Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the Quote of the user above you!

#1
E simplu! Eu postez un citat, iar persoana care posteaza dupa mine da o nota si comenteaza citatul meu, dupa care pune si el alt citat. Citatele pot fi de oriunde: carti,imaginatie,anime...Va rog fara spam!

Cand alegi un tel, tinteste Luna! Chiar daca gresesti, oricum vei fi inconjurat de stele.

#2
Ce ai comentat mai spus se potriveste si citatului pus de tine, sincer, chestia asta ma cam duce cu gandul ca chestii religioase, sau, se refera la faptul ca toata viata e o lupta si moartea e sfarsitul ei? Imi place mai mult interpretarea asta.
6-7, pentru ultima varianta.


"Ti-ai dori uneori sa fi canibal, nu atat din placerea de a-l devora pe cutare sau cutare, cat din aceea de a-l vomita."
(Emil Cioran)
Do not speak unless you can improve the silence.

#3
Imi place. De fapt, toate citatele lui Cioran sunt interesante. Mie-mi place si chiar exprima ceva. Spune despre cat de mult poate unui om sa-i displaca o persoana . . ca ar putea sa o manance numai pentru a o omori. Nota zece.

"Omul are nevoie de dragoste. Viata fara duiosie si fara iubire nu e decat un mecanism uscat, scartaitor si sfasietor." - Victor Hugo.

Off: Btw, acest topic nu trebuia sa fie la Forum Games ?
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#4
E prea evident, nu spune niciun adevar "magic" plus ca e tradus si sunt sigur ca suna mai bine in engleza(?)... n-am ce sa mai aberez, deci 5.

next: Sometimes I go about in pity for myself, and all the while, a great wind carries me across the sky. [Ojibwe Saying]
Sunt curios daca stie cineva serialul in care a aparut citatul.
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

#5
As fi vrut sa comenteze altcineva citatul asta... dar cand nu e, nu e dom'le.
7-nothing further too say, nu sunt fan a auto-compatimirii.

We are bits of stellar matter that got cold by accident, bits of a star gone wrong. Sir Arthur Eddington
Do not speak unless you can improve the silence.

#6
Grozava idee, insa pentru simplul fapt ca mai orice scriitor are aceasta obsesie de a asocia originea vietii cu orice(de la biblie pana la extraterestrii), eu am sa dau un 8/10!


Citat:In the beginning there was nothing, which exploded!
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]

#7
21 Incorect, oricum, exagerarea e facut tocmai pentru a suna funny, 8-9 -> I lol'd

As far as men go, it is not what they are that interests me, but what they can become. Jean-Paul Sartre
Do not speak unless you can improve the silence.

#8
Uite-te la postul meu aterior- citatul lui Sartre, de acolo ai sa intelegi si argumentarea- 5.


Sa vedeeem..ah, da!

Femeia este un animal cu par lung si idei scurte- Schopenhauer

10

#9
Mh...la prima privire ar fi trebuit sa fiu revolatata, dar nu sunt...ideea e placuta, profunda, daca o generalizam este reala, omul este superficial iar societatea a facut femeia si mai superficiala, dar in mare parte toti suntem superficiali pentru ca suntem...oameni, ii servesc un 9. Sunt si putin feminista aici, na...

"Numai Diogene nu propune nimic, fondul atitudinii sale- si-al cinismului, in esenta- este o eroare testiculara in fata ridiculului de a fi om" (E.M Cioran, Tratat de descompunere)
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

#10
Hehe, analiza unei femniste in privinta citatului unui misogin, simpatic.

Cioran, Cioran, e sictiritul meu preferat, and let's say I agree, cinismului provine- la majoritatea- din erori testiculare, sau... nu prea mult succes cu femeile.
9-10... sunt incredibil de subiectiva.

Filosofia nu se razbuna; ea zambeste cu indulgenta la stradaniile voastre zadarnice; ea ii lumineaza cu blandete, in timp ce voi vreti sa-i indobitociti ca sa-i faceti asmanatori voua. - Voltaire




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)