Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the song ! [ K-music version ]

#11
E drăguţăăăăă ;x Aşa zisul MV e frumos Smile Nu e genul meu, dar îmi place. Also, îmi place linia melodică <3. E...nu ştiu cum să zic, e...mai drăgăstoasă [lol XD].
Notă: 9.50 ^^

2ne1- Go away
[Imagine: envy-s10.png]
E: Me, Envy, jealous of you humans? That's the ultimate humilition.
> Blog <


#12
Deci prima data cand am auzit-o eram ceva gen : o.o ' wtf. Apoi am ascultat-o de maim ulte ori si chiar a inceput sa-mi placa. MVul e chiar interesant. Versurile le ador mai ales cand Cl zice " Fiance ? Beyonce I walkin` out the destiny " . Vocile lor cum sa nu-mi placa, pacat ca Boom e singura care canta cu vocea ei restul le au editate [ se observa ] . Negativul e chiar tare 71 . Asa ca nota mea este 9 .

Next:

MBLAQ - Y

Enjoy : )
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#13
OMG!! Ascult melodia aia în fiecare pauză la şcoală.Cel puţin de 50 de ori pe zi! MV-ul este super.Mai ales Joon's Wave,e.......pfoooai 8 Are un ritm 888 Mai şi dansez pe ea în pauză,de se uită ăia la mine zici că cine ştie ce :]] . Rapp-ul lui Mir este mortal,mişcările lui G.O sunt 8 Aw!! SeungHo şi Thunder fac un duet super ! 8


Next:B2ST-Soom
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#14
God, asta da melodie! Pot zice ca din toate melodiile lor asta e a doua la fav :X si comebackul lor e OMG OMG xDDD Melodia e bestiala, ritmul la fel, dansul pot zice k il ador [incep sa il invat xD] dar nu imi place cum se termina xD puteau avea alt sfarsit. Din cauza asta le dau un 9

Next ==> Miss A - Breathe
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#15
Vai,cât pot să iubesc melodia asta! MV-ul e atât de cute,colorat şi plin de viaţă! 8 Ce să mai spun de dans,care e atât de amuzant :X E cute! Foarte cute.Melodia are un ritm care mă face să vreau să dansez şi eu :]] 8 10

G.NA ft B2ST Doo Joon and JunHyung-I'll back off so you can live better
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#16
Ok,deci...Ai venit să ne caracterizezi tu? Să ne spui ce facem şi ce nu? Dacă facem bine? Fiecare îşi spune părerea,şi o face cum vrea el,nu cum vor alţi! Şi să fie clar că eu nu stau la picioarele orcui vrea :] Şi faza cu nota,tu n-ai uitat niciodată să spui sau să faci ceva? LOL!!!!!!!! Zici că am omorât pe cine ştiu eu cine!! LOOOOOOL PENIBIL Mulţumesc.


Melodia am ascultat-o cu mulţi ani în urmă,şi este foarte cute 4 Parcă am citit şi versurile în engleză pe undeva.Eram obsedată de această mini-dramă 4 Şi din câte îmi aduc aminte,îmi plăceau foarte mult versurile care-mi exprimă multe lucruri,pritre care şi tristeţe:]
2pm-Again & Again :]
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#17
@fleeting ray & MinHie - oh c'mon. Asta e cea mai prostească discuţie pe care am putut s-o citesc.

Citat:Hallo, suntem pe un forum ce promoveaza cultura asiatica, nu pe roportal ._.'.
Adevărat, dar la fel de adevărat este şi faptul că nu toţi ascultă J-music/K-music, asta e o chestie de gust, n-ai ce să-i faci.

Citat:aha! Mie-mi place muzica latino, acum o sa deschid un topic "Rate the song! [Latino version]" ca sa ma asigur ca melodiile mele preferate nu vor lua note mici pentru ca vor fi comentate doar de fani latino!
Dacă doreşti, eu te las să deschizi un asemenea topic.

Citat:Voi vedeti ca cea mai mica nota de pe aici a fost 8.50 ? Nu v-ati putut indura sa dati macar un 8. Nu va convine o parere negativa, deal with it, dar asta nu inseamna ca va faceti un topic in care sa va complaceti in propriile voastre iluzii.
Lasă-mă să-ţi spun că asta era şi ideea topicului, cum am mai spus, nu toţi de pe forum ascultă K-Music/J-Music, pentru că nu le place sau din alte motive, şi evident că dau note mici. Şi dacă ţie nu îţi place acest topic te sugerez să nu postezi să-ţi ţi părerile acasă. :]

Citat:Plus ca unii mai si uita sa dea nota, si pe langa asta incep sa spuna cat de colorat e (!!) videoclipul ( yes I'm talking about YOU MinHie ).
De ce sari în sus doar pentru o mică greşelă ? 21 Cu toţii uităm anumite lucruri, chiar dacă vrem sau nu. Ah, şi, dacă lumea spune despre videoclip că e aşa şi aşa care e porblema ? Să şti că la o melodie contează şi videoclipul, nu numai versurile, melodia şi restu' , dacă n-ar conta nu l-ar mai face, oricum, nu văd ce e aşa de rău în faptul că X şi-a spus părerea despre videoclipul unei melodi.

Citat:Mimisor ti-a dat aprobarea si NU MA MIRA, dar totusi Denny ma asteptam la mai mult de la tine >.<'.
Ce motiv aş avea să spun "Nu" acestui topic ?

___

Citat:Ok,deci...Ai venit să ne caracterizezi tu? Să ne spui ce facem şi ce nu? Dacă facem bine? Fiecare îşi spune părerea,şi o face cum vrea el,nu cum vor alţi! Şi să fie clar că eu nu stau la picioarele orcui vrea :] Şi faza cu nota,tu n-ai uitat niciodată să spui sau să faci ceva? LOL!!!!!!!! Zici că am omorât pe cine ştiu eu cine!! LOOOOOOL PENIBIL Mulţumesc.
Calm. : )
Dacă aveţi alte probleme puteţi da PM.


Uff, nu îmi place. Mă . . .plictiseşte. Nu prea îmi plac melodiile cu un ritm mai lent, mă rog, sunt câteva excepţii, iar melodia asta nu e printre ele, totuşi ( da, există un totuşi. 15 ) ]mi place dansul din viceodlip, defapt, îmi plac majoritatea dansurilor coreene, sunt pline de viaţă şi mă încântă. But . . . 6

Next.
O melodia pe care mulţi o ştiu, sunt sigură.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#18
[quote='MimiÅŸor' pid='138776' dateline='1286208845']

[quote]Voi vedeti ca cea mai mica nota de pe aici a fost 8.50 ? Nu v-ati putut indura sa dati macar un 8. Nu va convine o parere negativa, deal with it, dar asta nu inseamna ca va faceti un topic in care sa va complaceti in propriile voastre iluzii. [/quote]

Scuze ca ma bag asa dar,eu nu inteleg,trebuie neaparat sa dai nota mica?Care e problema?Daca muzica asta ne place si credem ca e de 8 sau 10 asta e,fata de multe alte trupe ei mai si danseaza nu doar canta,efortul e dublu si nu cred ca este unul foarte simplu.A si nu faci un topic ca sa pui muzica si sa dai nota mica pt ca altii nu au dat.Normal ca n-am sa dau 3 unei melodii care imi place nu mi se pare normal acum altii sa inceapa sa dea 5 si 2 ca a zis cineva asta.Si inca ceva topicul nu e facut ca sa ne asiguram ca melodiile preferate nu vor lua note mici ci pentru ca sunt tot mai multi fani ai acestui gen si vrem sa stim poate si parerea altor fani kpop,despre anumite melodii iar poate pe unele nu le stim si le aflam acum. Daca nu iti place nu cred ca ai de ce sa comentezi,iti vezi de muzica ta si gata.
Revenind:

Da,exact XD cine nu stie Gee de la So Nyuh Shi Dae .Culmea e ca exact acum ascultam si eu o melodie de la ele.
Gee a fost prima melodie pe care am ascultat-o acum mult timp dar nu e chiar favorita mea,am sa ii dau 8 pentru ca puteau sa faca un videoclip mai dragut parerea mea,in general la trupele k-pop, dansul conteaza foarte mult si sa zicem e acceptabil,de placut imi place dar cred ca se putea si mai bine .
In rest ritmul melodiei imi place mult,cel mai mult mi-a atras atentia (la cantat ) Taeyeon,are o voce extraordinara XD.


Next:
Genie
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#19
Sa vedem, vedem 39 desi prefer mult mai mult melodia asta decat "Gee", pot zice ca e ceva mai reusita. Ador ritmul, de multe ori chiar dansez pe el -.-" versurile dragutze, fetele imi plac [sa nu va ganditi la altceva o.o] si videoclipul la fel, sa nu uit si de dans, care e addictive. <3 Nota: 9 app, Sakura, pune data viitoare si artistul, fiindca mie mi-e lene [poate si altora] sa dau click pe link xD noroc k stiu mel xD [nu te supara k am zis >.<]

Next --> 2AM - Even If I Die, I Can’t Send You Away [xD ador mel]
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#20
(05-10-2010, 01:02 AM)Alysu A scris: app, Sakura, pune data viitoare si artistul, fiindca mie mi-e lene [poate si altora] sa dau click pe link xD noroc k stiu mel xD [nu te supara k am zis >.<]

Next --> 2AM - Even If I Die, I Can’t Send You Away [xD ador mel]


Umm, lol de ce ar trebui sa ma supar? data viitoare am sa pun dar avand in vedere ca suntem la topicul asta despre K-pop imi era greu sa cred ca nu veti stii iar daca era alta varianta de la "genie" puneam o paranteza dar ma rog am sa pun si artistul ca sa nu va mai fie lene XDDDD.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

2AM - Even If I Die, I Can’t Send You Away

Vreau sa zic ca ador melodia asta,imi aminteste de ft Island si in general ador baladele.Vocile lor sunt foarte bune chiar ii apreciez mult.Altceva n-am sa mai zic pentru ca e doar melodia..a sau as putea zice ca imi place si imaginea de pe fundal XDDD.
Ma rog am sa ii dau 9,30 pt ca ma linisteste acum ,chiar aveam nevoie de ceva linistit pentru ca am fost cam agitata si racita si acum ca ma relaxez mi-a prins bine.

Next:


Unul din live-urile mele favorite -> Ft Island - I hope
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Choose the song [Kpop] βεκi 47 27.792 08-04-2013, 12:21 PM
Ultimul răspuns: Aerith
  Music Channel da k-pop~! Aerith 13 13.754 13-10-2012, 08:26 PM
Ultimul răspuns: Aerith
  LIVE Music Bank. SooMin 0 2.374 10-09-2010, 12:49 PM
Ultimul răspuns: SooMin


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)