Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Orientarea sexuala


(13-12-2011, 11:03 PM)Storymaker A scris: Bine, ia sa va arat ceva:

Sunt de acor cu homosexualitatea si lesbianismil. Este absolut normal ca sa nu ma deranjeze si nici sa-mi pese ce fac altii in jurul meu. Asa este, sunt intr-o societate in care oamenii sunt interdependenti unii de altii si faptul ca unii fac ce au chef de ce m-ar deranja? Dar de ce sa ma opresc la homosexuali? Adica ce, doar ei trebuie lasati sa se extinda si exprime? de ce nu si interlopii si prostituatele cat si vrajitoarele? Adica, de ce ar conta, oricum pe mine personal nu ma afecteaza nimic. Si, daca tot e asa, hai sa inchidem ochii si la furturile din jurul nostru cat si la jafuri caci cu ce ma afecteaza pe mine daca batrana ramane fara cativa bani? Oricum ii recupereaza mai incolo.




Asta e gandirea extrem de gresita pe care pare-se o cam folositi.

Eu nu inteleg ce treaba are orientarea sexuala cu ceea ce ai insirat mai incolo... Chiar nu stiam ca interlopii si prostituatele si vrajitoarele sunt un nou gen de orientare sexuala.
Logica ta nu are sens. Homosexuali si lesbianele nu te ataca, nu te agreseaza, nu iti perturba viata ba din contra as putea spune ca incearca sa salveze pamantul prin a nu se multiplica. Si asa suntem atat de multi incat diferiti diplomati si oameni de stiinta incep sa faca declaratii cum ca nu mor indeajuns de multi oameni in razboi si ca sida omoara oamenii prea incet si alte diverse declaratii de genul acestora. Daca in urmatorii 20 de anii nu va aparea un nebun care sa faca genocid nu stiu ce sa zic.
De ce te doare pe tine ce fac altii pana la urma? Ce te duci tu in iad in locul lor sau ce? Lasa oamenii sa traiasca in pace si cu cine vrea muschiul lor ca pana la urma este viata lor si indiferent de ceea ce zici tu sau crezi tu sau x, pe ei ii doare undeva. Ai impresia ca daca reusesti sa ridici o armata impotriva homosexualilor rezolvi ceva? Nu vor mai fi homosexuali? Pentru informatia ta sa stii ca relatiile intre persoane de acelasi sex au inceput cu mult timp in urma cand nici unul dintre noi nici macar nu era in plan, diferenta dintre atunci si acum este faptul ca acum este mediatizat acest lucru si nu se mai ascund oamenii dupa deget. Au fost, sunt si vor exista si de acum in colo diferite genuri de persoane indiferent de ceea ce vom zice si vom face asa ca de ce sa te stresezi?

Uite o solutie. Va inchid topicul. Il vad redeschis, nu conteaza cine posteaza, adio acces la sectiune.

Sincer, m-am saturat de toate conflictele de la Dezbateri, si culmea, toate, dar toate sunt in jurul acelorasi persoane implicate! Give it a break guys!


Ridica-te Lazare!

[Ally, nu-i asa ca ti-a revenit cheful sa vezi topicul deschis? Pai eu cred ca da! Smile ]

Postati furnicutele mele <3!

Lia.edit: 24 AHAHAHA.
Do not speak unless you can improve the silence.

Pfoai ! Vad ca sunt muuuuulete certuri pe aici legate de aceasta tema. Si sincer, nu inteleg de ce.
Pana la urma orice om are dreptul sa faca cevrea si sa iubeasca pe cineva. Cei care nu stiu nu ar trebui sa judece, sau si mai rau, sa faca diferente. Eu sunt bisexuala si nu am niciun stres sa recunosc asta. A scris cineva mai sus ca intre doua fete este nosrmal, de ce nu ar fii si intre doi tipi ? Mie mi se pare mega cute sa vad doi baieti iubindu-se, sa mearga de mana pe strada si sa-i doara fix undeva de ce cred unii care inca merg pe ideea ca e pacat sa faci asa ceva. Pff, eu m-as duce si le-as zice : ' Bravo, baieti ! Tot asa. ' Nu mai aveti idei preconcepute legate de asta, e perfect normal. Poate eu ma inteleg mai bine cu fete si de aceea am ales asa, aveti vreun drept sa ma judecati pt asta ? Nu cred.

* hugs *
Ce se poate intampla ?! ^.^
Love me baby !
Love youuuuu ! >.<
Incert ! >.<

Blogul pisicii.

Spun doar atat: Dragostea nu inseamna sex. Atat. Gandeste-te bine la asta si mai bine ar fi ramas topicul inchis. Daca vrei sa te certi/sa vezi dezbateri/ raspunsuri/altele uita-te la paginile anterioare.
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

Ai dreptate Storymaker, dragostea nu inseamna numai sex insa unii oameni care se iubesc cu adevarat decid sa faca pasul asta mai devreme sau mai tarziu. Si chiar daca ar fi so o luam asa, care-i treaba? Doua persoane de acelasi sex nu se pot iubii? Se pot iubii si fara sa faca *aham aham* chestii.

Unii oameni inca mai cred ca a fi homosexual/lesbiana este o decizie. Exact, acei oamenii decid sa se faca de 'ras' si sa fie badjocoriti pana la sinucidere. Da, ei decid asta. Homosexualitate e doar o afectiune hormonala din timpul sarcinii, nimic mai mult si pedeasupra, se poate trata. Totusi, nu ii vad rostul. Este o 'boala' inofensiva care nu face rau nimanui doar ca unii oameni sunt atat de redusi minatal incat sa considere ca e ori nefiresc ori un pacat (aici ma refer la persoanele care nu fac un pas fara sa consulte biblia). Doar puneti-va pentru un minut in pielea unui homosexual/lesbiana, v-ar placea sa fiti badjocoriti in halul asta pentru ca sunteti diferiti? Cred ca nu.

Legat de ce a spus Alexandra Miau, e una sa ti se para cute sa vezi doi baieti tinanadu-se de mana sau iubindu-se si e cu totul altceva sa fi pro homosexualitatii. Sincer, cand ma gandesc la persoanele cu alta orientare sexuala nu ma gandesc la yaoi/yuri sau la toate tampeniile media facute pentru a scoate bani. Sa nu ma intelegi gresit, nu am absolut nimic cu tine sau cu opinia ta, nici cu Storymaker, nu as avea de ce 21

Anw, ma bucur ca s-a redeschis topicul, pot sa rad si eu putin...
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

Dar nu m-am referit in niciun caz la yaoi/yuri. 21)) Nu are nicio legatura cu ceea ce am spus. De unde naiba ai spus tu asta ? Yaoi/yuri sunt pur si simplu niste desene care nu au nici cea mai mica legtura cu realitatea. Totusi sunt bazate pe homosexualitate si lesbianism si poate unii ar trebui sa le vizioneza ca sa inteleaga ca nu ar trebui sa judece astfel de persoane.
Ce se poate intampla ?! ^.^
Love me baby !
Love youuuuu ! >.<
Incert ! >.<

Blogul pisicii.

Ne invartim in jurul cozi. Fiecare cu perceptiile lui.
Nimeni nu se va lasa,iar intr-o astfel de discutie nu se poate ajunge nicaieri pentru ca argumentele tin de sentimente. Ei bine acestea nu au o definitie exacta deci trageti singuri concluzia....
@Liar Toti radem,nu-ti imagina ca cineva se simte macar derenajat de discutiile din acest thread.
21 That was funny,mai intai ne aduci in fata ca se poate trata,apoi ne zici sa ne pumen in pielea lor?Nu-ti vad logica.
Si nu cred ca pana acum a fost calcat cineva pe cap la scara mai mare desi.... Oricum eu ma opresc aici.
@alexandra Anime-urile na-u nici o traba cu realitatea
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

(12-07-2012, 10:44 AM)Astaroth A scris: Ne invartim in jurul cozi. Fiecare cu perceptiile lui.

Nu stii ce e aia o perceptie.
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

Sincer, nici mie nu-mi plac persoanele care le interzic altora sa fie impreuna din cauza faptului ca sunt de acelasi sex. La urma urmei, frate, e viata lui si numai una are, lasa-l sa si-o traiasca. :/
Dupa mine indiferent de ce orientare sexuala ai, nu meriti sa fi judecat de altii, dragostea e dragoste si nu poate cineva sa-ti interzica sa iubesti pe X sau pe Y.
Si acuma tin minte ca aveam niste colegi handicapati (scuzati limbajul) care radeau cand le zicem ca e ceva normal (in caz ca se deschidea cumva subiectul) si strigau dupa mine gay-ul. Dar haideti ma sa fim seriosi, si aia sunt oameni, doar nu's dinozauri sau extraterestrii.
[Imagine: ma_bike__s_epic_by_jackroono-d4k64fi.gif]
My bike is epic, bischez b-)




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)