Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Parerea voatra despre Akatsuki.

#11
Lovely Smiley...iti multumesc foarte mult despre informatiile date.Cine ar fi crezut ca Itachi avea in Shippuden 21 de ani? Abia astept sa scrii si despre restul.Sunt curioasa despre datele lui Sasori.

Acum sa revin.Akatsuki este o organizatie temuta si periculoasa.Membrii sunt persoane care nu mai au de ce trai si care au comis fapte ingrozitoare si teribile ca :
Uciderea unui Lord Feudal(Kisame)
Uciderea unui Hokage si Kazekage(Orocimaru)
Uciderea propriului clan(Itachi)
Uciderea unui Kazekage(Sasori)
etc.

Sincer,mereu trebuie sa existe personaje negative intr-o poveste.Dar nu mi se pare drept ca Sasuke sa-l omoare pe Itachi sau ca Sasori sa moara.Dar...dupa cum toata lumea stie,binele castiga iar raul pierde.
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#12
Fara supararea nimanui o sa spun o parere diferita fata de cele pe care le-am vazut.
Eu cand ma gandeam la povestea mea sasusaku doream sa-i pun si pe akatsuky dar cu roluri bune. Cand iti imaginezi ceva crezi ca totul este in pace, ar fi frumos sa vezi la televizor ca toti membri din Akatsuky trec in protectia satelor si se indreapta.
Asa Itachi nu ar muri si Sasuke ar lasa razbunarea, daca el lasa rasbunarea va ramane cu Sakura, daca cuplul sasusaku se formeaza Naruto se resemneaza si este cu Hinata. Vedeti cat de frumoasa ar fi viata daca Akatsuky sunt buni?

#13
Akatsuki , zici ? Pai mie'mi plac , adica unii care sunt asa uber cute^^ :X Dar sunt si uni pe care ii detest 21 Sasori : my love :X Deidera : e al lu' sis'u 15 Itachi : mine 15 . Konan avand in vedere ca e singura fata mi se pare destul de puternica , jeez ce tot spun a fost eleva lu Ero-senin xD Asa Kisame , pestica , deci eu mor de ras cand il vad pasta in poze , ca'mi aduc aminte de asta : Nya , Itachi-san fi atent xD Deci kisame e un rechin , rechinul e un peste , deci kisame is a fish 19 nya , itachi-kun intelegi ? doamne deci poza aia e geniala 24) Da Itachi se gandea la sushi 21 Asa sa revenim . Hidan tipu e puternic dar ma inerveaza se tot cearta cu Kakuzu 21 atosu' ala , credeam ca nu o sa mai moara :O Noroc cu Naruto . Momentan pana acum nu mai sunt in viata decat Zetsu , Tobi(madara uchiha) si Kisame(nu sunt sigura) ;-? Pana la urma daca ne gandim logic , trebuia sa fie omorati , si sa fie mai slabi decat cei de partea buna : Naruto , Sakura , Kakashi , s.a Deci mie imi place Akatsuki , mai ales atunci cand se prostea Madara cu Tobi ala 21) da' pacat ca si-au parasit satele ..

#14
Akatsuki-o organizatie foarte puternica,impunatoare,periculoasa etc...ce vreti voi,eu raman la ideea ca sunt niste criminali,iar parerea mea este cu totul negetiva.
Acuma ca au un farmec aparte,un anumit mister e alceva,asta e bine,deoarece au facut ca animeul naruto sa fie mai interesant,demn de vizionat (nu ca n-ar fi oricum)


#15
Deci ii iubesc :X Preferatii mei :X Cel mai mult imi plac Deidara [febletea mea nomber 1:X] si Itachi :X.Chiar daca's rai au un stil aparte:X.Desi ce ma enerveaza e ca Dei si Ita au fost obligati sa intre dar asta nu inseamna ca au vrut cel putin din cate stiu eu Dei a fost obligat de Ita >.< Proasta combinatie.In fine sunt preferatii mei:X
[Imagine: EnvYQ.png]

#16
I love Akatsuki...Cei de acolo sunt puternici si cateodata amuzanti ( Tobi mai ales ). Sunt talentati (Sasori cu papusile lui ;Deidara cu bombele ; Itachi cu Sharinganul etc.). Fiecare are un rol important in organizatie ( Pein are rinnegan-ul si este liderul ; Zetsu ii pune la curent cu tot ce se intampla ;...)
Dar totusi sunt RAI.Ei cauta demoni cu cozi pentru a obtine putere.Dar in tot intunericul acesta trebuia sa mai existe si altceva : amuzament ( cearta dintre Tobi si Deidara ) , drama (multi membrii ai organizatiei au murit ) , neintelegeri ( Sasuke il ucide pe Itachi ) dar si teama ( sa nu mai vorbim despre tragedia acestora.In orice caz...Akatsuki a adus multa actiune in Naruto Shippuden.
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#17
Akatsuki nu mai e ce a vrut sa fie de ceva vreme. Ideea lor pentru care s-au luptat atat de mult si pentru care numerosi luptatori s-au sacrificat a disparut din peisaj. Au fost inlocuiti cu mercenari periculosi but can you blame them? Au avut un vis pentru care au luptat intr-un mod diferit si ciudat, daca e sa comparam metodele obisnuite de a rezolva problemele din acea perioada. Incetul cu incetul au crescut, s-au bucurat atunci cand victoriile mici au aparut si tot asa. Insa si-au pierdut radacinile si visul, asa ca a ramas doar numele de ei. Tot ceea ce a fost pur legat de Akatsuki si pacea lor a fost distrus si s-a transformat tocmai in ceea ce nu isi doreau vreodata. Numele insusi a fost intors si manipulat pana cand s-a ajuns aici, la un membru ce doreste sa stapaneasca lumea prin alte metode ridicole *nimic nou aici*. It sucks.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intamplari Akatsuki Ҝa-вοοm!™ 24 14.841 13-09-2012, 04:12 AM
Ultimul răspuns: rebeca


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)