Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Porecle

#71
Tinand cont ca numele meu e Mihaela, am multe porecle:
-Mia
-Miutza
-Mica
-Mitzu
-Tita -cica asa strigam copii knd eram mica
-Miu
Si mai sunt dar acu nu imi mai amintesc.
[Imagine: 2ro6s1k.jpg]

#72
-Kanna
-SiX_Dev
-SintaX
-Dev-Dev
-Amandina o.o'
-Alinutz'
-Ellyone
-Nixy
-Wolfy
-Mofturiki
-Pitulicea verde
-Rasy
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#73
Poreclele mele:
Familie:
Iuli
Ulia O.o
Lia
Catel -> 24 Eu nu sunt o potaie o.o'
Tiganel -> T.T bunicu e de vina >_>
Albinuta o.o"

Colegi:
YoYo -> Totul a inceput cu un vechi nick -__-
`Zumi
Copila nebuna -> asa imi spune colegul din spate cu care stau si in bloc -_-
M

#74
Familie
-Giogi =>porecla asta e scoasa mai mult de la tata si dupa el sa luat toata familia
-Giudi => sa nu credeti ca sunt maimuta dar asa imi zice tata mai mereu:X

Colegi
-Nicolae Dobrin => 24imi zic fiindca numele meu de familie este Dobrin si de la ce minte au colegii mei nu ma mir
-Bubbles => imi zic asa fiindca am scris pe toate bancile numele acesta si iam obligat sa-mi zica asa 21
-Cocutza => asta vine mai mult de la fetele din clasa pentru ca eu am o vorba "Vai tu coca" si de aici se trage Cocutza
-Dobrin => vine de la dirigu deci omu asta nu stie pe nimeni dupa numele mic decat dupa cel de familie
-Zuzix => asa imi zic majoritatea colegilor pentru ca fac ca toate natiile posibile prin clasa 21

Prieteni
-GEOtrix sau GeorGa => este cineva anume care imi zice asa se simte ea 21:X
-Georgi => cam totii prietenii imi zic asa
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#75
ei ,si eu am o gramada de porecle:
Dora:de la Teodora
Doraline:forma lunga de la Dora
Todo:asta mi-a pus-o un coleg mai nebun
Lili:imi place ffffffffffffffffffffffffffffffffffff mult acest nume care mi l-a dat o prietena ,bine de fapt doua prietene care au poreclele asemanatoare(Miley si Melly
cam atat
[Imagine: gfxd.png]


#76
Poi... in familie:
Fratele meu imi spune Mirandina (si eu ii spun Damn Brat... daca ma intelegeti) si tata imi zice Capsunica.... (de cand aveam 2 anisori si ma imbracam cu o rochita rosie imi spune asa 21 )

Apoi la scoala:
Merinda/Mirinda sau Lucky-Charm de la colegul meu de banca pentru ca ii place sa isi bata joc de numele meu dar recunoaste ca ii port noroc.

Mira/Elliot Hater de la o colega ce mi-e prietena din copilarie

Si cred ca si Lettuce ma mai striga din cand in cand colegii...

Si in sfarsit de la prieteni:
Tomoyo/Leonash/Samy/Bridget sau Meggy de la prietena mea cea mai buna

Sakuma/Kuma (cu "chan" sau fara dupa) de la majoritatea prietenilor

Miss Shirogane de la o prietena buna e care imi e dor si la care tin mult pentru ca avea dreptate de la inceput sa-mi zica despre faptul ca ma indragostisem de acel baiat din discutiile noastre...

Edit: Noi porecle atribuite in familie: Vampire, Twilight addicted, Twilight-ichi-u (se pronunta "ici-u" cu "u" accentuat), Twilight (se pronunta "Tui-lait", cu "Tui" accentuat)

#77
Hohoho! Santa mi-a adus porecle noi^^

~Lollitha-asa imi zice sys-ul meu drag, Zollitha:X:14oh, yeah L&Z power)
~ Nestea- eh, ghiciti de ce. Fiindca zilnic trebuie sa beau Nestea.
~ GustulUnic-fiindca la scoala am inceput sa cant eu: Gustul unic Nesquick. Si de atunci....lolli-chan are o porecla noua
~ Dolcevita-nu va ganditi vita animal...in intaliana vita=viata...si de obicei folosesc mult cuvintele astea._.
~ LOGIC- cuvantul meu preferat:X:X
And....._. atat.

#78
so am si yo porecle:zupp11:
*~ la scoala mi se spune " Fata rea"71!! cam de ras, nu? de ce mi s-a pus aceasta porecla? pai veneam de la ora de SPORT si un baiat a inceput sa comenteze ca echipa lui a pierdut si eu am inceput sa comentez si l-am luat de guler shi l-am amenintat*deci voi baietii temeti-va ca "BAD GIRL" e aici!!21*
*~ acasa mi se spune "soarece">.< -.-' pentru ca mi-a dat vaemiu sa mananc un baton de ciocolata si luam un pic cate un pic4
cam astea sunt poreclele mele71

#79
Oh da ... cine nu are macar o porecla ?!
Zollodia - pentru ca , atunci cand vorbesc cu Lolli pe mess , si ii spun ca ma duc sa mananc ... mie imi place sa stau la masa si sa savurez mancarea ... asa ca stau mai mult71 si ma da disparuta21 Intelegeti voi71
Rozalina - la scoala mi se spune asa >.< ! Mi`am facut o suvita roz [ care acum nu o mai am pentru ca eram facuta cu spray dinala colorant4] si toata lumea din scoala ma striga " rozalina " ! Eh...soarta , viata si destinul [ citat luat din invataturile lui Mamb ._. ]

#80
Sa trec si eu pe aici.. 65
Poreclele mele..:
~Norocel -asa imi spune o prietena ptr ca tot timpul cand ne plimbam prin oras sau prin parc ea zice ca are noroc 71
~Spiridus -asa imi zic prietenii.. nu-mi mai amintesc de ce imi spun asa 39 ..a trecut ceva timp de cand am porecla asta
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)