Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primul Anime...

Sa fiu sincer, primul ar fi Naruto, acela de pe Jetix.
Dar cum nu aveam idee ca e anime si il categorizam ca fiind un desen animat cu grafica ceva mai complexa, trec la primul anime pe care l-am vazut pe A+ instead.

Ä‚sta trebuie sa fi fost Blue Gender. Èšin minte ca TV-ul era in hol, si ca mobila era imprastiata prin camera respectiva, deoarece parintii renovau. In aceeasi perioada mi-au luat primul calculator. o.o

Ca sa nu spun prostii, primul meu anime vizionat ―pe bucatele, nu intreg ,― a fost nebunia aia, plina de extraterestrii, sange, si cu ceva scene deocheate. Bine, pe ultimele le-am prins vreo doi ani mai tarziu. *laughs*
Primul anime vizionat intreg a fost Yu Yu Hakusho, a ajuns si preferatul meu.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pokemon pe ProTV eheheheheheheheheh~. Ma trezeam in weekend devreme special pentru Pokemon, apoi o sunam pe verisoara-mea si comentam vreo ora episodul. Pacat ca fiecare episod era cam la fel dar pe atunci eram amandoi prea excited. xD

Si apoi (cand stiam cat de cat ce inseamna anime si manga) unul din cele care se dadeau pe A+ Anime (da da, inainte de Animax... good ole' times), nu mai stiu exact care. Posibil Inuyasha.
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

Primul meu anime. . .39 Cred ca a fost Dragon Ball Z, pe TVR1! Stiu ca la 14:30 sau unu 13:30, numai stiu sigur, era teroare. Nu ratam nici un episod asta pana ce nu l-au mai difuzat. Era tare, ma trezeam dimineata cu gandul la DBZ(vai, oare ce-o sa se intample azi. . .). De altfel e si anime-ul meu preferat de care s-a discutat multe: critici, aprecieri. Multi spun ca a avut multe erori, insa sa recunoastem, pe timpurile alea acest anime ne innebunea, cel putin pe mine. Deoarece nu s-a difuzat toata seria DBZ atunci, in primavara anului trecut am recuperat 4, bestial anime!
[Imagine: tumblrlx7b30asgu1qg0svn.gif]




Primul meu anime a fost Kamichu.... dar in acelasi timp ma uitam si la Tokio Mew Mew, deci eu una cred ca sunt ambele. Acum, daca nu era prietena mea, care nu e fana anime, probabil nu as fi aflat prea curand de aceste doua anime-uri. Dar datorita ei, sunt ceea ce sunt acum, deci ii sunt recunoscatoare.
Stiu ca pe atunci ne uitam amandoua si comentam despre ce s-a mai intamplat. Si ne certam mereu ca fiecare avea personajul ei preferat Ce vremuri... Pe urma a urmat Hell Girl. Imi placea sa le speriu pe verisoarele mele cand dormeau la mine
Abia tarziu am inceput sa ma uit la Naruto, cand era pe Jetix.
She's wiskey in a teacup.



Well...primul meu anime vizionat a fost Shaman King(si acum tin minte cum il vedeam in fiecare seara de la ora 9,nu pierdeam nici un episod)si dupa aceea a inceput sa ma pasioneze Naruto(nu pierdeam nici un episod nici din asta) si Pokemon in sfarsit.Acestea au fost anime-urile copilariei mele desi pot spune ca atunci cand eram mica cred ca am vazut si vreo 2 episoade din Nana dar de abia anul trecut l-am vazut pe tot.
[Imagine: missyoubear.jpg]

My work: - Sentimente uitate [Naruto]
- O vara plina de iubire si schimbari [Proza]

" Love it's like wind. You can't see it, but you can feel it."

Pai sa vedem...primul anime vazut de mine cred ca a fost unul din cel mai jalnice animeuri , dar la vremea aceea(5-6 ani) era ok...Kioro-chan. Acum, cand il mai vad pe TV imi vine sa sparg ecranu de "cat de idiot e" si "ce tampenii de animeuri dau astia". In fine, pe la 8 ani cred, am vazut inuyasha. Cand ma vedea taicamiu cu demonii aia cu ochi turbati zicea cv de genu lu mama: "Cum poti sa o lasi sa se uite la tampeniile alea?" si mama replica "Da ce vrei, sa se uite la Becali?" si uite asa parintii mei se certau de zor in timp ce eu nu aveam nicio treba cu ei...Dupa ce miam bagat net (9 ani aveam) am terminat inuyasha. Dupa m-a sacait un coleg sa ma uit la naruto si apoi 12 ore/zi numa asta faceam...apoi bleach...apoi imparatia animeurilor era la picioarele mele(in continuare sunt cu 12 ep/zi). Acuma sa nu ma spanzurati, da eu n-am auzit in viata mea de sailor moon sau sandy bell inaine sa intru pe animezup+ ca nu consider pokemon anime, deci... :)
Ajutati-ma sa-mi indeplinesc visul: sa-i vad pe micutii astia adulti! Tot ce trebuie sa faceti e sa dati click!
[Imagine: r6KlR.png] [Imagine: IZpPm.gif] [Imagine: MRb1Z.gif] [Imagine: Z8Pjv.gif]

Undeva intre Voltron, Dragon Ball si Sailor Moon. Nu mai stiu care a fost primul dar exista o vreme cand foarte multe animeuri erau date pe TVR. Primul cu numele de anime atasat de el a fost Tekken the motion picture. Pana atunci erau doar desene pe care se auzeau alte voci in fundalul celor romanesti 4

Primul meu anime cred ca a fost Pokemon. Tin minte ca eram la bunica si ma trezeam dimineata sa prind ultimul episod ca doar cum sa ratez eu asa ceva? Mi-am luat la un moment dat si o jucarie de plus Pikachu 4
Trecand de copilariile de atunci, in clasa a 10-a mi-a zis o prietena foarte buna de-a mea de Gravitation si m-am pus sa ma uit mai mult din curiozitate. Aveam test la chimie in 2 zile dar eu cu ochii in comp sa ma uit la Gravitation 21 asa de mult mi-a placut ca de atunci am inceput sa ma uit foarte des la animeuri... and that's how it all started

hmm primul anime vizionat de mine a fost Yu-Gi-Oh! cand eram prin clasa a2a si tot timpul ma grabeam cu prietena mea acasa ca sa ne uitam la yu-gi-oh desi normal ca pe vremea aceea nu am stiut ca era un anime sau cel putin ce insemna anime..dupa foarte scurt timp apoi am vazut pe a+ inuyasha, si a fost "love at first sight" 21 desi nici atunci nu stiam ca inuyasha e un anime deasemenea doar ceva mai tarziu am aflat despre ele..se pare ca ma pasionau anime-urile de cand eram mica si fara sa stiu ce sunt alea 4
Don`t argue with idiots. They will drag you down to their own level and beat you with experience

Hmmm...primul anime pe care l-am vazut eu a fost BD-man sau Shaman King. Nu piot sa imi dau seama care l-am vazut primul, dar oscilez intre astea doua. La BD-man tot ce imi mai amintesc din el este numele lui Yamato, cel mai bun prieten al lui, baiatul ala cu parul albastru, tipul ciudat cu pelerina galbena, si desigur BD-amani. Cobalt-Blade, Crom-zefir...si in rest nu le mai stiu numele. Insa e un anime ce mi-a ramas tiparit in minte si uneori mai am unele flash-back-uri. Acum vreo 4 ani l-am cautat pe net in Romana, insa nu l-am gasit, asa ca acum aveam de gand sa-l vad in engleza. La Shaman King e alta poveste. Shamak King, este, a fost, va fi si va ramane anime-ul meu preferat. Il stiu cap-coada si pot sa il povestesc si in somn. E anime-ul care mi-a dat o filozofie pe care s-o urmez si m-a lasat sa traiesc in minunata lume a copilariei. O lume cu eroi . Unii il aveau ca erou pe spider-man, uni pe Johnny Bravo, uni pe Bobby, unii pe cei din Familia De Ce?, unii pe Louis, uni pe Fred Flinstones, unii pe vreo spiana, uni pe vreo fetita powerpuff dar eu nu-mi gaseam eroul. Pana cand am vazut Shaman King. Este un anime care va avea mereu un loc special in inima mea.
[Imagine: universul1.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.232 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)