Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Profesori enervanti.

#41
Bine urasc multi profesorii dar profa de fizika ma calca rau de tot pe nervi!!!Arata ca Einstein in varianta feminina si daca gresesti la ea iti ia pe loc 1 punct din nota.......si e si aiurea rau....ca noi mai avem putin si terminam semestrul si ea e singura profa cu o nota la noi222222.....va da-ti seama ce chin o sa suportam noi acum si peste 2 ani?21Plus ca nu e corect ca are preferat...si ii da numai 10 iar noua.......ne-ar da 4 daca ar vrea....
[Imagine: 2gxo5c8.jpg]
I Love SasuSaku:X and:
-Mama4ei-kun :X
-Matusa:Sasuke ^^ Sakura xD
-Surorile:Ang. and Debby
-Verisoara:Haku Kiid

#42
La capitolul asta nu sta deloc rau clasa noastra.
Cei mai enervanti sunt proful de fizica si profa de germana.Proful de fizica pentru simplu fapt ca racneste cand e liniste totala in clasa si noi stam ca niste ingerasi si scriem tot de la tabla,si se mai si scobeste in nas >.<.Intr-o zi,inainte de vacanta de iarna am terminat de scris totul de scris de pe tabla si am intrebat-o pe colega mea de banca ce ora avem,si el statea la catedra si face el "Mai fetita,tu esti pe pamant?",la care eu am ramas asa O_O WTF.Si dupa parca o mai zis ceva da' nu l-am mai bagat in seama.
Profa de germana ne critica tot timpul,si spune ca suntem ciudati si pe mine m-a facut leguma o data 22,avem un caiet in care putem sa fin scrisi daca suntem rai sau ceva de genul si ne-o scris o data pe toti 22.
Debea astept sa treaca si semestrul care vine si sa scap o data,cred ca la scoala asta sunt cei mai enervanti profesori,nu toti,dar unii sunt culmea.
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

#43
*Arrrrggg* ... Profesoara de franceza... si nu spun asta doar pentru ca urasc franceza! E atat de incorecta si de ipocrita pe deasupra5 Cand ne da vreo lucrare, neanuntata desigur.. se face ca nu este atenta, concentrata cu treburi de-a ei si noi bineinteles ca uneori mai si copiem cate ceva, mai ales eu, care nu ma descurc deloc la franceza2 Fac asta fie de la colega de banca, fie din caiet, prin orice metoda care imi trece in acel moment prin minte. Cand ne aduce lucrarile corectate(eu vesela ca am luat nota mare), incepe sa ne priveasca pe sub ochelari si ne spune : "Eu stiu ca nu ai facut asta singur/a , cum sa faci tu asa ceva, eu stiu foarte bine ce s-a intamplat!" si frumos frumusel ne pune sa mai dam odata lucrarea, pe cei care ii se pare ei ca nu am fost "cinstiti" . Cateodata mai scriu din amintiri, dar cateodata mai si uit20 si uite asa ma trezesc cu un 4 sau un 5 de toata frumusetea20 Cum ai putea sa nu o urasti5?
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#44
I guess profesorul de chimie [ care e si diriginte apropo ] e printre cei mai enervanti. Mereu cand ne asculta gaseste ceva de obiectat, asa cum a facut ora trecuta. M-a scos la tabla si a trebuit sa scriu niste ecuatii : - ?? well si m-am incurcat, nu mai stiam ce vorbesc; si a inceput "Cum H2O ma creatu . . asta . . fiinto!" Lulz, then l-a scos pe colegul de banca la un exercitiu si i-a zis "Inteligenta bovina".
Si ii place ca lucrurile sa fie facute ca la carte, e perfectionist; nu cred ca l-am vazut pana acum zambind, iar anul trecut prin mai/iunie m-a scos la tabla. Bancile erau lipite in 3 randuri si nu aveam cum sa trec so am sarit peste ele. El a facut o fata gen "omfg idiot" si mi-a zis "Asaaaa~, sari peste banci, sari peste banci Ana-Maria" So a trebuit sa ma car din fata clasei inapoi spre primul rand de banci, sa sar peste ele, sa dau o banca la o parte, sa trec, sa o pun la loc, pentru ca atunci cand trebuia sa ma duc in banca sa trebuiasca sa o dau din nou la o parte.
Si ar mai fi liek proful de mate, but in ciuda faptului ca e enervant stie sa si rada *lolz*.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#45
L- as face in toate felurile pe profesorul asta, care defapt este o ea de chimie- fizica. O ea foarte " desteapta" si care le stie pe toate. Nici bine nu intra in clasa si intreaba " Cine vrea sa raspunda? ", sa nu uit de zambetul ala tampit. Normal ca nu vrea nimeni. Numeste ea o fata care se mai incurca iar eu mai ridicam mana sa o ajut. Si spune profesoara " ia sa vedem cine mai doreste.. face o pauza, in care noi aproape ca nu mai respiram si continua.... Claudia, vrei sa iesi la tabla? " . Imi venea sa- i zic nu. In fine, raspund eu ce raspund si imi pune noua. ( 14 )

La alta ora, la chimie, ne intreaba de ce oxigenul se noteaza O2 si de ce fierul nu se noteaza si el Fe2 . La care eu: " Pentru ca fierul mai are si valenta trei? " La care ea: " Vai Claudia, daaa estiii groozaaaaavaaaaa ( exact asa a zis prelungind cuvantul) , ce explicatiii dai si tuuuu !!! " Imi venea s- o iau la bataie, pana la urma ne da si raspunsul : " Oxigenul se noteaza asa pentru ca asta e simbolul lui! " , la care imi venea sa- i zic : " Da cu ferul cum ramane? " .
Toti, dar absolut toti avem o frica pentru profa asta cred ca am prefera moartea in locul ei ca profa.
Mai e si mincinoasa pe desupra. Ma pune sa- i fac un desen cu tema " Peisaj de iarna" si imi zice ca pune note ( adica 10) . Stau eu ca idioata si fac desenul. Urmatoarea zi il arat profei si imi spune : " Vai, ce fruuuumosss, foooarte, foooarte frumos! " ( idioata rau) . Dupa o intreb: " Imi puneti nota Dna. prof? " Iar ea: " Cine a zis ca pun note? Voi elevii trebuie sa va invatati sa nu mai vanati note ! "
Sa nu uit. ea cand alege un elev sa- l asculte, trece deja data in catalog ca sa fie sigura ca nu uita... adica daca se intampla sa nu stim lectia la perfectie avand in vedere ca data e trecuta, profa asta iti pune nota pe loc si nu- ti mai da vreo sansa sa ti- o indrepti.
Mi-e foameee!!!

#46
Hai sa vedem.
1)Profa de romana/Diriginta
E foarte mica de inaltime si are un mers de pinguin. Are niste sani URIASI, are decolteuri de fiecare data cand vine la ore si pe langa asta am observat recent ca i se vad sfarcurile prin bluze, ceea ce mi se pare dizgratios. E foarte inteligenta dar are un obicei foarte enervant, adauga cate un 'aaaaaa' de iti vine sa te smulgi de par la fiecare fraza. Are un jur de 30 de ani si e casatorita recent si tocmai de aceea se crede foarte indreptatita sa ne dea sfaturi in dragoste. Tot timpul se ia de mine si eu sunt singura care ii raspunde din clasa. Tot timpul imi scoate ochii ca ma cert cu parintii mei si de fata cu colegi, ceea ce ma scoate din sarite. Ba chiar imi spune ca ea stie ce fel de persoana sunt, ca nu isi poate da seama cum rezista parintii mei cu mine, tot de fata cu colegi.
Cateodata, de fapt mai mereu ma ia la misto pentru ca nu ii convine de cum ma comport si nu ii convine ca o urasc pe cea pe care ea o lauda.
2)Proful de fizica/Fostul diriginte
E al naibii de perfectionist, mereu tuseste, mereu spune ceva de genul 'Da, e evident'. Daca nu stii titlul lectiei iti da 1, am trei colege care au nota asta la fizica. Nu ai voie nici sa iti usuci corectorul de pe caiet. E barbos, miroase dupa el ca dupa tomberoane, are niste dinti groaznici si ii miroase gura a alcool tot timpul. Cateodata mai vine beat la scoala si mai cotonogeste pe cineva. Tremura din toate incheieturile si cand scrie si cand vorbeste si are tot timpul la el un manual tot rupt si bucati de pe care preda. Isi uita ideea din 10 in 10 minute si nu vorbeste despre nimic altceva decat fizica. A, da, si el intra in clasa la fara 5 dar ne da drumul fix la fara 10.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#47
Locul III este ocupat de profa de tehnologie care nu ne lasa sa spunem nici 3 cuvinte cand ne asculta, vrea sa-i facem nu stiu ce desene si nu stiu ce referate pe care le rupe si arunca cu hartiile in noi + ca ne da note dupa cat ne putem stapani calmu
Locul II este ocupat de profa de chimie care nu leaga doua fraze adica acum vorbeste doua cuvinte despre chimie, dupa doua cuvinte despre excursi, doua despre alte clase, doua despre fisa si mai vorbeste si repede de nu intelegi nimic + ca niciodata nu vrea sa ma asculte sau sa ma scoata la tabla ori sa ne dea vreo lucrare =____= ... chiar nu stiu pe ce ne pune note
Locul I este ocupat de nimeni alta decat ...........profa de franceza care nu face imbecili, ne da de scris din cartile ei pe putin cate 6-7 pagini caiet studentesc, nu ne traduce un cuvant si are pretentia sa stim tot
[Imagine: futuro_tuto_by_spisun-d34qcvm.png][Imagine: siggy.php?id=22597]<- click

#48
✓Profa de engleza-Doamnee , asta este disperata de viata , serios , nota ei de baza este 4 , nu cred ca a pus vreun zece in viata ei X_X . Si in plus , cand n`are ce face , incepe sa ne povesteasca de aventurile lu` fiusu , ca a fost prin Creta , prin Sardinia X_X , da Doamne sa dea ortu` popii mai repede :]] . Glumeam ! Si in plus ne face idioti , imbecili , nespalati 45 . Duca`see ..
✓Profa de romana-Doamne , are un tignal si asta , este noua in scoala si se crede cea mai buna . Cat pot sa o urasc , sa plece naibii inapoi de unde a venit , si sa vina inapoi vechea profa de romana 108 .
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#49
Cred ca am mai postat, dar n-am ce face.
Aia de chimie: nu stie nimic daca nu-i cu cartea in fata, a fost si este o tocilara (lol), nu stie sa corecteze, nu stie sa rezolve probleme. Totusi mi-a dat media 8 eu avand un 6 si un 7 (7 care trebuia sa fie 8), asta inseamna ca mi-a mai trantit o nota asa, pe prezenta. Da' tot ma enerveaza.
Aia de bio: e pur si simplu idioata. Toata scoala zice. Pacat de aia care o au diriginta ca acolo e si mai tampita.
Profa de mate: profa care m-a facut sa nu-mi mai placa matematica. Ea: ti-ai calculat media? Eu (tip): 8!! Ea: e... 6... Eu: 8!! Ea: mai calculez o data [calculeaza] e 6. Eu: 8!! Colega: calculati pana va da 10. hăhă
Antreprenoriala: nici ea nu stie ce vrea, ma enerveaza.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#50
Aigoo, profa mea de fizica e legenda liceului. Toata lumea e ceva gen: "Cu cine faci fizica?" "Cu Giurgiu..." "Auluu, naspa de tine.". E criminala femeia asta. E a dracului si ne omoara pe noi, astia de la filo, sa invatam fizica de parca ar fi esenta vietii. In clasa a9-a se lua de mine ca nu vreau sa invat la ea si m-a lasat corigenta in primul semestru. Pe al doilea semestru imi iesea fizica pe nas si abia m-a trecut, dupa ce mi-a dat vreo 5-6 teste ca sa se convinga ca am invatat. Acum, in clasa a10-a am invatat pe rupte. Numai 6 si 5 am avut la ea (ceea ce e raiul pe pamant cand faci cu Giurgiu). Da' zis saru'mana ca m-a trecut. Mai am un semestru si scap de ea. Sper sa nu fac stiinte cu ea. Vreau sa o salut numai pe hol. Nu vreau s-o mai vad. Ii urasc permanentul care arata ca un brocolii si toata morala pe care mi-o face de cand sunt in trupa de teatru a liceului: "La teatru esti bine. Da' la fizica nu stii o iota. De c enu poti sa inveti formule?". E stresanta. Fiecare ora cu ea e agonie. Cand incepe sa ne faca prosti,roboti,idioti,tampiti,sub nivelul marii, sub nivelul papagalului, analfabeti si toate cele, parca are motor la gura. Nu se mai opreste. De fiecare data ajungem mai tarziu acasa pentru ca miercuri avem ultima ora cu ea. Si ne tine inca 30 de minute in plus ca nu si-a terminat ea ideea. Si vineri, profa de spaniola tre' sa stea la usa s-o astepte sa iasa din clasa : )). Dar, in afara orelor e o femeie ok. Glumeste,zambeste. (tin minte ca a zambit decat odata la ora noastra. Si toata lumea s-a speriat. A fost o minune.)
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? hiimera 65 37.920 31-10-2014, 11:39 PM
Ultimul răspuns: Acetyl
  Profesori preferati Flash 65 35.775 01-01-2014, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)