Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prinsa in panza de paianjen

#11
Gabriella [Ella]:



Soneria perturba linistea din camera mea, mult prea devreme.La naiba, de ce sunt asa de proasta si mereu uit sa imi reglez soneria?....Sa trec peste asta, nu mai pot sa dorm, si oricum e prima zi de liceu. Ca de obicei, imi fac rutina zilnica.Adica, siesta de dimineata si ma indrept sper dressing de unde imi aleg o fusta pana deasupra genunghilor si un T-shirt foarte dragut.O pereche de sandale vor completa tinuta mea.Desigur veti crede ca sunt nebuna.Adica...cine mai merge toamna in fusta si sandale la scoala?...Insa, acum era neobisnuit de cald afara. In fine, am coborat scarile blocului si am plecat catre liceu, fiind sigura ca e data asta nu voi mai intarzia. Drumul pana la liceu a fost obisnuit, desi ma mir ca am ajuns la timp avand in vedere ca am luat-o cu incetinitorul ca sa pot adimra paleta de culori prezenta acum in oras. Copacii deja s-au descotorosit de vechile haine, iar acum asteapta sa fie acoperiti de fulgii moi si albi, dar care inca nu vor aparea.
Ajunsa in fata liceului, am inlemnit.Erau atatia oameni inauntru, daca nici aici nu voi avea prieteni?...
In fine, sa trec peste asta, imi pun prea multe intrebari filozofice pentru o singura dimineata.Am pasit usor dezorientata pe poarta liceului.Am putut observa o gasca de baietii foarte draguti, dar unul este chiar “wow”. Dar nu am timp de asta. Ar trebui sa ma concentrez astfel incat sa nu o dau in bara din prima zi.
Tematoare, ma indrept catre centrul curtii, unde am avut placerea de a vorbi cu cineva.
-Salut! Eu sunt Ariana, dar prietenii imi spun Ary.
-Incantata! Eu sunt Gabriella, dar prietenii imi Ella.
Ariana este o fata inalta, destul de bine facuta, bruneta, cu ochii negri.Am aflat ca este in aceeasi clasa cu mine, deci in sfarsit am si eu o prietena. Ary s-a oferit sa imi prezinte si restul de colegi pe care ea ii mai cunostea.
Deci, prin intermediul ei i-am cunoscut pe Raul, Ramona, Criss, Angela, Kim, Andrei si Adi.
Raul este inalt, bine facut, brunet, cu ochii albastrii si este tipul de baiat smecher, dar nu obraznic.
Ramona, desi are nume de fata cu fite, este destul de “de gasca”. Ea este blonda cu ochii negrii, dar din pacate nu este foarte dezvoltata.
Criss, este roscat, cu ochi verzi, bine facut si este intr-adevar dragut.
Angela este mica de statura, dar bine facuta.Parul ei roscat, contracteaza grozav cu ochii albastrii precum o mare calma.
Kim este satena, cu ochi verzi si este mult prea inalta pentru varsta ei, dar este o fata de treaba.
Andrei si Adi sunt frati gemeni, dar ii poti deosebi dupa felul lor de a fi. Andrei este mai cumintel, pe cand Adi este tipul de baiat smecher.

#12
Hmm..nu stiu ce sa zic
Folosesti prea multe puncte, incearca sa le inlocuiesti cu virgule pentru ca altfel propozitia nu are nici o logica.Descrierea cum am spus e putina nu mi-a placut ce ai facut la sfarstiul capitolului , ai inceput sa ii ninsiri pe toti si dupa aceea ai inceput sa-i descri in acelasi mod cum l-ai descris si pe cel dinainte.Candescrii fa comparatii culoarea ochilor cu culoarea cerului(daca ochii sunt albastrii) etc.am observat ca, capitolul este mai lung ca cel precedent dar inca nu este deajuns.Cat despre personajul tau vorbesti de ea ca si cum ai vorbi de o oarecare persoana.Nu cred ca tu ai vorbi asa despre tine:P.Nu vreau sa fiu rea dar trebuie sa evoluezi si pentru ca esti noua pe site nu te iau tare inca:P.tot ce pot spune este ca astept nextu`.Ja ne!Si nu te supara pe mine pentru ca te-am criticat dar doar asa poti sa evoluezi.Bye:-h

#13
Yumina, multumesc de critici si de sfaturi, sa stii ca nu ma supar...
Ai absoulta dreptate, doar asa pot evolua si eu asta vreau. Capitolul este scurt, stiu, dar asta pentru ca seara trecuta nu am fost acasa, iar cand m-am apucat de scris deja trebuia sa plec.Scopul scuza mijloacele, dar nu si in cazul meu.
Asta nu ma scuza cu nimic, trebuia sa il mai dezvolt.Pe urmatorul il voi face acasa, deci va fi mai lung:)
Mersi inca o data:P
Kiss and Ja Ne!:*

#14
Next!

Edit: Are doar 23 de randuri, deci de prea mic. Conform noilor reguli trebuie sa depaseasca 40 de randuri. * Denny *
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#15
Hello Eva
Vreau capitole luuungi pentru ca asta lam terminat de citit in3 minute.Best record:)).Am observat ca vrei sa lungesti cat de mult povestea dar daca vrei capitole lungi pune descriere.So ne-ai povestit putine in capitol si de aceea descrierea ar fi taman bune:P.Acu intelegi?Astept nextu1.besk` sis.Ja ne!

#16
Next insfarsit.Scuzati intarzierea dar am avut multa bataie de cap cu scoala si olimpiada la romana.

Victor:
Stateam linistit in banca mea.Dupa ce intrase dirigintele,intrase fata ce o vazusem la portile liceului.Cu glasul dulce si putin sfios ea spuse:
-Salut!Eu sunt Laya Gabriella,insa prietenii imi spun Ella.Sunt o fata incapatanata si cu foarte multa personalitate.Sper sa ma suportati!
Zambetul de la sfarsit ii dadea un aer smecheresc.In fine,oricum eu sunt cel mai bun din imprejurimi si mi-e indiferenta.Ma intrerupse brusc dirigintele cu vorbele lui din gandurile mele si am inceput sa devin nervos.
-Domnisoara Laya te rog sa ocupi locul din ultima banca de la geam.Acum sa incepem lectia!
-Desigur domnule,am inteles!
Venea spre banca de langa mine si se aseza usor,parca fiind un fulg cazut intr-o zi de iarna,asa incat nimeni nu auzise nimic si ea era déjà pregatita pentru ora.Dirigintele nostru preda Geografia.Ah cat uram materia asta..Nu din cauza ca nu imi placea,doar ca profesorul era insuportabil,plus ca era si director adjunct.Si eu nu ma prea aveam cu profesorii si gradele astea mai mari fiindca le faceam intotdeauna probleme.Doar ce?Sa profit daca mama si tata erau persoane atat de importante in societatea inalta.Insfarsit sa revenim,ea se aseza langa mine si zise atat de incet incat sa nu o auda profesorul:
-Buna,eu sunt Ella!Tu cum te numesti?Si termina cu un zambet destul de dulceag,defapt ce mai,daca era ori Alex ori Jack erau deja pe spate…Pfuai omule trebuie sa ii invat pe astia doi sa fie mai barbati.
-Nu te intereseaza!raspund eu scurt si imi intorc capul spre tabla.
La un timp se intoarce si ea resemnata catre profesor,insa nu trec 5 minute si asurzitorul sunet al clopotelului se aude in tot liceul.Asa ca ma ridic de pe scaun si ies in curte impreuna cu cei doi prieteni ai mei.Pe drum ma intalnesc cu prieteni de gasca si ne salutam printr-un strans puternic de mana.Imediat ajunsi afara ne asezam la umbra stejarului,eu fiind sprijinit de el,cu cei doi baieti stand in fata mea.Incepem sa povestim lucruri banale,timpul trecand foarte repede si trebuind sa ne intoarcem in sala de clasa.
-Hey fratilor,ati vazut noua tipa ce a venit la noi?Moama ce bine arata!Corpul ei e perfect,sanii atat de mari si rotunzi,fundul putin bombat,parul lung si negru precum abanosul..Ahh da si sa nu uit,fata alba bine incadrata de cele doua bucle,iar acei doi ochi albastrii…
-Deja ai scanato toata?De unde stii atatea detalii,ca nu vad cand ai reusit sa o analizezi asa amanuntit.
-Mai Alex mai usor!E doar o fata.Mai sunt o gramada.Plus ca pun pariu ca e ca si Anabelle.Zise Jack,insa ultima parte cu o voce mai joasa decat de obicei.
-Sa nu-i mai pomenesti numele curvei aleia!Haideti la ora si nu mai comentati.
Zic eu raspicat nefiind genul meu,insa ma enervase faptul ca Jack aduse aminte numele acelei fete.In cele din urma toti trei ne indreptam spre sala de clasa.Jack nu avusese curajul sa mai zica ceva urmatoarele 2 pauze.Am avut matematica si latina,bleah,doua materii insuportabile,mai ales matematica.Ultima ora a trecut repede,fiind cea de engleza.Pur si simplu adoram materia aceasta.
Spre surprinderea mea noua fata si ea era tacuta.Am iesit din clasa cu cei doi prieteni ai mei,eu cu Jack luand-o spre poarta,insa Alex trebuia sa ramana la mama lui.In cele din urma m-am despartit si de el,acesta mergand in partea opusa mie.
Paseam linistit si total detasat,dar atentia imi fusese atrasa de catre o umbra din fata mea,prima data nevazand-o clar.In timp ce ma apropiam reuseam sa deslusesc mai mult.Era fata noua,Ella parca.Clar de ce vazusem eu umbra,parul ii era de un negru inchis,acesta intinzandu-se pana aproape de fundul rotund.
Mergeam mai repede,si imi venise o idée stralucita.Ia sa o speriu putin,asa de bun venit.Inaintez rapid si vad ca o i-a pe o straduta alaturalnica.Perfect.Ajung in spatele ei,insa ea se pare ca nu observa,si o prind tare de fund,aceasta intorcandu-se nervoasa catre mine si incercand sa imi dea o palma,insa cand ma vazu nu mai zise nimic.Eu i-o prind repede si o imping spre peretele unei cladiri,pana simt ca o presez de caramizile reci.Ma aplec spre gatul ei,mirosind-o precum pe o prada,prinzandu-i mainile intr-o stransoare puternica deasupra capului.
-Lasa-ma,te rog lasa-ma!incepuse ea sa spuna,insa m-am prins de smecheria ca urma sa tipe si i-am presat buzele intr-un sarut violent.Mana libera mi-am plimbat-o pe tot corpul fetei,am facut forma sanilor,ciupind-o usor,am coborat in jos pe abdomen si am ajuns la fustita acesteia care era extreme de scurta.Mi-am lasat mana mai jos pana ce a ajuns pe picioarele ei,mai apoi urcand in sus pe sub fusta.A inceput sa tremure din toate incheieturile.
Am trecut la pasul urmator al sarutului si mi-am introdus limba in cavitatea bucala,trecand de stransoarea dintilor.Mi-am lasat buzele sa curga,pana ce au ajuns la gatul fetei,unde mi-am infipt dintii in pielea de un alb ireal si am sarutat decolteul.
-Trec mai departe?Tu ce zici?mana mea cea libera deja urcase mult,ajungand la chiloteii fetei.Aceasta incepu sa se zbata mai puternic si lacrimile i-au invadat fata.
-Te rog…lasa-maaa….incerca sa murmure pe sub buzele muscate de dintii mei.
-De data aceasta te las,insa nu se va intampla si data viitoare.ii zic eu si ii dau drumul din stransoare.Fata o lua la fuga,lacrimile sarate iar brazdandu-i obrajii.O privesc cum se indeparteaza si zambesc smecher.
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#17
Am [re]venit...:">
Intarziere?...Daa stiu ca am, si inca cum :(
Ma veti certa? Probabil, tot ce se poate :)) Dar va rog nu prea tare...
Ingerul ce avea grija de mine, azi s`a sinucis :))


Si acum nextuu` :x

Gabriella [Ella]:
Dupa ce scap din mainile nebunului, fug ca disperata, pana ajung in fata usii. Intorc cheia in broasca si deschid disperata usa. Dau buzna in propriul meu apartament, desi…e al meu.
Sa nu credeti ca sunt o lasa. Nu, chiar nu e asa, de fapt sunt destul de curajoasa pentru o fata asa naiva ca mine, si poate chiar putin nesimita. De ce? Poate pentru ca am avut mereu tot ce mi-am dorit, sau poate pentru ca doar zambetul meu inebuneste baietii…Nici eu nu stiu mai exact.
Dar sa revin…Victor, va amintiti de el, noul meu coleg de banca, m-a cam speriat sincera sa fiu. Fiind virgina, nu vroiam sa fie asa, pentru prima data. Visez sa fie cu totul altfel, nici decum asa brutal intr-un loc intunecat de pe strada.
Dar incerc sa uit. Promit. Ma duc sa fac un dus, mereu ma face sa ma simt mai bine. Dau drumul apei calde, apoi pasesc usor in dormitor pentru a-mi lua niste pijamale. Imi pregatesc patul, uscatorul de par, peria speciala, placa si toate cele trebuincioase pentru par. Intre timp cada se umple asa ca trebuie sa opresc apa.
Imi indepartez hainele, si intru cu grija in cada. Ma intind si imi rasfat tot corpul cu gel de dus..Desigur, visatoare ca intotdeauna.
“O Doamne, ma saruta…”
Cling-Clong! Cling-Clong! Fir-ar sa fie, e cineva la usa! Ma ridic nervoasa din cada si imi i-au halatul pe mine, indreptandu-ma catre usa. Deschid nervoasa pregatindu-ma sa injur.
-La dracu! La ora asta deranjezi tu oamenii?
-Scumpa, eu deranjez? Ai idee cate fete ma vor la ele acasa?
-Ei bine, scumpule, tu ai idee ca eu nu sunt acele “cate fete”?
-Lasa ca stiu eu, nu ai frica, stiu mai multe decat ar trebui. Si nu ma invite inauntru?
-Sigur ca nu! De ce dracu as face-o?
-Pai suntem colegi, si poate imi explici si mie la matematica putin…Apoi combinam invatatul cu placerea si…
-Si tine-ti gura si cauta pe altcineva.
Deja ma enervasem, desi trebuie sa recunosc ca e foarte interesant tipu` si ma atrage, si vai de mine Ella, ce tampenii indrugi?
-Hai scumpa, ca eu am plecat. E clar ca nu vrei “actiune” in seara asta si eu nu vreau sa te fortez. Nopate buna.
Am ramas masca. Nu vrea sa ma forteze, Dumnezeule, poate tine la mine, si mai bine nu-mi mai fac iluzii.
-Ok…Noapte buna.
Am inchis usa in urma lui, dar nu am mai intrat in cada. Am intrat in dormitory, mi-am uscat parul cu uscatorul, m-am pieptanat, mi-am intins parul cu placa apoi m-am bagat in pat si am adormit imediat.
Dimineata a sosit cu pasi repezi, aducand soarele inapoi in “tronul” sau. Mi-am facut siesta de dimineata, apoi m-am imbracat cu ce mi-a venit la mana, observand ca sunt in intarziere.
Imi i-au geanta si ies repid pe usa. Peisajul pana la scoala a fost …habar nu am! De ce?
Pentru ca am fugit tot drumul, pentru ca sunt in intarziere.
Te enerveaza “de ce”-ul meu? Si ce daca?...
Ajunsa in clasa ma trantesc in banca, bucurandu-ma ca profesorul inca nu a venit. Dar nici Victor nu a ajuns inca…
Of oricum nu`mi pasa, desi vreau sa vina aici, vreau sa-l vad, nu stiu de ce. Prima ora a trecut si Victor nu a ajuns. Cand toate sperantele mi-au pierit…Usa s-a deschis si eu…M-am pierdut in ochii lui . . .
S-a asezat la locul lui si m-a privit cu ochii aceia in care inotam si tot nu oboseam.
Dumnezeule, sunt o fata matura, nu ma uit la fiecare coleg..."Dar nu e fiecare coleg"....
Asa e...Nu e fiecare coleg, e Victor, si e adorabil, e dragut, e matur e cu picioarele pe pamant..
Of, sper sa nu ma indragostesc de el, desi cred ca deja am facut`o.
-Neata Ella. Imi spune el sec si plictisit.
-Neata Victor. Il salut si eu rosie ca o ....rosie....



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Umbre pe panza DreamGirl 1 2.479 18-10-2013, 09:42 PM
Ultimul răspuns: kannaary
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 2.915 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)