Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Perlele

Deci ma doare burta de la cat am ras 21 In viata mea nu a mai ras asa de mult24 Ma doare burta...Acum si eu cateva, scz daca nu sunt prea amuzante.

Biologie --->Cls. a 5-a.

Profa': Ce este digestia?
Coleg: Este fenomenul prin care ne dam matele afara


Cls. a 6-a.

Profa': Si puii orintorincului cum sunt?
Coleg: Arata ca mama si ca tata.
Clasa: 24)))

Profa: * ora de reproducere la iepuri* Deci cum se fac puii de iepure pana la urma?
Coleg: Prin s*x!
Profa: Grr

Profa: Si ce mai sunt moluste?
Clasa: *silence*
Colega: Doamne craci sunt moluste?
Clasa: 24)))

Eu: Pisica are ghiare retractibile


Matematica.

Profa: Adrian unde iti este testul? Trebuie sa il duci acasa sa il semneze mama.
Clasa: *silence*
Profa: X vezi unde este.
X: L-a bagat in bara de la banca. Oh, iese, iese este fata!
Clasa: 24))


Dirigentie---> Cls. a 5-a.


Coleg: Doamna pot sa ma duc la baie?
Diriga: Poi nu ai fost acum o ora? O.o
Coleg: POi chiar trebuie sa merg.
Coleg 2: Ai probleme la prostata?
Clasa: 24)))


Religie.

Profa: *Tot ne zicea cum o fata a fost violata de unu si lasata insarcinata* Copii este urat ce i-a facut acelei biete fete a lasat-o insarci...
Coleg: Doamne, stiti si eu si cateaua mea...
Clasa:24))))


Educatie fizica.

Profu: Hai Leano, alerga te intrece ala.
Coleg: Y uite-o pe Elena, fugi dupa ea si pupo.

Deci nu va vine sa credeti ce viteza am bagat O.O si ala ma tot urmarea.
Sau...

Profu: Lili cand ajungi pe lada indeparteaza picioarele, dar ai grija sa nu cazi.
Lili: *face ea cum ii zice profu si ramane asa vreo 5 minute* E bine? Pot sa continui?
Coleg: Cu ce o semana?
Eu: Piramida lui Tutancamon!



Ora de romana.

Coleg: Elena a scris odata la sts: X este un nesimptit!
Profa: *se uita urat la mine*....
Eu: MInte! Mincinosul! Whoa! I-am dat IG!
Profa: Ce i-ai facut? o.O
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

Miam mai adus si eu aminte o faza tare, ce am mai ras 21

la ora de relicie a fost cand profa n poveste de D-zeu si alte chesti si la un moment dat vine vorba de ceva gen:

-Dumnezeu a imprastiat pacea prin toate colturile lumii. (sau pe undeva pe acolo, nu mai imi aduc aminte bine =.=)

La care un coleg:
-Da pamantu nu-i rotund?

toti din clasa am inceput sa radem incontinuu, dar sa sti ca e corect, ori legile universului mint ori profa minte 24

Vai. Râd cu lacrimi la ce-am citit mai sus 21
Anw, azi la ora de fizica se chinuia profesorul să ne faca pe toți sa desenăm o schița de pe tablă. Și in schița respectiva era și un cub de gheața.
Eu și colegul meu de banca vorbeam și ne prosteam. Și mă intreabă el pe mine (prostindu-se, bineînțeles) " Cum se desenează un cub de gheața? " iar eu, zăpăcită și neatentă la ce spun, i-am raspuns " Ca un dreptunghi; că doar e cub! ".
Am stat și ne-am uitat trei secunde unul la altul și am inceput sa râdem de perla mea. Și profesorul se uita la noi dar i-am povestit și a început să râda și el. Cel mai funny a fost că eu eram foarte relaxata și hotărâta pe ceea ce spuneam 21
Hi :3

Ehe nici bine nu a inceput liceul ca perlele deja au inceput sa apara. Deci sa va zic doua :]]

1. Profa de eng.: Nu sunt buna la gatit ceva de genul [in eng a zis]
Colega: Aduceti-ne si noua prajituri

2.Tot la eng. ne-a pus sa ne intrebam cate ceva pe unu din colegi
Un coleg se uita pe pereti si a vazut un panou cu un pinguin si il intreaba pe colegul de banca:Cati pinguini ai omorat pana acum?
[Imagine: EnvYQ.png]

La fizică, ieri. Colega citește niște reguli:

Colega: la la la la ... extinctor ... la la la la.
Eu: cum se scrie extinctor ?

Colega: la la la la ... * un cuvânt pe care iar nu l-am putut înțelege * ... la la la la.
Eu: ...
Colega: îți silabisesc ?
[Imagine: Jun0xCa.png]

La istorie

Profesorul ne ridica în picioare pe rând, strigându-ne după catalog şi ne întreba cu cine am făcut istoria, când ajunge la una din colege pe nume Gabriela.
Profu: " Eu te cunosc pe tine după numele de familie. "
G: " Da, probabil că aţi pescuit cu tata; căci e pescar.. "
P: " A, da? Åži pe unde stai? "
G zice pe unde stă, la care profesorul: " A, e foarte bine. Vineri după ce termin orele vin la tine acasă! Mă instalez acolo. "
G: " Bine... "
P: " Hai mă că am glumit, dar totuşi pregăteşte-mi patu' " 24)
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

Meh, una de ieri care pe moment mi s-a părut penală.

La ora de română, profa explica ce avem ca temă, în clasă era gălăgie de nu îţi mai auzeai nici neuronii. Dintr-o dată se face linişte, şi după ce profa termină de spus ce avem ca temă, se aude tare din spate un : Hai sictir!
Toată clasa încremenită, ca după să începem să râdem toţi în hohote. 24

Indiferent că nu îi era adresat profei, ci unui coleg, faza a fost . . . de neuitat. 24 Mai ales că faţa profei, la auzirea `complimentului` . . . a fost epică. 24 Totuşi, profa n-a fost prea încântată de vocabularul nostru . . . 39
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

La mate . Asta - i genială , so .

colegu ' : Chiar tre să vin la chestia aia mare şi neagră ? *tabla*
Diriga : da.
colegu ' : am venit ... la spânzurătoare .
dira : ce e ipotenuza ?
tipu ' : O dungă .
diriga : ce fel de ... dungă ?
tipu ' : lungă .
clasa e pe jos de râs .
diriga : du - te - n bancă , bă , boule !
tipu ' : deci iau un cinci ?
diriga : nu . iei un doi ! măgarule !

La istorie, adică la muzică dar venise directorul și cică făceam istorie, dar se ridică colega în picioare și zice:

- Domn' director, am vorbit cu diriga și a zis că ne lasă să ne luăm televizoru nou.
- Da cel vechi ce are ?
- Nu merge.
- Doar dacă este plasmă, altfel nu.
- Da, domn' director, plasmă este.
- Bine, da' să nu vă cadă în cap.
- Dar mini-frigider avem voie ?
- Nu, ce să țineți ? Băutură ... ? Oricum, pe voi v-aș ține într-un frigider non-stop.
[Imagine: Jun0xCa.png]

Dupa parerea mea, perlele sunt amuzante numai pe moment si numai pentru cei vizati, adica, umorul lor depinde de multe elemente, altfel as putea sa va spun si eu cum a comparat proful de engleza o domnisoara care nu mai suporta manele in taxi cu faptul ca nu stie cum respectiva se suporta cand sta pe veceu, dar tot nu vi s-ar pare amuzant desi toata clasa aproape ca era pe jos de ras.
[Imagine: iK6og.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)