Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pe urmele dragostei!

#11
Uite si capitolul 8.Sper ca m-am descurcat mai bine.Am incercat sa scriu mai mult...sa mai pun descriere si alea alea...
8.Echipele.Secretele ies la iveala
Soarele se chinuie sa stapunga cerul pentru a putea aduce o noua zi.Chiar si cele mai puternice forte cedeaza asupra naturii razbunatoare.Deodata stropi uriasi de apa cad incet formand balti pe srtazile satului, in care se oglindesc norii negri si fiorosi.Un trasnet lumineaza tot cerul si trezerste pana si cele mai mici vietuitoare.Sakura isi deschide rapid ochii verzui precum coroanele copacilor vara, la auzul imensei sageti de foc.Satul era ca si blestemat in cauza furtunii de afara.Rozalia se ridica din pat si se duce la geam cu pasi molcomi:
-“Uau!”spuse ea privind geamul batut de stopii de ploaie .
Se indreapta usor catre baie unde isi face toaleta de dimineata , dupa care merge spre sifonier de unde isi alese o bluza rosie groasa , pana dupa fund si cu maneci lungi umpic larigi.Isi luase o pereche de blugi negri mulati pe picioare si isi puse o pereche de cizme rosii pana la genunchi.Coboara in bucatarie unde serveste micul dejun apoi isi ia o umbrela transparenta si pleaca spre academie.Pe drum se intalneste cu Naruto ce purta o pereche de blugi negri si un plovar portocaliu.In picioare avea o pereche de nikeuri portocalii.Insa fata a observat ca nu avea umbrela si era ud din cap pana in picioare.
-Hei Naruto!Vino aici.zise fata facandui cu mana blondului sa mearga spre ea.
Acesta o lua la fuga prin ploaie si odata ajuns sub umbrela zice gafaind:
-Yuh!Multumesc Sakura.zise baiatul cu mana dupa cap.
-Esti nebun Naruto?De ce nu ti-ai luat umbrela?zice rozalia
-Pai..vezi tu...defapt eu…..nu am ca am stricat-o:Dzice blondul putin rusinat insa cu zambetul pe buze.
-Aaa.:)Pai atunci hai sa mergem.
Cei 2 pleaca spre academie .Odata ajunsi au observat un val de copii ce priveau un panou de la intrarea in academie.Nestiind ce sa petrece, se indreapta catrea grupul lor de prieteni.Sakurase duce langa Sasuke si intreaba :
-Ce se imtampla?Ce e asa de important pe acel panou?
-Sunt echipele !tipa Naruto care venea fugind cu o foaie in mana spre Sakura si Sasuke.
Toti se adena in jurul lui Naruto.Sakura intreaba de unde are hartia si acesta ii zice ca de la Kakashi-sensei.Incepu sa citesca de pe foaie.Toti stateau cu sufletul la gura asteptand sa le fie citice numele.
-Deci....aaa uite.Echipa 7:Naruto Uzumachi, Sakura Haruno si Neji Hyugga.
-Cred ca eu sunt pus in alta echipa.zice Sasuke nu prea interesat.
Insa lista se terminate si numele brunetului nu se afla nicaieri.Toti se intrebau ce se intampla si de ce nu apare si Sasuke.Nedumerita Sakura il intreaba pe sensei Kakashi de ce Sasuke nu e pe lista.Toti au fost curiosi sa afle de ce, insa Kakashi cu o privire fulgeratoare se uita la brunet care zambea strident.Senseiul se duce langa rozalie si o ia de acolo cu forta si se indeparteaza 2 pasi, facandu-le copiilor semn sa faca la fel.Intr-un sfarsit acesta zize:
-Imi pare rau ,dar jocul s-a terminat!Unde e Sasuke?Itachi........Uchiha.
La auzul acestor cuvinte toti au ramas fara cuvinte.Nu intelegeau ce se intampla,Sakura curiosa intreaba tremurand:
-Ce tot spuneti.El e Sasuke.Nu se poa.....insa nu termina de vorbit ca o voce stridenta se auzi.Ea chair Itachi.Insa cu infatisarea lui Sasuke.
-Vai..imi pare atat de rau iubita mea.Dar se pare ca Kakasi are dreptate.Sunt uluit.Kakashi sa stii in tot acest timp cine sunt si sa nu ii zici nimic bietei Sakura.Care se bucura atat de mult de dragostea fratiorului meu.zice acesta foarte amuzat
-Sakura va intelege.Am asteptat momentul potrivit pentru a te prinde.Si uite ca am reusit.
Sakua nu stia ce sa zica.Tremurand a reusit sa scoata cateva cuvinte.
-Dar…cum ?Cand ?
-Cum ?Simplu.Cu o tehnica interzisa.Am intrat in corpul fratelui meu reusind sa il controlez.Si cand?Exact cand Tunade te-a trimis sa il cauti pe Sasuke dupa mica voastra disputa din clasa.zise brunetul
-Si atunci....Sasuke de ce a facut ce a facut ?Adica fii serios, domnul stie tot sa o sarute pe Sakura si mai mult sa isi ceara iertare:O.zice Naruto gata sa sara in sus de furie.
-Haaha ha ha haa >:) atunci i-am ametit mintea cu ajutorul sharinganului.Si a fost., nimic mai mult ca o papusa.Acum ca am fost decoperit, Sakura ar fi bine sa vii cu mine caci de nu cred ca stii ce va pati Sasuke doar esti o fata desteapta.spune Itachi zambind malefic.
-D ........de ce?zice rozalia speriata.
-Nu credeai ca m-am dat pe langa tine pentru a ma distra nu?Am de rezolvat putine proble familiare cu dragul meu frate si tu fetito esti ingredientul principal.Spune brunetul deja putin enervat.
-Ajunge Itachi.Ar fi bine sa pleci imediat sau o so patesti.Elibereazal pe Sasuke.Spuse o voce de femeie.Era Tunade alaturi de Jiraya.
-Plec...si vil dau si pe Sasuke.Acum ca am fost demascat nu mai are rost sa stau prea mult pe aici.Si tineti minte...aveti la dispozitie o saptamana ca Sakura sa vina la mine, altfel satul frunza nu va ma exista.
Si acestea fiind spuse, face niste semne cu mana si striga:
-Elibereare Jutu!O umbra mov se ridica.O umbra ce iti dadea fiori.Din acea umbra se ridica Itachi care disparu intr-un mor de fum negru.Pe iarba moale si firava era intins Sasuke care cu isi deschise ochii fermecatori si incet se ridica uitatndu-se in jurul sau.Nu intelegea ce se intampla.Tot ce mai stia era faptul ca era in clasa si colegii sai vorbeu de o petrecere.Darce cauta afara?De ce toti se uitau la el cu mirare?Si de ce Sakura plangea?Totul era fara sens pentru el.Se apropie de colegii si sensei si cu un ton rece intreaba:
-Ce s-a intamplat? Zise el obseravand ca rozalia se apropie de el.
Era la un metru distanta de brunet si printre lacrimi ii zice incet:
-Nu iti amintesti nimic nui asa?nimic.....zise fata privindul in ochi pe baiat.
-Nu chair.Ce ar trebui sa imi amintesc?intreba baiatul scurt si la obiect.
-Chiar nimic?De petrecere?De lac, de furtuna,…DE NIMIC ?Spune fata disperata.
Sasuke se uita mirat la ea si nu intelegea nimic.Kakashi se apropi de fata si ii pune mana pe umar.Se citae in ochi iubirea pe care fata o purta brunetului insa acesta era prea orb ca sa vada.
-Sakura nu are rost.Nu iti aminteste.In plus nu era el.Trebuie sa depasesti asta.Imi pare rau.
Rozalina pur si simplu nu mai stia de ce exista.A fost atat de fericita.Ia simnit buzele dulci ale baiatului, ia putut simpi mangaiere si acum....nimic.Nici macar o amintire.Cazu in genunchi si ofta foarte adanc.Acum trebuia sa merga ci Itachi pentru nu al omor pe Sasuke.Dar ii era frica.Indreaba incet:
-Ce sa fac?AM AVUT TOT CE AM DORIT SI MIA FOST LUAT INTR-O SECUMDA!DE CE?tipa fata izbucnind in plans.
Sasuke se uita cu mirare la ea si apoi la Tunade care era si ea gata sa planga.Nici ea nu a avut parte de iubirea cum si-a dorit.Brunetul se indreapta catre Naruto si ii zice acestuia:
-Ce se intampla aici?A murit cineva?Ce e cu tot plansul asta?Si ce e cu Sakura?
Blondul fara sa se uite la Sasuke ii zice incet si cu o voce treburanda:
-Tu...tu ai murit Sasuke.Pentru Sakura esti... mort.Nu iti poti inchipui ce a patit.Nu stii cat de greu ii este.NU INLELEGI NIMIC PENTRU CA ESTI UN LAS!DE CE NU TE-AI CONTROLAT?DE CE NU TE-AI FERIT DE ACEL JUTU?UITE CE AI FACUT SASUKE !tipa blondul din taote puterile si era gata sa il loveasca pe brunet insa Hinata il opri.Aceasta il lua pe Sasuke deoparte si ii povesti totul.Sasuke era foarte nervos.
-Itachi...te-ai jucat cu mintea mea.Te-ai luat de prietenii mei si le faci rau.Unde vrei sa ajungi?.zise Sasuke incet dupa care se duse la rozalie de statea in genunchi plangand.Acesta o privi cateva secunde dupa care se pune langa ea si ii zise:
-Ce ai sa faci?Vei merge cu el?
-Nu...nu stiu.Nu mai stiu nimic.De ce eu ?zice Sakura ridincandu-si ochii plini de lacrimi si privindul fix in ochi pe baiatul iubit.Aceasta o privea pe Sakura si nu ii venea sa creada cele petrecute.Toti de la academie erau uluiti de cele ce se petrecuse.Ino zambea usor iar Ten Ten zice:
-Tie ti se pare amuzant?
-Pai.....din partea mea, usuratica de Sakura pote sa si moara.Eu sunt fericita ca Sasuke nu o iubeste si ca nu ma uraste.zice Ino privindul pe Sasuke.
Acesta a auzit ce a spus blonda si intr-o secunda o fulgera cu privirea.Fata ingeta de frica si pleca de acolo.Deodata se auzi o voce in aer.O voce ce ii inspaimanta pe toti.
-Ce frumos....poate ca Sakura vrea sa iti aminteasca clipele minunate petrecute cu Sasuke...sau mai bine zis cu mine..>:).Offf fratioare....o lasi pe saraca fetita sa sufere atat de mult?De ce nu o iei in brate...sau pote prefera sa stea la mine in brate...hahahahaha..
-INCETEAZA....TERMINA.......oprestete te..te rog oprestete..nu mai pot.....zice rozalia panandu-si mainile in cap si plangand in hohote.
Sasuke starangea pumnii foaste tare si il striga pe fratele sau.Acel tablou era incredibil.Plin de durere si dezamagire.Iubirea ce era odata intre cei 2 adolescenti a disparut.Si toate acestea pentru ce?Kakashi s-a dus la Sakura care saraca era distrusa.:
-Sakura gata!Dute acasa.Trebuie sa uiti si in nici un caz sa nu te gandesti sa mergi cu Itachi.Sakura se uita la Kakasi cu ochii larg deschisi si scoate un tipat ingrozitor.Speriat Kakashi o scutura pe fata insa aceasca a ramas cu privirea fiza.Cand senseiul intoarse capul il vazu pe Itachi care il tinea pe Sasuke strans si cu un kunai la gat.Acesta,Itachi, se apropie de Sakura.Kakashi a frut sa il opreasca insa nu reusi.
-Deci...sa vedem.Uitate bine la el fetito.Nu stii ce ocazii vei mai avea.Spuse Itachi aruncandu-l pe Sasuke in bracete fetei.Aceasta nu se misca deloc.Trupui brunetului era aruncat la piciorele ei ca si o carpa.Durerea simtita era imensa.Itachi pleaca de acolo.Sakura se tarase pe genunchi langa Sasuke.Ii puse mana pe fata si il mangaia usor.Sasuke se trezi din starea de lesin pe care io provocase cazatura si cand deschie ochii ii intalnise pe cei ai Sakurei.Aceasta isi stranse puternic buza si un firicel de sange aluneca, cazand pe buze inferioara a brunetului.
-Nu mai inteleg nimic.De ce nu am simtit ca nu arai tu...doar te cunosc. Acum ma jur ca nu am sa mai am niciodata sentimente.Si jur ca niciodata nu voi mai plange nu nu voi mai suferi.Sasuke ai un vis !Distrugel pe Itachi.Daca nu o faci tu..o voi face eu.
Si fata se ridica dandu-i mana baiatului pentru al ajuta.Sasuke si Sakura au ramas prinsi de mana si brunetul zambi usor.Apoi au zis amandoi odata:
-Itachi e mort!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pasind pe urmele iubirii KarinaD 21 10.912 18-10-2010, 08:36 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Clan contra clan. Cand mafia este pe urmele mele (SasuSaku) Who said i have to be normal 7 12.333 06-05-2010, 05:55 PM
Ultimul răspuns: Ella-chan
  Pe urmele diavolului [hentai] Hitman 16 10.338 31-07-2009, 02:29 PM
Ultimul răspuns: nimeni
  Pe urmele destinului (+16) WinterSoul 34 15.569 02-05-2009, 02:41 AM
Ultimul răspuns: cookie
  Pe urmele dragostei ! by me ... sweet_zoey 0 2.317 19-02-2009, 10:55 AM
Ultimul răspuns: sweet_zoey


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)