Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Profile Liceale

#1
Profile Liceeale?

Hey guys! Mda...s-ar parea ca am ajuns si eu la sfarsitul gimnaziului si la momentul in care trebuie sa ma gandesc la "ce mama dreq sa fac in continuare??" si unde sa ma duc sau cum sa o i-au...
Si am ales oarecum ceva,dar nu ma pot hotara...eu una vreau sa scap de mate ca aia ii data draq rau si o urasc asa ca am ales 2 profile mai bune pt mn...
1.Filologie
2.Stiinte sociale
Mda...le-am ales pe aste din cauza ca am auzit ca nu ii asa multa mate, dar as vrea sa aflu mai multe detalii, ca am cautat pe net si tot ce am gasit pe acolo doar ma bagat mai rau in ceata, asa ca ii rog pe cei care stiu cv despre aceste 2 profile sa ii zica si mie ceva detalii,mai ales despre mate...si cam unde poti merge mai departe sau, cate ceva despre bac, findca, din cam cate am auzit la filologie nu se da bacu la mate si asta ma cam incanta dar nah....
Ohh da si ar mai fi si artele,adica desen sau muzica...
Sau si despre restul profilelor...eu nu prea ma pot hotara si as vrea totusi mai multe sugesti din partea voastra guys, deci...va rog sa imi spuneti si mie mai multe despre profilele de liceu...pliss :3

#2
Am impresia ca cineva va inchide topicul asta, dar ca sa nu ramai in ceata o sa-ti spun eu cate ceva despre ss.
Nu iti place matematica; ss sau filologie e perfect pentru tine, dar nu iti garantez o gama larga de alegeri dupa ce termini liceul. O chestie tare e ca stiintele sociale nu-ti mananca aproape deloc din timpul liber, uneori te simti ca si cum ai fi in vacanta non-stop, deci te-ai putea pregati la altceva separat, sa faci ce-ti place.
Nu dai bac la mate la ss sau filologie. La ss dai la romana, istorie si la alegere sociologie/logica/economie/filosofie/probabil inca ceva. La filologie tot asa cred.
Cam asta e tot ce ti-as putea spune, decizia iti apartine tie.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#3
Da, si eu am aceeasi presimtire, Aggie...
http://animezup.com/forum/Thread-Profil-de-Liceu
Oare de ce?
Oare... de ce?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
Ohh...ms Aggie...hmmm...deci sa inteleg ca nici la ss nu se da bacul la mate! grozaaav....hmm,cred ca daca o sa intru la filologie am sa ma transfer la ss dupa..dar nu se facea parca si pihologia la ss? asta ma intereseaza mai mult defapt =]]]....ehh,daca o sa il inchida nu prea are nimic,eu m-am lamurit ^^ si ms pt rasp Aggie

#5
Se pare ca problema respectiva s-a solutionat, asa ca discutia despre diversele profiluri poate continua aici.

Thread closed.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)