Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Omul

#21
Deci da, oamenii chiar sunt persoane groaznice după părerea mea. Mă consider şi eu una dintre respectivii; cred în continuare această chestie.

Oh şi fleet, videoclipul îmi întăreşte ideea extrem de mult. Sincer, cum ai spus tu, am aflat mai multe despre natura umană... : | .

#22
http://stirileprotv.ro/stiri/internation...moara.html
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#23
Citat: Această societate este grav bolnavă.

Azazel, denumirea perfectă a omului 24

#24
E trist ca voi "invatati" despre natura umana dintr-un filmulet pe youtube, care pana la urma va fi acoperit de praf ca 100000 de filmulete neamuzante cu pisici.
Au mai fost o gramada de cazuri asemanatoare, o gramada de cazuri din care ar fi trebuit sa invatam ceva, e doar un tam-tam de moment pana cand lumea va merge spre urmatoarea stire, urmatorul thrend.

Si totusi, am o intrebare pentru voi: Daca in loc de fetita aceea de 2 ani, ai fi fost o femeie de 32 vi s-ar fi parut tot la fel de socant?
Probabil nu, de ce? Pentru ca pana la urma toti suntem niste ipocriti.
Do not speak unless you can improve the silence.

#25
Citat:Probabil nu, de ce? Pentru ca pana la urma toti suntem niste ipocriti.
True Wunderbar .

#26
Nu vad de ce ar fi trist, daca nu invatam din massmedia de unde am mai invata? De fapt, am invata din prorpia experienta, ceea ce pana la urma ar fi si mai trist. Dar stiu ca ipocritul din tine e cam carcotas, Wunderbar 21.
[Imagine: iK6og.jpg]

#27
(24-10-2011, 09:45 PM)fleeting ray A scris: Nu vad de ce ar fi trist, daca nu invatam din massmedia de unde am mai invata? De fapt, am invata din prorpia experienta, ceea ce pana la urma ar fi si mai trist.

Am folosit invatati in ghilimele, nu consider ca filmuletul ala a fost atat de marcat pentru voi, ca v-a schimbat conceptia asupra lumii si asa mai departe. Inveti despre oameni discutand cu felurite tipologii de oameni.
Te uiti putin in istorie, auzi de toate chestiile fucked-up care se intampla si cam astia suntem.
Ce ilustreaza, in esenta filmarea aceea? Indiferenta si cruzimea umana, asta e de cand lumea si pamantul. Elementul soc este ca aici vorba despre un copil? Sunt in anumite parti ale lumii copii care sunt torturati, violati, lesinati de foame si dusi la razboi.
Inteleg ca videoclipul are un anumit impact si da, e ok sa mai afli ce se intampla in y si x loc dar nu imi place ideea ca va scoliti pe youtube si va comportati dupa aia ca si cum ati fi descoperit apa calda.

Citat:Dar stiu ca ipocritul din tine e cam carcotas, Wunderbar
Damn right girl! 10
Do not speak unless you can improve the silence.

#28
Hmh, cam asta găsim în toată lumea, nu numai pe youtube; şi oricum, aşa, ca o opinie personală, prefer să subliniez mai mult partea negativă a omului :"P

#29
Omul cred ca este singura fiinta de pe planeta asta care datorita lacomiei pentru banii si rautatati care o are, se poate autodistruge.
Banii sunt puterea, banii sunt mandria si banii sunt totul.

#30
Parerea mea e ca nu omul e neaparat "rau". Ci mai mult societatea. * spuse ea pregatindu-se sa iasa la vanatoare de persoane mai ipocrite ca ea, caci ii place sa fie prima in ceea ce priveste rautatea si critica * Mda... Ati zice ca societatea e creata din oameni si, deci, ei sunt "RAUL". Nici nu e vorba de rautate ci de: interes personal, de unde deriva materialismul, de unde deriva neincrederea, de unde deriva un fel de comoditate exagerata a oamenilor. "Daca el nu face, eu de ce sa fac? " Cam asa s-ar intitula defectul oamenilor. Nu zic ca eu fac mereu ce imi propun. Probabil ca sunt o fiinta groaznica si ca ar trebui sa fiu eutanasiata pentru ceea ce spun si fac. Dar, sincer, m-as bucura sa fiu pur si simplu rasa de pe fata pamantului atat timp cat stiu ca sunt vinovata de ceva - am o constiinta mincinoasa, in cazul asta, caci ea nu se simte niciodata vinovata de ceva. * Intr-o zi am sa comand o Apocalipsa doar pentru mine~ *
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)