Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Porecle

'' Humankind cannot gain anything without first giving something
in return. To obtain, something of equal value must be lost. ''

[Imagine: Automail_sig_450x150_zps188a256a.png]


Am avut si eu cateva, iar una ma enerva rau .. Frisca ~ s-au gandit ca ar fi amuzant sa-mi poceasca numele de familie - Frija = Frisca
Anyway, altele au mai fost Ivi ( care e normal prescurtarea la numele eu ) piticot, morcov, morcoveata, orange, yahrockforever, piscot, si altele de genu..

Mdeterminated in ziua de azi inca se mai foloseste morcov si orange, din cauza parului.
[Imagine: kateavatar_zpsf122dc5b.gif]

Pai toti imi spun Emi,dar am un prieten care imi spune Roscata(Nu stiu de ce pt. ca eu sunt Blonda) sau Sclifol(Imi spunea asa pt. ca i se farea ca sunt ,,sclifosita,, dar nu sunt, ci eram doar cu el).O colega imi spune Inna(de la Florentina).

Ohh la capitole porecle stau bine...prea bine.

- cei care vor sa ma enerveze si aici intra dor baietii zic catre mine ori piticot ori micuta (NU SUNT MICA!!!...bine poate doar putin)
- din cauza ca am ochii asemanatori cu ai chinezilor jumatate din scoala ma striga Made in China ( o si reactionez urat)...dar inainte de Made eram chinezoaica....ochii mei sunt normali...eu asa ii vad in schimb toata lumea cand sunt uita la mine imi zice " Ai ochi de chinez" iar eu sunt ceva de genu " Fi calma! Nu a zis nimic, tocmai ti-a spus ca Ashley Purdy te-a cerut de nevasta"24
- mama.... Teresa....si pe mine ma cheama LARISA!!24 dar ea asa imi zice....din nush ce film...cica seamana cu mine24
-bunicu imi zice Shakira....singura porecla care imi place....cand eram mica eram o fana infocata de a ei...stiam toate melodiile24
- si dupa ce mi-am tras o noua freza colegii mei incepusera sa imi zica Cleo sau Cleopatratica24


~~ Just because You know my NAME doesn't mean you know Me!~~
\TrUsT YoUr CrAzY iDeAs/

L, did you know Death Gods only eat apples??


[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

Noua porecla adoptata de Felipe pe vas avand in vedere ca pe atunci ieseam cu un tip pe nume Ron, iar accentul meu britanic nu ma ajuta deloc pentru a imi apara cazul. Cum s-a decis sa imi spuna? HERMIONE! M-a torturat 3 luni de zile cu porecla aia cand lucram impreuna in Al Bacio, desi cu tipul o terminasem de mult, si cred ca si acum daca mai vorbim se trezeste sa imi spuna asa.

Eh, pana la urma am avut altele mai rele... nu e un cap de tara.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)