Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Originea nick-ului

#71
σχуgєη
Păi...e, de fapt, o poreclă dată de un vechi prieten cu care nu mai ţin legătura. ^^ Prima dată a fost Axygen [Axy fiind felul în care mai toţi îmi zic], dar fiindcă suna cam ciudat, acel prieten s-a trezit să-mi zică Oxygen.
A doua zi a venit la mine şi cu un zâmbet grandios pe faţă mi-a spus că această poreclă chiar mi se potriveşte, pentru că fără oxygen el nu ar putea trăi. A fost foarte kawaii din partea lui, mie mi-a plăcut, aşa că a rămas asta. ^^
[Imagine: 2z7exb6.png]
Tnx, Tox!<3

Lăv mai femili :]]:
Fiică: Beki
Soţia: ♪ Ąѕђą ♪
Mama Soacră: Tweety
Cumnăţica: Ame

My fic: Hypnose; My drawings; My photos

#72
inainte numele nick-ul a fost Elyy, pentru ca este ceva simplu si usor de retinut, si pentru ca astae porecla mea 21

apoi am zis sa vin cu ceva mai ''original''

Dupa cum puteti vedea ma numesc ஐJusToGirLஐ
Just- doar
girl- fata

nu am vrut sa scriu ezlegat sau cu bara jos, am facut cu litere mari si litere mici + acele simboluri din parti 21

prima data trebuie sa fie JustGirl dar mi s-a parut prea comun, apoi am pus acel ''o'' care la prima vedere iti da senzatia ca e nume de suc: sucul acea justo 21

#73
Well, Air, cuvant care insemna aer mi-a venit in minte acum ceva vreme. De fapt era de mult acolo dar nu ii dadusem importanta. Ma gandeam la vechile d.a. de pe Jetix si mi-a sarit imaginea la WITCH. Apoi la cele patru elemente ale naturii si Air mi-a parut dragut. Il am de ceva vreme si imi tot place.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#74
Well... am avut cateva nume dar spun doar despre cel prezent. Psycho XD. Ma uitam odata pe net la stiri. Vad o stire cu unul poreclit Psycho care a ucis pe nu stiu cine. Porecla mi-a placut, dar si ce exprima. Eu sunt mai ticnita, sadica, uituca, nebuna etc. Si m-am gandit ca s-ar potrivi. Nu a mers acum psycho (voiam ceva mai scurt decta vechiu nume) asa ca am adauga iubitul meu XD. Sper ca nu ati adormit pe scaune. Eh asta e isotria acestui nick. Dupa, lumea a inceput sa imi zica psycho dupa ce am zis ca imi place cum a reactionat tipul XD. Psycho XD.

Psycho XD :bye:

#75
Bune,la inceput numele nickului era mercyindarkness,care era o melodie absolut stranie dar perfecta in acelasi timp de la cei din trupa Two steps from Hell-Mercy in Darkness.Intrun fel mi-a placut,si s-ar putea sa revin la el daca ma plictisesc de actualul nume.Intr-un fel sunt mai miloasa din punctul meu de vedere,mai trec cu vederea,intr-o lume plina de oameni naspa,si abia mai dai de cativa de treaba(o lume intunecata=intuneric)Asa ca se potriveste:Mercy=mila,darkness=stiti cu totii.
Dar sa revin la nickul prezent:Ciufykaghe...paaai e o poveste amuzanta21iubitul meu ma face mereu ciufulita,fiindca deh,am parul mai voluminos si na,...kaghe vine de la conducator,luat din animeul Naruto,si cum iubita-miu e fan,mi-a zis odata cand l-am enervat ca sunt conducatorul satului de ciufuliti.Ciufykaghe.21
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#76
Zapy Yaoi. Well sunt inebunita dupa yaoi. Asta explica a doua parte. Zapy, vine de la un episod cu Ed Edd & Edyy, cu electricitate. Cand face Ed: Zapity Zap Zap. Sauc eva de genul. Chestia e ca mi-a palcut cum suna atunci cuvantul si am inebunit toti colegii cu el 21 Si asa, din cei doi (Zapy si Yaoi) o iesit... ghiciti? Nu. A iesit Zapy Yaoi XD

Psycho XD

#77
Pe scurt, nick-ul meu se ' traduce ' ca ' Adi ' - în fond, aşa mă cheamă .
Şi, de asemenea, fiind geamăna lui Abbeh [ jk people, nu de sânge o.o ], mi-am zis că, dacă tot semănăm oarecum la comportament, atunci ce-ar fi dacă am semăna si pe zup ? Şi astfel, mi-am făcut public nick-ul de Addeh - de-aia ne şi încurcă anumiţi useri pe zup *laughs*

#78
Elz si Atat Poi, mie la inceput mi se spunea Ele, Ely etc =]] cum pe forum [unde am fost] erau prea multe Elena si prea multe linguseli, am fost nevoita sa imi schimb numele =]]. La un moment dat ma chema Eloisa o.o, Gosh cum am ajuns la numele asta? Ma tot intrebam =]] Adica nu suport ca cineva sa ma strige asa x.x. Intr-o seara vorbeam eu cu o prietena [ofc o chema tot Elena =]] ] si eu asa grabita [ca citeam un fic cu hentai] in loc sa ii zic Ely i-am zis Elz =]]] Si asa a luat nastere numele meu ;D Elz si Atat, dintr-o greseala, ca la matematica, din intamplare am facut corect =]]

~~~The Fantastic End~~~
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#79
Ann= Cand eram mai mica, mi se zicea Andreea. Nu suportam numele. Erau 5 Andree in clasa asa ca mie mi se zicea pe numele de familie. Si nimeni nu ma striga Ana. Doar Andreea. Pana la liceu, cand i-am zis celei mai bune prietene sa ma strige Ann. Asa a ajuns porecla mea Ann. Acum, oricui ma recomand Ann sau Ana.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#80
Paaaaiii, FreeToLove, este nick-ul care cred eu ca ma reprezinta in toalitate. Ca sa o luam pe bucati, Free - vine de la faptul ca sunt o fire foarte libertina - a nu se intelege rebela, deoarece sunt o fire destul de linistita, iar restul, de la faptul ca aleg singura pentru mine, nu ii las pe altii sa ia decizii in locul meu. In concluzie sunt libera sa iubesc ceea ce imi doresc si ceea ce aleg.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)