilor trece zupul nu se va inchide. Da, se vor scoate ficurile anime, se vor scoate toate linkurile de download insa nu se sterge. Mangazup atunci va fi inchis definitiv, la fel ca orice alt site de manga din romania.

In primul rand e domeniu platit, cu server propriu, Zuppy e al shivei deci nu se pune copyright, apartine de mybb care iar e platit. Suntem cu ele in ordine pe zup, unica problema ar fi sharing-ul care nu ar mai fi permis. Inca nu am auzit ceva legat de poze ca ar intra sub copyright infrigement.

Sincer, profu tau de info are nevoie de un creier nou. Si de ce v-am pune sa cumparati contul? WTF? Nu suntem forum gratuit... Flaw/Falcon plates hostul de ani de zile -.-
(25-01-2012, 08:14 PM)DiZ A scris: Nu, nu mi se pare ca sunt prea multe restrictii ci mi se pare ca se exagereaza prea mult pe tema asta. Este greu sa nu pui 84364 de emoticoane intr-un post, care pe langa faptul ca nu isi au rostul, sunt si inestetice? Nu mi se pare ca este asa de greu. Apoi, ca am auzit ca se tot plange lumea de regulile de la fanfiction, ca sunt prea "naspa". Oameni buni, regulile sunt aceleasi. Sunt adaugate doar una sau doua reguli in plus. Ce s-a schimbat insa, este ca acum sunteti pusi sa respectiati acele reguli, si chiar se tin moderatorii de voi.

Nu, nu si nu. La FF sunt ACELEASI REGULI, nu sunt schimbate, sunt doar unite si facute reguli generale. Sunt aceleasi reguli pe care forumul a functionat timp de 4 ani. Ce e asa greu la aceste reguli?

FFS am scos si grupul de Mordor ca sa puteti posta cu totii si tot nu sunteti multumiti? Ce vreti altceva? Am tot cedat si cedat si cedat, dar cat mai vreti sa mai cedez? Nu. Pun piciorul in prag si regulile actuale raman.

Si ca va tot plangeti de reguli, la Forum Games am zis ca daca sunteti de acord va reintroduc contorizarea posturilor daca nu mai faceti spam... Ma intreb, ca toanta, cine facu azi spam Mariane? >.<




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)