Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fictiune in cuvinte

#1
Titlu : Un spion din viitor : relatarea unui vis.
Varsta minima: -
Gen: oneshot, sf.
Limba: romana
Observatii cu privire la continut: S-ar putea sa fie unene greseli la personaje, dar eu doar povestesc ce am visat. Visele sunt fara noima.
Tipul de comentariu solicitat: nimic. va place bine,nu, pa !

Mirabell. Aproape tot e scris din perspectiva ei. E doar un mic fragment din perspectiva lui Rex.


Era o zi ca oricare alta, soarele stralucea punernic deasupra autocarului cu destinatia Mork, cel mai avansat oras al anului 2450. Cladirile din sticla facuse de companiile T.M Entertaiment sunt vizibile inca de la mai mult treizeci de kilometri de oras. Mai sunt , din pacate oameni ca aceeia care calatoresc cu mine, ca prin deceniile trecute. Eu, de exemplu sunt o tipa de saptesprezece ani careia ii plac animalele si sa pretninda ca stie sa se dea cu skateboardul. Pe langa astea, se intampla sa lucrez pentru o organizatie secreta care planuieste sa darame industria T.M ( The Monster ). Soferul care conduce oamenii, in varsta de douazeci si unu este cel care conduce revolta. Cei de la T.M aveau o petrecere care ar putea fi sansa mea de a lua documentele care arata ca au furat pamanturile celor de la tara , care-si cresteau animalele pentru economia tarii. Totul se ducea de rapa inultima vreme, numai ei stiau ce este cu adevarat comforul. Dintr-o data autobuzul s-a oprit. Eram pe drumul "jocurilor". Pe o parte si pe alta erau terenuri de joaca pentru copii, paduri pentru acele jocuri vechi gen "ascuunsa" si altele. Marc m-a privit si m-a chemat la el.
- Vezi ca la cativa metri de-aici incolo e un magazin. Intreaba-i daca vor ceva si ia-l pe Rex cu tine. Sa vii in oras la hotelu' Milles daca se intampla ceva. Daca nu, ne vedem dupa trei zile aici ! mi-a spus si a oprit. M-am intors cu fata la cei din autocar, afisand un zambet inocent. Mi-am luat placa si le-am spus ca eu cobor.
- Doriti ceva de la magazin ? Ma pot intoarce imediat.
Nimeni nu a cerut nimic iar eu am coborat cu Rex. Mi-am lasat skate-ul jos si i-am pus in mana un bilet. El nu stia nimic, era doar prietenul meu cel mai bun. Cateodata-mi parea rau ca nu stia.
- Rex, eu trebuie sa rezolv ceva. Ma astepti ?
- Nu. Vin cu tine, de ce pleci mereu ? m-a intrebat curios. M-am uitat in jur, si spre norocul meu o fetita a venit si l-a tras de maneca spunandu-i sa vina sa se joace cu ea ca a gasit o racheta. Da, o racheta reala care insa nu se putea misca. Cei de la companie mai greseau cate ceva si racheta stricata ajungea teren de joaca. Erau supravegheata si din fericire Rex adora chestiile astea. A ras si mi-a spus ca mereu scap de el. A plecat iar eu, lasandu-mi skate-ul acolo am fugit printre niste copaci. pe drum, bratara mea neagra mi-a acoperit tot corpul, mai putin capul. Am scos-o si aceasta s-a transformat intr-o masca, ca acelea din filmele cu Cat Woman, de prin ani 2000. Armura inventata de Marc mergea insa cam greu... totusi. Cu o saritura am ajuns in aer si am ramas acolo. Adoram levitatia. Am trecut repede peste fluviul pe care trebuia sal trec cu Marc daca ramaneam in autocar si am aterizat pe o cladire de numai cateva etaje. GReseala incredibila, cum am pus piciorul jos, imediat dupa cem am coborat, armura neagra s-a spart. Piciorul meu era dezgolit pana la fund. Repede, bratara s-a retras, aceasta fiind rupta. De sub straturile de tabla..sau ce era chestia din ce o facuse, au aparut hainele mele de parca nimicnu se intamplase. Totusi.. armura era varza. M-am uitat in jur pana am vazut un teleportor. M-am dus repede acolo, am introdus ca destinatie hotelul spus de Marc si in cateva secunde eram la intrare. M-am intalnit la intrare cu Rex.
- Ce faci, broasco ? Ai gasit ce vroiai ?
- Nu chiar. Da' Tu ? Ramai cu Marc pana pleaca si el ? l-am intrebat bagandu-mi mainile in buzunare.
- Da. Mergi la el ?
- Aham.. Mi s-a rupt bratara, i-am spus de parca era un nimic. In doi ani de minciuni, fiecare imi parea ca va fi mai greu sa-i spun adevarul. Am ajuns in camera in care statea Marc. Acesta cand m-a vazut si-a dat seama imediar ca s-a intamplat ceva. Am trecut pe langa el si i-am lovit bratara de piept .
- S-a rupt. Repar-o ! am spus si m-am trantit pe patul sangeriu, de o singura persoana. Acesta s-a uitat mirat la inventia sa si a lasa-to pe birou. I-a ratat lui Rex camera in care urma sa stea si a apasat pe un buton din perete. Hotelul era al lui, numai eu stiam insa. S-a deschis o usa si m-a invitat inauntru acelei camere secrete. Cand am intrat m-am uitat in jur si m-am sprijinit de o masa.
- Stiam ca asta nu e de tine. Am una noua, vrei sa o incerci ? m-a intrbat plimbandu-se pana la un manechin imbracat intr-o armura... nu vorbesc in termeni vechi. Ii se spune uniforma. Era de un bleu foarte deschis, aproape alb. Era diferita de cea sparta, acesta acoeprea fiecare parte din corp. Parul , ochii, gura, totul. Am privit-o uimita si i-am zamibt sefului meu. Era incredibila. Am dat din cap ca o vreau asa ca Marc a dezactivat funcia pentru tot copul. Aceasta s-a strans intr-un inel care-si regla marimea dupa degetul meu. Mi l-am pus si am iesit. Rex era in baie, se auzea dusul. Am iesit din camera si m-am uitat in jur. M-am lasat pe un scaun de-acolo. Am privit inelul cateva secunde, activarea prn gandire era veche dar cea mai buna. M-am ridicat si am deschis o fereastra , am activat armura, aceatsa in cateva secunde a fost pe mine. ochii mei acoperiti de acea casca care-mi arata fiecare detaliu despre ce doream erau deschisi larg si parca cautand ceva nou. Mi-am ridicat mainile deasupra capului de parca eram gata sa sar in apa si mi-am lasat corpul sa cada de la etajul douazeci. . Levitatie si acesta. Mai bine, daca ar fi pus ceva in talpi ar fost grea.Era usoara, ca un costum de latex din ..era din titan. Cum reusea Marc sa le faca asa ?



Rex.
Am terminat dusul repede si m-am imbracat cu niste haine, grabindu-ma sa o prind pe Mira. Am mers repede pana la usa si exact cand am deschis-o am vazut-o langa fereastra. Am vrut sa o strig pe nume insa imediat cum mi-am deschis gura, crpul ei a fot acperit de una dintre uniformele revolutiei. Nu ! NU era bine. Am fugit langa fereastra cum a sarit si am vazut-o intreptandu-s e care dig. Mi-am luat repede hainele de oras pe mine si am plecat la teleportor. Am intrat si am cerut sa fiu dus la doc. Am ajuns imediat acolo si am inceput sa ma plimb, de parca as fi vrut numai plimbare. Gandurile mele erau intoarse invers. De cand era Mira de-a rezistentei ? Marc avea legatura cu asta ?




Am ajuns pe dig unde trebuia sa se intalneasca doi dintre conducatorii companiei. Inca eram in ceata... cum o companie care produce muzica sa ajunga sa preia controlul industriei lumii ? Asta doream sa aflu cu toata inima mea.. dar mai intai documentul. M-am ascuns dupa un copap, cu masca data jos..adica partea de sus, care-mi acoperea capul. Am auzit niste pasi... m-am panicat si repede mi-am ascuns chipul. M-am ascuns bine si l-am vazut pe Rex. Ce cauta acolo ? M-am miscat incet, asfel incat sa fug insa cum m-a vazut a inceput sa fuga spre mine. M-am panicat, daca-i alerta pe ei ?
- Lasa-ma. Am treaba, am spus, modului din voce transormandu-mi vocea ca a unui android.
- Esti din rezisteanta, pot chema politia.
- Nu ai decat, am treaba acum , kiddo' ! m-a prins de mana si fara sa-i dea seama a apasat butonul de pe inel pentru dezactivarea totala. Am ramas mura si l-am privit. Ce dracu..Rex !
-Ce faci ? am tipat smucindu-mi mana. Nu mai era nicun pericol acum, fiind fara uniforma. Ma enerva faptul ca aflase..la dracu.
- Nimic. Doream sa vad daca e adevarat... de ce nu mi-ai spus ? Ti-e frica ? m-a intrebat facand un pas in spate. Mi-am muscat buza inferioara si mi-am activat inelul, spunandu-i sa nu se mai bage in treburile mele. O faceam pentru ca imi placea. Adrenalina, aventura. Ca in filme. Nu doream sa fiu un om normal, sa merg la scoala si sa fac copii... nu doream sa aud de-astea. Imi placea ce eram.
- Mirabell, te poate prinde politia ! a tipat la mine insa eu am plecat. Nu am ajusn prea departe pentru ca el m-a prins de picior. M--a tras si am cazut in fund. Numai sa se sparga si asta, ca-l bateam. Marca a disparut si m-am uitat la l incruntat.
- Idiota! a spus si ridicand palma, imi arata un inel la fel ca al meu, numai ca de alta culoare. Era negru, ca fosta mea bratara, ca al politiei. M-am dat in spate si mi-am indreptat degetul aratator catre el.
- Nu pui mana pe mine. Am scapat doi ani de toti si nu imi pot permite sa ma prinzi tu ! Nu pana cand nu indeplinesc misiunea asta! am spus de aprca eram unul dintre criminalii din filme. M-am ridicat si mi-am prins parul negru si lung intr-o coada.
- Eu ? Eu nu ma bag pe tine, esti prietena mea. A spus si s-a apropiat de mine, ciufulindu-mi parul. Marc stia ca e din politie ? Nu, sau..doar stau amandoi in aceiasi camera. Am plecat imediat, lasanu-l pe roscat in urma mea. Aveam sa termin ce aveam in gand aflat sau nu de catre Rex. Cum am ajuns deasupra apei m-am uitat in spate si m-am lovit de ceva... sau cinea. Era probabil Rex. L-am impins si am fugit catre hotel, intrand pe fereastra in camera lui Marc. Acesta m-a privit si m-a intrebat ce s-a intamplat. I-am povestit si el a ineput sa rada.
- Ce chestie. Lucrati amandoi pe aceiasi ramura si nu stit unul de altul ! Credeam ca mergeti impreuna azi... a spus si s-a uitat la mine. Ce ?
- Cum adica ? Rex e de'al nostru?
- Nu chiar. E polititst cu rol de spion... m-am lasat pe pat si mi-am scos inelul.
- Oricum, maine merg la petrecere si-ti aduc foaia, am spus hotarata si am iesit pe unde am plecat. Ma simteam cao proasta... dar nu aveam de gand sa vorbesc cu Rex decat dupa ce terminam.
***

M-am imbracat cu o rochie neagra pana in pamant, parul meu ajunsese din trept carlionti iar ochii mei verzi erau conturati cu un creion negru. Eu una m-as fi dus in pantaloni si tricou, dar as fi atras atentia. Am pasit in camera unde se aflau toate fufele venite cu partenerei pentru acea petrecere. T.M reusise sa faca dracu stie ce. Am oftat si m-am ascuns printre cei de acolo. Am ajuns cu usurinta pe balcon, unde l-am intalnit pe Rex. Acesta m-a privit si a zambit, de parca spunea " ah, ai aflat ? ". Probabil era acolo ca politist.. dar ca sa nu para aiurea, am zambit si m-am dus langa el.
- Deci, Marc ce facea? l-am intrebat ca si cum nu aflase nimic si inca eram prietena lui cea mai buna.
- Mi-a spus catrebuie sa te ajut...
l-am privit cateva secunde apoi i-am spus ca plec. Am plecat la baie, am intrat intr-o cabina si am trecut, cu ajutorul uniformei, prin perete. Uram sa fac asta... In cateva minute am ajuns in seif. Asta chiar credeau ca un seif gigantic puteau opri uniformele rezistentei. Am luat dosarul si am fugit cate de repede am putut, ajungand in zece minute la hotel. I le-am dat lui Marc ... a doua zi, Rex si cu mine am hotarat sa lucram amandoi. Nu era suparat pe mine... si el imi ascunsese slujma sa. Am ramas prieteni .

End.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#2
Titlu : Ca in filme
Varsta minima: 15+
Gen: oneshot, yaoi, friends.
Limba: romana
Observatii cu privire la continut: Am pus replicile cu ghilimele, ca in ficurile in engleza. Va rog sa nu va luati de asta.
Tipul de comentariu solicitat: simplu sau nimic. nu vreau sa ajung scriitoare.

” Doare. ” am spus privind tavanul trist. Era a treia oara cand eram parasit dupa doi ani. Am auzit aceiasi replica de la toate trei fetele. « Oppa, te straduiesti prea mult. Simt… ca nu ne mai potrivim. » Urma sa implinesc douazeci si trei de ani in doua zile… Kana imi facuse cel mai frumos cadou : despartirea. Am ridicat un picior, plin de spuma si mi l-am pus pe marginea cazii. La fel am facut si cu celalalt si am luat spuma in ambele maini, sufland-o fara chef. Eram in cada de o ora, nereusind sa ma gandesc decat la toate ghinioanele mele. Am oftat si am scos dopul. M-am ridicat in picioare, am dat drumul la dus si m-am clatit. Am luat un prosop si mi l-am pus in jurul taliei, apoi m-am uitat in oclinda aburita. Am dat cu mana peste ea si am luat uscatorul de par, dandu-i drumul, am inceput sa-mi usuc singurul lucru care-mi placea la mine.

In sfasit… imi terminasem treaba in baie. Mi-am sters rapid corpul de apa si m-am imbracat in pijamale. La mine nu conta ca eram adult… fizic. Inca eram copil im mintea mea. Corpul ma avantaja mult in aceasta privinta, adica… nu multi de varsta mea arata cu doi ani mai tineri. M-am pus, sau mai bine zis trantit pe pat si am cautat telefonul. M-am uitat rapid prin agenda si l-am sunat pe Yong Jun, singurul care ma consola si venea la mine de fiecare data cand aveam nevoie, chiar si la unu-doua noaptea.

” Myeong, ce ai patit ? ” aintrebat imediat cum a raspuns. Am oftat, la um moment dat gandindu-ma ca ar fi bine sa incetez. Nu trebuia sa-l deranjez pe el cu problemele mele, eram destul de matur. ” Myeong, iar dormi la telefon ? ” a inceput sa rada. Am chicotit si eu, auzindu-l imediat dupa ca vine la mine. L-am lasat sa faca ce vrea, aveam nevoie, chiar daca incercam sa trec peste singur. Cum am lasat telefonu jos am auzit soneria. Am mers repede, nerabdator si i-am deschis.

” Nu ti-am dat cheia sa suni ” ras scurt si m-am lasat ciufulit. Yong Jun era student, eu luasem o pauza de un an. Eram de aporape aceiasi varsta… numai ca el era cu doua luni mai mare si cu trei ani mai matur. ” Iar m-am straduit prea mult. “am spus, el intelegand imediat ce s-a intamplat.

” Inghetata sau prajitura? “zambetul lui era contagios. S-a descaltat si si-a pus geaca de piele in cuierul de la intrare. ” Sau poate ceva cald. Ia zi, ai chef de gatit ? ” Afara ploua… pana si ploaia tinea cu mine. Am dat din cap in semn ca da apoi am plecat dupa telefon. Cand sa ma uit prin mesaje, Yong Jun mi l-a luat din mana, ridicandu-l in sus, zicand ca ma torturez singur. Aici avea dreptate…

” Sau nu… E tarziu. Nu vei sa stai cu mine? ” l-am intrebat . M-a privit cateva secunde apoi a acceptat, punandu-mi insa o conditie. Nu eramare chestie, trebuia sama schimb. Mereu imi spunea sa fiu mai matur, sa incetez sa mai port pijamale cu panda. Am intrat in dormitor si mi-am pus pe mine o pereche de blugi si o bluza gri, careia i-am ridicat manecile pana la coate. Am iesit de acolo si m-am asezat pe canapea, unde era si Yong Jun.

” Myeong, ti-am placut de Kana? ” m-a intrebat dand drumul la televizor si inmanandu-mi o bomboana cu ciocolata. Am luat-o si am privit tavanul.

” Mhm. Parea speciala ” am bagat bomboana in gura si mi-am pus capul pe picioarele lui. Am inchis ochii, jucandu-ma cu ea.

” Parea? ” a inceput sa se joace cu suvite din parul meu, incet-incet facandu-ma sa ma simt din ce in ce mai somnoros. I-am dat peste mana sim-am ridicat in fund, nedorind sa dorm. Era abia unspezece, niciodata nu ma culcam asa deveme. ” Myeong, decat timp suntem prieteni ? “

M-am speriat. Adica ? L-am privit, marind ochii. Nu stiam ce se intampla. ” Noua… noua ani. ” am spus clipind mirat. ” Tu ai fost cel care m-a scapat de batausul acela, ai uitat ? ” pe langa faptul ca ma tinea in suspans cu intrebarea lui, ma facea sa cred ca a uitat cum ne-am intalnit. Era… si inca este eroul meu. Ma intelege mai bine decat orice fata, prietenul meu este mai bun de o mie de ori decat orice fata.

” Nu. Cum sa uit, piticot ? Nu mi-am luat bataie dupa ? ” a as scut, facandu-ma sa ma simt vinovat. Am lasat capul in pamant, ceandu-mi scuze. El s-a ridicat si si-a bagat mainile in buzunare. ” Stii ce ma eneveaza la tine ? ” a spus si a inceput sa se plimbe. Ce ea cu schimbaea acesta brusca de comportament ? Eram si mai speriat. L-am urmarit pana in dormitor, unde m-a privit.

” Sunt o pacoste… ” am spus lasand capul in jos si incepand sa ma joc cu degetele.

” Ma bucur ca recunosti. Vino mai apoape, trebuie sa-ti zic ceva. ” Da, maiapoape Am facut doi pasi pana am ajuns langa el, inca tinandu-mi privirea in pamant. Ma simteam mai rau acum, cand ma certa el decat atunci cand ma cetam cu iubita mea. Noua ani… noua ani de cand eram prieteni si acum… ” De ce ma pui sa am grija de tine cand te desparti ? Nu mai bine ti-ai gasi pe cineva care stii sigurnu te-a lasa si te-ar tine pe veci ?” Deci, practic… ma simteam ca dracu

” Ti-e usor sa zici!” l-am privit in ochi simtind ca sunt gata sa plang. De ce ma simteam asa cand era suparat pe mine? Ma simteam inutil, in plus pe planeta de fiecare data cand el era suparat. ” Tu stii cum e sa iube… ” nu am apucat sa-mi termin fraza. Ochii negri a lui Yong Jun m-au ucis. Mereu era asa. A oftat si s-a incruntat.

” Mi-a ajuns, stii ? Esti oribil… ” atunci am simtit ca mor… cuvintele lui au tecut pin mine ca sabiile. Mi-am simtit obrajii luati de palmele lui si in urmatoarea de secunda, buzele lui erau lipite de ale mele. Am facut ochii mai, nestiind ce sa fac. Era bun, era dulce… era Yong Jun. Am inchis ochii si m-am lasat dus de val. I-am raspuns stangaci, uitand totul.

” Te plac e putin spus. Din prima zi… cand Chen a incercat sa se ia de tine… Mi-a ajuns, esti oribil… stii cate griji imi fac din cauza ta? Ca poti fi ranit iar ? ” Eram confuz… si parca fericit. Mi-am muscat buza inferioara, realizand cat de prost am fost. Noua ani… ma iubea de noua ani, ia eu ce faceam? Iubite false care ma paraseau si ma lasau sa plang, fara sa le pese. El a fost mereu cu mine…

” Si… eu ” am spus lasand capul in jos. Cand m-a auzit a tacut, ealiand cateva secunde mai tarziu. Intr-adevar, eu… tineam la el mult, il iubeam. Nu ca prieten… mereu am crezut ca este … pefect.

”Cap patrat ” a zis si m-a sarutat a doua oaa. Noua ani… atat trecuse. Poate de-asta nu puteam fi intr-o relatie normala. Am facut un pas in spate, apoi doi… pana cam cazut pe pat. Si-a pus mana pe abdomenul meu, ridicandu-i bluza. Eram constiend de rolul meu insa era… el. Aveam incedere in el. Am continuat sa-l sarut, sama las sarutat de mii si mi de ori.

Cand m-am trezit, dimineata pe la vreo zece, copul meu eraplin de semne roiatice. Yong Jun domea langa mine, gol, cu o mana pe abdomenul meu. Spatele ma durea insa… am zambit simi-am apropiat chipul de al sau, dand sa-l sarut… insa mi-a luat-o el inainte. I-am simtit mana in spatele capului si m-a tras , aarutandu-ma lung. A zambit victorios si vizibil feicit.

” Cap patrat… esti tu! ” am spus copilaros si am inceput sa rad.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#3
Titlu : Amintiri false
Varsta minima: 14
Gen: oneshot, drama
Limba: romana
Observatii cu privire la continut: Are doua capitole. Initial, fusese unul insa mi se parea kilometric asa ca l-am impartit + replicile scrise in ghilimele.
Tipul de comentariu solicitat: nimic. va place bine,nu, pa !


I.

Era luni, intai. Prima zi din iarna si ultima din toamna. Ma simteam legat de sectie, niciun caz, nicio crima, absolut nimic. Stateam doata ziua si ma uitam peste arhive, pe dosaele vechi si beam doua cafele la trei ore. Am cascat, m-am ridicat de pe scaun si m-am indeptat cate lift. Eram in sectie de un an, imediat cum am absolvit am fost repartizat aici. Cand am implinit douazeci si patru, eu eram langa un cadavru. Acum urma sa fac douazeci si sase.

” Eu am plecat. Sunati-ma daca e ceva…” am spus si am apasat pe butoul de la parter si am urcat inauntru. Am privit absent tavanul, fara sa aud o voce decat cand un tip, in costum, a urcat si el. L-am privit, clipind des. Clar nu era de aici, avea legitimatie la piept, deci ori era din schimb de experienta, ori venise pentru cine-stie-ce raport. M-a privit cateva secune, facandu-ma sa rosesc si sa intorc repede capul. Era mai intalt decat mine cu vreo zece centimetri, blond. Ochii lui erau negri, pielea ii era palida, nu parea genull care sa iasa prea mult pe-afara.

Am coborat repede din lift, inaintea lui, mergand destul de repede. Nu-mi placea, nu langa el. Era ciudat, inca ii simteam rpivirea cum ma impusca pe la spate. M-am oprit si mi-am intors capul, sa-l privesc. Am rosit din nou cand privirile ni sau intalnit si atunci m-am intors brusc si mi-am continuat drumul. Am ajuns afara si mi-am scos cheile, grabindu-ma. am incercat sale bag in contact ,insa de idiot ce sunt le-am scapat. Cand am vrut sa ma intor, sa le caut, blondul mi-a zambit si mi le-a dat.

” Asta cauti ? ” m-a intrebat aruncandu-le in aer si prinzandu-le. ” Uuu… Shion ? ” a spus privindu-mi legitimatia. Mi-am luat-o repede, apoi cheile.

” Da. multumesc…” am spus deschizandu-mi usa. Eram de origine nipona, ma mutasem in Los Angeles cand implinisem cinci ani. Nu mai stiam nimic de tara mea, de limba pe care o vorbisem si nici de religia mea. Am deschis usa si ll-am privit din nou, sperand ca e prima si ultima data cand il vad. Ceva ma nelinistea.
” Shion… ?” mi-am auzit din nou numele si m-am intors. I-am zambit, incercand sa par ca totul era normal. ” Imi pare rau de sora ta…” a spus facandu-ma sa maresc ochii. De unde stia de Mikoto ? Cine naiba era tipu’ asta. M-am incruntat si am deschis usa.

” Scuza-ma, am treaba. Nici nu te cunosc…” am spus si cand am dat sa ma urc in masina m-a oprit. M-a privit adanc in ochi, zambind rautacios. Ochii lui ma nelinisteau, ceva era putred. Am simtit vantul cum incepe sa-mi imprastie parul in toate partile apoi mi-am tras repede mana. ” Ce vrei ? ” am intrebat nervos.

” Eu ? Chiar nu mai știi sau ai uitat ?” veni intrebarea tipului caruia inca nu-i stiam numele si m-a impinde in masina. Am cazut pe scaunul din dreapta al soferului, el urcand in locul in care doream eu a fi. S-a intins peste mine si a inchis usa apoi pe cealalta si ne-a blocat inauntru. M-am speriat si l-am privit.

” Chiar nu mai stii ? Cu un an inainte de a implini douazeci si patru… ” m-a privit. Am dat din cap in semn ca nu si i-am spus ca anul acela era in ceata…acela si cel cand implinisem saisprezece. Mintea imi blocasera acele amintiri dintr-un anumit motiv. Nu doream sa rascolesc trecutul. ” Ai fost la petrecerea verisoarei mele…si ” s-a aporpiat de mine si m-a apucat de barbie. M-a tras spre el , m-a sarutat brusc si m-a tras de buza inferioara. ” si te-ai imbatat… am mers amandoi in dormitor…” si-a pus mana pe pieptul si mi-a deschis un nasture. L-am plesnit peste mana si m-am incruntat. ” Shion, dupa petrecere …mai exact doua zile, verisoara mea s-a sinucis. Era ziua ta cand ea a facut-o… tu ai fost cel care i-a examinat cadavrul. “
L-am privit speriat. Da, stiam ca fusese o fata. Imi aduceam aminte de petrecere, de faptul ca fusesem acolo din cauza unui pariu… ceea ce nu stiam e cine era el. Verisoara lui… l-am impins si m-am incruntat nervos.

” Nu am nici cea mai vaga idee despre ce voresti. Nu stiu, lasa-ma ..pleaca!” am spus incepand sa gafai speriat. Ma durea capul, nicmic nu era la locul lui. Ce se intamplase ?Ma intalnisem cu un blond cu ochi reci iar acum simteam ca mor. Imi era frica de ceva si nu de el. De trecut.

” Shion. Sunt Rex… chiar nu mai știi ? Ce ți s-a intamplat ?” era vizibil ingrijorat. Sincer… si tandru, romantic. Care era relatia noastra ? ” Oare chiar asa de tare te-ai lovit ? Adica, cand ai cazut de pe pod. Doctorii spuneau ca esti bine…” a spus. Ce ? Ce cazatura ? Mi-am muscat buza inferioara, comportandu-ma ca un adolescent. ” Ce cazatura ? Cand ?” am intrebat speriat.

” Mikoto, Shion, Mikoto. “
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Plastic vs Copie.Realitate, pura fictiune sau previziuni? Fifilina 24 15.193 10-04-2010, 06:43 PM
Ultimul răspuns: Fifilina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)