Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Oracol Naruto

#11
1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat) ?
Fata = Konan
Baiat = Sasuke
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau Shippuuden.
Cand s-a sfarsit lupta dintre Sasuke si Naruto de la Valea Sfarsitului si Sasuke l-a privit atent pe Naruto, apoi a plecat ... : (
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
Desi nu e un anime cu prea multa romanta, eu as opta pentru SasuxSaku, dar evident e NaruxSaku. Se observa clar cu sentimentele pentru Naruto ale Sakurei devin mai puternice.
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
Febletea mea, atat spun pe langa ca il adorrr, tutusi l-as adora si mai mult daca ar renunta la razbunare si ar urma dorinta lui Itachi. Nu, nu cred ca se va intoarce in sat. Chiar daca nu ar fi aflat acel adevar despre Itachi, nu cred ca s-ar fi intors dupa cate a facut, adica, stiind ca ar urma o pedeapsa plus ca nu cred ca si-ar calca pe orgoliu. Iar acum, dupa tot ce i-a spus Tobi, chiar nu cred ca o sa se mai intoarca, ba chiar vrea sa distruga Konoha, dar niciodata nu se stie. Vom vedea cu ce ne va surprinde Masashi Kishimoto.
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
Nu stiu ce sa cred. Nici nu s-a terminat shippuden, nici manga, deci prin urmare nu stiu.
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Am citit-o pe toata, pana la 565, ca si animeul, normal ca imi place.
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Prefer sa nu-mi mai dau cu parerea.
8. Ce parerea ai despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
Pai Madara a aparut la razboi ca fiind inviat de Kabuto care a folosit tehnica ''invierii lumii impure'', iar Tobi, care pana atunci se credea ca este Madara, presupun ca in proportie de 65% ar putea fi Obito. Da, pai Obito si Madara au amandoi legatura cu clanul Uchiha : - ?
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Dap, deja se vede ca e atrasa de Naruto.
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta.
Au fost doua momente cand Sasuke si Naruto s-au sarutat, iar unul dintre ei a intrebat ''De ce mereu cu tine?'', atunci am ras cu lacrimi : ))

#12
1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat) ?
Naruto x Hinata
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau Shippuuden.
Cand i'a spus Hina lui Naruto ca il iubeste. Cui nu i'a placut?
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
NaruHina
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
Nu cred!!
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
La mine totul e posibil...
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Nu m'am obosit sa o chitesc
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Nunta NaruHina ; ))
8. Ce parerea ai despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
Prefer sa nu comentez.
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Nu cred. Nu e asa de inteligenta... Sorry pt. fanii Sakura
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta
In fiecare faza cand are Naruto o mutrita haioasa

bye
My dream never ends...
[Imagine: 10pvn8y.jpg]
[Imagine: 5504958.gif]
Pls, da un click! 108 pupic

#13
So, randul meu, oameni buni:

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat) ?
Naruto si nu pot alege intre fete.

2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau Shippuuden.
Cele in care Naruto isi da silinta si viata pentru konoha si prietenii sai. (Nu mai stiu exact ce episoade, cred ca cel mai mult in episoadele alea cand l-a convins pe Nagato).
Hmmm, Naruto ma surprinde de fiecare data.


3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
Nici unul.


4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
Sper ca Naruto sa nu se lase niciodata. Si daca nu moare..Da, cred ca se intoarce.


5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
Da. Cred din toata inimioara mea male si dulche.

6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
N-am citit pana acum.


7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Nu vreau sa ma gandesc la sfarsit.


8. Ce parerea ai despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
La un moment dat am crezut ca Toby este Obito datorita ochiului si mai multor date pe care nu le mai tin minte, insa nu stiu ce sa mai cred. E doar o presupunere pentru ca nu imi dau seama ce motiv ar avea Obito sa distruga lumea pentru a aduce "pace".
O alta idee ar fi ca Madara sa se foloseasca de corpul lui Obito. But...I know..It´s just the root of my influent imagination...


9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Niciodata. Daca iubirea pentru el a fost adevarata indiferent ce ar face nu-l va uita si nu va inceta sa tina la el.


10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta.
Nu mai tin minte, au fost fooooaaarrtteee multe. Dar cred ca partz´urile lui s-au facut tinute in minte.

That´s it! Bye!


#14
1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat) ?
Sakura ÅŸi Shikamaru.

2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau Shippuuden.
Moartea lui Jiraya.

3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
Shikamaru x Temari, deşi mie îmi place Shika lângă Sakura. Poate Naruto x Hinata.

4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
O să se întoarcă. Mort.

5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
Cel mai probabil.

6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Îmi e greu să citesc Naruto manga, deşi ador să citesc manga. Mai degrabă mă uit la anime.

7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Moartea lui Sas'kay.

8. Ce parerea ai despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
Team Obito. Sunt rude, dăăh. Îi cheamă Uchiha.

9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Dup, la cât s-a maturizat Sakura noastră, mai mult ca sigur.

10. Ziceti o faza amuzanta din Naruto la care ati ras cu pofta.
Nu-mi amintesc foarte bine. Cred că acelea de la finalul Naruto org, cu misiunile acelea inocente. Mai mult cea cu Lee, Tenten şi Neji, cu curry-ul.
"Whatever you are, be a good one." (A. Lincoln)

[Imagine: Autumn_by_Vibeviant.gif] [Imagine: Stamp__English1_by_zoro4me3.png] [Imagine: a50c4ce0c22b4f7153a1dde14de77f4a.png]
Mă găsiţi acişilea.

#15
1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat) ?
Baiat : Naruto . Fata : Konan x3.

2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau Shippuuden.
Ahh, au fost milioane care m-au impresionat 5 . Printre amintiri imi vin in minte: Prima lor misiune, Saruturile, Plecarea lui Sasuke, Moartea lui Deidara, Lupta cu Pain, Salvarea lui Gaara, Sexy Jutsu 21 , a lot . Dar, ce m-a impresionat chiar tare a fost lupta cu Pain, atunci cand Naruto avea 8 cozi, iar atunci cand a vorbit in 'viziune' cu tatal lui si si-a dat seama ca e fiul celui de-al 4-lea Hokage <333. A fost un moment superb 8.

3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
Sasuke x Naruto 21 . Pentru ca Gaara e gelos 15 .

4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
Nu prea sunt sanse, dar cred in Naruto ca il va convinge, stiu asta. Apoi, se vor duce la un bol de Ramen si serialul se va termina. Nu vreau sa se termine >w<.

5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
Da, Cred. : )

6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Naruto Manga? Nu am citit nici macar o iota. Doar serialul xD.

7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Terminarea razboiului. Pentru ca Akippuden sa fie intoarcerea lui Sasuke, Nu? . Asa cred eu . xDD

8. Ce parerea ai despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
O asemanare izbitoare cu Obito :o.~ Acum imi dau seama, Baka-baka ~ . Cei 3? Nuu-nu - nu .. Tobbi e scos din discutie ca stim deja ca e Madarada [ o poveste funny despre cum toti pronunta intr-un fel Madarada decat Madara 21 ] . Si cred ca e posibilitatea ca Madarada sa fie Obito... Nu, nu e. Madara e cel de la inceputul Clanului Uchiha, n-are cum sa fie Obito... Sau, poate ca se da drept Madara... Hummmm.. complicat.. O sa aflam noi.

9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Nu a facut-o deja?78. Si daca mai pune mana pe pretiosul meu Naruto, o ciufulesc, o distrug, o - o .. Cum zice sisa : O f*t o.o' .

10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta.
Cu siguranta am ras de nu am mai putut cand Blegul si Adormitul Naruto iesise sa 'urineze' ~ Cand era in drum spre insula, pe vasul ala , inainte de razboi, you know ~ si, fara sa stie ca e privit a rostit : Rasen-Pee . 24 2424. De neInlocuit <333.
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#16
1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat) ?
Băiat: Naruto şi fată: Hinata
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau Shippuuden.
Bătălia cu Pain. Am adorat toată partea aceea. Mie mi-a plăcut absolut totul la faza aia, mai ales confesiunea Hinatei :X
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
Narutox Sasuke... deşi sincer nu sunt prea sigură că vreau să se întâmple asta. Şi probabil şi Shikamarux Temari
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
Sasuke mi se pare un tip ciudat şi mult prea frumuşel 21 Şi da, eu cred că se va întoarce în sat. Cred în puterea de convingere a lui Naruto
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
Tot ce e posibil... Totuşi, cred că m-aş împuşca dacă ar mai fi ( nu chiar, dar îmi place să dramatizez)
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Da, am citit manga şi mie una îmi place...
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Vreau să cred că întoarcerea lui Sasuke în sat...
8. Ce parerea ai despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
Toby este misterios şi cred că este Obito. Nu prea văd o legătură între el şi Madara, având în vedere că Madara era din clanul Uchiha.... Dar tot ce e posibil, având în vedere că Kishimoto se pricepe să ne uimească.
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Cică a încetat să-l iubească, dar eu nu cred. Sunt de părere că încă îl iubeşte şi că nu va renunţa la el. Poate că speră că va mai fi o şansă.
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta
Sărutul dintre cei doi 21 Deci faza aia e cea mai belea...Am râs de nu am mai putut. De fiecare dată când o revăd, râd cu aceeaşi poftă...
She's wiskey in a teacup.



#17
1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat) ?
Pai... prefer mai multe personaje masculine, insa daca ar fi sa aleg doar unul[ ceea ce e foarte greu:]] ], l-as alege pe Kakashi :X, iar personajul feminin, la fel de greu de ales, este TenTen.

2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau Shippuuden.
Pai... faza la care am plans cel mai mult a fost atunci cand Sasuke a plecat din sat, Sakura vazandu-l. Mi-a parut extrem de rau de ea.

3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
Pai... chiar nu stiu. probabil NaruHina. Mi se pare cel mai promitator viitor cuplu.

4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
Nu. Chiar nu cred ca se va mai intoarce in sat. in primul rand pentru ca e orbit de ptere, vrand din ce in ce mai multa, ceea ce in sat n-ar putea obtine, iar in al doilea rand, chiar daca ar vrea, nu ar mai fi primit, doar e un tradator, nu?

5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
Sincer, nu prea cred. Adica, ce ar mai putea sa fie in continuare. Adica, asta depinde si de autor. Cine stie cu ce ne va mai surprinde si de data asta.

6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Sincer, nu prea. Adica, am citit cateva, dar nu ma dau in vant dupa ele. Prefer sa vad animeul decat sa citesc manga.

7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Nu stiu Am mai multe ipoteze, acestea fiind procesate de mintea mea bolnava, insa niciuna care sa se potriveasca cu anime-ul:))

8. Ce parerea ai despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
Partea asta nu m-a prea interesat, asa ca nu stiu pra multe.

9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Nu, chiar nu cred ca va inceta sa-l iubeasca. In fond, a fost prima ei iubire si, pre deosebire de celelalte fete, ea chiar l-a iuit, nu a fost doar o obsesie. Chiar daca stie ca nu are nicio sansa, ea tot kl iubeste, si, dupa parerea mea cred ca va continua sa-l iubeasca. Poate ca o sa se ndragosteasca vreodata de altcineva, insa nu va fi la fel de intens ca iubirea putata pentru sasuke si, chiar si asa, ea nu-l va uita niciodata, chiar daca e constienta ca eacea dragoste o dristuge incet, incet, nu are ce face.

10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta
Pai eu rad la toate fazele in care sakura se cearta cu Naruto, iar la sfarsit acesta se alege cu cate un pumn in cap:))

#18
1. Gaara ,Shikamaru , Ino XD.
2. Cand Sasuke l-a omorat pe Itachi , iar dupaia a aflat de ce a omorat clanul 2.
3. Ino x Shikamaru [SPER].
4. Sasuke arata bine <3 dar il strica faptul ca e un razbunator 19 . Nu ,nu cred ca se va intoarce in sat.
5. Da <33.
6. Mda... nu am citit pana acum vreo manga ,deci nu stiu sa raspund 4.
7. Cand se v a termina si razboiul, SAU cand v a incepe razboiul .
8. E un simpatic ,mai ales cand zice "Deidara semPai" <33 . Madara. Toby si Madara sunt aceasi persoana.Ce legatura are Obito , nu stiu .
9. Da .
10. In episoadele cand erau in drum spre insula , unde trebuia sa se ascunda Naruto , atunci cand cele 4 clone se intorsesera impotriva lui Naruto iar Guy-sensei era in chiloti 24) SAU in episodul "Fata lui Kakashi " 21))
[Imagine: KRJ____Alois_and_Ciel_Icon_Set_by_u_sagi.gif]


Alois and Ciel <33

#19
1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat) ? Ca fata... greu de decis pentru ca nu-mi place una in mod special, asa ca o aleg pe Karin iar baiat, evident ca Pain!!
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau Shippuuden. Moartea lui Itachi, a fost.. fara cuvinte!=[
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ? Naruto x Sakura, probabil..
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat? Sasuke, exprima doar dragalasenie, inocenta si tristete. Cat despre intoarcerea sa in sat... nu stiu.
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden? Probabil. Ar fi bine.:x
6. Ce crezi tu despre Manga? Iti plac? Sincer, n-am citit nici macar o pagina dintr-o manga Naruto.
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden? Habar n-am, prefer sa nu anticipez nimic de acum, vreau sa fiu surprinsa! ^_^
8. Ce parerea ai despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ? Arata destul de bine. Madara=Tobi.
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa? Nu cred desi, cu siguranta va trece mai departe.
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta. Sarutul dintre Narupo si Sasuke provocat de Shikamaru!=]]

#20
Hello! Te supy daca imi insir si eu pe aici raspunsurile? Normal ca nu! Ca doar de asta l-ai postat nu?
1.fata : Hinata. Comportamentul sau timid, fricos si atat de sensibila te face sa crezi ca daca ii vorbeti putin mai tare sau urat o vei face sa planga. Ador faptul ca desii pare mereu un copil firav poate lupta mult mai bine decat altele ce se cred mari luptatoare.
baiat : Naruto. Comportamentul sau nebunesc il face de nesuportat cateodata insa dorinta sa arzatoare de a ajunge cineva respectat este demna de admirat. Faptul ca nu renunta niciodata la visurile sale marete ce par de neatins se chinuie din rasputeri si asta il face respectat inca de mic.
2.Cel mai mult? Pai a fost atunci cand Sasuke a parasit satul lasand-o pe Sakura pe banca acolo. Aproape ca am inceput sa plang la faza aceea.
3.Dupa mine greu de zis. Exista nenumarate optiuni ca fiecare sa isi gaseasca partenerul/a dar cred ca cel mai sigur cuplu nu ne este chiar asa de conturat in prima serie pe care eu am vazut-o. Urmeaza cred sa o vad si pe a doua si pe urma mai discutam raspunsul.
4.Sasuke? Hmmm, parerea mea este ca se va intoarce insa nu cu gand bun. Posibilitatea de a se intoarce in sat pentru al distruge este mult mai mare acum ca sa dus la Orochimaru. Il poate influenta din multe puncte de vedere. Prietenia lui cu Naruto si Sakura este ceva ce poate la un moment dat il impiedica sa faca anumite lucruri, dar dorinta sa de al ucide pe fratele sau este prea puternica. Deci cred ca se va intoarce candva in sat.
5.Daca desenul are multe vizionari este placut de catre public, nu vad de ce desenatorul nu si-ar mari faima scotand o alta serie la fel de reusita ca precedenta.
6.Sincer mie una nu imi plac. Asta e acum nu ai ce sa-mi faci.
7.Nu am nici cea mai mica idee. Dar totusi sper sa fie pe placul tutror.
8.Aici daca se poate nu voi raspunde.
9.Sakura? Niciodata, intodeauna il va iubi pe Sasuke. Nu cred ca va renunta la acest vis pentru ca este greu foarte greu sa renunti la prima iubire. Prima iubire este cea mai pura, sincera si cu greu uneori fara rezultat incerci sa o inlaturi. Mereu te vei gandi chiar si cu sotul langa tine la prima iubire.
10.Cea mai amuzanta faza mi sa parut aceea cand toti il urmareau pe Kakashi pentru ai da masca jos, si dupa atata munca sub masca ghici ce era? alta masca.21
Am raspuns cat de sincer am putut, mi-a placut oracolul tau.
~~ Just because You know my NAME doesn't mean you know Me!~~
\TrUsT YoUr CrAzY iDeAs/

L, did you know Death Gods only eat apples??



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.879 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.364 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)