Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pentru insomniaci

#21
Mult succes la interviuri, Autumn! Sper sa-l treci cu brio de al doilea, din moment ce e cel care te entuziasmeaza cel mai mult ^^ *fingers crossed*

Unde sunt eu momentan nu e inca miezul noptii, dar nu mai e mult so I might as well post. Dupa doua saptamani complet pline, am revenit in sfarsit acasa. Sau, ma rog, in casa rudelor mele, as home as I can get right now. In jurul meu lumea se misca peste tot - vara-mea a inceput scoala azi, ei merg la serviciu, bunica nu conteneste sa calce tot ce prinde in mana (I do envy her energy) iar eu ma mut dintr-un pat in altul si de pe o canapea pe alta. Oh the joys of having a month of holiday left.

Intr-un fel regret ca am amanat plecarea inapoi acasa pana pe 16 septembrie, dar pe atunci paruse o idee buna sa ma deconectez de Romania pentru cat mai mult timp. Mi-e dor de multe persoane acasa si vreau sa mai petrec ce a mai ramas din luna asta cu fetele mele dragi din oraselul meu drag, dar cand ma voi reintoarce o parte din ele vor fi plecat deja spre facultati si orase indepartate *sigh*. Si ma entuziasmeaza perspectiva but then again, probabil ca pana la Craciun nu ne vom mai vedea in formula completa. Ma mai entuziasmeaza si facultatea - cum sa nu ma entuziasmeze cateva luni de capul meu in Cluj, in acelasi apartament cu o prietena buna si la o facultate despre care am auzit numai lucruri bune? Asdfghjkl it will be glorious! So of course I'm conflicted: astept cu stres in mine raspunsul de la Utrecht si ma framant si imi verific mailul si astept din nou si stiu ca e devreme dar nu pot sa nu ma intreb cand va veni si care va fi. Si on one hand, nu ar fi asa de rau daca nu as fi acceptata, pentru ca perspectiva Clujului e relativ imbietoare pana la finalul anului, dar pe de cealalta parte imi e teama de cum va reactiona al meu psihic la inca o respingere de genul asta. E destul ca tot facebookul mi-e inundat de poze cu oameni pe care ii cunosc si care sunt impreuna acum in campusul din Saadyiat, iar eu nu pot decat sa ma bucur pentru ei si sa trag aer adanc in piept si sa ignor cum mi se strange inima ca nu sunt acolo. But life goes on.

Vreau sa fac un maraton de Kaleido Star zilele astea pentru ca trebuie sa il termin odata ca sa pot sa fac rost de toate referintele necesare pentru costumul de Nijikon. Si trebuie neaparat sa imi caut tiparele si foile alea de cusut or whatever they are, pentru ca daca trebuiesc comandate... nu stiu cum vor ajunge, ugh. Always late, always careless. Nici nu m-am apucat inca si I'm really excited about it, dar am imaginea asta in minte cu mine pe trenul Cluj Napoca - Bucuresti, cosand de zor.

Cred ca ma pun pe vizionat. Poate reusesc sa nu ma mai culc la patru dimineata de data asta. Sper sa gasesc discuri de vinil pentru Ioana zilele astea. Sper sa imi incapa toate cartile cumparate de curand in geamantan cand ma intorc acasa. Dar macar speranta asta ultima stiu ca e desarta, there's no way it'll be under 23kilos *sigh*. #i'mout
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)