Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Orientarea sexuala

Nicio industrie nu s-ar fi putut dezvolta daca populatia europeana nu si-ar fi aliniat in prealabil ritmul de viata la bataia clopotelor. E putin cam absurd sa vorbesti despre religie dupa intrarea in Epoca Renasterii, totusi.

Si v-ati trezit si era dimineata.
[Imagine: sig3a.jpg]



Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

@Storymaker 24 Esti amuzant, noi fi eu cel mai inteligent user, dar totusi sa zici sa nu ne luam dupa turma ? Tocmai tu? Hai serios ma, nici eu nu's de acord cu fetitele astea dar tu vorbesti de moralitate aici. Intradevar religia (ca tot vorbeai de biblie) a fost un lucru bun pana intr-o anumita perioada, dar cred ca rasa a avansat destul de mult ca sa traiasca si fara ea.

Citat:Copiii trebuie facuti din iubire, cu iubire. Numai asa vor putea fi cu adevarat iubiti.

Aici tin sa te contrazic, in cazurile normale uni parintii adoptivi pot oferi la fel de multa dragoste. Ca sa revenim la subiect gayii nu pot face copii si cred ca adoptia este cea mai mare problema aici. Cred ca fiecare copil are nevoie de o mama si un tata,iar acesta nu poate creste normal sau nu poate face propiile alegeri fiind crescut intr-un astfel de mediu.
Si societatea are o vina aici,dar si eu sunt acel tip de om care se opune lor. De ce? Motivul nu poate fi niciodata clar,poate doar din simplul dezgust sau/si pentru ca se injosesc in ultimul hal, da, consider ca trebuie sa fi prea frustat/idiot sa faci acea ceva si sa consideri ca-ti place atat timp cand nu este o problema la nivel hormonal.

Revin la postul tau story, moralitatea nu poate fi definita,in timp (in perioade lungi) poate se va considera moral sa te droghezi pana-ti dau spumele sau va fi moral sa te sinucizi daca tu decizi asta. Asta doar ca un exemplu' deoarece nimic nu ramane totul avanseaza sau face o incercare, rezultand o schimbare.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

Doar pentru ca DEX-ul spune nu inseamna ca este o regula batuta in cuie. DEX-ul e facut ca o consecinta a ce se intampla in lume si in cativa ani o sa dispara acel "de sex opus". In lume exista ceva ce se numeste evolutie. Stiu ca Biserica a luptat impotriva acestui fenomen de cand a ajuns la putere dar totusi se intampla. Societatea evolueaza, moralitatea evolueaza, limba evolueaza, totul evolueaza.

Vorbesti atat de mult de moralitate dar ignori imoralitatea bisericii. Cum un copil ce moare la scurt timp dupa nastere din pricina unei boli ce nu depinde de grija si dragostea parintilor este condamnat in iad pentru simplu fapt ca nu a fost botezat. Un copil care nu a avut timp sa faca vreun pacat. Si pot sa mai continui cu reguli stupide legate de botez.

Citat:In iubire nu exista curvie si nici destrabalare. Dapoi, spunetimi voi, cum puteti spune ca e iubire intre oameni ce se freaca unii de altii pentru placere? Sau cum e iubire cand isi sug organele (chiar si in cupluri normale) si se ling peste tot, mai rau ca animalele?

Sper ca stii ca aproape toate animalele nu fac asa ceva. Dupa spusele tale chiar pare ca ideal ar fi ca oamenii sa fie ca animalele. Sa faca sex doar atunci cand este nevoie, desigur doar dupa casatorie, si apoi sa isi vada de treaba lor. Sa faca un copil pe care sa il creasca ca doi prieteni sau ca un frate si o sora. Ca la urma urmei asta inseamna sa iubesti pe cineva dar sa te abtii de la sex.

Citat:In relatiile dintre homosexuali, cat si in cuplurile normale, o data ce iubirea cea pura a fost interpretata gresit si incepe dezmatul, chiar de a fost iubire frateasca sau iubire barbat-femeie, acea iubire e corupta si transformata in curvie.

Lupta ta aparent nici nu mai este impotriva homosexualitatii ci impotriva sexualitatii in general. Te indepartezi de subiect si doar iti repeti argumentele in mai multe cuvinte. Nu sunt argumente noi sub nici un fel, dar te extinzi de la subiect. Si nici macar nu faci contrargmente. Doar te repeti si tot nu ai fost in stare sa aduci acel citat din biblie cu toata documentatia necesara. "Sa nu se culce barbatul cu barbat caci e scarbos (Asa scrie in biblie)." nu respecta cerintele de "cine, cand si de ce"

Citat:Cred ca fiecare copil are nevoie de o mama si un tata,iar acesta nu poate creste normal sau nu poate face propiile alegeri fiind crescut intr-un astfel de mediu.

Gandeste-te cati copii cresc doar cu un parinte. Gandestete cati copii cresc fara parinti. Gandestete la cati copii sunt crescuti la comun de femeile satului cand babatii se duc pe camp sa munceasca. Cred ca sa ai o mama si un tata e exceptia desi nu pot sa dau cifre. Dar sincer crezi ca e mai bine sa fi orfan sau sa ai doi tati sau doua mame? Ca doar nu fura copii de la alti parinti
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]


Imi spunea o fosta colega ca s-ar fi descoperit o "acel-ceva" care sa explice comportamentul homosexual. Nu mai tin minte exact ce mi-a zis si n-am cautat pe internetz nimic in legatura, nu-mi pasa. Vorbind strict de comportamentul sexual nu ma deranjeaza, singura problema pe care o am e comportamentul stereotipic.
"You got no business questioning a thang"

Eu sunt de acord!
Deoarece e o lume libera, de ce nu sunteti de acord si ii tratati ca pe niste caini cand ei sunt super draguti prin natura lor?
Iubirea e cea mai important, cel mai important sentiment care nu poate fi descris si nu puteti sa le spuneti voi lor ce sa faca si pe cine sa iubeasca!
Railor!
Nu stiu unde se va ajunge, sunt dezamagita de generatiile astea.

Hahaha. Eu nu am fost pe la topicul asta? Minune.
Erm, eu is de acord cu relatiile homosexuale, lesbiene si bisexuale. Mi-e indiferent daca x si-o trage cu y si sunt de aceelasi sex. E o tara libera deci "go".
Acuma fiecare cu parerea lui, mi se pare normal ca homofobilor sa li se para scarbos etc. si totusi pentru ca x e homosexual nu inseamna ca tre' sa-l ardem pe rug sau sa aruncam pietri in el.
Cum zicea un prieten Gabe "cand vedeti doi tipi ca se saruta vi se pare scarbos vai de capu meu, da cand vedeti doua tipe bune cand se ating, saruta, etc... aia vi se urca pana-n tavan. Vaaai" 21
cam asa. Cuplurile fata x fata nu sunt asa dispretuite vad ca... 39
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

O sa fiu scurt pentru ca s-a dezbatut destul pe seama subiectului.
Detest cuplurile de gay pentru ca sunt (mult prea) fericiti. Nu pot sa cred ca poti sa ti-o iei in cur zilnic si sa zambesti atat de mult.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)