Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Originea nick-ului

#81
Originea nick-ului meu: tota lume imi zice ca sunt ca o bomba cu ceas, tin foarte mult cont de timp asa ca imi organizez mereu fiecare lucru pe care am de gand sa il fac (am si o pasiune pentruceasuri), iar in totdeauna cand ma pune mama sau altcineva sa fac ceva anume ii spun ca mai am nustiu cate minute de stat la calculator sau la televizor ,sau altceva ,totusi mereu intarzii, deci sa nu faceti ca mine. La un test am fost singura ramasa in clasa care mai scria dupa 40 de minute (era un test de 50 min) asa ca a venit profa la mine sa imi ceara lucrarea, iar eu i-am spus "M-ai am 7 minute" si ea "Si apoi boom..." mda profa iesise din clasa exact cand terminasem de scris, si ca de obicei am sarit din scaun si am inceput sa strig dupa ea... -_-"
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#82
Paaaai. Nick-ul meu este si porecla mea. You know, that awkward moment when a friend spells your name wrong? Cam asta mi s-a intamplat si mie. De la ' Alex ' e usor sa faci ' Axel ' , nu? Adica daca muti x-ul in locul l-ului si invers... Oricum, la inceput nu mi-a placut deloc cum suna, eram ceva gen: " De ce ma strigi ca pe un baiat? " pana ce mi-am dat seama ca mi se potriveste si am facut "numele" asta si de fata.
Ciudat, stiu XD .

[Imagine: MANOWAR.jpg]
Brothers everywhere
raise your hands into the air
we're warriors, warriors of the World !

#83
Originea nick-ului... Diz + Bunny + Daria.

#84
un pic pe aratura:
Iris, nostima poveste xD.. mi-a amintit de o faza la scoala, la romana. -Doamna, de ce mi-ati facut taietura asta pe lucrare? -Nu inteleg ce vrei sa zici. -De ce mi-ati facut taietura asta pe lucrare? -Pai nu inteleg ce vrei sa zici! -Adica... de ce mi-ati facut aici taietura asta?? -Pentru ca nu inteleg ce vroiai sa zici acolo in lucrare!!

revenind:
Unii ar zice ca sunt fana Madalina Manole. Ce-i drept, nu, imi plac cateva melodii si atat. Pur si simplu am auzit denumirea la televizor si mi-a ramas intiparita. E una din cele mai inspirate porecle de scena. In acelasi timp, am auzi aceasta denumire si in SnS -"Flame-hair etc.". Combinand acestea doua plus faptul ca indragesc foarte mult parul rosu, mai ales in combinatie cu focul, si da, sunt si eu acolo o boaba de roscata, am zis sa ma denumesc asa pe forum. Si am ales in romana, pentru ca ma gandeam ca engleza e mult prea... mainstream. xD
[Imagine: ls.jpg]

#85
Lol, nick-ul meu este Daria. Este ciudat faptul că înainte, cam acum un an sau doi, uram acest nume, lumea mă mai striga așa și eu urlam să termine că nu-mi place. Acum este altceva, i like it. De fapt, îmi place mai mult decât Daniela. Pe forum am avut mai multe nick-uri, multe foarte idioate, cam jumătate din ele gen „Fata din fața fetei” țin minte că eram odată, acum îmi aduc aminte și rămân like „witf ...?”. Acum am rămas la simplul meu nume, funny, no?
[Imagine: Jun0xCa.png]

#86
Lia: Personaj indragit din Foucault's Pendulum de Eco, si un nume care-mi place nespus, intotdeauna am avut ceva cu numele care incep cu 'l';
Uberwald: Zona mitica invaluita in mister, vampiri si lucruri intunecate din seria Discworld a lui Terry Pratchett, ar trebui sa fie 'sinonim' cu Padurea Neagra, adica Transilvania

Valentine (+/- Demostene): Personaj feminin din Ender's Game si unul dintre cele mai vechi nick-uri care le folosesc
Daenerys: Stormborn, rightful air of Westeros and Mother of Dragons; personaj feminin deosebit din AsoIaF a lui George R.R. Martin
Mittwoch: Inseamna miercuri in germana si e porecla de la colegii nemti cu care lucram pentru ca mereu uitam traducerea.
Mousse: Porecla data de managerul de la Capital Coast, Vasilis
Petra Arkanian: Personaj din Ender's Game
Bunny: Similar cu primul nick de pe m-a acum... 7 ani; poveste lunga
Cerrydwen: (pronuntat Kerr-id-wen), l-am gasit din greseala citind niste mituri irlandeze pe wikipedia, mi-a placut istorioara din spate si unicitatea oarecum fantasy asa ca l-am luat in primire.

Am avut enorm de multe nick-uri...

[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#87
Hmmm, AbiiShu'... pai, Abii vine de la propriul prenume, Gabriela ~> Gabi ~> Abi. Iar Shu' cared ca-i logic. Evident ca vine de la Shuichi si nu neaparat ca-mi place sau ca-s obsedata de el, ci pentru ca, acum cateva luni, am avut noantator roz in cap. Si nu va ganditi ca-s vreo piti innebunita dupa roz, doar ca-mi placea mult noanta... care defapt era un ciclam, dar cam tot aia e. Eh, si de aici originea nick-ului meu. xD

#88
Nick'ul meu vine de la un fel de mall (?) care s-a deschis in Shibuya cu cateva saptamani in urma care poarta numele "Hikarie" si unde am alergat ca o nebuna sa gasesc un telefon public care poate face apeluri internationale si sa o pot suna si eu pe mama cumva.
[Imagine: XD-18.png]

#89
sheriarty is the name of one of my OTPS.
Sherlock (Holmes) x (Jim) Moriarty.

In ultimul timp doar despre ei le-am vorbit colegilor si am cautat prea multe fanvideo-uri cu ei si mi-a ramas in cap. Asa ca atunci cand mi-am facut un nou cont am pus asta (Jared si alte chestii mi se pareau... prea nepotrivite).
Si chestia e ca eu acum am avatar cu Johnlock. Sherlock BBC rullz.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#90
Charlotte este numele unui personaj foarte drag mie dintr-un rpg pe care-l joc / scriu cu o prietena. Draga de Charlotte si-a primit numele de la influenta pe care doua femei au avut-o asupra mea. Prima a fost Charlotte Bronte ( pentru ca citisem "Profesorul" cu foarte putin timp inainte sa creez personajul ) si a doua a fost (char)Lotte din "Elevul Dima dintr-a saptea", o carte care mi-a placut in clasa a noua ( but if I remember well, I didn't like how it ended up for her ).
River! Make her blue again!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)