Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pentru insomniaci

#11
Inainte il cuplau pe Jack Frost cu Rapunzel din Tangled. Era doar o chestiune de timp pana s-ar fi mutat fanii pe Elsa. 21
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#12
Well that's not right. Rapunzel has a boyfriend. His name is Chuck.

Personal nu ma aventurez prea mult in alte fandomuri decat Harry Potter, Naruto si Dragon Ball Z. Sunt si altele, dar nu foarte constante. Sa vedem ce iese de aici. Pana acum majoritatea sunt AU highschool fics. Trist
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#13
I wanna start a poetry blog. Like, a crappy one, one I won't give a damn about, one where I can press Enter and kid myself I actually have an idea about poetry, one that no one knows about so I can fear no more if it gets too personal, so there are no damn insecurities left, no subjective interpretation of both innermost thoughts and random subjects, no selfish interpretation of whatever the heck goes through my mind.
But then again, maybe the idea will be gone by tomorrow. I guess I just have to write something and get out whatever lingers there and overcome the blank-paper fear, the what if's, the doubts, the excuses, the distractions.
E tarziu si aberez prea tare. Si ce n-as da sa ma multumesc cu putin somn. Dar parca vad ca iar ma trezesc la 12.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#14
Well, la ora doua sunt pe Youtube si ma uit la AMV One Piece pentru ca am devenit obsedata, bravo mie. E bine sa te apuci de o serie infinita inainte de examene. E bine pentru ca nu mai ai atat de mult chef sa inveti si asta e bine *sarcasm*. De asemenea mi-am adus aminte de dragostea mea pentru Nightcore, a trecut ceva vreme. Am reusesc sa mai botez un prieten in aceasta arta, again, bravo mie.
Cred ca totusi ar fi cazul sa merg la somn. Imi e cald si as bea niste Ice Tea. Dar nu as merge la culcare. Dar trebuie. Man.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#15
Well eu la ora asta stau si ma uit la sezonul al doilea din supernatural...se pare ca l-am luat iar de la capat de plictiseala...anyway nu cred ca voi adormi pana la ora 5 sau 6 asta seara ca o sa ma uit la Supernatural si o sa ma rog ca verisoara mea sa vina mai rapid acasa ^^
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#16
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#17
Eu intru in sesiune deci semivacanta 4

Gaseste un serial lejer si uitate din pat la el. Pana se termina episodu sigur dormi. Si ca sfat pentru viitor, e mai bine sa dormi intai si apoi sa inveti. Asa ca daca vrei sa dormi doua ore intr-o seara culcate la 9 si apucate de invatat cand te trezesti. Asa nu o sa fi un zombie de dimineata cand trebuie sa actionezi la hartie
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#18
Uhh nu-mi amintesc ultima data cand a fost asa crappy in Anytime de la 1 jumate ma uitam deja pe ceas. I swear ca nu inteleg pasiunea unor DJ auto-proclamati de a remixa melodiile in cel mai monoton mod posibil. But they do. All the time. Pe de o parte mi-e dor de Oldies, locul meu de suflet. Pe de cealalta parte, tot raul spre un bine, pentru ca nu mi-as fi permis sa pierd o noapte si sa mai ma aleg si cu o mahmureala in contextul in care mai am inca atat de invatat. Trebuie sa fac ceva cu concentrarea asta.

Jur ca as face orice, numai sa stau in fata manualului de psiho nu ._. Cred ca sunt efectele bacului care se resimt, de am ajuns in stadiul in care mi-e atat de scarba de retinut orice. Mi-e dor de discutiile lungi, despre toate prostiile posibile, cu Turjo si mi-e dor de iesirile cu fetele mele dragi la un pahar de vin in locurile crappy dar dragi din orasul asta crappy dar drag. Pacat ca admiterea face din toate un pachet de stres mare mare. Asta pe langa cele o mie una baxuri si geamantane pe care trebuie sa le sortez si sa le desfac si care ma depresioneaza maxim pentru ca mereu imi amintesc de vocea bunicii mai sa planga si de cum la anu' nu voi mai fi in Sibiu. Which is half strange, half... I don't even know how to call it anymore.

Vreau pauza si vreau sa scap de griji si vreau sa ies si vreau sa plec odata la mii de kilometrii departare ca sa ma deconectez de tot si de toate macar pana pe la mijlocul lui septembrie. Dear holiday, just wait for me a little bit more.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#19
Mda este ora 3:19 si singurul lucru pe care il fac este sa ma uit la Supernatural la un episod de Craciun *headdesk* Sper ca macar sa ma ia somnul uitandu-ma la tot sezonul 3 X_X
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#20
Sweet dear God,

Am un interviu la 9.30, unul la 11 si unul la 15, toate la cel putin 40 de minute intre ele. Toate trei pentru joburi in Customer Care si anume singurul lucru pe care stiu sa-l fac si pentru care ma va mai angaja cineva vreodata.

Inca ma gandesc daca sa mai incerc sa dorm sau nu si daca sa ma duc la interviul de la 9.30 sau nu, pentru ca am citit niste chestii absolut odioase despre firma cu pricina pe undelucram.ro si am impresia ca ma trag in piept. Sa nu mai mentionez ca oamenii care au scris de bine pe site erau practic analafabeti kshtz. La unul dintre ei am gasit fraza "dc vb englz ft bn" I sh*t you not. Ma gandesc sa le dau un mail sa le spun ca am primit o pozitie in alta parte si gata. Risc sa nu ajung la timp la al doilea interviu, pe care chiar vreau sa-l sustin. E vorba despre un job full time pe engleza, ceea ce inseamna ca voi lucra noaptea si voi fi platita mai bine. I'm not really a morning person, so it suits me si imi place sa vorbesc in engleza. Plus ca e la trei statii de casa, ajung cam in 20-25 de minute acolo. Plus ca stiu sigur ca respectiva companie e serioasa. Al treilea interviu e ca si trecut, e fix ce-am facut la my previous job, asa ca daca ajung acolo si nu adorm in timpul interviului totul o sa fie ok.

Nu mi-e somn. Sunt agitata, iritata si parca imi bate inima mai repede. Nu am emotii pentru interviuri, am mai dat inca vreo 20 exact ca astea, sunt sigura.

Ned se uita la niste clipuri pe youtube si eu pana mai devreme cand am deschis Azup, am frecat duda pe un site din asta cretinel de femei. Am aflat ca daca visezi pisici e naspa si trebuie sa omori pisicul ca sa nu ai ghinion, ca horoscopul meu spune ca imi voi gasi iubirea saptamana asta (da, probabil o sa ne intalnim prin casa) si ca barbatii sunt stimulati sexual de mirosul de gogosi. Yet again, I sh*t you now, my friends.

Si am gasit un joculet care e un fel de 2048 numai ca are culori in loc de numere si mi-a mancat bateria, nervii si doua ore din viata.

Oh, I sorta kinda had a nervous breakdown cand mi-am dat seama ca mi-am dus toate hainele de corporatista la maica'mea la Giurgiu si ca n-am cu ce sa ma imbrac la cele trei magnifice interviuri. De asemenea, mi-am dat seama ca nu am decat haine albe, negre si crem, dar am treninguri si pijamale de toate culorile. Ma intreb ce spune asta despre mine?

Ma gandesc daca sa imi iau toacele de 10, pentru ca sunt cei mai prezentabili pantofi pe care ii am si sa imi indes totusi niste sandale in geanta in caz ca imi piere avantul dupa 20 de metri.

Mai am fix 2 si 29 de minute de dormit daca imi propun sa ajung la primul interviu si 5 ore daca ma duc direcr la al doilea.

Eh, macar o sa mananc un corn cu ciocolata la micul dejun. Smile
[Imagine: autumncopy.png]

"Se spune ca de la viata trebuie mai intai sa iei, apoi sa platesti. Unii au luat fara sa plateasca, in schimb eu am platit fara sa iau nimic."




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)