Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Personajul preferat din Spiral

#1
stiu ca povestea e veche...dar totusi trebuia sa existe si topicul asta nu? :001_tongue:
personajul meu preferat e ayumu...mda chiar personajul principal. ma uimeste cu inteligenta si logica lui :blink: si incearca mereu sa iasa din umbra fratelui lui. dintre fete imi place ryoko...ea e singura care nu vrea sa ucida. e o fata sportiva si foarte incapatanata (ca mine). rio e draguta pentru ca desi e mica pare foarte matura chiar daca are momente cand e copilaroasa.

#2
Ufff....grea intrebare!Si spun asta pentru ca batalia se da intre Ayumu si Eyes.

Ayumu Narumi>personajul principal al animeului.Este foarte inteligent,in rezolvarea unei probleme,analizeaza foarte bine orice amanunt in gasirea unei solutii cat mai rapide.Si sa nu excludem faptul ca este incredibil de dragut.

Eyes Rutheford>cel mai calm personaj.Duritatea si raceala lui fata de cei din jur il fac sa para un om implacabil,lipsit de scrupule.Dar inca o data sunt de acord cu faptul ca "aparentele inseala".In interior,el nu este decat un adolescent satul de atatea crime(cred...nu sunt sigura)si care ar vrea sa duca o viata normala(si asta presupun).Nu stiu de ce(am o imaginatie foarte bogata)am facut o oarecare legatura intre el si Yuki Eiri(Gravitation).Privirea lor este la fel de rece...

Dintre cei doi...raman la parerea k Eyes Ruthefordeste personajul meu preferat.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
Ayumu Narumi~este foarte inteligent si descurca orice problema.Imi place cum arata si mai ales ce gateste el pare delicios:-> .Imi place mult personalitatea lui.Este dragut,nu prea amuzant dar este personajul meu preferat si personajul principal al animeului care este unul din preferatele mele.
[Imagine: sssfcopy.png]

#4
Hyono.Imi place deoarece a fost realizata in stilul clasic-anime(aici ma refer la coafura,vestimentatie).Este nostima,indragostita(cred),mutrele pe care le face sunt adorabile.Inteligenta,frumoasa si cu o tenta de hack(incerca sa sparga codurile de la dosarele politiei).Putin cam lipicioasa dar probabil se manifesta asa pentru ca Narumi nu ii acorda atentia cuvenita.

#5
ayumu... are o logik O.o .. mi-ar trebui si mie... imi place ca risca totul pentru o singura clipa.. un moment decisiv si mereu are un AS in maneca :X
presupun ca nu e vb doar de inteligenta... ci si de intuitie... sau calcule? O.o .. de exemplu atunci cand avea bomba aia la gat... si Hiyono era prizoniera lui Kosuke.. a planificat totul si a tinut pe toata lumea in suspans.. "Iata, vine o zeita" i-a zis lui Rio cand a aparut trenul si Hiyono i-a aruncat cheia... si a scapat...

#6
Si mie tot Ayumu imi place.
e foarte inteligent si istet. E si simpatic, tipul e calm si nu se agita mai deloc. Se bazeaza pe logica si calcule. Si pe langa toate astea, doreste sa iasa din umbra lui frate-su, riscand foarte mult.
Asta imi place.
[Imagine: miafirma.jpg]

#7
Mie cel mai mult imi place Kanone Gilbert. Pentru personalitatea sa duala, poate arata doua fete ale lui: una copilaroasa, dulce si alta cruda, dornica de sange , de razbunare. Cred ca exprima foarte bine natura duala a omului. E un personaj foarte interesant, care ascunde multe si de la care nu stii niciodata cu adevarat ce gandeste.
E genul de persoana pe care la prima vedere ai avea tendinta sa o subestimezi pentru ca apoi sa te trezesti cu o lovitura la care nu te asteptai cu zambetul pe buze.
E capabil de orice ca sa-si atinga scopul, ceea ce imi place la el, uneori trebuie sa treci peste cei din jur ca sa reusesti.
It's a game...

#8
Personajul meu preferat din spiral este desigur...Eyes Rutherford
-este un personaj tacut si ganditor gen englezilor de demult doar acolo sa nascut.are 17 ani,pianist care debuteaza in lumea muzici de la varsta de 14 ani.
-acesta are mare grija de blade children si ar face orice ca sa ii protejeze.
-cu trecerea timpului acesta a invatat mai multe lucruri despre blade children
-acesta il iubea foarte mult pe kanone iar in manga acesta a spus ca desi blade children sunt legati prin sange doar la kanone ii se va adresa ca unui frate.

cam atat as putea spune eu.4 de aceea imi place10
o.o" wot

#9
Well mine:

o Rio Takeuchi ~ E un personaj foarte, foarte, foarte dragut. Chiar daca e doar un copil gandeste foarte matur. Imi place cum se comporta, are o personalitate foarte puternica si e sigura pe ea. Imi place mult acest personaj, unul dintre preferatele mele.

o Eyes Rutherford ~ e un personaj foarte bine realizat, imi place foarte mult povestea lui, persoalitatea si calmul cu care rezolva toate lucrurile. Imi place talentul lui de a canta la pian. Are o personalitate grozava si imi place look-ul lui, nu i-ar pune pe ceilalti "copii spintecatori" in pericol si este alaturi de ei.

o Kanone Hilbert ~ mi se pare un personaj destul de original, are o personalitate super. Imi place cum arata, cum se comporta si cum gandeste. E foarte matur si destept. Imi place povestea lui. Nu stiu, imi place foarte mult acest personaj pur si simplu.

#10
Personajul meu preferat e Eyes.Imi place cum gandeste,cum actioneaza si mai ales aura de mister care il inconjoara.Aceasta il face si mai interesant.Are mare grija de Blade children si ii protejeaza.este genul de personaj tacut,ganditor si rece, care reuseste sa pastreze la o oarecare distanta pe majoritatea personelor,fiind destul de greu sa te propii de el.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Spiral. Shiva 27 16.037 05-07-2014, 09:27 AM
Ultimul răspuns: Aggie
  Rio vs Hiyono[Spiral] Blacky 5 5.453 09-03-2011, 04:39 PM
Ultimul răspuns: Eclair.
  Rio vs. Ryoko[Spiral] Blacky 7 6.283 05-02-2011, 01:59 AM
Ultimul răspuns: mariska
  Spiral Game Lye 10 8.691 26-05-2009, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Alexi
  Ce credeti ca s-a intamplat cu Kyotaka?(Spiral) Lye 7 8.316 30-11-2008, 11:35 AM
Ultimul răspuns: Heratcher.21q


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)