Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Predestined paths

#11
Yee!!! Un capitol nou :D....Dar de ce nu l-am vazut oare mai devreme???? :-?

In fine.....revenind la capitol, a fost minunat :X.....mi-a placut mult, mai ales partea cu sarutul :X:X:X:X....

Capitolul a fost bun, ai avut de toate.....descrierea a fost buna, dialogul nu a fost sec si s-a imbinat foarte bine cu naratiunea....Bravo!!! :bv:

Abia astept sa pui continuarea!!! Sunt foarte curioasa de ce se va mai intampla intre cei doi...sper sa mai fie scene romantice ;))....

Bafta!!! Bye bye :*

#12
@marya: multumesc pt cuvintele de lauda >:D< si ma bucur enorm ca iti place ce citesti; si da..vor mai fii scene intre cei doi ;;) putina rabdare:D:*

am aterizat si cu nextul! spor la citit!:*



Cap 7: Logodna



- Pe bune?! Chiar te-ai sarutat cu Ed?! tipa uimita rozalia in timp ce pe chip i se intiparise un zambet plin de satisfactie.
- SHHT! i-am astupat gura cu mana incercand sa o calmez. Cosmin e jos, ai uitat? Nu vreau sa afle de asta!
M-am aruncat pe spate in patul moale din camera mea in momentul cand i-am dat drumul. Am inchis ochii gandindu-ma la tot ce se intamplase in ultima vreme, in timp ce imi treceam o mana prin parul meu prins neglijabil. Ioana a stins televizorul, caci acum „altceva” ii capta atentia. S-a asezat, mai bine zis, s-a trantit langa mine, iar ochii ei verzi straluceau precum un smarald in timp ce ma privea cu acelasi zambet caraghios. Nu intelegeam de ce se bucura asa de mult? Prefera sa ma vada cu Edi decat cu Robert, dar uneori nici nu o condamnam. Ii povestisem si cele mai mici detalii despre Rob si era de parere ca nu ma merita si ca nu prevede un viitor in care noi sa aparem in acelasi cadru.
- Acum inteleg apropierea asta dintre voi...chicoti prietena mea privind in jur, dar cu siguranta gandul ii era in alta parte. Era asa dragut cum te tinea el in brate si te-a dus la tine camera usor sa nu te trezesti...se rostogolea in pat cand in dreapta cand in stanga precum un copil proaspat indragostit.
- Esti nebu...I-a stai! ma ridic brusc in sezut, rozalia facand acelasi lucru. Adica el m-a dus in camera?! El a fost cel care m-a sarutat pe frunte?! priveam in gol nedumerita.
- O, Doamne! Sti ce inseamana asta?! m-a scuturat intorcandu-ma cu fata spre ea. Ma privea oarecum serioasa. Chiar ma speria!
- Ce? intreb panicata.
- Ca in curand o punem de-o nunta! tipa izbucnind in ras molipsindu-ma in momentul cand mi-am dat seama cat de copil putea fii uneori.
- Tu nu ai leac, femeie! si i-am trantit in joaca o perna in cap, astfel incepand o adevarata „batalie”.

***


- Uh! Dar ce fratior frumos am! am exclamat in momentul cand Cosmo a facut o pirueta in fata mea. Era imbracat intr-o pereche de pantalonii eleganti negrii si o camasa alba descheiata la primi doi nasturi, iar parul castaniu era facut tepi.
- Multumesc sis’! m-a sarutat parinteste pe frunte. Sper ca seara asta sa fie perfecta! Ioana trebuie sa soseasca din clipa in clipa cu Deea. Totul e pregatit?
- Da! E a treia oara cand ma intrebi! Lumanarile,sampania, muzica, toate lucrurile sunt aranjate pana la cel mai mic detaliu! Stai linistit! Totul va fii bine! l-am imbratisat vazandu-l atat de agitat. O sa am grija sa nu va deranjeze nimeni asta seara, nici chiar eu. mi-a zambit satisfacut si in momentul acela am auzit un scartait de masina ce s-a oprit in fata casei noaste, apoi o voce familiara feminina.
- Andreea! am chicotit amandoi in acelasi timp.
- Succes! am strigat si am urcat scarile spre camera mea in timp ce el s-a indreptat spre usa sa-i deschida iubitei sale, apoi am auzit tipetele de uimire ale acesteia.
Ah! La naiba! Vreau sa vad reactia viitoarei mele cumnate cand primeste „faimoasa” cerere! Nici n-am stat mult pe ganduri ca am coborat tip-til la parter. Cei doi se aflau in sufragerie, iar eu stateam ascunsa dupa peretele ce despartea acea camera de hol.
Incaperea era luminata doar de focul din semineu si cateva lumanari, trandafirii rosii si muzica creau o atmosfera romantica. Cei doi dansau imbratisati in ritmul melodiei lente ce rasuna suav. Il auzeam usor pe Cosmin cum ii sopteste cat de mult o iubeste si cat de mult inseamna ea pentru el. Andreea il privea oarecum dezorientata de aceasta „mica” surpriza, dar si totodata chipul ei emana fericire. Cu siguranta nu atata fericire pe cat simtea in adancul sufletului ei. Stiam cat de mult il iubeste pe fratele meu, eram la fel de sigura cum eram de faptul ca bro’ stia cel mai bine acest lucru. La un moment dat, satenul s-a desprins din imbratisare, cu greu ce-i drept, si s-a asezat jos sprijinindu-se pe genunchiul stang in fata fetei.
- Iubitu’, ce faci? il intreaba aceasta nedumerita.
- Ceva prin care sper sa iti demonstrez ca te iubesc si ca te voi iubi mereu! a prins-o de de mana iar cu cea libera a scos din buzunarul pantalonilor o cutiuta mica rosie imbracata intr-un material de catifea .
- Oh! a exclamat Deea si am putut vedea cum lacrimile ii invadau ochii mari si caprui.
Lacrimi de bucurie. Doamne! Am simtit cum obrazul meu este percurs de un bob de cristal ce a lasat in urma sa o dara subtire si umeda. Da, plangeam! Pentru ca aceea scena m-a induiosat, pentru ca ma facea fericita faptul ca ei erau fericiti si ca poate...poate candva intr-un viitor apropiat voi avea si eu parte de o astfel de iubire in care sa se bucure si ei pentru mine si nu vor mai exista certuri, distante si multe altele.
- Andreea Waylon accepti...
O, Doamne! In sfarsit! Dar ce se aude...Atentia imi e captata pentru un moment de o masina ce se opreste in fata casei noastre. Nu vad cine coboara! Ma aplec putin sa vad prin geamul de la usa cu riscul de a fii vazuta de Cosmo si Dede! Il vad apropiindu-se, dar tot nu imi dau seama cine e! Dar ce face?! Nu! Am fugit ca din pusca spre usa inainte ca respectivul sa sune, dar in momentul cand am iesit din casa, spre fericirea mea fara prea mult zgomot, m-am impiedicat si am ajuns in bratele lui.
- Wow! Ce nerabdatoare esti sa ma vezi! a chicotit. Atat de nerabdatoare ca ai iesit in ciorapi! a inceput sa rada.
Mi-am ridicat privirea din pamant. Nu avusesem timp sa imi sterg lacrimile si eram dezamagita ca nu am apucat sa vad „finalul”. Cand m-a vazut, blondului ii pierise zambetul de pe buze cat ai clipi.
- Nu, nu, nu! am inceput sa il pat cu pumni in piept. Edi, idiotule, e numai vina ta!
- Da’ ce am facut?! m-a intrebat total nedumerit. In sfarsit ai realizat ca Robert nu e pentru tine si v-ati despartit? Dar Ale, nu e vina mea ca nu ti-ai dat seama mai devreme! a chicotit multumit. Poftim?! Il priveam uimita de ce auzeam ridicand intrebatoare din spranceana. L-am impins usor punandu-mi mainile in san.
- Nu desteptule, nu e asta!
- Usor, doar glumeam! Nu te enerva!
incerca acesta sa se apere punand palmele in fata in semn de predare. Si pana la urma, care-i treaba?
- Pai..
- Dar inainte, haide in casa sa iti iei ceva de incaltat ca o sa racesti!
m-a intrerupt pregadindu-se sa o ia din loc, dar l-am prins de brat facandu-l sa se intoarca cu fata spre mine. Ce, asta e motivu? Te-au dat afara din casa? si il bufneste rasul din nou.
- Ha Ha Ha! Amuzantule! i-am raspuns sarcastic. Si NU, nu asta e motivu! i-am scos limba jucaus. Mergem pana la Ioana sa iau ceva de incaltat de la ea si iti povestesc dupa!
- Ioana e la Andrei! De acolo vin eu!
ma lamureste blondul. Mergem la mine! nici nu a asteptat un raspuns ca m-a luat in brate pe sus si s-a indreptat spre masina sa. Stai linistita ca nu o sa iti fac nimic, doar ne plimbam! am inceput sa rad.
- Nu imi e frica de tine! l-am „atentionat” in momentul cand s-a asezat pe locul soferului dupa ce ma lasase pe mine pe locul din dreapta.
Pe drum i-am povestit despre surpriza pregatita de Cosmin pentru Andreea. A fost tare bucuros auzind acest lucru, apoi a inceput din nou sa se amuze de cum am iesit eu din casa. Fara sa-l intreb mi-a spus ca motivul pentru care venise la noi era sa vorbeasca anumite lucruri cu fratele meu. Ma rodea o oarecare curozitate sa-l intreb ce anume, dar ma preferat sa le tin pentru mine. Oricum as fi aflat de la bro’. Restul drumului ne-am atacat prin cuvinte. Nu puteam sa-l las pe el sa aibe ultimul cuvant si se pare ca si el gandea la fel despre mine. Intr-un fel oarecum ciudat, chiar ma distram. La scurt timp am ajuns in fata cabanei sale ce se afla la marginea padurii. Era o cabana din lemn, destul de mare pentru o singura persoana dar ce parea foarte primitoare. Eduard a coborat din masina si a fugit pana in casa dupa ceva de incaltat pentru mine. Am deschisa portiera masinii si cum inca vara nu se sfarsise pe deplin puteam auzi ciripitul pasarilor, mirosul florilor ce era purtat de adierea usoara a vantului, iar sursurul apei in departare ce rasuna ca-n surdina, o melodie lenta a unui peisaj absolut romantic, divin. Pe nesimtite, a aparut si blondul trezindu-ma din visare in momentul cand mi-a trantit la picioare o pereche de papuci de-ai lui. Cu siguranta imi erau cam ...„mici”. Am chicotit apoi am coborat privind in jur.
- E placut aici la tine! Si atat de multa liniste...
- Mda...poate. Uneori prea multa liniste! Haide, vreau sa iti arat ceva care cred ca ti-ar placea!
m-a luat de mana si m-a tras dupa el.
Aveam o senzatie atat de ciudata cand m-a strans de mana, dar am preferat sa nu dau foarte mare importanta acestui gest. Ne adanceam in padure din ce in ce mai mult, iar pe cer soarele incepea sa apuna. Priveam in sus spre cel mai inalt punct al copacilor si brazilor si parca simteam un gol adanc in stomac. Din cand in cand mai trageam si cu ochiul in urma. Nu stiu de ce aveam strania senzatie ca cineva ne urmareste. Probabil eram putin speriata ca se intuneca. Cu siguranta asta era! Continuam sa privesc in jur lasandu-ma ghidata de Ed, cand deodata acesta s-a oprit rezultand o lovitura cu fruntea de umarul lui.
- Au au au! am inceput sa ma plang masandu-mi cu mana locul „accidentat”.
Imediat atentia mi-a fost captata de peisajul aflat in fata mea. Un apus atat de minunat. O culoare rosiatica luase locul albastrului ca de ocean ce picta cerul in plina zi. Soarele parca intra in pamant, iar in departare acolo unde razele acestuia nu puteau atinge, cerul capata o culoare din ce in ce mai inchisa. Cand mi-am lasat privirea in jos am putut observa un mic izvor cu o apa foarte limpede. L-am urmarit si am vazut ca ceva mai in fata acesta se varsa precum o cascada de mici dimensiuni. Poate ca in alte circumstante as fii facut o baie, dar acum...Acum stateam langa Edi in timp ce acesta ma tinea de mana. Pentru un moment chiar uitasem de el. Am avut intentia de a ma apleca si a-mi plimba degetele prin apa rece, dar un fosnet m-a facut sa tresar intorcandu-ma speriata spre sursa acelui zgomot.
- S-a intamplat ceva? s-a intors si el privind in aceeasi parte, apoi ochii lui, ce capatasera o usoara nuanta de albastru inchis, s-au interesectat cu ai mei.
- Aaah..Nu! Doar ca tot am strania impresie ca mai e cineva aici inafara de noi.
- Fii serioasa! Pe aici nu vin prea multi.
a incercat sa ma linisteasca facandu-mi cu ochiul. Stiu asta pentru ca aici am copilarit. m-a surprins afirmatia lui, apoi fara sa gandesc ca as putea sa provoc ceva nu prea placut, l-am intrebat fara ezitare.
- Dar pe parintii tai nu i-am vazut! a oftat. Doamne ce proasta sunt! Imi pare rau! Nu am vrut sa ... eu...
- Nu...stai linistita! a tacut pentru cateva momente iar dupa un alt oftat a continuat. Tatal meu...a murit acum trei ani din cauza problemelor de sanatate, iar mama s-a mutat in urma cu un an la sora ei. Sta la cativa zeci de kilometri departare. Credea ca daca am tot timpul grija de ea asta ma face nefericit, dar ce ma facea nefericit era faptul ca ea nu a trecut inca peste moartea tatalui meu. Si o inteleg! L-a iubit enorm de mult! O vizitez cat de des pot si ma bucura faptul ca cel putin incearca sa treaca peste...
Ii ascultam indurerata povestea. As fii vrut sa-l privez de acele suferinte, daca as fii putut. Stiam prin ce trece, doar mi-am pierdut ambii parinti. Il bateam usor pe umar incercand sa-i ridic moralul, caci stiam ca in acel moment cuvintele erau de prisos. Nu stiu cand si cum si in ce fel mi-a trecut asta prin cap, dar in momentul urmator l-am luat in brate. Cred ca l-am luat prin surprindere, caci abia dupa cateva secunda bune mi-a raspuns imbratisarii. Inima imi batea cu putere si parca si pe a lui o puteam auzi...simti..Incercam sa respir normal sa nu par incordata, dar eram si mai agitata. Si-a lasat capul pe umarul meu si ii simteam respiratia calda pe gat. Mi-a murmutat un multumesc mai mult ca pentru sine apoi usor si-a lipit obrazul lui de al meu...Nu ma mai miscam ca si cum m-ar fi prins facand ceva gresit. Am tresarit iar, dar de aceasta data din cauza unui alt fosnet apoi o voce a spart tacerea ce se asternuse.
- Hmph! Noua cucerire? Poti sa incepi sa iti cauti cuvintele si sa-i spui „pa-pa”! a chicotit.
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter

#13
Yeee!!! Continuarea ;))

Deci mi-a placut capitolul, foarte interesant ;)).....Ce bucurie ar fi fost pe capul lui Edi daca Ale se despartea de Robert :))

Oricum ma bucur ca ai venit cu continuarea, eram foarte curioasa....iar acum sunt si mai si pentru ca m-ai lasat in suspans :P :))

Capitolul a fost bun, mi-a placut cum ai descris peisajul ;) , greseli de tastare nu am vazut ..Bravo!!!

Se pare ca Alexandra are o gura cam mare pentru ca intrebarile ies fara ezitare (mai fac si rime :)) :)) )....)

Repede repede cu continuarea pentru ca sunt foarte nerabdatoare si curioasa si etc etc.... :))....Bafta in continuare!!! Bye bye :*

#14
@marya: ma bucur ca ti-a placut continuarea>:D< si multumesc pt replay; acum am venit ceva mai repede cu nextul :) I hope you like :*
@bambilici: multumesc pisule :X pentru comm si pentru ca ma susti>:D<


Lectura placuta!:D




Cap 8 : Fosta prietena.



- Hmph! Noua cucerire? Poti sa incepi sa iti cauti cuvintele si sa-i spui „pa-pa”! a chicotit, apoi a scos un raset atat de fals...

Ne-am intors amandoi capetele spre sursa vocii. Era o fata cam de aceeasi inaltime cu Edi, bine, o ajutau si cizmele cu toc. Parul lung si blond facut onduleuri se aseza pe corpul cu forme foarte bine definite. Purta o rochie neagra fara bretele ce se mula pe corp, lasand la iveala niste sani mari si un fund bombat sustinut de niste picioare lungi si frumoase. As fii mintit daca as fii spus ca nu arata bine, poate prea bine. Ne privea cu ochii ei verzii foarte provocator, chiar reusind sa ma intimideze putin. Am simtit cum Ed e putin agitat si m-a strans de mana. Mi-am intors privirea spre el si am putut observa ceva in ochii lui care inca o priveau pe Ea, ceva anume ce nu puteam descifra. Parca sentimente de ura si iubire, admiratie si dispret s-ar fii contopit formand „un tot”. Nu stiu pe cat era de posibil ca o persoana sa simta acele lucruri in acelasi timp...Asa cum nu stiam cine e EA?!
- Lavinia...a dat dezaprobator din cap. Ce cauti aici? a intrebat-o indiferent. Dar se pare ca pe ea nu a deranjat-o tonul sau plictisit si s-a apropiat de blond imbratisandu-l.
Eu mi-am retras mana din stransoare lui si m-am indepartat de ei. Ii priveam perplexa si nu stiu de ce ma deranjase intr-o oarecare masura gestul ei si faptul ca Ed nici macar nu riposta. Statea nemiscat in timp ce ea se ghemuia la pieptul lui.
- Pe tine! a venit si raspunsul blondei intarziat. Pe tine, te vreau inapoi! Stiu ca am gresit...dar te iubesc asa cum ma iubesti si tu..si-a ridicat capul apropiindu-se de fata lui probabil cu intentia de a-l saruta. Acum am inteles cine era...Avea tupeu sa vina pana aici si sa se comporte ca si cum faptul ca l-a inselat era o nimica toata.
Pentru un moment am inchis ochii apoi mi-am intors capul sa ma uita in alta parte. Nu intelegeam nici eu de ce nu m-am facut nevazuta pana acum. Poate pentru ca as fii parut...geloasa?! Da! Nu voiam sa creada asta si oricum nu aveam motiv sa fiu. L-am auzit parca maraind nervos, apoi a scos un tusit fortat ce m-a facut sa-i privesc din nou. O prinsese cu ambele maini de umeri indepartand-o de el.
- In caz ca te-a lasat vederea, eu eram aici cu cineva. Mai exact cu prietena mea! s-a intins dupa mine tragandu-ma in bratele sale in timp ce ma privea cu subinteles. Clar, baiatul asta e nebun! Am vrut sa spun ceva, dar m-a intrerupt ramanand cu gura intredeschisa. Nu-i asa, iubito? se uita cu niste ochii atat de senini la mine ce reusau sa ma convinga ca acesta este purul adevar. Pulsul inimii mele parca crestea cu fiecare secunda ce trecea.
- M..da..am incercat sa nu par agitata, dar stiam ca gesturile mele ma dadeau de gol.
In momentul urmator am primit pe neasteptate un sarut scurt pe buze, apoi din nou aceeasi ochii seninii de un albastru pur ma priveau. Ce? Cum? Ma pierdusem serios cu firea. M-a sarutat din nou, dar de aceasta data si-a apasat buzele sale moi de ale mele incepand sa ma muste usor de buza inferioara intr-un fel in care ma innebunea de-a binelea. Pe nesimtite si-a introdus limba in gura mea explorandu-mi in voie fiecare coltisor. I-am raspuns provocarii, iar el si-a strecurat mana in parul meu adancind acel sarut. Oh, da! Saruta al naibi de bine! Tremuram din toate incheieturile si simteam cum voi ramane curand fara pic de aer. Practic, uitam ca trebuie sa respir...uitasem ca avem si „spectatori”. Acesta isi plimba liber o mana pe spatele meu, apoi s-a lasat mai jos ajungand pe fundul meu...Eduard, o sa ai mari probleme! L-am muscat ceva mai tare de limba, iar acesta s-a desprins brusc din ceea ce faceam, pe chip intiparindu-se un zambet pervers. Imi soptise ceva de cum sarut pe care de altfel nu l-am inteles caci eram preocupata sa-si „mute” mana. Lavinia arata ca un pachet de nervii intinsi la maxim si sa nu mai vorbesc de gelozie. Cred ca daca nu ar fi fost Ed langa mine mi-ar fi rup parul din cap fara sa stea pe ganduri.
- Lucrurile nu o sa ramana asa, te asigur! Nu pot sa cred ca ma lasi pentru...s-a uitat scarbita la mine, pentru asta! deja ma enerva atitudinea ei de mare doamna! Mare doamna pe dracu’!
- Asculta aici, blonda siliconata fara creier! Nu ma intereseaza ce ai de rezolvat cu el, dar pe mine sa nu ma jignesti atata timp cat eu nu ti-am adresat un cuvant in legatura de cum arati si cat de penibila esti in acest moment! Asa ca, ciocu mic ca esti pufos!
- Nu o sa-l ai niciodata doar pentru tine! Poate peste cadavrul meu, dar nici atunci ! ma privea cu atata ura. De ce faceam asta? De ce imi bateam capul cu toate proastele? Nu intelegeam nici eu, dar chiar ma enerva ca era atat de sigura pe ea.
- Ai terminat? o intreb calma fara sa astept un raspuns. Bine atunci, dispari!
Tineam plictisita mainile in san si ma uitam in ce hal putea sa se „manifeste”. Era precum un copil mic rasfatat aflat intr-un magazin plin cu dulciuri iar parintii nu-i cumparau nimic din ce si-ar fii dorit. S-a intors cu spatele spre noi luand-o din loc. La cativa pasii s-a impiedicat si am auzit-o cum a scos printre dintii cateva injuraturi. Parca scotea flacari pe nari. Slava Domnului ca asa ceva nu era posibil, altfel...se alegea prafu de padurea asta. Edi s-a apropiat de mine cu un zambet mai mult decat satisfacator.
- Hei, ai fost supe...dar faptul ca palma mea a facut contact cu obrazul lui stang l-a facut sa nu isi termine fraza. Hei, asta pentru ce a fost? m-a intrebat total nedumerit ducandu-si mana pentru a-si masa acel loc.
- 1. Pentru ca m-ai sarutat si 2...i-am trantit alta peste celalalt obraz, pentru ca nu stii sa iti ti mainile „acasa”, ci pe fundul meu! m-am intos cu spatele si am urmat la pas grabit acelasi drum pe care am venit.
Il auzeam in urma mea cum ma striga, dar nu m-am intors. Dupa ceva timp am ajuns la cabana, dar am trecut mai departe indreptandu-ma spre casa mea. Da, eram nebuna! Ca sa ajung acasa cu masina mi-ar fii luat 30-40 de minute, iar eu acum ma duceam pe jos. Era noapte, cam racoare ce-i drept si nu eram nici imbracata adecvat. Sa nu mai vorbesc ca aveam papucii blondului si aratam precum o rata cu ei in picioare. O masina cunoscuta mergea in paralel cu mine, claxonandu-ma sa-mi atraga atentia. Acum ce mai vroia? A deschis portiera in timpul mersului sa il pot auzi.
- Haide, Ale! Urca! Doar nu crezi ca o sa te las sa mergi pe jos. nu i-am raspuns continuand sa merg. O sa te stresez tot drumul daca nu urci in masina! m-am oprit brusc iar el a facut la fel. Cu siguranta nu vroiam asta si in plus...mi-ar fii luat prea mult sa merg pe jos. Am oftat si mi-am ocupat locul din dreapta sa.

- Maine iti recuperezi papucii. i-am spus in momentul cand a oprit in fata casei mele. Becurile erau toate stinse. Se pare ca Deea si Cosmo dorm...sau nu. Am chicotit in sinea mea la acest gand.
- Bine...m-a prins cu mana de ceafa si mi-a apropiat fata de a sa, iubi! a soptit, sarutandu-ma scurt pe buze. L-am plesnit din nou.
- Tu chiar nu te potolesti, nu? Data viitoare o incasezi rau sa stii!
- Mutumesc la fel! Noapte buna si tie! Sa ma visezi!
a inceput sa strige cand am iesit precum o furtuna din automobil. Da...cu siguranta..!
- S-o crezi tu! i-am spus scotand limba la el de la departare.
Am inchisa usa si am urcat scarile ce duceau spre camera mea fara prea mult zgomot. Cum am ajuns, m-am trantit in patul mare si moale adormind imediat. A fost o zi a naibi de obositoare.

Saptamaniile se scurgeau mai repede decat nisipul dintr-o clepsidra. Ne apropiam cu pasii repezi de sarbatorile de iarna. Intre timp, am sarbatorit in „familie” sa zic asa, logodna fratelui meu cu Dede. Radiau amandoi de fericire. Se pare ca vom asteptat cateva lunii bune pana cand se vor casatori. Oricum, singura diferenta o facea o coala scrisa, caci ei deja se considerau „luati” cu mult inainte. Eu am inceput primul meu an de facultate la FF. Cu dreptul, pot sa spun. Eram in aceeasi grupa cu Ioana si acest lucru ma bucura cel mai tare. Andrei si Eduard erau in anul doi tot in aceeasi grupa. Ieseam foarte des impreuna toti patru ceea ce ne-a apropiat mai mult. Mai ales pe mine si Edi. Dar asta nu insemna ca uneori nu imi venea sa-l bat de suna apa in el. Se pare ca pe langa grijile mele obisnuite printre ele se mai afla si Lavinia, care era precum un ghimpe infipt in...cur. Nu aveam sa scap de ea nici macar la firma tatalui meu, caci venise cu o cerere cum ca ar vrea sa se angajeze. Nu era chiar atat de inapta pe cat o credeam, chiar se pricepea la calculatoare, dar adevaratul scop pentru care venise era desigur Ed. De atunci, acesta nu facea altceva decat sa se poarte cu mine ca si cum eram impreuna. Ii „scapa” cate un sarut cand blonda era de fata, spunand ca e pentru o cauza nobila. Ori asta era un pretext si ii placea situatia ori nu era in stare sa se descotoroseasca de fosta singur. Si ceva imi spunea ca in niciun caz a doua varianta nu era. Intr-un fel ma amuzau aceste „jocuri” si faptul ca Eduard suporta toate portile de palme pe care i le aplicam, drept pentru care am decis sa le mai raresc.
Poate din cauza spiritului de sarbatoare ce parca batea la usa, in ultima vreme eram cam melancolica. Imagini cu mine si familia mea din copilarie imi apareau in minte. As fii vrut ca parintii mei sa fie aici, alaturi de mine si Cosmo. Nu ma indoiesc ca ar fii fost tare mandrii ca am ajuns niste persoane mature si responsabile asa cum si-au dorit. Doar ei mai lipseau din peisaj ca totul sa fie perfect. Bine, poate si Robert. As fii vrut ca si el sa imi fie aproape in aceste momente. Ii simteam lipsea. Tot ce faceam era sa vorbim la telefon, dar nu mereu putea sa fie langa mine cand aveam nevoie de acest lucru. Sa ma rasfete, sa imi spuna ca ma iubeste si ca vom trece peste orice impreuna. Simteam cum ma indepartez de el. In cele trei luni si ceva cat trecusera am reusit sa ne vedem de vreo patru ori si asta pentru ca m-am deplasat eu pana in orasul natal. Noroc cu traseele cu marfa de la firma ale blondului, ca altfel nici atunci nu il vedeam. Ce bine ca sunt curioasa din fire si imi bagam coada peste tot, altfel nu aflam de acele trasee. Mai degraba, Cosmin ascundea acest lucru de mine caci nu voia sa ma mai duc la Rob. Mereu afla ca am fost in Sunderland dupa ce ma intorceam si ca drept „rasplata” imi tinea obisnuitul discurs cum ca iubitul meu nu e un ingeras precum vrea sa para. Prostii! Nu era de ajuns faptul ca aflasem ca de Craciun si Revelion era plecat in cantonament deci nu puteam sa le petrecem impreuna, ma mai supara si Cosmo cu ideile lui preconcepute facandu-ma oarecum sa ma indoiesc de saten.
Priveam ingandurata pe geamul din camera mea la peisajul de afara ce era imbracat intr-un cearceaf alb. Venise iarna in adevaratul sens al cuvantului. Fulgi mari de nea cadeau agale din cer asternandu-se pe pamantul inzapezit deja. Copii alergau zburdalnici jucandu-se in zapada. Pentru un moment as fii dat orice sa fiu din nou mica, grijile de acum sa nu existe, iar totul sa mi se para un simplu joc. Dar acest lucru era imposibil. Un oftat mi-a scapat printre dinti, apoi m-am trantit in pat cu gandul de a vizionat ceva interesant la tv, cand Cosmin si-a facut aparitia foarte bine dispus.
- Care-i vestea bomba?
- Nu stiu daca e bomba, dar sigur te va incanta ideea!
a chicotit sigur pe el.
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter

#15
Sa incepem cu ceva scurt si la obiect ca e tarziu si eu vreau si o tigara :))
Imi placeee! Mai ales ca acest capitol a fost "surpriza" mea! Tu ai scris la el si nu mi-ai zis... Sa-ti fie rusine! Pai pisule, ma uimesti mereu :X Eu sa sti inca astept faza hentai dar stiu ca inca mai am mult de asteptat =)) Ca deobicei, ai descris minunat, dialogul este bine plasat si nu e deloc sec, actiunea nu e grabita si ce sa mai zic frate ca nu am ce comenta, sincer.
Pisule eu o sa te sustin mereu, oricum, crede-ma, scri minunat >:D<
Astept capitolul urmator8->
Succes la scris!
Kiss & Hug! :*>:D<

P.S. : "(...)Lavinia, care era precum un ghimpe infipt in...cur." Nebuno! =))
What goes around comes around.

#16
Deci a fost un capitol sooper tare :))....Sooper ideea sa se prefaca sa fie impreuna ;))...asa se apropie din ce in ce mai mult...:))

Capitolul a fost bun, descrierea a fost buna, la fel si dialogul....saracul Ed cred ca nu a primit atata bataie in viata lui cat primeste de la Alexandra :))

Sper sa revii repede cu continuarea....fic-ul tau imi place mult :X :X :X ...Bafta in continuare!!! Bye bye :*:*:*

#17
Te-am citit toate capitolele ficului de la inceput si mi-a placut .Si pentru ca imi place super mult felul in care scrii, m-am hotarat sa-ti las commuri la el.Ai ceva care ma atrage ,avand in vedere ca mi-a placut foarte mult si Teenagers (dar nu l-am prins la momentul potrivit ca sa-ti dau comuri)am avut multe asteptari de la tine.Imi place ca nu grabesti actiunea,dialogul nu e sec,descrierile sunt superbe:X si unele parti sunt destul de amuzante,iar greseli de tastare nu am vazut.Esti perfecta ,ce sa mai....!:bv:Si apropo,imi place mult Eduard ,e foarte tare baiatu asta frate.Pai altceva nu as mai avea ce sa-ti zic decat spor la scris,multa inspiratie si astept nextu cu mare nerabdare. :=)sper sa vii cu nextu ;)cat mai repede:stress:...Pa!

JAPAN LOVER ....
TE ADORA :love:

#18
@Bambilici: multumesc mult pisule >:D< pentru tot si faza hentai :-" eh, mai e pana acolo :)):*
@marya: multumesc pt cuvintele de lauda si pt replay:* si da, Ed si-a primit cateva palme stravene, din dragoste mare^^
@Japan Lover: ma bucur ca ti-a placut Teenagers si ca iti place si acest fic, sper sa nu te dezamagesc in continuare >:D< si logic, si mie imi place Edi:X:))

New chapter!^^ lectura placuta!



Cap 9: De sarbatori (partea I)



- Care-i vestea bomba?
- Nu stiu daca e bomba, dar sigur te va incanta ideea!
a chicotit sigur pe el.

***


- Yupiii! Mergem la munte, mergem la munte! sarea in sus de bucurie Ioana la aflarea vesti.
Ne aflam la masa in bucataria mea. Ne rezervasem dupa-amiaza aceea, eu, Deea si rozalia, sa discutam despre plecarea in vacanta de sarbatori.
- Si cand plecam? gafaia Ionici dupa ce obosise de atata sarit in sus trantindu-se pe unul dintre scaune.
- Pe 24 si ne intoarcem pe 2 ianuarie. i-a raspuns satena. Ar trebui sa-i luam lui Cosmin un cadou pe masura, caci il merita!
- Atata timp cat te are pe tine, nu cred ca vreun lucru material l-ar multumi indeajuns de mult.
am chicotit, ea capatand in obraji o culoare usor rosiatica.
Dar intradevar, chiar merita ceva! Datorita unor afaceri foarte bine puse la punct si faptul ca si-a ocupat functia serios ca sef, Cosmo nu numai ca a reusit sa puna firma Taylor pe picioare, dar a reusit sa iasa in castig cu o suma frumusica de banii. Drept pentru care a propus o escapada la munte la unul din hotelurile familiei alaturi de prieteni apropiati, toate cheltuielile fiind platite de el.
Aveam la dispozitie o saptamana intreaga sa punem totul la punct si nu aveam timp de pierdut. Impreuna cu fetele am facut o lista cu tot ce trebuia sa cumparam si in urmatoarele zile nu am facut altceva decat sa colindam toate magazinele posibile in cautarea cadourilor perfecte pentru persoanele dragii si desigur, sa ne innoim garderoba, doar se apropia noul an. Ioana mai ca i-a amenintat pe baietii sa nu se prezinte fara cadou de Craciun in fata noastra. Ne-am amuzat copios cand Andrei i-a spus ca ii va pregati cea mai tare surpriza si anume i-o va prezenta pe asa zisa amanta. Cred ca in toata viata lui, brunetul nu a primit o palma mai grea ca a rozaliei.
In cele din urma si acea saptamana agitata a trecut. Ne aflam in masina in drum spre acel hotel. Cosmin si Deea au luat masina mea si se aflau in fata spre a ne arata drumul. Eu ma aflam in acelasi automobil cu Ed, urmati de Andrei si Ioana. Craciunul aveam sa-l petrecem doar noi sase, iar de Revelion ni se mai alaturau alti prieteni apropiati.
Din cauza aglomeratiei si ninsorii ingrozitoare am ajuns in final spre seara la destinatie. Masiniile le-am lasat in parcarea subterana a hotelului. La intrare se afla receptia pe stanga iar pe dreapta niste canapele si fotolii in jurul unui televizor imens. Dupa receptei se aflau scarile si liftul, la etajul unu se afla sala imensa frumos decorata unde era o masa pentru 20 de persoane si undeva langa un geam inalt pana in tavan se gasea un brad aproximativ la fel de inalt, frumos impodobit sub care vom lasa cadourile. Cum am ajuns ne-am instalat in camere. Cele doua cupluri aveau sa ocupe cate o camera de doua persoane, pe cand eu si blondul aveam sa ocupam fiecare cate o camera de o sigura persoana si ce era mai rau, se aflau si una langa alta la ultimul etaj. Am coborat pentru cina, apoi am urcat in camera odinhnindu-ne dupa o zi destul de obositoare si pentru a fii fresh in ziua de Craciun.
Dimineata urmatoare m-am trezit destul de devreme si in toane bune. Dupa ce mi-am facut patul, m-am indreptat spre baie pentru a-mi face obisnuita siesta. Incepusem sa fredonez colinde de sarbatori in timp ce ma plimbam de colo-colo. Cand am terminat cu dusul, m-am imbracat intr-o pereche de blugi deschisi la culoare, o bluza usor decoltata cu diferite nuante de mov, iar ca „decor” mi-am luat un fular subtire la gat si parul mi l-am prins intr-o coada intr-o parte. I-am trimis mesaj iubitului meu, dar nu am primit nimic inapoi. Cel putin speram sa fie nu inca. Am iesit din camera si i-am batut la usa lui Ed. Nu mi-a raspuns. Probabil inca dormea...Am coborat la micul dejun si se pare ca toti erau deja la o ceasca de cafea discutand, cu exceptia blondului. I-am salutat, zambindu-le.
- ’Neata!
- ’Neata, somnorici!
- Edi inca doarme? Trebuia sa bat mai tare la usa!
am chicotit asezandu-ma la masa si sorbind din cafea.
- Ho ho ho! Ati fost cuminti dragilor?
Ne-am intors toti privirile spre persoana ce tocmai pasea in incapere. Doi ochii de un albastru oceanic m-au tintit cu privirea. Purta un costum de Mos Craciun si venea agale carand dupa el un sac rosu, tarandu-l. Se presupunea ca acolo se aflau cadourile noastre, iar el juca rolul mosului ce cu greu putea sa le care. Aceasta scena cu usurinta a reusit sa starneasca rasete. S-a asezat pe fotoliu aflat langa bradul imens si a inceput sa imparta darurile. Eu le-am luat baietilor cate un obiect vestimentar pe care era inscriptionat cate un mesaj caracteristic fiecaruia, iar fetelor un set complet de bijuterii. M-am amuzat teribil cand am primit de la Ioana si Andrei un set de lenjerie intima cu mesajul sa o folosesc cat mai curand in prima mea experienta. Bro’ ne privea dezaproband din cap si poate ca ar fii inceput obisnuitul sau discurs despre virginitate daca nu ii distragea iubita sa atentia. De la cei doi am primit un set de carti de dragoste si dulciuri. Ah, va ador! Si de la Eduard...ei bine de la el am primit un mic ursulet pe care scria numele lui, caci altfel nu se putea, iar in saculetul ce il avea era un colier superb. Blondul m-a ajutat si mi l-a pus la gat.
- Multumesc! l-am sarutat scurt pe obraz.
- E prima oara cand faci asta de buna voie! a chicotit. Data viitoare poate sa fie in alta parte? tonul lui era cu subinteles si clipea des din gene.
- Mos Craciun vine doar o data pe an! i-am scos limba jucaus, amuzandu-ne.
Craciunul l-am petrecut razand si simtindu-ne bine. Ne-am amintit diferite intamplari unele amuzante, altele mai putin amuzante. Dupa pranz am iesit la o bataie cu bulgari si nu numai. Ne-am format doua tabere, una a fetelor si una baietilor, razboindu-ne mai rau ca in cele doua Razboaie Mondiale. A doua zi de Craciun ne-am rezervat-o pentru a merge pe partie, l-a schiat. Nu eram chiar incepatoare, dar asta nu insemna ca ma descurcam. Am luat cateva cazaturi zdravene, sa nu mai vorbesc de Edi care se umflase atata in pene ca stie si a luat-o de-a rostogolul pana jos. Se dezechilibrase dandu-se mare in fata mea si a facut-o lata. Chiar trasesem o mica sperietura crezand ca nu o sa se mai ridice de jos. L-am ajutat sa se puna pe picioare, sprijinindu-si o mana de dupa gatul meu.
- Il duc eu in camera!
I-am anuntat pe ceilalti. Ei hotarasera sa se duca la o mica plimbare. Le-am lasat lor schiurile si impreuna cu blondul am luat-o din loc.
- Pana nu iti rupi gatul nu te potolesti, nu?! l-am mustrat pe baiatul de langa mine ce se tot plangea din cauza durerii.
- Pentru tine as face orice sacrificiu, daca asta inseamna sa fii tu asistenta mea.
Mi-am dat ochii peste cap gen „Da, sigur! Vrei sa te cred?”
- De parca te-am pus eu sa faci pe smecheru in fata mea...a ras.
- Dar de unde stii ca pentru tine si nu pentru alta fata? Sunt in cautare, draga.
- Da, cum zici tu! Macar nu mai face lucruri periculoase ca puteai sa te alegi cu un picior rup sau mai rau. Nici nu vreau sa ma gandesc!

N-a mai comentat nimic, parca cugetand la ce i-am spus. Am ajuns la hotel si am cerut cheia de la camera mea si a blondului, apoi am luat liftul spre ultimul etaj.
- Stiu ca iti pasa! s-a auzit vocea usor serioasa a lui Edi in timp ce ma chinuiam sa descui blestemata de usa. M-am oprit pentru o secunda dupa care am continuat.
- Evrik! Haide, intra!
- Ce facem la tine?
m-a intrebat nedumerit. Si de ce eviti sa spui ceva in legatura cu ce ti-am zis mai devreme?
Am inchis usa, fara sa o incui la loc. Mi-am dat geaca jos si la fel a facut si blondul. M-am dus in baie unde m-am schimbat in ceva mai lejer, cum ar fii o pereche de pantalonii de trening negrii si in sus un maieu alb mulat. Dupa ce am terminat am iesit si cu un unguent in mana.
- Ne jucam! a venit si raspunsul meu intarziat la intrebarea sa. Haide, da tricoul jos!
- Ce? Jocuri perverse? a ranjit multumit, scotand obiectul vestimentar cerut, ramanand la bustul gol.
Am inghitit in sec. Oh, Doamne! Ce abdomen plat, ce muschi, ce corp bine mentinut. Mi-am muscat involuntar buza inferioara.
- Si acum? Dai si tu maieul? Sa fim chit, nu de alta! a chicotit analizandu-mi formele.
- A, nu! Intinde-te pe burta in pat.
- Uh! Ce ai de gand sa-mi faci?
s-a trantit in pat de parca s-ar fii aruncat intr-o piscina. Am niste ganduri...in momentul asta...Pacat ca nu pot sa le pun in practica.
- Hai, mai taci! Nu o sa te „violez”, nu ca nu ti-ar surade ideea, dar acum doar te doctoricesc.
- Deci doar acum..Au! Ce tot faci?!

M-am asezat pe el, tinandu-mi picioarele deoparte si de alta a trupului sau bine sculptat.
- Asta fac! am inceput sa-mi plimb mana pe spatele lui gol intinzand acel unguent.
- Ah! Uh! Doare!
- Unde? Aici?
- Da. Ah! Lasa si mai jos!
- Aici e bine?
- Da. Ah, Ale! Poti sa apesi si mai tare! Uh! Chiar ai experienta!
- Eh...vezi ca vreau un bacsisi „gras”.
am chicotit.
- Mda..AH!
- Nu mai tipa in halul asta ca cine stie ce crede...
- Mah, ce mama dracu’ faceti aici?
m-a intrerupt Cosmin care a intrat precum o furtuna pe usa, facandu-ne sa tresarim. Ce vorbesc?! Parca venise taifunu.
- Deranjam?! Cred ..ca da!
In urma lui a aparut si Ioana. Tinea mana la gura sa isi ascunda rasetele infundate.
- Usor, omule! Doar imi facea un masaj...
- Pfua! Bah, tu ia ceva pe tine si ai grija, ca e sormea!
deja se mai calmase, iar tonul sau era usor amuzant. Iar tu, Alex, esti cam sumar imbracata daca stau bine sa ma gandesc... Sigur nu e ceva intre voi?
- Cosmin...
am dat dezaprobator din cap.
- Deaia te grabeai tu sa ne intoarcem...Nu pot sa cred! De parca se intampla ceva...are iubit! apare pe neasteptate si satena, mustrandu-l. Treci incoa’! l-a tras de mana afara din camera. Imediat a iesit si rozalia facandu-mi cu ochiul. Fata asta...n-are leac!
- Fratii astia...Clar, astea sunt semne ale imbatranirii!
- E doar grijuliu. Si...termini ce ai inceput?
chicoti blondul ducandu-si mana la ceafa in momentul cand apele s-au mai calmat. L-am impins in joaca in pat. Uh! Brutal! Imi place! linistea a fost invaluita de hohotele noastre de ras.

***


- Esti gata? intreaba rozalia in timp ce se facea comoda pe patul meu, urmata de Deea.
Am iesit grabita din baie sa ma privesc o ultima data in oglinda aflata pe usa sifonierului. Purtam o rochie alba cu bretele, in partea de sus se mula lasand la iveala un decolteu discret. De sub sanii pleca ceva mai libera si se termina deasupra genunchiilor, in partea de jos fiind precum niste petale. Parul il aveam facut onduleuri dandu-mi volum parului meu brunet si in partea stanga aveam prinsa o agrafa, iar in picioare aveam niste sandale fara toc ce se infasurau pe picioar pana sub genunchii.
- Arati superb! au exclamat cele doua prietene.
- Nu! Aratam de la extraordinar in sus! am adaugat eu.
Andreea era imbracata intr-un compleu bej ce avea in partea de sus un corset, iar in jos o fusta lunga cam de doua palme mai voluminoasa. In picioare purta niste sandale cu toc ortopedic, iar parul saten si-l lasase liber pe spate indreptat. Pe de alta parte, Ioana purta o rochie mov, simpla, mulata pe corp ce ii evidentia formele apetisante. Parul roz il avea indreptata si pe deasupra cateva suvite creponate, iar in picioare pantofii negrii cu toc. Amandoua purtau bijuteriile primite cadou de la mine, iar eu colierul primit de la Eduard.
- Haide-ti! Nu vreau sa inceapa petrecerea de Revelion fara noi! a chicotit Ionici, impingandu-ne de la spate afara din camera.
- De parca asta s-ar putea intampla!
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter

#19
Yee!!! Continuarea ;))

Deci ador capitolul asta, nu am mai putut de ras :))....mi-a placut ca s-a imbracat in Mos Craciun :D....si imi place ca l-a ajutat dupa cazatura aia :))....

Capitolul a fost bun, modurile de expunere s-au imbinat armonios, nu am vazut greseli de tastare.....;)

Abia astept continuarea!!! Bafta!! Bye bye :*

#20
@marya: well..thanx again for stopping by >:D< ma bucur ca ti-a placut si multumesc pentru comm:*
am venit cu nextul ceva mai repede:D!(Cadou de Craciun :)) ); something spicy this time :-" sper sa va placa >:D<

Lectura placuta!



Cap 10: De sarbatori (partea a II-a)



Aranjate pana la ultimul fir de par, am coborat increzatoare, eu, Deea si Ionici. Baietii deja erau jos, intampinand restul invitatiilor. Am putut citi pe chipurile lor satisfactie, mandrie si poate putina surprindere in momentul cand ne-au vazut. Deasemenea si ei erau aranjazi la patru ace, diferenta o faceau camasile ce erau de diferite culori in asa fel incat fiecare sa se potriveasca cu perechea lui. Intamplator, Edi avea camasa alba. Asta da coincidenta! Am suras, gandindu-ma ca poate si el a observat acest lucru. Cosmin si Andrei m-au salutat sarutandu-ma pe ambii obrajii si complimentandu-mi tinuta, iar blondul mai ca m-ar fii tras din bratele fratelui meu. Mi-a sarutat cavalereste mana, apoi m-a pus sa fac o pirueta aducand alte complimente la adresa mea. Dar nici el nu se lasa mai prejos. Parul blond il avea ciufulit facut cu gel, camasa alba desfacuta la primii nasturii si pantalonii negrii ii veneau ca turnate. Buzele ii erau curbate intr-un zambet seducator. Ah! Pentru un moment ce as fii gustat din acele buze moi si rosii ce mi se pareau asa apetisante.
- Se pare ca in noaptea asta esti partenera mea! m-a trezit vocea lui. Habar n-are ce pierde Robert! Ghinionul lui, norocul meu.
Am zambit fals ca raspuns. Rob nici macar nu imi raspunsese la mesaje in ultima vreme. Am incercat sa-l sun, dar telefonul il avea inchis. Ma ingrijoram ca nu stiam nimic de el, dar eram si suparata, nervoasa pe situatie ca nu stia sa dea un semn de viata. Acest lucru demonstra cat se gandeste el la mine...Fapt pentru care m-am decis ca in aceasta noapte dintre anii sa consider ca sunt „solo” si stiam ca ma voi distra cu Edi.
Printre invitatii, i-am zarit si pe Cristina si Razvan. I-am salutat discutand despre una alta. Blonda era imbracata intr-o rochie neagra lunga, crapata pe piciorul stang ce ii venea al naibi de provocator si sexi. Parul il avea prins elegant intr-un coc frumos modelat si desigur, partenerul ei se ridica la standarte inalte. In restul serii, fratele meu mi-a facut cunostinta cu diferite persoane, dar nu cred ca am retinut nici macar jumatate din ei. Eram prea distrata si ma simteam nemaipomenit langa blond. Bine, poate si cateva pahare de garrone si vin rosu erau de vina. Dar nu eram singura care cam luasem la bord, Ed ma intrecuse. Am dansat, am glumit, am ras. Nici n-am simtit cum au trecut orele. Am realizat acest lucru cand vocea brunetului a anuntat ca numai un minut ne despartea de Noul An. Majoritatea am iesit afara cu paharele de sampanii in mana asteptand artificiile. Aerul rece de munte parca m-a izbit, trezindu-ma.
30 de secunde. O mana calda mi-a cuprins degetele intre ale sale. Mi-am intors privirea. Inima a inceput sa-mi bata in ritmul ticaitului ceasului. Edi imi zambea cu blandete.
15 secunde. Parca lipseste ceva...Am nevoie de...am nevoie de asta. Mi-am incolacit bratele in jurul sau, iar el neezitand mi-a raspuns imbratisari. Si-a apropiat buzele de urechea mea. Am tresari.
- 4..3..2..1! La multi ani, 2010! am exaclamat cu toti si artificiile au impanzit cerul instelat.
- Pune-ti o dorinta, Ed! am ciocnit paharele de sampanie dandu-ne cele mai calde urari.
Acelasi ritual l-am urmat si cu ceilalti apropiati.
Robert, oare tu ce faci? Te gandesti la mine? Iti doresc un sincer „la multi ani!”. Iar dorinta mea...l-am privit pe blond cum in ochii lui limpezi se oglindeau artificiile ce luminau aceea noaptea. Da...vreau un inger pazitor numai pentru mine! Un inger pazitor pe pamant!

Petrecerea a continuat cred ca pana la 7 dimineata, dar eu nu am mai rezistat decat vreo doua ore dupa spectacolul cu artificii. M-am retras in camera mea, anuntandu-le pe fete sa nu ma caute. M-am dus in baie unde m-am schimbat de rochie. Am ramas in sutienul alb si cu pantalonii colorati de pijama pe mine cat m-am demachiat. Am auzit usa trantindu-se. Iar am uitat-o sa o incui. Cine stie ce o mai vrea Ioana sau Cosmin voia sa stie de mine. Am iesit din baie doar cu un prosop dupa mine. Doi ochii albastrii de un albastru oceanic ma cantareau din cap pana in picioare, ranjind multumit. Parul il avea foarte ciufulit, iar jumatate din nasturii de la camasa erau desfacuti.
- Edi! am incercat cam stangaci sa ma acopar in partea de sus cu prosopul, dar eram prea surprinsa. Ce cauti aici? Ai uitat ca cealalta e camera ta?
S-a apropiat de mine fara sa-mi adreseze un cuvant. Duhnea a alcool in ultimul hal. Poate ca nu era chiar constient de ce facea...Ochii lui i-au tintuit pe ai mei. Acea privire...in acelasi timp imi tai respiratia, dar si ma intimida. M-a sarutat. A tras de prosop aruncandu-l prin camera, acum mainile lui se odinhneau pe abdomenul meu in timp ce eu le aveam in dreptul saniilor incercand sa ma acopar. Buzele lui nu faceau altceva decat sa se joace cu ale mele, muscandu-ma usor pe alocuri si parca mai apoi incercand sa le soarba. Intr-un fel ma tachina..dar era placut. S-a desprins pe neasteptate rasufland usurat.
- Mh! Aveam nevoie de asta! si-a trecut limba peste buze.
M-a tras de mana in bratele lui incepand sa-mi sarute lacom gatul si facand pasii micut spre pat. Mi-a provocat caderea, iar blondul a cazut peste mine. Am inchis ochii strangand din dinti asteptand o viitoare durere, dar el se sprijinise in maini, privindu-ma. Am facut si eu acelasi lucru.
- C-Ce s-a intamplat?
- Esti.. frumoasa!
Poftim?!
- Ed, cred ca trebuie sa pleci! Nu e bin...
In momentul urmator si-a strivit buzele de ale mele. Nu cred ca am fost destul de convingatoare.. poate ca nici eu nu voiam sa plece. De data asta limba lui se plimba libera prin gura mea. N-am stat mult pe ganduri si i-am raspuns sarutului. Ah, da! Am inceput anul cu un astfel de sarut...Ma agatasem cu ambele maini de gatul lui, in timp ce el isi plimba o mana pe picioarele mele si urca spre abdomen, apoi spre sanii. Tremuram sub atingerile lui. Fiori precum mici socuri electrice imi strabateau corpul. Profitam de fiecare secunda cand aveam ocazia sa trag aer in plamanii. Vroiam si nu vroiam sa se opreasca. Parca toate atingerile, gesturile lui era calculate cu precizie...Si-a desprins buzele din sarut, plimbandu-le pe gatul meu. M-a muscat pana cand am simtit ca imi va da sangele. Am scos un sunet fara vlaga. A ras satisfacut ca si cum asta astepta. Si-a trecut limba peste rana sarutand acel loc. Mi-a acaparat din nou buzele cu ale sale. Am deschis ochii larg cand i-am simtit mana ce cobora de pe abdomen spre bikini. Si-a trecut doua degete de la mana stanga mangaind „acel” loc. Nu, nu era bine ce face, ce facem! Am inceput sa ma zbat usor incercand sa scap din sarutul lui. Spre surprinderea mea, si-a retras mana la fel de repede de cum a ajuns, sprijinindu-se in ea.
- Nu! Nu pot! mi-a spus gafaind.
- De ce? nici macar nu am gandit intrebarea.
Ce naiba era in capul meu? Poate nu eram destul de atragatoare pentru el..A venit si raspunsul lui surprinzator.
- Pentru ca.. pentru ca te iubesc!
M-a sarutat scurt pe buze, apoi si-a lasat capul odihnindu-se pe abdomenul meu, cu un brat incolacit in jurul taliei mele. A adormit la scurt timp. Inca priveam in gol...Ce a spus?! Ca ma iubeste? Am oftat...Imi venea sa-l trezesc, sa zbier la el. Ce era in mintea lui..?! M-am ridicat alene din pat si mi-am luat un tricou pe mine. M-am asezat alaturi de blond, adormind tinandu-l de mana.

In dimineata urmatoare, m-am trezit inaintea lui. Eduard ma tinea in brate. Arata precum un copilas...Mi-am facut obisnuita siesta si am luat ceva gros pe mine. Voiam sa fac o plimbare. Trebuia sa ma gandesc la tot ce se intamplase si trebuia sa fac asta singura, cat inca nimeni nu se trezise. Tocmai intrasem pe usa sa ii las o ceasca de cafea cand vocea blondului total dezorientata mi-a atras atentia.
- A? Ale? Ce cauti in camera mea? l-am privit fara sa-i raspund. Ah, ce doare! si-a dus mana la cap, masandu-si tamplele.
- Asa-ti trebuie daca bei fara masura!
- De ce zici asta? Am zis ceva ne la locul lui? Hei, dar asta nu e camerea mea, e a ta!
a exclamat, sarind in sezut. Alex...spune-mi, te rog, ca nu am facut ceva stupid! s-a ridicat din pat intr-o secunda ajungand langa mine tinandu-ma de talie. Tonul lui era implorator.
- Lasa-ma..nu puteam sa-l privesc in ochii, pe deoparte eram inca furioasa, dar stiam ca nici eu nu am fost usa de Biserica. Vreau sa fiu singura! m-am smucit si am iesit pe usa.
Striga dupa mine, dar m-am facut ca nu l-am auzit. Nu ca asta ar fii fost posibil...Dupa ce am coborat am luat-o la pas spre padure. Se afla la cativa zeci de metri de hotel. M-am adancit in ea privind in jur. Brazii inalti si desii sustineau pe crengile lor verzii zapada. Altii se mai scuturau, iar fulgii marii de nea parca dansau in bataia vantului. Incepuse sa ninga. M-am hotarat sa ma abat de la carare si sa o iau pe un drum..la intamplare. N-am reusit sa parcurg foarte mult din drum caci aceeasi voce enervanta m-a strigat. Abia rasufla. Probabil alergase. Baiatul asta...am sa albesc din cauza lui.
- Esti nebuna! De ce ai luat-o pe aici? m-a prins de mana, de parca din moment in moment o luam la fuga.
- Eduard, ce mai vrei? De ce ai venit?
- Dupa tine! Trebuie sa vorbim despre aseara...mi-am amintit ceva, dar nu tot.
- Acum nu vreau eu!
- O, ba da!
ce insistent era. Vrei sa iti arat ca am dreptate?! am dat dezaprobator din cap, dar nu m-a bagat in seama si m-a luat in brate pe sus.
Dadeam din maini si din picioare sa-mi dea drumul, dar era prea puternic in comparatie cu mine asa cam cedat sa ma mai zbat. Se pare ca se cam pierduse de cararea principala si o luase pe un drum ce spunea el ca ne va duce spre iesirea din padure. Sa o vad si pe asta!
- Uite ce e... n-a terminat fraza caci m-am trezit aruncata in sus apoi am cazut in sezut in zapada. Asta a durut al naibi de tare! Am auzit o alta busitura si pe el injurand.
M-am ridicat ametita cautandu-l cu privirea. Ce dracu’? Unde a disparut?!
- Alex! Alex, ma auzi? Esti bine?
M-am indreptat spre sursa vocii. Se auzea de undeva de...jos?! Era o groapa imensa cred ca avea in jur de 2-3 metrii inaltime, dar nu era foarte mare in latime. Blondul statea in sezut cu capul pe unul dintre genunchii, iar cu o mana pe celalalt picior. O, Doamne!
- Eu sunt bine! Dar tu? Poti sa urci? voceam mea era mult mai calma, de fapt era plina de ingrijorare, in timp ce a lui era usor amuzata.
- Nu prea..Cred ca mi-am fracturat glezna..Oricum, du-te la hotel! Incearca sa gasesti drumul si cheama ajutoare.
- Poftim?! Si sa te las aici?
- Nu o sa se intample nimic. Haide, du-te Ale! O sa ingheti daca stai aici.

Lacrimile au inceput sa-mi inunde ochii. Era numai vina mea! Ce era mai rau, nu aveam nici unul din noi telefoanele mobile.
- Esti un mare prost daca crezi ca eu o sa te las singur aici!
Incepusem sa tip. Cred ca si-a dat seama deja ca incepusem sa plang. Poate ca faceam prea mult caz din asta, dar daca lucrurile luau o intorsatura si mai urata?! Cu greu am coborat si eu alegandu-ma cu cateva zgarieturi. M-am asezat langa el, imbratisandu-l. M-a sarutat pe frunte incearcand sa ma linisteasca. Am stat asa ceva vreme fara sa scoatem vreun cuvant. Incepuse sa ni se faca foame, zgomotele provocate de „simfonia” stomacelor noastre au starnit rasete ce au spart tacerea.
- Te doare rau? l-am intrebat in timp ce imi stergeam lacrimile.
- Nu rau. a chicotit.
- Imi pare rau...Si iti multumesc! Ai avut grija ca eu sa nu patesc nimic, fara sa te gandesti la tine. mi-a facut cu ochiul.
- Sa lasam asta pentru un moment. Vreau sa stii un lucru...ca o sa imi asum toata responsabilitatea pentru ce s-a intamplat aseara. Am fost un ticalos...
- Deci, ti-ai adus aminte tot...?
- Nu tot...
a oftat. Stiu ca am venit dupa tine pentru „ceva” si de acolo a pornit totul. Am ramas fara „semnal” de cand eram in pat, peste tine. Dar banuiesc ce a urmat. Asa ca Alex, poti conta pe mine pentru orice, daca va fii un copil voi avea grija sa nu-i lips...
- Stai, stai! Ce copil?
- Cum ce copil? Al meu! Al meu cu tine!
m-a bufnit rasul, iar el s-a incruntat.
- Si ma rog, cand am facut noi un copil?
- Azi-noapte, cand am venit la tine. Bine, stiu ca nu e inca nimic sigur...
deja nu ma mai puteam stapanii sa nu izbucnesc in hohote de ras.
- Daca doar sarutandu-te poti sa faci copii, pai cu tine trebuia sa am pe putin 10!
- Adica...adica...Dracie!
a facut ochii mari si m-a strans in brate. Esti sigura?! am aprobat din cap. Totusi, ceva prea stupid nu am facut. Chiar incepeam sa imi fac griji, cand am ajuns asa un mare...nenorocit..am inceput sa ne amuzam pe afirmatia lui, dar am devenit serioasa in scurt timp.
- Dar...mai am ceva de lamurit.
- Ce anume? Ascult!
- Vorbeai serios cand mi-ai spus ca ma iubesti?


_____________________________

Va doresc un Craciun fericit tuturor! Mosul sa va aduca tot ce va doriti>:D<!
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)