Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prostii xD.

#11
Cum spun şi cei de deasupra, merită să continui. Dacă ţie îţi place nu renunţa =]

Aşa, voi comenta şi cele din postul trecut pentru că nu le-am văzut atunci.
1. Chii xD Frumos, doar că e invers =] Şi se vede cam aiurea semnătura, dar înrest e ok.
2. Îmi plac mult culorile şi feţele ălora. Am văzut că la ăsta ai pus şi border, nice =]
3. Ce fel îi stă părul... Ah, ai uitat să pui punct după Snowy, dear 15
4. Ţi-am spus şi pe mess, ador cerul ăla, parcă ar fi fum, iar textul e total atrăgător.

Aştept următoarele "prostii" xD
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#12
Hye dear ^__^ Sunt aici...
Nu ma porea pricep la commurile de acest gen , dar am sa incerc sa imi exprim o parere cat mai normala . Sper ca altadata sa te pot ajuta mai mult .
In ambele efectele au fost chiar foarte bine folosite , felicitrari pentru asta . Ambele imi plac chiar foarte mult... Cum ti s-a mai spus ceea de-a doua este putin cam mare , but I love it !
Felicitari ! Continua si te vei perfectiona..


#13
Mmm, de intrebarea "ar trebui sa continui?" nu cred ca ar trebui sa se puna problema, oricine are dreptul sa faca asta si sa progreseze iar din ce am vazut eu, exista asa cum a zis si Kayla o oarecare evolutie vizibila intre primele lucrari si.. ceea ce incerci sa faci acum, drept urmare iti sugerez sa continui, da. ^^

Cat despre lucrari, imi place simplicitatea insa intr-adevar, pe alocuri culorile par a fi un pic prea intense dar per total vad ceva placut ochiului si iti urez succes in continuare Snowy.

Sorry, nu sunt tocmai bun la commentarii insa am incercat ceva Zuppy02

Numai bine micuto ^^

#14
Mulţumesc pentru comentarii hug.
1. [Imagine: 2mwummd.jpg]
2. [Imagine: 23vahcg.jpg]
3. [Imagine: 2nsc9j8.jpg]
That's All. :bye:
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#15
Ok, văzând că ai adus altele noi, mi-am zis să trec şi eu pe aici.
Prima: Îmi place mult. Efectele folosite sunt foarte bune, e bine că ai pus border. Ai ales bine poza cu Maite, e aşa de drăguţă. Dar totuşi background-ul este cam simplu, ai mai fi putut adăuga ceva, dar oricum îmi place şi aşa.
A doua: Este foarte drăguţă. Aici îmi place mult background-ul, îl ador. Efectele sunt şi ele foarte bune, dar totuşi mărimea nu prea îmi place, iar într-o parte faţa lui Dulce e prea luminată.
A treia: Este drăguţă, borderul se potriveşte, îmi place textul, sună aşa de bine, background-ul şi aici cam simplu. Consider că ar mai fi putut fi adăugate câte ceva. Dar oricum, e bine.
So, eu îţi spun să continui fiindcă te pricepi şi ar fi păcat să nu continui. Baftă şi huggie >:d<
[Imagine: j5atg3.png]


#16
Mulţumesc pentru comentariu Kayla hug.
1. [Imagine: 33op0uv.jpg]
2. [Imagine: nprr4k.jpg]
3. [Imagine: 2crx9gx.jpg]
4. [Imagine: 2ikxvep.jpg]
Ştiu că nu sunt tocmai mărimea potrivită, dar mie îmi plac.

That's All.
:bye:
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#17
Wow. Asa am ramas cand le-am vazut. Nici macar nu stiu ce sa spun, imi plac la nebunie, ba nu le ador. Imi plac toate de la efecte, la background, imi plac textele, border-urile, totul. Sunt perfecte, nu prea am ce spune de rau, fiindca toate imi plac, pe zi ce trece ma surprinzi cu din ce in ce mai multe, ai evoluat extrem de mult de la primele. Felicitari si bafta in continuare. Sa mai faci si sa nu te lasi niciodata fiindca ai mare talent >:d<
[Imagine: j5atg3.png]


#18
Am venit şi eu pe aici : )), după foarte mult timp >.<'.
M-am gândit să fac încă o prostie ; )).

[Imagine: 2hr39yg.jpg]
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#19
Hmm, e neaparat prostie?
Cum am mai zis, ce mult sharpen 21 foarte mult.
Mi se pare ca movul acela sau albastru de pe margine, nu se prea potriveste. Mai ales ca marginea e atat de groasa in stanga si in dreapta. Nu stiu de ce dar in mare imi place. Am vazut originalul si e o diferenta considerabila. Adevarul e ca nici eu nu ma pricep nu stiu cat dar stiu ce imi place si ce nu.Ce ai scris, e cam mare si iarasi culoarea nu imi place. Si ai pus doar una 21 critica primita si trimisa mai departe. Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#20
Me here :]

Banuiesc ca folosesti Photoscape ca program, asa ca nu zic multe, doar ce ii mai important pentru a face o lucrare buna si niste critici la aceasta lucrare.

Aici ai facut crop la imagine, ai lasat asa, ai bagat un text care sare prea in evidenta si care nu e bine pozitionat, si in plus prea mult sharpen, sa nu mai zic de border care l-ai facut prea gros.

Criticile le-ai primit, acum sfaturile: ca sa iti iasa lucrarea frumos, incearca sa faci astfel incat imaginea sa aiba contrastul potrivit, luminozitate, si oarecum pozitionare. Textul daca nu se potriveste, atunci nu-l mai pune, si daca se potriveste atunci gasesti culori care sa nu fie pretentioase, un font bun, nu exagerat si pozitie astfel incat sa nu atraga prea mult atentia. Si sa nu uit, marimea, nu mare, mare, ca sa stii ca exista in lucrare, ceva mic si dragut. Daca vrei sa folosesti sharpen, e indicat sa il folosesti cu cap, si anume: daca cumva imaginea e prea blurata atunci aplica de doua ori sharpen, dar daca nu, atunci doar o data sa dai forma personajului, sau cum se zice, sa-i dai viata. In caz ca imaginea e pur si simplu conturata, atunci nu mai are nevoie de sharpen, dar poti sa aplici cu o opacitate de maxim 30%. Borderul e indicat, zic eu, dar nu prea extravagant. Foloseste-l cu cap. La lucrari deschise pune culori inchise, de preferat negru, iar la cele inchise, culori deschise, de preferat alb. Cele doua nonculori merg perfect la semnaturi.

Altceva nu am ce sa iti zic, fiindca daca folosesti programul asta n-are rost, dar asa in mare, incearca sfaturile mele. ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)