Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pe urmele dragostei ! by me ...

#1
Nu stiu cat de buna sunt :( dar imi doresc sa imi spuneti voi daca am gresit ;) nu ma supar :P

Un baiat dragut se arata in cale

E undeva prin amiaz , soarele straluceste puternic, caci e vara, totul era de o nuanta de verde in orasul Japoniei, se putea simti usor mireasma dulce a florilor din copaci si din gradini. Parcul era plin , copii se aflau la tot pasul deoarece a venit vacanta si acum singura dorinta a lor este : distractia .
In acel parc se plimba o tanra, care tocmai isi sarbatorise majoratul, in acest moment avea tot ce isi dorea , cel putin asa gandea ea , era majora si putea face orice si-ar dori. Ea e imbracata cu o pereche de pantaloni scurti albi , si un tricou portocaliu ce avea inscriptionat intr-o parte : cool girl. Parul ei lung si negru te indemna sa te gandesti la intuneric, iar ochii ei albastrii iti aratau timiditatea ei, ea nu era mereu timida , defapt era cea mai rebela fata din liceu si asa ea avea o slabiciune , pe cat de indrazneata ar fi sa se bage intre oricine si sa se bata , pe atat de timida era cand se afla in apropierea baietilor pe care o atrageau. Isi putea ascunde foarte bine inocenta , dar totusi sensibilitatea ei cate o data o dadeau de gol.
- Akane! Buna! se auzea un strigat din spatele fetei.
Tanara se intoarce si il observa pe cel mai bun prieten al ei :Haruki Hirohata . Un baiat inalt , frumos si blond ca soarele, cu ochii albastrii asemanatori tinerei .Era imbracat intr-o pereche de pantaloni scurti si rosii iar sus avea un tricu alb . Cei doi se intelegeau foarte bine , erau ca si fratii in copilarie , dar si acum au ramas la fel de apropiati.
- Hey Haru! Ce faci aici ? Am crezut ca pleci la parintii tai azi. ii spune Akane
- Da , dar am venit sa imi salut sora , nu este politicos??
- Nu iti cam sta in fire ! Asa ca , hai , spune , de ce ai venit ?! intreaba Akane mirata
- De ce ? Nu ma crezi ? Ok , am venit ca sa imi i-au ramas bun de la Takumi, si daca tot te-am gasit si pe tine , de ce sa nu te salut !? raspunde acesta
- Am crezut ca il duci si pe el , doar sunteti iubiti nu ? Aaaa stai , am uitat , parinti tai nu stiu ca esti pe invers . zice Akane chicotind
Asa si era Haruki prefera baietii decat fetele , de acea cei doi sunt doar prieteni buni , se inteleg minunat impreuna.
- Da da , cum zici tu! Eu am plecat ! Pe curand , soro!
- Pa ! Sa ai girja de tine !
Akane privea in continoare silueta inalta ce se pierdea in multimea de oameni.
Ramasa singura ,ea s-a gandit sa mearga sa se plimbe, prefera deobicei strazile inguste si lungi care erau scufundate intr-o liniste totala. Ii placea sa se gandeasca , si sa se plimbe in acelasi timp .
Akane trece un semafor ajungand astfel in fata unei strazi foarte inguste si s-a hotarat sa o ia pe acolo . Ei nu ii era frica de nimeni si de nimic , nu ii pasa daca cineva se lega de ea , caci se putea apara cu usurinta deoarece a facut arte martiale si mai avea si diferiti prieteni care o mai aparau . Dar fiind neatenta si cu gandurile departe , ea a fost luata in surprindere de trei baieti mari si acoperiti la fata , a incercat sa ii loveasca dar erau prea rapizi pentru ea , in cele din urma a obosit , dar nu a vrut sa se dea batuta asa ca a luat o caramida ce a gasit-o pe jos si i-a aruncat in cap la unul dintre ei,iar apoi a inceput sa fuga spre blocurile ce se afla in fata ei , sperand ca cineva ii a da o mana de ajutor , si asa se si intamplase , un baiat inalt cu parul lung si albastru, ochii negrii imbinati cu mov , iar el era imbracat in pantaloni de bluji si o camasa alba descheiata la toti nasturii, el aparu din senin in fata fetei , ea prinzand curaj la ajutat sa ii infunte pe cei doi , luptand in echipa , desi era ciudat pentru ea caci nu il cunostea . Intr-un sfarsit luptea s-a incheiat asa ca cei doi au inceput sa vorbeasca:
- Salut, de unde ai aparut ?! Si de ce m-ai ajutat ? intreba Akane avand o nuanta de rozaliu inchis pe obrajii ei infierbantati.
- Pai am auzit un POC , asa ca m-am uitat pe geamul din camera mea si te-am vazut pe tine cand fugeai catre blocul meu , si am sarit pentru a te ajuta. Dar imi permiti sa te intreb ce cautai tuh acolo cu acei golani ? spune el trecandu-si mana prin par
- Pai cei trei au aparut in fata mea asa ca .. am incercat sa ma apar ... apropo , cum te numesti? Intreaba ea rasucindusi o suvita de par
- Seiichi Kobayashi .Pe tine ?
- Akane kujo, imi pare bine sa te cunosc!
- Haide sus la mine sa mai povestim , ca nu e prea confortabil aici ! spune acesta ingandurat.
Ea accepta asa ca facu un semn din cap insemnand ok , si il urma pe baiat pana in fata unui apartament mare , desi avea numa doua camere era chiar foarte mare . livingul era mare si avea peretii vositi intr-un galben deschis . avea o canapea rosie pe spatele unui perete iar in stanga si in dreapta avea doua fotolii de aceeasi culoare.In fata ei se afla o masuta de sticla , iar intr-un colt se gaseste un televizor cu plasma. In peretele cu usa este facut un bar si avea diferite obiecte casnice.
- Stai jos ! spune Sei
Akane se aseaza pe canapea privind in jurul ei, nu a mai vazut o camera de baiat care sa arate asa curata.
- Vrei ceva de baut? se auzi iarasi vocea baiatului
- Da un pahar cu suc , te rog ! raspunde tanara
Dupa ce o serveste se aseaza langa ea, si o priveste intens, ea se inroseste ca cel mai rosu trandafir, si incepe sa tremure, pana acum nu a mai simtit un sentiment atat de puternic, corpul ii vibreaza , iar ea nu putea sa se controleze , inima ii batea din ce in ce mai tare.Observand asta , Sei se apropie usor de ea , prinzandu-i buzele intr-un sarut pasional.

Personajele:

[Imagine: Akane.jpg]
Akane Kujo

[Imagine: Haru.jpg]

Haruki Hirohata

[Imagine: Sei.jpg]

Seiichi Kobayashi
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pasind pe urmele iubirii KarinaD 21 10.893 18-10-2010, 08:36 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Clan contra clan. Cand mafia este pe urmele mele (SasuSaku) Who said i have to be normal 7 12.326 06-05-2010, 05:55 PM
Ultimul răspuns: Ella-chan
  Pe urmele diavolului [hentai] Hitman 16 10.319 31-07-2009, 02:29 PM
Ultimul răspuns: nimeni
  Pe urmele destinului (+16) WinterSoul 34 15.561 02-05-2009, 02:41 AM
Ultimul răspuns: cookie
  Pe urmele dragostei! andreea_sakura 10 11.814 25-01-2009, 01:54 AM
Ultimul răspuns: andreea_sakura


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)