Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the song v3.

Ii dau un 7, asta pentru ca versurile mi se par destul de simpliste, fiind compus numai dintr-un refren repetat de mai multe ori si un singur catren. De asemenea nu pot spune ca ma identific cu mesajul acestora atat de mult incat sa rezonez la un nivel cine stie ce de profund. Pe de alta parte, linia melodica este destul de draguta si daca ar fi doar instrumentalul, ar deveni o piesa de chillax grozava.

I've found this song yesterday on youtube after searching some alternative rock bands on wikipedia and I really can't get enough of it. Am ascultat-o cred ca de vreo 30 de ori pana acum si nu vad semne ca m-as opri XD. I hope you guys like it, i sure do.

[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

Imi aduce aminte de Thousand Foot Krutch, are versuri interesante, but it won't wake the demonic music hunter in me. Imi place cum canta tipul, are o voce interesanta; nu stiu daca speciala sau ceva, dar imi suna bine. I'll give it an 8 also because is not my cup of pie neither piece of tea (me funny)

si daca to alternative which I don't get but love

https://www.youtube.com/watch?v=gn9C1vKd7Gc
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

Imi place beat-ul, ritmul e perfect. Nici prea grabit, nici prea lenes. Vocea? Ah, yes. Vocea e lenesa si parca taraste un cuvant dupa altul but I like it. Versurile? Sure, why not xD. Pentru toate adunate, yeah, 9.
Sooo va scot din zona asta si va dau ceva mai...romantic? Hope you don't mind. Melodiile de la radio imi dau voie sa descopar mereu cate ceva nou chiar si chiar daca artistul imi e cunoscut, melodia nu a fost pana aseara. Enjoy xD!

http://www.youtube.com/watch?v=vmG_klef4...bFINFZfihw
[Imagine: ak8THBQ.png]


Oldies but... semi-goodies ^^; Romantic intr-adevar, doar ca nu e tocmai genul meu. Stiu melodia de mult timp, imi pare imposibil sa nu o stie cineva, cu atata Europa FM si Magic FM prin preajma. Nu am ajuns insa niciodata sa o indragesc prea tare, poate pentru ca nu ma regasesc in ea si imi pare si putin cam cheesy pentru gustul meu (I do listen to cheesy but not necessarily this kind of). So there, ii voi da un 8 Smile Nu e o melodie rea, ci nu imi place mie personal.

I know this one's an OST, dar am pastrat melodia completa pentru topic, because I just love it right now: "Future" by Little Viking.

[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

@DreamGirl, you know my tastes in music so well XD. Imi placea tare mult sa ascult acest ending pe vremea cand Kiddy Grade era difuzat pe A+, vocea solistei mi se pare extraordinara in aceasta piesa, imi insufla un sentiment de nostalgie, dar si de speranta in acelasi timp cand o ascultam si se pare ca inca reuseste sa o faca. Multumesc pentru ca mi-ai adus aminte de ea 4. 10 cu recunostinta.

O melodie care am gasit-o anul trecut odata cu acest video cu poze din "tineretea" mea sexy pe acest forum 21. I usually don't listen to pop music, but this song makes me dance like....crazy, you know? XD Pentru cine e interesat piesa este cantata de Britt Nicole. Enjoy!

[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

I fell that need, to jump around like a high-on-carrots-rabit. I like her voice and those images dar mai mult her voice din moment ce dam note pe melodie. So yeah, 10, thanks. Sunt foarte darnica astazi, btw.

Next: Fudge yeah. Am o foarte mare slabiciune pentru vocile de genul asta, tocmai de aceea sunt un fan Nightcore infocat. Anime-like voice.

http://www.youtube.com/watch?v=kd3WpGV5Q...w&index=21
[Imagine: ak8THBQ.png]


Meh, am facut double post din greseala, scroll down. F*ck, why can't i delete my own posts? So troublesome. Un moderator/admin (daca mai exista astfel de specimene pe aici) sa rezolve treaba asta.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

This is an oldie, but a goldie nevertheless. Imi amintesc ca pe vremea cand eram mai mic imi placea sa o ascult ori de cate ori era difuzata la radio, aveam impresia ca era cantata de o fetita de 7 ani, nu de 15 cat avea Venessa Paradis atunci cand a iesit cu aceasta piesa. Habar nu aveam versurile, nici nu prea descifram ce articula ea pe acolo, insa ritmul mai ludic al melodiei ma fermeca. Mare pacat ca a divortat de Johnny Depp, though, faceau un cuplu simpatic. Anyway, nota 9.

O melodie care inseamna foarte mult pentru mine, de fiecare data cand o ascult ma simt resuscitat, am ascultat-o in dese randuri cand mai invatam pentru un examen la 3 dimineata pentru a nu adormi si a ma remotiva sa continui sa studiez, prin urmare o impartasesc aici si cu voi.

[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

Suna fain, in ale mele urechi, 9/10

Senbonzakura - Hatsune Miku



Nu sunt mare fana Vocaloid, dar videoclipul, ritmul (care o fi fost prima: melodia traditionala mai 'leveled' sau vocaloid? 71 ) si liricele ar fi faine pentru un opening la un anime la fel de promitator
[Imagine: tumblr_n2r6g6d0RN1qdpo2no1_500.gif]


Destul de interesant, doar ca instrumentalul mi se pare cumva incarcat si linia vocala nu tocmai pe gustul meu. 5/10

https://www.youtube.com/watch?v=Tw7hFwdn2m8



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Recommend us a song! Kyo 77 27.596 04-08-2010, 01:47 PM
Ultimul răspuns: tzahranul


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)