Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Orientarea sexuala

Era doar o prezumtie.Totusi nu cred ca am dori ca urmasii nostri sa fie rezultatul eprubetei.
"Cand vezi un om bun, incearca sa-l imiti; cand vezi un om rau, analizeaza-te".



Tot ce se putea spune, a fost spus. Propun inchiderea topicului!
De asemenea, amintiti-va de cand erati copiii, si cum ati fost loviti cand ati aflat cum se fac copiii. Ei bine, ganditi-va acum cum ar explica un homosexual unui fiu infiat, cum se fac copii, si dupa auia de ce e el homosexual.
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

De ce sa inchida un topic care are o vechime destul de mare? O sa mai vina oameni sa posteze. Doar pentru ca tu ai ramas fara replici nu inseamna ca altii nu mai au. Daca nu mai ai argumente solide nu mai postezi si astepti ocazia sa ai

Eu sincer nu am fost de loc lovit de informatiile despre nastere. Sunt convins ca multi copii nu sunt afectati drastic de aceasta informatie. Cat despre faptul ca ai parinti homosexuali nu credca exista cazuri documentate de trauma. Este o chestie cu care traiesti de mic. Nu e ca si cum stii ca exista o alta posibilitate. Aia sunt parintii tai, cei care te-au iubit si te-au ingirjit. Ma indoiesc ca e mai grav decat pentru orice alt copil sa afle ca e adoptat. Copii nu sunt atat de prosti si nici atat de rai ca adultii sa discrimineze pe baza sexului. Tine doar de educatie. Cum s-a mai zis: mai bine doi parinti homosexuali decat nici un parinte.

Cat despre presupunerea de mai sus: Mai devreme sau mai tarziu in tarile civilizate cred ca la asta se va ajunge. Mai ales cand vom putea sa manipulam ADN-ul si sa scapam de bolile genetice. Daca e mai sigur pentru copilu meu sa fie facut in eprubeta atunci asa va fi facut.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

Cred ca unii ar trebui sa citeasca si sa se documenteze mai mult pe subiectul suprapopulare. Voi chiar nu stiti ca familiile chineze au restrictie in ceea ce priveste numarul de copii? Oare de ce?

1 MILIARD de oameni va spune ceva?

As sugera citirea unei istorioare simpatice a lui Kurt Vonnegut numita 2br02b despre suprapopulare. E scurta, sa nu va solicite creierasele.

@MajinCloud, nu te chinui sa le explici ceva de inginerie genetica.

Sunt curioasa, daca ati fi pe masa de operatie si chirurgul ar fi gay, ati refuza operatia?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

Citat:Sunt curioasa, daca ati fi pe masa de operatie si chirurgul ar fi gay, ati refuza operatia?

Pot sa gasesc cel putin o duzina de moduri amuzante in care ai afla asta pe masa de operatie. In plus, daca nu esti deja adormit de anestezie, cu siguranta nu prea poti sa te misti, odata ce ai ajuns acolo. In afara de asta, probabil ai semnat ca vrei operatia, deci chiar si un homofob nu vad cum ar putea sa dea inapoi de la asa ceva. (probabil gresesc, daca ar fi homofob i-ar creste pulsul/tensiunea si ar face imposibila interventia).
Just sayin'
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

Suprapopularea este o extrema la care a ajuns omenirea de astazi.Eu am prezentat doar o ipoteza.Daca nu iubesc boala,asta nu inseamna ca nu pot sa iubesc bolnavul,tot om este.Asa si cu homosexualii,nu ma impiedica nimic sa ii iubesc frateste,chiar daca sunt de parere ca aceasta orientare sexuala a luat nastere prin crearea unui defect psihologic.
"Sunt curioasa, daca ati fi pe masa de operatie si chirurgul ar fi gay, ati refuza operatia?"
As accepta cu mare placere. Smile
"Cand vezi un om bun, incearca sa-l imiti; cand vezi un om rau, analizeaza-te".



De ce iubirea trebuie sa fie mai presus de minte? De ce sentimentul trebuie sa covarseasca ratiunea? Nu au fost atatea crime din pasiune? Nu au fost atatea inimi frante datorita proastei interpretari a iubirii?


Ce este iubirea? Poti sa dai o definitie exacta? Poti sa spui cat de mult merita sa fie sacrificat doar pentru un simplu sentiment, si cate lucruri trebuie sa calci in picioara doar pentru a fi fericit?

Daca iubirea e calea spre fericire, atunci drogatii care mor in urma calatoriei spre fericire merita invinuiti?

De ce iubirea justifica comportamentul animalic al oamenilor, ba mai mult le da si drepturi?

Nu suntem noi fiinte ganditoare, inteligente, ce analizeaza, inteleg, se dezvolta? Iubirea ne subjuga in asemenea hal? Cum asa? Cati dintre voi stiu aia ce e iubire adevarata? Iar daca nu stiti ce e cu adevarat iubirea adevarata, cum puteti pretinde ca o vedeti la homosexuali?

De ce ii incurajati pe oameni sa fie animale in loc sa le spuneti sa gandeasca, sa cugete, sa mediteze pentru a intelege cu adevarat care este cauza dorintei lor homosexuale?

Da! Au fost homosexuali de cand lumea si pamantul, dar niciodata atat de multi cat sunt in zilele noastre, iar fenomenul se raspandeste rapid, neavand nici o legatura cu genetica, ci mai mult cu dorinta de placere a omului: Astfel a aparut did ce in ce mai des: sexul in grup (treesome, foursome,etc), care evident cuprind si lucruri homosexuale.

Mereu am sustinut o singura idee: Unde nu e iubire adevarata, nimic nu e. Daca e macar un pic de curvie, sau dorinta, aia nu e iubire. Dar se pare ca voi tot inlocuiti "a iubi" cu "a dori a avea", "a place", "a simpatza" ((E dragut baiatul./ E frumusica fata)<=cele mai stupide replici din cate am auzit in jurul meu), iar apoi va dati mari si tari ca e iubire!

Va spun ca voi habar nu aveti ce e aia iubirea adevarata. Iubirea curateste, purifica, aduce respectul reciproc si dragoste frateasca. In iubirea adevarata nu are ce cauta curvia.
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

Daca placerea si iubirea ni sunt luate atunci viata nu prea ar merita traita, nu crezi? Doar fiindca tu esti un introvertit homofob nu inseamna ca ne poti judeca pe cei care alegem sa iubim.

Comportamentul animalic este justificat prin faptul ca desi suntem in varful piramidei trofice, suntem totusi animale, avem instinct si unele placeri le anulam doar prin faptul ca avem ratiune si un sistem de valori morale care ne impiedica sa ne dam "naturii".

Si nu inteleg de unde ai luat asocierea ca homosexualii s-ar comporta animalic pentru ca in natura suntem printre printre putinele specii care au asemenea inclinari sexuale. Si acum o sa spui ca tocmai asta e contra naturii. Atunci de ce nu devenim asexuati si sa ne inmultim prin spori sau oua sau chiar si eprubete (daca stai sa iei echivalentul artificial a sistemului de reproducere a unor animale) pentru ca natura o face. De ce nu ne clonam, pentru ca divizia celulara este practic cea mai raspandita forma de reproducere desi la scari vizuale mult mai mici.

Si ca sa adaug, melcii sunt hermafroditi.

Iubirea nu curata si nu e niciodata pura permanent, iubirea e urata uneori si geloasa si trista si doritoare si ardenta, e confortabila si calda si naturala.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

Aparent ai o problema cu animalele foarte dezvoltata. Si aparent crezi ca oamenii aleg homosexualitatea pentru ca e mai usor. De parca cineva ar alege vreodata sa fie judecat atat de aspru de societate.

Ma indoiesc ca acum sunt mai multi homosexuali decat au fost altcandva din punct de vedere procentual. Doar ca noi suntem mai multi si din cauza presei fenomenul este mai vizibil. Cat despre sexul in grup, ce legatura are?

Cine esti tu sa judeci daca ceva este iubire adevarata sau nu? Cine esti tu sa spui ca definitia ta pentru un lucru atat de personal se aplica la toata lumea?

Din cauza asta oamenilor le pasa mai mult de legi decat de religie. Pentru ca legea trebuie sa fie obiectiva si egala pentru toata lumea. Si cat timp nu sunt toti oamenii tratati egal legea trebuie schimbata. Si religia nu este obiectiva. Mai ales religia care iti spune sa crezi in iubire si bunatate dar cand dai peste oameni diferiti sa ii convertesti la credintele tale si daca nu poti sa ii faci sa dispara.

Nu transforma discutia asta in una despre iubire. Nu ai cum sa judeci daca doi oameni se iubesc. Pentru fiecare inseamna altceva. Aici e vorba despre o lipsa de libertate. Despre o stigma sociala. Despre oameni care nu isi vad de treaba lor si se baga in viata personala a altor oameni.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

"De ce iubirea trebuie sa fie mai presus de minte? De ce sentimentul trebuie sa covarseasca ratiunea? Nu au fost atatea crime din pasiune? Nu au fost atatea inimi frante datorita proastei interpretari a iubirii?"


Iubirea trebuie sa fie mai presus de minte,asta e conditia sa depasim stadiul de animale intelectuale.Iubirea nu face rationamente.calcule,ea pur si simplu este.Ea ne face umani.
Pasiunea,dorinta....nu trebuie confundate cu iubirea.
Degeaba omul cauta fericirea,daca in inima lui nu se naste iubirea.Ne pierdem in propriile iluzii asupra conceptului de fericire
'' Iubirea curateste, purifica, aduce respectul reciproc si dragoste frateasca'' este total adevarat,dar cine sunt eu omul sa-mi judec fratele si sa-l reneg doar pentru ca are o orientare sexuala diferita?Il accept pt ca are aceesi esenta ca si mine,chiar daca s-a ratacit pe drum...un prieten il poate ajuta mai mult decat cel care il judeca.
"Cand vezi un om bun, incearca sa-l imiti; cand vezi un om rau, analizeaza-te".






Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)