Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Este suuuuuper.
100.00%
6 100.00%
Este cam plictisitor...
0%
0 0%
Nu-mi place idea
0%
0 0%
Total 6 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Piramidă fără sânge ~ Începe

#1
Acum foarte multi ani, pe timpul indelungat al regilor, s-a nascut o fata saraca, pe nume Zara. Aceasta fata avea parul roscat precum sangele, pielea alba precum mortii, iar persoanele dragi mureau, din aceasta cauza ii s-a spun " Moartea sângerie". Locul natal a fost Ahaio, un oras care a disparul, pentru ca toti locuitorii au murit, astfel, nimeni nu a stiut de " Moartea sangerie". Cand fata a implinit 18 ani s-a casatorit cu printul Egiptului, iar, dupa doua zile, sotul ei a murit. Soacra ei si-a dat seama de tot, asa ca a pus niste oameni sa o ucida si s-o ingroape undeva in Piramida Secreta.

Dupa sute de ani, un grup de arheologi au gasit o scara ascunsa in nisip, aceea era Piramida Secreta, dupa ce au intrat au murit, dar au avut timp sa dea vesti despre descoperire... Dupa ceva timp au aparut alti cercetatori impreuna cu familia, dar si ei au murit, asa ca copii au inceput singuri cautarile...


Miranda:

Stau in camera mea micuta si simt o durere in inima, parca ceva grav se va intampla. Palmele mele transpirate se sterg pe covertura verzuie. Ies din incapere si pasesc pe nisipul fierbinte, imi iau repede niste sandale ca nu o sa pot suporta mereu aceasta temperatura ridicata. Ma uit in jur si il caut cu privirea pe tata, dar nu mai apare pe nicaieri, oare a patit ceva si eu nu stiu. Imi misc capul ca sa scot aceste temeri din minte, dar nu pot.

OCC: cine mai este inscris

#2
Hitomi:
Imi aranjez palaria si ies din casa. Urma sa fac cercetarile in locul nenorocitei de maica-mea ca altfel nu o pot numi pentru tot ce mi-a facut deoarece acum ea era moarta. Zaresc o fata asa ca ma apropii de ea si ii vorbesc:
-Buna! Sunt Hitomi Chiyo! Tu cum te numesti?
OOC who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#3
Miranda:

O aud pe fata aia, cred ca vrea sa discute cu mine, dar din pacate eu nu pot fi "alogata" acum... As vrea sa-i raspund, dar mintea mea este prea preocupata cu tata... Nu stiu de ce nu s-a intors din calatorie, stiu doar ca trebuia sa inspecteze o intrare secreta, dar chiar si asa, de ce nu este aici cu mine ? Inima mea bate neinteles de tare, parca mi-ar vorbi, dar nu vreau sa ascult, vreau doar sa aud timbrul calm a lui 'papa'.

OCC: cine vrea

#4
Hitomi:
Din moment ce fata nu raspunde cred ca nu a fost instiintata de moartea celor ce cercetau..Ma rog..Oricum nu as putea-o intelege..Eu mi-am urat parintii. Ma asez pe o bancuta in timp ce ma uitam la ea sa vad ce face.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#5
Miranda:

Ochii mei incep sa scalde in lacrimi, una dupa alta imi inunda plapandul chip. DE data asta o sa-mi ascult inima, ci nu mintea, si o sa accept ca tata nu se mai intoarce. Azi de dimineata cand imi vorbea despre blesteme imi vedea sa rad, si chiar asta faceam, dar acum nu-mi pasa decat de el.... Vreau sa-i aud pasii cum se aproprie de mine, dar din pacate acest lucru nu se intampla... nu cred ca se poate.

- Spune-mi, te rog sa nu-mi spui ca tata a patit ceva! ii spun acelei fete, rugand-o prin ochii lacrimati sa spuna ca "nu".


OCC: cine vrea

#6
Hitomi:
Ma uit trist spre fata deoarece nu vroiam sa-i dau eu veste oribila , dar nu am ce face...Viata e cruda, iar blestemul piramidei este real.
-Astazi de dimineata la ora 10:00 s-a publicat in ziar moartea arheologilor ce descoperisera intrarea secreta si au intrat. Nimeni nu stie ce a fost dupa , doar faptul ca s-a constat ca sunt morti. Apoi s-a transmis ca cei care sunt din familie si au 18 sau 17 sau oricati ani au pot sa vina sa faca cercetarile in loc.
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#7
Miranda:

Am ascultat cu atentie fiecare cuvant, dar cred ca intra pe o ureche si iesea pe cealalt, pentru ca eu nu am inteles nimic...sau cel putin nu accept ca amurit. Tata ? NU o sa-l mai vad niciodata ? NU o sa-i mai vad zambetul radiant ? NU o sa ma mai uit in ochii lui si sa-i spun ca este cel mai bun tata ? NU o sa mai pot cuprinde niciodata pieptul lui cand plang ? Am vrut sa urlu, dar ochii s-au inchis, iar eu am cazut intr-un lesin obosit.

OCC: cine vrea

#8
Hitomi:
O prin pe fata inainte de a cadea si o duc intr-una din casele cercetatorilor intinzand-o pe pat si punandu-i un pahar cu apa pe noptiera de langa acesta.
Ies afara si stau pe bancuta. Grozav , acum cred ca ma uraste...Iar caldura desertului devine insuportabila!
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#9
Chou:

Odata ce am ajuns in desert, dupa lunga calatorie cu avionul, vroiam sa cercetez imprejurimile. Acolo statea o fata. M-am apropiat rapid de ea dar nici macar nu stiam ce aveam sa o intreb. Odata ajunsa langa ea mi-am inghitit cuvintele din nou. Nu stiam ce ar trebuii sa ii spun. Desi starea mea se datora si caldurii insuportabile.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#10
Hitomi:
Am observat o noua fata asa ca i-am vorbit zambitoare:
-Buna! Sunt Hitomi Chiyo! Tu cum te numesti?
OOC: who wants
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Piramidă fără sânge ~ Personaje Miranda. 5 2.657 04-09-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Liar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)